Ide, žiaľ, o realitou inšpirovaný historický film, zachytávajúci hlavne roky 1909 až 1918. V rodine so štyrmi malými deťmi ochorie matka na tuberkulózu. Jej muž po tom, čo ju hospitalizujú, začne zomierajúcu manželku podvádzať s inou ženou. Keď ovdovie, aj s dotyčnou ostane žiť a 4 deti z prvého manželstva dostávajú macochu. Obzvlášť silnú antipatiu si macocha vybíja voči 9- resp. 10-ročnej Aurore. Dievčatko ju svojou pravdovravnosťou privádzalo do zúrivosti. Ani nie za rok prešla macocha od výčitiek k fackám a od faciek k sadistickému mučeniu. Neraz "výchovnou bitkou" voči svojej vlastnej dcére prispel aj otec, mimochodom kováč, ktorý ťažko pracoval, aby uživil rodinu. Až na zásah miestnych ľudí - lekára, ktorý spočiatku nepresvedčil miestneho kňaza o tom, že čo sa deje v dotyčnej rodine, je choré. Napokon úrady v Québecku zalarmoval lekár. Dievčatko na následky mučenia a podvýživy zomiera a otec s macochou sú po jej pohrebe zatknutí.
Film by mal byť prístupný až od 15 rokov. Obzvlášť údesné sú scény, keď dieťa už psychicky ani fyzicky nevládze znášať teror doma a sadne si na koľajnice, aby ho prešiel vlak. Film, ktorý okrem toho, že je pamiatkou na Auroru a cca 100 000 000 iných týraných detí po svete, predstavuje aj desivé svedectvo o stave občianskej spoločnosti v Kanade na začiatku 20. storočia. (Surja)

zette

Podobnych nametu se uz natocilo spousta, ale Aurore urcite patri k tem lepsim. Film, kdy ma divak zlost temer na vsechny dospele osoby. Skutecnost, ze se jedna o skutecny pribeh vse jeste umocnuje. Dobre herecke vykony a slusna vyprava. Jen malo lze snimku vytknout. ()

chelseaman22

U filmu nelze než trpět při pohledu na to, kterak Aurora dostává od své macechy čočku jako svině v podobě rozžhaveného pohrabáče od krbu. Film diváka tudíž tak poznamená, že na první dobrou bude divák brblat, jak hrozný to vlastně byl film, a to i přes skutečnost, že zpracování je na čistě kanadskou produkci vskutku bravurní. 83 % ()

Tosi

Děsivý, odporný, a nesmírně emotivní film. To, že týrání nebylo většinou vidět, ale mohli jsme ho slyšet a vidět jeho následky, ve mě pocity na zvracení spíše násobilo. Bolest Aurory působila opravdu tak skutečně, že se jen těžko bránilo slzám a nutkání film vypnout, ale s pocitem, že tomu peklu přeci někdo musí zabránit, a navíc s nepopsatelnou chutí natáhnout jednu pořádnou té semetrice, jsem to zaklapnutí želízek na rukou Houde a Telesphora s povděkem dokoukal. ()

Sfinkter

Silný námět ještě není zárukou kvalitního filmu, protože Aurore je i přes svou tíhu výpovědi filmařsky podprůměrným snímkem po všech stránkách a silné emoce na diváka přenést nedokáže. ()

hanagi

Nezpochybňuju silné téma, ale mám velké výhrady k jeho zpracování. Námětově příbuzný "Americký zločin" na mě zapůsobil mnohem více. ()

Mishqo

80-85% ... Čistá depresia, čistý hnus z toho, čoho sú ľudia schopní. Ľudia odvracajú oči a kňaz radšej označí malú Auroru za klamárku a hriešny produkt alkoholu a sexuálnej túžby ako by mal zakročiť. Srdce mi zvieralo takmer celý film. ()

nevermore

Aurore společně s Dogani (2011) patří mezi nejhnusnější filmy z top 300 tady. Tohle už nikdy nechci vidět. Zhlédnutí tohoto filmu probudí zbytky humanity snad i ve voličích SPD. ()

Alisa

Už dlouho mě žádný film takto nezasáhl. Narozdíl od Amerického zločinu zde není vidět tolik násilí, je spíše naznačeno. A právě to působí ještě více zneklidňujícím dojmem. Ten její otec mě tak šíleně rozčiloval a na konci bych mu nejradši vrazila facku! Jedná se o film, na který nelze zapomenout. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám. ()

Castorr

Skvělý tragický příběh podle skutečné události...bohůžel ne tak skvěle natočený. Chvilkama mě to připomínalo starší seriály z červené knihovny, hlavně první polovina filmu. Kdyby to točil zručnější režisér, tak si myslím, že by to byla bomba. Podobný Americký zločin mě uchvátil víc, i tak je tento film dobrý a určitě bych ho doporučil. ()

peetriss

Drama, tak extrémně silné, že jsem jej musel hodně dlouho rozdýchávat. Film líčící skutečnou událost, současně však také sociopatické téma stále aktuální. Je neuvěřitelné, že se mi námi vyskytují lidé, mající takové nepochopitelné potíže s kontrolou své krutosti, chladnosti a dosebezahleděnosti. Vše umocňuje bezmocný vztek nad bezvýchodností situace milé a bystré dívenky vystavené bolestné tyranii a naprosté laxnosti okolí, které nejprve zavírá oči, poté nečinně přešlapuje na místě a s patřičným zásahem přijde velmi pozdě. Tvůrci Aurore se vyhýbají zbytečným lacinostem, přirozenou cestou vypráví osudy titulní hrdinky a nebojí se přitom zapojit kvalitní obrazové a dramatizační prvky podpořené kvalitní režií, kamerou a samozřejmě celým hereckým ansámblem. Marianne Fortier muselo být hodně nedobře už jen v kůži představitelky Aurory, každopádně její výkon je famózní, procítěný, až škoda, že v kariéře nepokračuje. Naprosto přesná je v roli macechy Hélène Bourgeois Leclerc, z níž ta zloba kombinovaná s manipulativním charismatem doslova čiší. Film Aurore je opravdu emoční "trhavinou", která naplno exploduje v závěrečné třetině - pokud někomu zůstane oko suché, je stejně chladný jako ona macecha! Pět hvězd bez debat! ()

Chipešek

Velmi silný snímek, který už nikdy nechci vidět. Smutek, marnost a hlavně vztek - to jsem cítil při epilogu, který, doufám, nedovolí nikomu zůstat chladným pozorovatelem. ()

dawe787

Předem upozorňuji - možná budete brečet! Velmi smutný a silně dramatický příběh o trápení a týrání malé dívky převážně svou macechou. Takoví rodičové by zasloužili ne vězení, ale velmi pomalé a důkladné mučení, aby si uvědomili svůj hrozný hřích. Je fajn, že dnes alespoň máme tu sociálku, která prověřuje i anonymní udání a tím se občas zachrání opravdu nějaké dítě před týráním. ()

BaronDevil

Jeste jsem nedokoukal a ani nevim, jestli to vubec dokoukat jde nekomu, kdo ma dve dcery. Herecke vykony deti jsou naturalisticke a cela atmosfera pusobi tak, jak asi pusobit ma. Ale slabsim povaham opravdu nedoporucuji, presto ze by to mel videt asi kazdy dospely. Je to protimluv, ale oboji je pravda. ()

FeriusParfax

Spoilery. Nechystám se tu hodnotit filmovou stránku... Jde o čerstvě zhlédnutý hnus. Koukala jsem, co se na obrazovce děje a nevěděla jsem, jestli se mi srdce zpomalilo, nebo mi tlouklo rychleji. Ženská byla tak odporná, že se mi z ní dělalo blivno. Fyzický vzhled mi naprosto vždy zkresluje chování daného člověka, a to nejen na filmovém plátně. Tahle ženská byla prolezlá hnusem odshora až dolů. Stejně tak z otce, který se absolutně skryl pod její vliv. Co mohl dopustit otec vlastních dětí... Co mohl dopustit kdokoliv! Nemohoucnost se bránit a nemohoucnost bránit svoji sestru. Ze snímku šla obrovsky cítit bezmoc a utrpení a bolest a vztek a smutek a žal. Z tak odporných kreatur, které se na tomto světě pohybují je mi hluboce na blití. Ať už jde o kněze, který si chránil jsen vlastní prdel, otce, který se absolutně vzdal jakékoliv morálky, sestřenice, která byla vždy zrůda bez morálky až po pomalé jednání kohokoliv, kdo s tím mohl něco udělat. Když stáli dospělí nad naříkající sestrou a mrtvou Aurorou, cítila jsem vztek. Nikdy své děti bít nebudu. Toho jsem si užila až až... Kéž by se nic takového na světě nedělo. Ale to je asi jen mé hloupé přání. Stvůry jakéhokoliv zaměření tu vždy byly a budou. Všechno dění absolutně děsivě podkreslovala zlověstná hudba. Nechci tu moralizovat, ale lidstvo by se mělo kurva vzpamatovat. ()

Tremono

Přemýšlím, komu by se měl tenhle film povinně promítat, zda rodičům nebo raději dětem. Hlavní pointou je, že nejsou žádné "bezpečné" hranice, za které je třeba zajít, než se věci začnou řešit. Něco podobného, co je tématem filmu, by mělo být naprosto nepřípustné, ale to je bohužel utopie. ()