poster

Gojira tai Mosura

 • japonský

  Gojira vs. Mosura

 • anglický

  Godzilla and Mothra: The Battle for Earth

 • anglický

  Godzilla vs. Mothra

Sci-Fi / Horor

Japonsko, 1992, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Akce je to, co dělá z tohoto filmu skutečně zajímavé dílo. I když jsou zde náznaky humoru, hlavně v první části, kdy se hledá vejce, tak je to akce, která vás strhne a nepustí. Souboje jsou dlouhé, dochází v nich k vývoji a změnám, což je spojeno hlavně se stádii Mosury a Batory, a tak je to celé skutečně dech beroucí a více jak příjemné na sledování. I když je příběh jednoduchý, nechcete se odtrhnout, protože chcete vědět, jak to celé dopadne, kdo zvítězí a jak se projeví charaktery jednotlivých monster.(19.4.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Po předchozích „nevydařených dílech“ jsem od devatenáctky opravdu moc nečekal. Jediné co mne trochu zviklalo si film pustit, byla výměna na režisérském postu a návrat mé „milované“ Mosury. Popravdě to však bylo její „zlé dvojče“ Battra, které vlilo do skomírající série nový impulz, který ovšem bohužel netrval moc dlouho. Ten rádoby dobrodružný začátek si sice mohli tvůrci odpustit, ale alespoň do toho zase nepřimíchali špionážní či mimozemský podtext. Tahle jsme se alespoň mohli (částečně) zasmát suchému japonskému humoru a okopírovaným scénám. Naneštěstí ani tentokrát nebyl scénář zcela bez chyb, nicméně pro jednou nad nimi přivřu obě oči. Scénáristé totiž popustili uzdu své fantazii a víceméně se vykašlali na některá fakta z předešlých dílů. K mé radosti tu nechybí ani píseň "Mosura No Uta". Po předčtení některých komentářů na netu se ani moc nedivím, že to někteří nepobrali. Tvůrci se do toho až moc zamotali a svým způsobem je děj až moc překombinovaný. Nicméně tentokrát se naštěstí všechno točí kolem totální destrukce všeho okolo a především jeden souboj střídá druhý. Co na tom, že se tu a tam přidá jedno monstrum ke druhému a společně zaútočí na třetí, aby během několika minut vznikla jiná aliance. Hlavně že se to mlelo téměř bez přestání, papundekl lítal vzduchem, jedna exploze střídala druhou a do toho se přidalo i několik velice pěkných speciálních efektů.(31.1.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Zatím asi nejvíc od prvního dílu se Godzilla přiblížil k něčemu jako "normální film", který dává smysl alespoň na úrovni vlastních pravidel. Godzilla sice do děje moc nezasahuje, vlastně se pořádně objevuje až ve finále, Mothru mám ale taky docela v oblibě, tak proč ne. Sice mi přijde zvláštní, že Godzilla bojuje proti Motře, to tak nějak nezapadá do konceptu, ale nechci to přehánět s nároky na kontinuitu, zvlášť po polorestartu. 3 a 1/2(11.6.2014)

 • corpsy
  ****

  Godzilla sa v 90. rokoch opäť stáva šampiónom na poli záporáctva. Už to nieje plyšový maznáčik z éry pred rokom 1985, ktorý pomohol ľudstvu pri každej hrozbe, či už zo Zeme, z pod Zeme, alebo z Vesmíru. Tentoraz je to opäť parchant, ktorého musia preplesknúť iné monštrá, aby si uvedomil, kto že je tu pánom ( áno sú to ziskuchtivý ľudia, ktorí kvôli grošom devastujú celú planétu ). Ale raz si hore raz si dole a preto sa Gojira opäť vráti, či už ako antagonista alebo klaďas, aby sa z toho opäť vyprodukoval výborný kaiju, ako je tento.(13.1.2017)

 • Lima
  **

  20) GODZILLA vs. MOTHRA: THE BATTLE FOR EARTH (1992)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Godzilla meets Indiana Jones meets Bottra meets Mothra :o) Okawara pro ozvláštnění a větší přitažlivost děj v první třetině okoření lehkou Indy Jones berličkou (včetně vykradení jedné ze scén Dobyvatelů ztracené archy), aby pak na scénu přivedl dvě stará a jedno nové monstrum. Tím novým je Battra – nejprve opancéřovaná larva s masivním rohem (a po vylíhnutí takové temější alter-ego Mothry), kterou z hlubin oceánu probudila matička Země, aby se tak lidstvu pomstila za jeho neekologické chování, naopak Vesmír nabídne lidem svoji pomoc vysláním vejce (v podobě meteoritu), ze kterého se vylíhne Mothra a něco, co vypadá jako VZTAHOVÝ BORDEL (kde se přízeň bestií přelévá, jak zrovna přišlo scenáristům na mysl) může začít. Proto následující slova budou působit zmateně, ale budiž. Godzilla totiž napadne Mothru, Battra mezitím Japonsko, Mothra napadne Godzillu, Battra napadne Mothru a následně Godzillu, Mothra, která měla původně chránit lidstvo, napadne Japonsko, pak následně Battru, Godzilla napadne obě dvě a Mothra se nakonec spojí s Battrou a obě dvě zničí Godzillu :o) Che. Zmatek nad zmatek. Přežil jsem to ve zdraví, ale víc jak 2* ze sebe nevymáčknu :o)(9.8.2010)

 • - Jedná se o 19. film ze série „Heisei“ o Godzille, za kterou stojí společnost TOHO company Ltd. Zároveň je snímek šestým filmem, kde se objevuje, a první a zároveň i poslední, kde je vyskytuje monstrum zvané Battra. (Terva)

 • - Keiko Imamura a Sayka Osawa získali v roce 1993 cenu Japonské akademie v kategorii objev roku. (Terva)

 • - Hlavní hudební motiv filmu použil rapper Pharoahe Monch ve skladbě "Simon Says", za což byl eventuelné zažalován. (DanteZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace