Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Hopkins

:i) jednu hvězdičku musím dát :) bylo to tak trapné až to bylo krásné :o) no a teď vážně :) ta jedna hvězdička je za to že mě to i v určitých chvilkách rozesmálo :) myslím že režíser měl místo sci fi natočit parodii nebo z toho udělat komedii a možná by to mělo hvězdiček více :) možná dvě za nepovedený pokus o parodii :)(11.8.2008)

• 10doktor10

Nejhorší ani nechci říkat film, který jsem v životě viděl. Vydržel jsem asi 30 min a pak jsem to musel vypnout. Naprosto nelogický paskvil s tak strašlivými efekty, že si to nedovedete představit, dokud to neuvidíte. Hrůza a děs, nemá to nic společného s Válkou světu od Spielberga. Moje doporučení: Ani to nezapínejte!(14.5.2013)

• Matli

Půl hvězdičky bych dal asi za první minutu filmu a to nemám na mysli úvodní titulky. a Jinak je to strašný. Chápu lidi, co chtějí natočit kravinu, v pohodě, ale lidi co chtějí natočit solidní film a natočej kravinu, tak ty bych poslal radši někam do fabriky na linku. Taková ztráta času včech zúčastněných a o nákladech ani nemluvím. Na špatný efekty už jsem zvyklej, ale ten příběh, výkony, dialogy, kamera, střih, atd....to nemám slov. 5%(18.10.2014)

• Anakikin

Tak abych se přiznal, moc jsem nepochopil, proč tenhle film vůbec vznikl. Snad jedině jako splnění dávného snu režiséra, ale každopádně se v tomto případě jedná o průšvih. Takřka souběžně totiž vyšla Spielbergova verze, která vyhrává stylem K.O. Ať už se budeme bavit o hercích, kameře, trikové složce, lokacích nebo zvuku, pokaždé s přehledem vítězí Spielberg. Možná kdyby vyšel tenhle snímek ještě před rokem 1989, nemusel by být označen jako propadák, ale třeba pouze jen jako průměrné sci-fi. Avšak i o tom docela pochybuji...(8.3.2007)

• -bad-mad-wolf-

Na podobné filmy koukám z jediného důvodu - ony jsou ve své mizernosti dost často nechtěně zábavné. Debilní děj, trapné dialogy, směšné triky a neustálý přísun dementních situací, toť nejčastější jejich rekvizity. War of the Worlds mě v tomhle ohledu těžce zklamal. Mimochodem, fakt, že se film v originále jmenuje stejně jako Spielbergův trhák, a že přišel ve stejném roce, asi nikoho nepřekvapí, ba dokonce má tenhle paskvil už i pokračování. Narazil jsem na několik jedinců, co si ho chtěli sehnat v domnění, že jde o pokračování Spielbergova filmu - upřímnou soustrast. Jediná pozitiva Invaze světů jsou celkem ucházející triky, občas vykouzlící koukatelnou scenérii (trochu), ale tohle pozitivum docení asi jen jedinci, kteří viděli srandovní digitální obludnosti alá Varan vs. kobra. Potom je tu C. Thomas Howell, sice už ne tak sympatický jako kluk, co kdysi unikal psychopatickému Hauerovi v thrilleru Stopař, ale jde to. Tragédie vězí v bezdějovosti - tam, kde jiné ptákoviny podobného ražení baví svou dementní hyperaktivností, tam Invaze světů cpe extrémně křečovité a neuvěřitelné dialogy, trvající asi tak osmnáctkrát déle, než by bylo nutné. Postavy se očekávatelně chovají naprosto neočekávatelně (aby ne, takovou sbírku kreténů by člověk pohledal), i přes dějovou dutost stihli tvůrci rozházet ve filmu náklaďák pitomostí (vojáci jůesej pálí na obří stroje zásadně pistolemi a samopaly, čert vem těžkou techniku), pokusy o herectví hlavní postavy zůstávají ve fázi pokusu, žvanění pastora o Bohu svádí k morbidním představám o ublížení dotyčnému herci a konec zničehonic vyskočí a vyřeší obě dějové linie takovým fofrem, že ho možná ani nezaregistrujete. Příliš slov pro takovou krávovinu... berte to jako varování. Pokud trpíte stejně jako já občasnou úchylnou potřebou pustit si nějaký absolutní shit, vězte, že tahle věc překročila zenit špatnosti a nedokáže už být zábavná ani nechtěně.(12.8.2008)