Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

AntonG.

Odevšud jsem jen slýchával, jak je ten film nepovedený, jak sráží jinak dobrou sérii. Takže jsem si nakonec radši počkal na dvd. Dnes už vím, že to byla chyba. Popravdě řečeno, nechápu, v čem se ten film liší od svých předchůdců. Zdá se mi, že je tu vše při starém. Jediná změna je v tom, že film má místo jednoho záporáka hned 3 (+1). To bych hodnotil za jedinou opravdovou chybu. A to jen proto, že si tím pádem nedostanou dost prostoru. Hlavně v první polovině filmu to funguje tak, že se na plátně na pár minut objeví jeden záporák a pak o něm 20 minut neuslyšíme ani slovo, takže zapomeneme, že v tomto filmu vůbec někdo takový je (!). Což mi bylo třeba u Venoma celkem líto. Nejméně prostoru však nakonec naštěstí dostane poněkud nudný a nezajímavý Sandman. Pak bych snad jen vytkl ono taneční číslo, které mi do filmu nijak nezapadalo. Ale jinak jsem byl spokojen. I na ty efekty se už konečně dá dívat. Ale že by museli stát tak strašně moc peněz si nemyslím. ()

matezzz

V průběhu filmu mé hodnocení poněkud kolísalo. V určitých chvílích bych dal za pět, v určitých za tři, ale dohromady jsou to poctivé čtyři. Ani nevím co bych filmu vytkl (kromě několika scén, které mi do filmu vyloženě nesedly, navíc přeměna Petera byla někdy až do očí bijící, a v závěru střih na něj jako spider-mana + k tomu na pár v teřin v pozadí přes celou obrazovku americká vlajka, to se mi teda nezamlouvalo. No a navíc některé scény ve mě nevyvolaly to, co bych čekal. Každopádně to pro mě není žádné zklamání, bavil jsem se dobře a to jsem chtěl. ()

Hafran

Raimi prohrál se ctí a ukázal že jde přece jenom natočit komixová trilogie bez vyloženě slabého kusu. (což třeba nedokázal Superman či X-men) Ale pravda je, že tenhle díl zase není žádná výhra jako spider-man, ale jako soicální komixové drama je to solidní. Morální dualita, která tak nesmyslně vyhypovala Temného Rytíře, bohužel komerčně srazila tenhle uspokojivý kousek. ()

touchmud

Tak tohle si Spiderman nezasloužil. Po výborné dvojce je tohle opravdu zklamání. Chvíle mi jsem nevěděl zda nesleduji nějakou telenovelu či zase parodii, ale k smíchu to rozhodně nebylo, spíše naopak. Problém? Scénář! Takovou snůžku sentimentálních keců a klišé jsem opravdu nečekal. Nebýt celkem povedených akčních scén a pár zajímavých nápadů, hodnotil bych ještě níže. Takže 50% a doufám, že se Raimi na další pokračování raději už vykašle. ()

filmmovier

Nejslabší díl ze série. Záporáků i Spidermanů je v tomhle díle opravdu hodně - a jsou dobří - ale té akce je až moc a překombinový scénář je na tom stejně. ()

Vitow

Paradoxně v porovnání s novými díly s Hollandem je to stále o stupeň výše a to i když jsem Hollandovi dal více hvězdi (výjimka No way home). Je tu stále cítit ta komixová atmosféra, která mi přijde, že v nových komixových filmech chybí. ()

Avathar

S odstupom času a po ďalších pozretiach ešte horšie. Prepatetizovaná, sterilná, mizerne zahratá, gýčová telenovelová SRAČKA. Maguire sa mi tu v roli Parkera/Spider-Mana tak sprotivil až zhnusil, že škoda hovoriť. Nikdy viac. (8. 7. 2012) ()

Magneto

S ľútosťou musím uznať, že tento diel mi prišiel ako nanevyváženejší z celej série. Jasné, malo to svoje okamihy, avšak tie boli iba recyklované z predchádzajúcich dielov. Problémom tohoto dielu je absencia nejakého poriadneho záporáka. Sandman je plytký a jeho "backstory" hrozne trápna. A pritom jeho "zrod" je jedna z najlepsie natocenych scén filmu. Veľmi emocionálna a naozaj spájajúca obecenstvo s charakterom na plátne...ale to čo príde potom....Doc Oc alebo Hobgoblin boli charizmatický a správne komixovo šialení. Tento je iba trápnou karikatúrou. Vnútorný boj hlavného hrdinu je asi najlepšou stránkou filmu a sekvencia, kde sa "zlý Peter Parker" štylizuje do úlohy bad guya a trapoší na ulici je asi jedna z najkomickejších vecí na celom Spidermanovi a pukal som od smiechu. Ďalšou úžasnou srandou bol perfektný Bruce Campbell, ten chlpaík je úžasný a celá sekvencia v reštaurácii bola pre mňa jeden veľký záchvat bránice.Celkom sympatická mi pripadala aj Gwen Stacy, pre mna osobne oveľa lepšia ako MJ. Efekty...tak tam nemám čo vytknúť, to sa podarilo, aj Venom je pekne urobený...Bottomline je, že film ma oslovil iba v určitých okamihoch a postrádal tú jednoduchú naivitu prvých dvoch dielov...Škoda... ()

Stegman

Zvláštní, tenhle film. Nejdřív jsem byl totiž strašně zklamaný, ale strašně. Děj vcelku nudně se vlekoucí, Maguire špatně hrající. Tak moc se mi to nelíbilo, až jsem začal i přemítat, jestli jsem byl někdy na něčem tak špatném, co bych udělal s ušetřenou stovkou místo kina, nebo co si dám k večeři. Jenže pak se to všechno z ničeho nic zlomilo, všechno se to rozjelo na maximum, a začalo do sebe zapadat (Raimiho probuzená ironie z osmdesátek!)! A finále bylo prostě velkolepé! (!!!) ()

LordSnape

Za první půlku filmu by režisér Raimi potřeboval pěkně nafackovat. Pokud bych chtěl koukat na romantickou komedii, tak bych asi šel do jiného sálu... Druhá půlka společně s Venomem a Sandmanem je už o něčem jiném. Naprosto skvělé akční scény mi kazil jen rádoby drsný Tobey Maguire s emo účesem na hlavě. Škoda takového nedůstojného završení tak skvělé komiksové série. Čistý průměr. ()

pytlák

Raimi si vzal moc velké sousto. Tolik motivů, které dostává do hry by nezkrotil ani Shakespeare a na výsledku se to podepsalo velice křečovitým přeskakováním mezi dějovými liniemi a někdy směšnými srdceryvnými scénami. Ale přes všechny chyby to bezproblémově uteče a určitě se na to rád podívám znova. 70% P.S. Dabing to neuvěřitelně sráží. Něco takového jsem leta neslyšel. ()

Mrkvič

Jo, je to hodně mizerný film. Ve srovnání s jedničkou. Za dvojkou ani nezaostává, protože má taky plno akčních scén, na kterých jsou strašně moc vidět zásahy počítačů a i tady jsou postavy, které mě přímo dováděly k šílenství :) O to hůř, že tou asi nejhorší je samotný spiderman, hlavně díky podání Tobeyho Maguira, který se hodil do prvního dílu, ale ve zbylých dvou je spíš směšný. Klidně bych napálil jednu hvězdičku, protože chvílemi byl film spíš parodií na komiksové filmy, ale za dvě postavy, dva herce a vztahy těch postav ke spidermanovi musím dvě hvězdičky přidat. James Franco asi jako jediný gradoval v průběhu serie a myslím, že nakonec odchází na svém vrcholu. No a tím druhým, kdo drží film aspoň na úrovni průměru, je Thomas Haden Church. Jeho sandman je postava s motivací, výborně zahraná a navíc oproti ostatním si na ní dali animátoři zvlášť záležet. Stojí za to se na film podívat, najít si tam ty světlé momenty a při zbytku se můžete víc věnovat něčemu jinému, jako je třeba jídlo. ()

Honzíno

Pubertální romantická komedie s renderovanými akčními scénami. Tobey se sice snažil, jenže Spidey dostal na frak. Byl jsem svědkem motivů a námětů snad na tři plnohodnotné snímky. Je libo lacinou horskou dráhu z poutě? ()

JimmyII

V první čtvrtině filmu jsem se celkem bavil u slušně (rozuměj klasicky) natočené akční podívané. Jenže pak Raimi "vsadil" na psychologii, což byla osudná chyba. Jeho postavy se totiž chovají nevěrohodně a žádná z nich není tak sympatická, abychom jí fandili. Kirsten Dunst je tu tak nepochopitelně ošuntělá, až si člověk říká, že si Parker zaslouží lepší fešandu. Parker sám se koneckonců taky chová jako debil, takže mu nakonec nepřejete ani M.J. Když se z Petera stane namyšlený frajer, budete ho nenávidět. Máte totiž pocit, že si to dělá sám - není vidět, že za vším stojí Venom. Ten je ovšem perfektní, když se - bohužel na posledních patnáct minut - stane sám sebou a postaví se Spideymu. Sandman je tam jaksi úplně zbytečně, akorát brzdí děj v plynulosti, resp. přidává mu jednu pitomou, nedotaženou linii. Takže ze všech postav nakonec vychází nejlépe Harry Osborn v podání sympaťáka Jamese Franco. Jenže fandit ve Spíďovi vedlejší postavě a ještě ke všemu ex-napůlpadouchovi, to je dost málo. Slabší tři hvězdičky za něco akce a nablýskané kostýmy Spider-Mana a Venoma a jejich symbionta. ()

SG_ever

Nevím jestli mu dochází dech, ale od Temné verze jsem si, po vzoru komiksů a animovaného seriálu, sliboval prostě víc. (65%) ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)