Stále kvalitní, stále hravé, stále cool... potíž je ve slovíčku stále. I když je pravda, že je trojka příjemnější než poněkud zmatená dvojka, a celkově se vrací k chytré, dravě hravé idee jedničky, nemůžu v hodnocení opomenout fakt, že vidím potřetí stejný chod, jen s hodně obměněnou oblohou, v jiné restauraci... Ti z vás, kterým na tom nesejde a kteří hledáte tři výše zmíněné kvality - Ocean a spol. vás nezklamou, budete se skvěle bavit. Za sebe říkám, že rozhodně nelituju návštěvy kina, ale případné čtvrté pokračování už nijak nadšeně vyhlížet nebudu... 60%(7.9.2007)

Po najrozšírenejšom modely filmovej trilógie - modely "Dolu vodou", ktorý tiež volám "zostupný" alebo "slabnúci", kedy je prvý diel najlepší, druhý diel ujde a tretí o ničom (napr. Jurský park, Sám doma, Transformers) je druhý najrozšírenejší model filmových trilógií tzv. "U-rampa", kde prvý diel je super, druhý nedokáže preskočiť prvým dielom vysoko nastavenú latku a preto sa dostaví nuda, po ktorej logicky tretí diel vyznie znova dobre - aj keď už nie až tak, ako prvý (napr. Die Hard, Pán Prsteňov, Piráti z Karibiku...) - tento model spĺňa aj soderberghova heist trilógia o Dannym Oceanovi a jeho parťákoch; Trojka sa vrátila do magicky nereálneho Las Vegas, oproti dvojke mala znova silnejšiu a osobne zafarbenú motiváciu (opäť s príchuťou revenge) čo je podľa mňa hlavný dôvod, prečo jedenástka a trinástka majú oproti dvanástke už v základe/scenári naviac; navyše nie je až tak prekomplikovaná a pretechnizovaná ako dvojka a trademarky celej trilógie - či už formálne (hudba, zoomy, strihy), alebo obsahové (yenova čínština, saulove aliasy, rustyho prežúvanie...) posledný diel ctí a dodržiava; navyše - Ellen Barkin tu ukazuje podľa mňa maximu toho, ako veľmi sexy môže 53-ročná žena byť!(1.11.2012)

Steven Soderbergh (doufejme, že) do třetice všeho nablýskaného sezval partičku svých starých dobrých známých, nově přizval starého dobrého Ala Pacina, Elen Barkinovou a vzal je na dovolenou. Tentokrát se ani nenamáhal platit jim cestu do Evropy, správně odhadnul, že stejně dobrá zábava je čeká třeba v Las Vegas. Město hazardních hráčů, ráj všech zlodějů a podvodníků – podvod bude jenom jeden, zato masivní. Na nic jiného, na nějaké vztahy mezi postavami (ženské hrdinky mladší padesáti let zcela chybí), na nějaké rozpustilé promenády celebrit (třeba Bruce Willis jako Bruce Willis), již nezbyl prostor. Film je i bez nich zamotaný až až. Stejně jako u předchozích dvou dílů jsem měl občas hlavu plnou otázek typu „co je to za chlápka?, „pro koho pracuje?“, „jaký cíl sleduje?“, přičemž již odmítám připisovat vše vlastnímu trotlovství. U jiných filmů podobný problém nemývám (příliš často), Soderbergha proto podezírám ze zákeřné snahy odvést pozornost od mdlého scénáře prostého vtipů či svěžích nápadů. Zocelen třemi sériemi Podfukářů, jejichž libovolná epizoda je zábavnější než libovolná epizoda Parťáků, byl jsem připraven na pointu „přechcávačku“, která ukáže, že hlavní hrdinové měli celou dobu navrch. Problémem třetích Parťáků je, že se to ani nesnaží vyvrátit, Clooney a jeho kumpáni vše zvládají s naprostým nadhledem, nic je nedokáže rozhodit a nikdy se nedostanou do úzkých. Je to jenom neškodné bruslení po nablýskaném povrchu – s jasně vytyčenými mantinely, bez snahy porušit pevně daná pravidla. To je hlavní důvod, proč hodnotím hůře než v případě lehoučce experimentující dvojky, která byla nejspíš stejně prázdná, ale alespoň to dokázala umněji (a déle) skrývat. Nic proti ničemu, máte-li slabost pro filmy situované do pokojů s luxusním nábytkem, v nichž elegantně oblečení herci hodinu připravují dokonalý plán na oškubání jiných elegantně oblečených, avšak mravně ještě zkaženějších herců, aby jej během hodiny následující zrealizovali, nejspíš dostanete svou dávku čehosi. Já však nedokážu přenést přes srdce, že při natáčení byla naprosto opomenuta existence diváka. A opravdu nemám důvod všem těm bohatým sympaťákům nezávidět, jak dobře se nejspíš bavili. 65% Zajímavé komentáře: POMO, pshimi, Silence, Triple H(5.10.2007)

Mít tenhle film o něco menší rozpočet a neznámé herce nehrající tolik "na pohodu" jako Clooney, Pitt a spol., asi by to byla jen průměrná komedie. Ale protože Dannyho parťáci tohle všechno mají, je to hlavně krimi komedie v extra luxusním balení. Exkluzivní prostředí, příjemné dialogy, krásní herci (budete si ze mě možná utahovat, ale spíš než Pittovi a Damonovi bych dala přednost elegánovi Clooneymu a nazrzavělýmu Pacinovi)... Tak pohodovej film se skutečně vidí málokdy. A Al Pacino do rodinky sice moc nesedí, na druhou stranu se od něj asi nedá očekávat, že se s Clooneym bude bratříčkovat. A je pro mě takovou malou osobní radostí vidět ho zase po Kmotrovi s Andym Garciou v jednom filmu.(2.9.2007)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $117,154,724Tržby Celosvetovo $311,312,624Tržby za predaj DVD v USA $49,101,105 //počet predaných kusov 2,902,888║ Partia prešibaných zlodejíčkov za pomoci niekdajšieho nepriateľa v podaní Andy Garciu sa vracia a znovu predvedie skvelú show a ukážu nám ako zničiť majiteľa nového kasína v podaní Al Pacina. "Jedno z mála vydarených tretých pokračovaní roka 2007!" /videl v kine: 75%/(12.1.2008)

• - Ala Pacina do filmu natáhl jeho přítel a producent filmu Jerry Weintraub. (Othello)

• - Rovnako ako v prvom diely, aj v tomto sa po lúpeži pozerajú hrdinovia na ohňostroj. (marciano)

• - Linus (Matt Damon) se ve scéně, kdy mu Ellen Barkin nabídne víno Château d'Yquem zmíní, že si dá, pokud to není ročník 1973. Tento ročník byl totiž ve skutečnosti velmi nezdařilý a byl označen za "nehodný názvu Château". (Othello)