Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Dan9K

Tohle zdaleka není tak zlé, jako zbytek tvorby nejmenovaného studia. Je pravda, že to není tak vtipné. Ale není to ani tak trapné. Je to poměrně hezky příběhově sevřené, do jisté míry i poutavé, rozhodně jsem se necítil tak trapně. Herecké výkony nejsou až tak hrozné. Ano je to levné béčko, ale je to jenom béčko, není to zetko.(28.2.2015)

• Asia_Power

Budu stručná, jelikož tento film si dlouhý komentář nezaslouží takže jen pár řádků max 30. Skoro to samé jako Válka světů akorát bez efektů, příběhu, herců, děje, logiky no a tak celkově mě to tak trochu sralo. A hned Vám napíšu proč. Proto !! No tak jo... Začátek (první minuta) fajn - Byla tam žena, byla hezká a byla nahá. Právě jsem popsala jedinou dobrou scénu filmu. A pak to začalo spolu s dopadem "hvězdy jasné" jít všechno do sraček tááákže - Musím vyzdvihnout vizuál mimozemšťanů. Ten je totiž fakt totálně mimo. Vypadalo to asi jako železná veš velikosti paneláku, co jí svítí jedno oko. Neskutečná paráda !! Lidi likviduje pomocí mocného modrého pixelového paprsku za zvuků libozvučného PIF PIF, PAF PAF, PUF PUF a jako BONUS je tenhle mimozemšťan asi chvílema neviditelnej, protože si ho všichni vždy všimnou až když je doslova a do písmene lidem za prdelí. Chápu, že člověk občas něco přehlídne, ale že si hlavní hrdina nevšimne, že je s jedním kokotem pastorem přímo pod mimozemšťanem, kterej měří cirka 30 metrů a šli k němu po rovině to je moc. Na oplátku mimozemšťan buď usnul, nebo je taky slepej, protože si jich taky nevšimne. Takže se pod ním nažerou a odejdou. Legendární scéna !!! Jo sry, když dožerou tak si všimnou, že neviděj nebe a stromy kolem jsou divný a dojde jim, že jsou pod ním. Bystří kluci...ale vrátím se v ději zpátky. Náš hrdina jako prvního parťáka má vojáka a to je Vám panečku hukot !! Celou dobu se od sebe skoro nehnou na krok, při sraní se určitě držej za ruku a spinkaj v objetí, ale pak, když utíkají, tak běží vedle sebe a najednou jeden běží rovně a druhej se dá doleva. Nezavolaj na sebe, ignorujou se a ... rozejdou se. Možná to bylo tím, že voják zjistil, že brácha hlavního debila (čti hrdiny) statečný ex-ranger chcípnul a tak už neměl důvod s debilem pokračovat v cestě. No a pak náš hrdinný kokot potká pastora Viktora a to je takovej ultračurák , že Vás bude srát během deseti vteřin. Krom toho, že jsem celou dobu čekala kdy zkusí hrdinu vykouřit, totiž neustále mele o zkouškách boha a pevné víře. Vše je zkouška, víra musí být silná a vše dopadne dobře. Když to zrovna káže své ovečce, která přišla o dvě děti, tak se pak hrozně diví, že ho dotyčná pošle i s bohem do prdele a za provolávání pána a boha k tomu, plká jak jen mohla takhle ztratit víru a ptá se našeho hrdiny jak je to možné. A co se pak nestane??? Mocná zkouška víry !!! Páter začne mít hlad a bude ho bolet hlava. Jako fakt. A najednou je to samé - Proč mám já trpět, když jsem byl celej život věrný služebník? Bůh nás opustil. Bůh se k nám odvrátil. Ztrácím víru. A nakonec se dostane k - Seru na něj, neexistuje !!! A tohle se filmu musí pochválit. Krásná ukázka některých "křesťanů" Když VÁM umře rodina, máte mít víru, ale když pak JE bolí hlava a maj ONI hlad, tak už to není zkouška, už je to nespravedlnost a bůh neexistuje. Zmrdi. Proto nesnáším náboženství. Ať si každej věří čemu chce ale neotravuje s tím ostatní. Já jako buddhistka (kdo je pravej buddhista ví že buddhismus není náboženství) si taky kráčím po své cestě a když mě ta cesta zavede do prdele tak vím, že jsem kráčela na píču, ale neviním za to Budhu, zmrdala jsem to sama. A hlavně nepíčuju na všechny kolem - Tohle je ta pravá cesta, vole pyčo!! Jinak u sledování filmu a dialogů vám hrozí klesnutí vašeho IQ každou minutu o cca 1,5 bodu takže na konci filmu už budete mektat, tleskat ručkama, chcát pod sebe a krvácet z nosu. Mohla bych ještě vypíchnout další snůšky hoven co tam jsou, ale jebu na to.(9.11.2016)

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%///(20.2.2007)

• Malarkey

Spielbergova Válka světů bez Spielberga a hereckých hvězd, speciálních efektů, hromady peněz a hlavně bez nápadu. To je Invaze světů. Tentýž film, ale zpracovaný jinak, špatně, hrůzně, strašidelně, ani ne trochu vtipně, prostě příšernost snad až světového formátu, na kterou se dá koukat jenom na vlastní pěst. Divím se, že něco takového vůbec vyrábí, když ví, že podobný film točí právě Spielberg a já na to jak vůl koukám. No vyhnout se velkým obloukem je málo, nejradši bych spálil veškerý DVD které se vylisovali a prodali, veškerý záznamy a ty herce bych taky vyškrt ze světa, tohle bylo fakt moc.(25.9.2008)

• Rathe

Když 2 dělají totéž, nikdy to není totéž. Ale tohle je teda takový paskvel... to snad není možný. Sakra, když na to nemají rozpočet, proč se do něčeho takového pouští? Herecké výkony - děsné, efekty - děsné, scénář - děsné, režie - děsné, kamera - ta zas tak děsná není, jenom trochu hrozné. Pání, díky za Spielbergovu Válku světů.(8.7.2016)