Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Lajty

Když jsem viděl hodnocení a negativní ohlasy na tento film, tak jsem se rozhodl, že se na něj podívám. Upřímně řečeno...už jsem viděl daleko horší efekty...v tom bych problém neviděl...ale ten příběh byl tak nudný a o ničem, že jsem myslel že usnu...a ten konec...to už jenom byla tečka za tím vším...myslel jsem, že nedám odpad, ale bohužel jinak to nejde...(19.6.2013)

• DanRichter

Film jsem střídavě viděl a neviděl, když běžel na Nově, a já byl na noční, nucen to trpět na naší plazmě v baru, jsem tak s neuvěřitelným výrazem ve tváři sledoval, že vše to, co bylo natočeno, filmaři brali vážně asi jako tvůrci Schindlerova seznamu .. přitom děj má něco do sebe, invaze ufounů na zemi, která je zdařilá, když svět postupně padá do jejich nadvlády, až se objeví jeden statečný chlapík, který se opkusí najít něco, čím by zvrátil situaci na zemi, a jak to nakonec dopadne? nechte se překvapit :)) .. k samotnému filmu jen tolik, snad jen hezké herečky byly pozitivem , jako i kratší delka filmu .. jinak vše, od režie , efektů, scénáře, akčních scén, herec.výkonů, dialogů, hudby, střihu a kamery stálo za ..., ani nechtějtě vědět za co .. kdo se rád scifi, které ukazují, jak nemá film vypadat, at se klidně podívá, těm ostatním vřele doporučuji vypnout po uvodních titulcích :)(30.1.2010)

Tento podceňovaný film mi nepřišel vůbec nejhorší, natož aby skončil v hlubinách odpadu.. tam by měli být jiné filmy :). Upřímně, film jsem zhlédl v domnění, že je to jiný film, ale stalo se. Nemohl jsem ho nikde najít, tak jsem narazil na CSFD, kde byl. O to víc jsem byl překvapen, že má pouhopouhých 8%. O efektech si nebudeme nic říkat, ty jsou hoodně zanedbané, ale jinak se mi ten film prostě líbil a nemít 8%, asi bych hodnotil za 3 nebo 4*. Každopádně dávám na protest 5*. Knihu jsem nečetl, ale mám to v plánu.. možná potom své hodnocení trošku pozměním, nicméně pořád trvám na tom, že tento film nění zase takový odpad, do kterého ho tu někteří řadí.(29.12.2013)

• dud

Co si vzpomínám, tak bezkonkurenčně nejdebilnější film, který jsem viděl. Pustil jsem si jej zcela záměrně, vědom si „skvělé pověsti“ Asylumu a s očekáváním dobré zábavy z nízkorozpočtové slátaniny. A musím uznat, že první polovinu filmu mě opravdu fatální neherectví, opakující se trikové scény, nesmyslný děj, tragické dialogy, otřesné postavy a já nevím co ještě, bavily. Když mi ale v druhé polovině došla zásoba smíchu, stalo se dokoukání filmu utrpením a z toho množství debility a amatérství, kterou tvůrci do filmu vložili, jsem měl tendence k sebepoškozování.(13.11.2010)

• PRobin

Na Invazi světů jsem se těšil. Hlavně díky společnosti, která to celé stvořila. Ano, jedná se o kultovní továrnu ubershitovek Asylum (na jejich nejnovější počin - Megashark vs. Mechashark se už těším:)! A taky nás Asyláci nešetří. Hned na začátku se na nás vyprsí hlavní hrdinka. Ale moc se neradujte, protože pak se hrdinka nasere a odjede a my jsme nuceni sledovat pachtění jejího manžela, který se snaží dostat ke své rodině. Děj snad netřeba dále rozvádět - jedná se o zpracování klasiky všech klasik; Války světů od H. G. Wellse. Takže na Zemi přistanou emzáci a ve svých broučích lodích začnou požírat kompars. Mají i slavné paprsky smrti, které z každého utíkajícího vesničana vytvoří efektní zkrvavenou kostru (kterých se ve filmu válí celkem dost). Hlavní hrdina, což je takový vyzáblý astronom, se pachtí přes polovinu USA, aby dorazil do Washingtonu, kam poslal svojí hnusnou dceru a nasranou ženu. Úkol je to srovnatelný snad jen se šmajdáním Společenstva po Středozemi, protože hrdina neumí běhat (natož chodit). Cestou potká samé úchyláky. Nějakým gumákem z domobrany počínaje, až po pastora konče. A se všema vede tak únavné dialogy, že by pro diváka mimozemská kyselina byla vítanou lázní. Proč, můj milý Asylume? Proč jsi nám neukázal víc broučích lodí a rozpuštěných obličejů a nahatých manželek? Ne, místo toho musíme poslouchat filozofii o nesmyslnosti bytí a ztrátě víry. Přesto jsem na vážkách. Tenhle film má něco do sebe, možná že mi depkoidní pastor Viktor přece jen vykecal díru do hlavy, páč budu hodný a dám jednu hvězdu. Takový shit, aby patřil mezi pět nejhorších filmů, to rozhodně není. Ono totiž nic nepřekoná mého oblíbence Zdendu :)(7.1.2014)