Příběh filmu mě upoutal i přes to, že mě tam ukecaný Allen celkem prudil než bavil. Scarlett a Hugh to však celé zachránili a jejich podání je pěkné. Scarlett to zde opět hodně sluší a je radost se na ní dívat. Co se týče komediální stránky filmu, tak ta na mě skoro vůbec nezapůsobila a k smíchu mi zde moc věcí nepřišlo. Jako romanťák je to pěkný a mysteriózní to trochu je díky duchovi zabitého reportéra. Podle mě by se to dalo zařadit i trochu do krimi, když se hrdinka s kamarádem snaží dopadnout tarotového vraha. Já se u filmu nenudil a dávám mu 80% :)(1.11.2014)

• Borec3

Nic extra pane Allene. Ploché postavy, televizní nádech, nepříjemná Angličtina a nebýt těch Vašich (občas) výborných vtípků... bylo to ještě méně.(4.2.2007)

• Hortenzia

môj druhý woody allen po matchpointe a teraz chápem jeho oslavovanie ešte menej ako predtým...edit: tak už som napozerala woodyho staršie filmy a to oslavovanie začínam chápať, škoda,že to s ním ide očividne dolu vodou(13.4.2008)

• sedm.1

Ze série mimoamerických filmů od roku 2005,tedy Match Point,Sólokapr,Kasandřin sen a Vicky Cristina Barcelona je právě Sólokapr jasně tím nejslabším Allenovým kouskem.Celé mi to spíš přišlo jako průměrná konverzační divadelní hra,kde tři hlavní aktéři prakticky neslezou z "jeviště",ale ikdyž jsou výborní a sympatičtí,nemají prostě moc co hrát.Se Sólokaprem mám potíž zařadit ho i žánrově.Neni to ani příliš komedie,ani drama,možná z té romantiky je tu nejvíc,ale ta mi pak zas přišla vážně divná a i dost chladná.Jinak celá zápletka přešlapuje pořád jakoby na místě a její vyústění je pak sice bohužel jedna velká komedie,ovšem v tom špatném slova smyslu.Co mě ale nejvíce negativně překvapilo,byli tentokrát na Allena docela mdlé a nezáživné dialogy,bez vtipu a energie,což byl ale ostatně problém celého jeho filmu.Takže ve výsledku vlastně pořádně nevím,co chtěl Allen tímto svým dílkem říct,mě ale zkrátka Sólokaprem vůbec neoslovil,a ikdyž nemohu tvrdit,že bych se u něj přímo nudil,absolutně jsem si zněj neodnesl jakýkoliv zážitek,poznatek,dojem,ani pocit.Prostě neslaný,nemasný,o ničem.(6.2.2011)

Woody Allen je skvelý scenárista, režisér a aj herec. Solokapr je však iba taká jednohubka v porovnaní napríklad s Matchpoint- Hra osudu. Scarlett je pre mňa osobne to najlepšie čo vo filme je. Scenár výborný ako sme už u Woodyho zvyknutý, pri filme si príjemne zarelaxujete a určite sa aj často zasmejete.(20.4.2015)

Nenáročné.Príijemné.Niektoré hlášky,najmä od Woodyho, stoja za to:)Súhlasím, milé úsmevy, Scarlet a Hugh, mágia. Co este treba?:)Proste nič velkolepé,ale príjemné.(26.8.2008)

Nejvíc mě nadchly asi Woodyho hlášky, těma je to přímo nabitý. Takový výtlemy jsem chytal naposled asi u ňákýho dílu HIMYM a tady byly navíc inteligentně podaný a vynikly i bez přidanýho smíchu. Příběh byl taky zajímavej, ne nijak kulervoucí, ale za to originální a tomu jak hráli hlavní herci se nedá vytknout snad nic. Celkově pohodovej film a, ač jsem jich neviděl moc, pro mě zatim (spolu se Spáčem) nejlepší od Woodyho Allena.(17.7.2009)

Woody Allen po pár vážných filmech opět zabrousil do komedie a opět mě velice pobavil. Ty jeho bonmoty a hlášky mě spolehlivě rozesmály.(30.12.2009)

Líbil se mi film i Woody Allen. Je to komický člověk už od pohledu. Skvěle zahrál kouzelníka, co příliš nectí konvence. Dostával sebe i "jakodceru" do komických situací. Měl opravdu přiléhavé mnemotechnické pomůcky. Sice vypadal jako popleta, ale začalo mu to pálit a na svou zvědavost na konci doplatil. S. Johansson se ocitala ve stavu lásky a paranoity, jako herečka příliš afektovaná. A jak se ukázalo, její milý byl opravdu vrahem, ale ne tím tarotovým. Film mi v mnohém připomínal retrokomedii ve stylu O. Wilda.(3.2.2011)

Woodyho tvorbu moc neznám, dalo by se říct, že z jeho novější tvorby je Sólokapr můj první zkouknutý film. A pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. I přes malé hodocení na csfd ho osobně považuju za jeden z nejlepších a nejoriginálnějších počinů, které jsem za poslední dobu viděl. Sice mi moc nesedla jinak skvělá Scarlett, ale Allen s Jackmanem byli fantastičtí. Pár scén mě opravdu HODNĚ rozesmálo a to se mi v poslední době mockrát u komedií nestávalo. Už se těším na další jeho filmy, které mě ještě čekají.(3.3.2011)

• Schuldiner

Celé je to takové naivní a vycucané z prstu. Woody sice občas pobaví, ale přeci jen méně než jsem od něj zvyklý. Škoda. Ale jako totální oddychovka je to tak nějak koukatelné. S detektivkami skříženými s komediemi mám trochu problém. Ani jedno pak u daného filmu není moc kvalitní. Většinou. Toto je tak na... --- 50% ---(5.1.2013)

• Shakeus

Poměrně trapné, většinu času jen málo vtipné a nijak zvlášť inteligentní a spousta přehrávání a vnucování. Scénář napsal šmatla W. Allen asi přes noc. Já jsem ale nikdy nebyl jeho příznivce. Slabé 2.(18.11.2009)

Kouzelnickým tématem a snahou o "detektivku" si Woody trošku vykrádá Prokletí žlutozeleného škorpióna. Sólokapr není špatný film, ale není v něm nic, co by mě nutilo se na něj podívat znovu.(15.1.2013)

• Sany33

Tak sa do toho teda pustím! Jediné čo kladne hodnotím je Woody vo vedľajšej úlohe na ktorom som sa 2-3 krát vážne zasmial. Inak celý film stojí za hovno: je predpotopný predvídateľný a tento príbeh a zápletku by som vymyslel asi aj ten najväčší retard. Herečka v hlavnej úlohe pri pripadala prinajlepšom ako kurva a to že mi pokazili dojem z môjho obľúbeného herca Huga Jackmana to sa jednoducho nedá prepáčiť. Teda 15%(24.5.2013)

• Daweflip

Woodyho Allena příliš nemusím, což se odráží i na mém hodnocení. Pro mě jde o lehce zapomenutelný film.(21.1.2007)

70%. Bylo to celkem fajn na koukání, dialogy a "monology" byly opravdu vyšperkované. Byla radost to číst. Nicméně, nesmí se očekávat nějaká ta komedie, kde se moc smějete. Spíše je to tak ztřeštěné a šílené, že to prostě tak nějak baví. Co se týká děje, nic nového pod sluncem. Herecké výkony, obstojné, ale Woody stál opravdu za to. Ale celkově mě to nezaujalo tak, abych to viděl ještě jednou. Je to na jedno podívání, kdy to v tu správnou chvíli baví, ale podívat se na to podruhé, to asi ne. Howgh!(28.12.2009)

Tenhle film je opravdu strašně milý a roztomilý, konečně nějaká inteligetní komedie. Scarlett Johansson je tu dokonalá, Woody Allen jakbysmet. Hrozně mě to bavilo a vážně jsem se skvěle zasmála. Moc příjemná podívaná. Neříkám, že to je nejlepší film Allena, určitě má i lepší ale nemůžu jinak, mě to prostě bavilo. Vážně moc.(7.8.2012)

"Smrt vas nesmi odradit. Smrt neni handicap. Ja jako dite koktal. Chce to vydrz a ono se to nejak vyvrbi." :) Po celkem vazne pojatem tematu o zlocinu a trestu v "Match Pointu" (2005) Woody pokracuje ve svem "angl. tazeni" a prichazi s odlehcenou detekt. komedii, sice trochu misty naivni, ale prijemne koukatelnou, se skvelou Scarlett, ktera snazivou a trochu hloupou studentku zurnalistiky hraje opravdu dobre a s tim svym obrylenym kukucem a malou postavou se k Allenovi dobre hodi. Ja ho proste jako herce mam rad, a mam radsi snimky kde sam hraje. Jako tady, kde si strihnul roli kouzelnika Sida Watermana a spolu se Scarlett resi pripad tajemneho Tarotoveho vraha, novodobeho "Jacka Rozparovace", vrazdiciho prostitutky. Padouchem ma byt dokonaly gentleman Hugh Jackman. Mozna jsou to jen spekulace, mozna to bude solokapr :) Podobne jako v "Tajemne vrazde na Manhattanu" (1993) se dvojka amaterskych detektivu snazi ziskat dukazy o pravdepodobnem zlocinu. Pri tom jim pomaha novinar-neboztik, ktery se vraci ze zahrobi, aby je trochu navedl. Navic se to vsechno komplikuje tim, ze Sondra (Scarlett) samozrejme podlehne kouzlu mladeho lorda... Je zajimave, ze vsechny tri "anglicke" Woodyho filmy (krome "MP" jeste nasledujici "Kasandrin sen" [2007]) maji neco spolecneho s vrazdou. Mozna vliv A. Christie, kdovi. Kazdopadne v tehle komedialni verzi je opet hodne slovnich vtipku a glos jako u Woodyho starsich filmu, a videt ho ridit se smrti v ocich maly Smart je samo o sobe legracni. Holt pro Americana je tezke jezdit vlevo :)(9.7.2014)

Velice dobré 3. Allen změnil podstatně humor a stejně jako v Matchpointu mě okouzlila atmosféra Londýna.(18.1.2007)

• pstros

S těžkým srdcem...(10.2.2009)

Pekní herci, kvalitní, ale to je asi tak všetko. Príbeh samotný ma nenadchol. Ale tak, úplne by som to nezahadzoval.(6.7.2009)