Steven Soderbergh (doufejme, že) do třetice všeho nablýskaného sezval partičku svých starých dobrých známých, nově přizval starého dobrého Ala Pacina, Elen Barkinovou a vzal je na dovolenou. Tentokrát se ani nenamáhal platit jim cestu do Evropy, správně odhadnul, že stejně dobrá zábava je čeká třeba v Las Vegas. Město hazardních hráčů, ráj všech zlodějů a podvodníků – podvod bude jenom jeden, zato masivní. Na nic jiného, na nějaké vztahy mezi postavami (ženské hrdinky mladší padesáti let zcela chybí), na nějaké rozpustilé promenády celebrit (třeba Bruce Willis jako Bruce Willis), již nezbyl prostor. Film je i bez nich zamotaný až až. Stejně jako u předchozích dvou dílů jsem měl občas hlavu plnou otázek typu „co je to za chlápka?, „pro koho pracuje?“, „jaký cíl sleduje?“, přičemž již odmítám připisovat vše vlastnímu trotlovství. U jiných filmů podobný problém nemývám (příliš často), Soderbergha proto podezírám ze zákeřné snahy odvést pozornost od mdlého scénáře prostého vtipů či svěžích nápadů. Zocelen třemi sériemi Podfukářů, jejichž libovolná epizoda je zábavnější než libovolná epizoda Parťáků, byl jsem připraven na pointu „přechcávačku“, která ukáže, že hlavní hrdinové měli celou dobu navrch. Problémem třetích Parťáků je, že se to ani nesnaží vyvrátit, Clooney a jeho kumpáni vše zvládají s naprostým nadhledem, nic je nedokáže rozhodit a nikdy se nedostanou do úzkých. Je to jenom neškodné bruslení po nablýskaném povrchu – s jasně vytyčenými mantinely, bez snahy porušit pevně daná pravidla. To je hlavní důvod, proč hodnotím hůře než v případě lehoučce experimentující dvojky, která byla nejspíš stejně prázdná, ale alespoň to dokázala umněji (a déle) skrývat. Nic proti ničemu, máte-li slabost pro filmy situované do pokojů s luxusním nábytkem, v nichž elegantně oblečení herci hodinu připravují dokonalý plán na oškubání jiných elegantně oblečených, avšak mravně ještě zkaženějších herců, aby jej během hodiny následující zrealizovali, nejspíš dostanete svou dávku čehosi. Já však nedokážu přenést přes srdce, že při natáčení byla naprosto opomenuta existence diváka. A opravdu nemám důvod všem těm bohatým sympaťákům nezávidět, jak dobře se nejspíš bavili. 65% Zajímavé komentáře: POMO, pshimi, Silence, Triple H(5.10.2007)

Ti nejcharismatičtější zloději na filmovém plátně jsou opět v akci. A nic jim nechybí, právě naopak, od druhého dílu ušli kousek cesty a nyní jsme svědky ještě dokonalejšího plánu. Jako bonus zde máme posily v podobě Ellen Barkin a Al Pacina. Nečekal jsem od toho nic, dostal jsem maximum (pohled na Brada Pitta a George Clooneyho jak slzí nad dětmi v show Oprah Winfrey byl k nezaplacení). Navíc, před začátkem filmu jsem měl blbou náladu, protože mě bolela hlava. Ale jakmile jsem se začal dívat na film (a vzal si Panadol :-)) tak bolest přešla. Nevím, jestli to je díky léku nebo díky tomuto pohodovému snímku, kterému s radostí udělím plný počet.(8.5.2010)

Potřetí kradou a stále ještě nemají dost! Steven Soderbergh se po roztodivně vykolejené dvojce vrací v trochu klidnějším stylu s pokračováním, které snad až příliš opatrně navazuje na starší bratříčky. Žádné velké překvapení, žádné výstřelky, ale zároveň žádné průšvihy. Hvězdné obsazení dělá snímku čest, rodinná atmosféra podlézá všemi škvírami a řemeslná jistota vás udrží v dobré náladě od začátku do konce. Snad jen Al Pacino příliš nezapadnul mezi "staré známé" a zápletka je trochu improvizovaná, ale to jsou šmouhy, které smaže jediný úsměv George Clooneyho, jediný převlek Brada Pitta a jediný pohled na Matta Damona. Dejte mezi to pluska a za rovnítkem vám vyjde sousloví příjemná zábava. A to je víc než slušný výsledek. (70%)(11.6.2007)

V súlade s predchádzajúcimi "Parťákmi", technická stránka je viac než vynikajúca - nápaditý strih, kamera - celkom dobre sa na to pozerá, hudba vhodne dokresľujúca image filmu. Herecké obsadenie sa však môže akokoľvek snažiť, keď Vás už 500 krát prepratý scenár absolutne nezaujime, teda....až na pár scén. Dannyho parťáci 3 sú úplne rovnaký ako Dannyho parťáci 2. V celku priemerný, s nadpriemerným vizuálom a podpriemerným scenárom.(25.8.2007)

• Isherwood

Soderbergh si moc nepolepšil. Od schizofrenosti přešel k přeplácanosti, ve které divák aby vtipků a dobré pohody pohledal pod lupou. Tolik lupičských motivů, tolik hráčů na jednom poli a přitom se film soustředí víceméně jenom na postavy Dannyho s Rustym a zbytek nechává pouze přicmrndávat. Dvě hodiny egoisticky bezbřehé nudy, bez koulí, nadhledu a hlavně originálního kasaštyku. Celou dobu na mě Parťáci působili dojmem, že nekradou pro zábavu, ale pro to, aby měli na nájem. Smutné.(29.9.2007)

• - Ruský název snímku v angličtině zní „13 Friends of Ocean“. (imro)

• - Rovnako ako v prvom diely, aj v tomto sa po lúpeži pozerajú hrdinovia na ohňostroj. (marciano)

• - Letadlo, jímž Danny a Rusty na začátku přiletí do Las Vegas, je Gulfstream Aerospace G200. (Othello)