poster

Gojira tai Mosura

 • Japonsko

  Gojira vs. Mosura

  (Japonsko)
 • anglický

  Godzilla and Mothra: The Battle for Earth

 • anglický

  Godzilla vs. Mothra

Sci-Fi / Horor

Japonsko, 1992, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  20) GODZILLA vs. MOTHRA: THE BATTLE FOR EARTH (1992)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Godzilla meets Indiana Jones meets Bottra meets Mothra :o) Okawara pro ozvláštnění a větší přitažlivost děj v první třetině okoření lehkou Indy Jones berličkou (včetně vykradení jedné ze scén Dobyvatelů ztracené archy), aby pak na scénu přivedl dvě stará a jedno nové monstrum. Tím novým je Battra – nejprve opancéřovaná larva s masivním rohem (a po vylíhnutí takové temější alter-ego Mothry), kterou z hlubin oceánu probudila matička Země, aby se tak lidstvu pomstila za jeho neekologické chování, naopak Vesmír nabídne lidem svoji pomoc vysláním vejce (v podobě meteoritu), ze kterého se vylíhne Mothra a něco, co vypadá jako VZTAHOVÝ BORDEL (kde se přízeň bestií přelévá, jak zrovna přišlo scenáristům na mysl) může začít. Proto následující slova budou působit zmateně, ale budiž. Godzilla totiž napadne Mothru, Battra mezitím Japonsko, Mothra napadne Godzillu, Battra napadne Mothru a následně Godzillu, Mothra, která měla původně chránit lidstvo, napadne Japonsko, pak následně Battru, Godzilla napadne obě dvě a Mothra se nakonec spojí s Battrou a obě dvě zničí Godzillu :o) Che. Zmatek nad zmatek. Přežil jsem to ve zdraví, ale víc jak 2* ze sebe nevymáčknu :o)(9.8.2010)

 • corpsy
  ****

  Godzilla sa v 90. rokoch opäť stáva šampiónom na poli záporáctva. Už to nieje plyšový maznáčik z éry pred rokom 1985, ktorý pomohol ľudstvu každej hrozbe, či úž zo Zeme, z pod Zeme, alebo z Vesmíru. Tentoraz je to opäť parchant, ktorého musia preplesknúť iné monštrá, aby si uvedomil, kto že je tu pánom ( áno sú to ziskuchtivý ľudia, ktorí kvôli grošom devastujú celú planétu ). Ale raz si hore raz si dole a preto sa Gojira opäť vráti, či už ako antagonista alebo klaďas, aby sa z toho opäť vyprodukoval výborný kaiju, ako je tento.(13.1.2017)

 • Sweat55
  ***

  Hlavní lidské postavy byly lepší než minule, na druhou stranu omáčka kolem mothry byla hodně divná. Fakt hodně. Každopádně, než se na scénu dostala dvojčata, příběh vykrádající vše možné jsem si celkem užíval. Pak to ale začne být dost japonský a jako obvykle celkem nuda a mě nezbylo nic jiného než čumění na to, jak si obří monstra dávají přes držku. A to je opět hodně super!(4.4.2017)

 • JohnnyD
  **

  Ubíjajúca prehliadka všetkého, čo sme už videli + niekoľko blbostí navyše (Indiana Jones WTF?). Jediný prídavok do série je Battra, ktorá je zase ale obyčajnou kópiou Mothry, len na temnej strane sily. Ničenie miest je celkom OK, Godzilla vyzerá fajn, i keď sa mi zdá, že v minulom diele boli lepšie dotiahnuté detaily ako jej tlama. Čo je ale nepochopiteľné, je, že niektoré efekty sú horšie ako 30 rokov dozadu a to menovite liliputánky Cosmos. Jedna z najhorších epizód. Nudná a neoriginálna.(23.5.2014)

 • kaylin
  ****

  Akce je to, co dělá z tohoto filmu skutečně zajímavé dílo. I když jsou zde náznaky humoru, hlavně v první části, kdy se hledá vejce, tak je to akce, která vás strhne a nepustí. Souboje jsou dlouhé, dochází v nich k vývoji a změnám, což je spojeno hlavně se stádii Mosury a Batory, a tak je to celé skutečně dech beroucí a více jak příjemné na sledování. I když je příběh jednoduchý, nechcete se odtrhnout, protože chcete vědět, jak to celé dopadne, kdo zvítězí a jak se projeví charaktery jednotlivých monster.(19.4.2015)

 • - Keiko Imamura a Sayka Osawa získali v roce 1993 cenu Japonské akademie v kategorii objev roku. (Terva)

 • - Akira Ifukube získal roku 1993 za tento snímek od Japonské akademie cenu za nejlepší hudbu. (Terva)

 • - Hlavní hudební motiv filmu použil rapper Pharoahe Monch ve skladbě "Simon Says", za což byl eventuelné zažalován. (DanteZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace