Oproti poměrně komplikovanému druhému dílu je trojka Dannyho parťáků výrazným zlepšením. Steven Soderbergh si dal s trojkou hodně záležet a je to dost znát. K hereckému obsazení snad není ani co dodávat. Na geniální jedničku to už ale prostě nemá, tak nakonec dávám 4 hvězdičky.(18.11.2007)

„Pochopila to?“ – „Jej sa to netýka.“ – „Ale pochopila?“ – „Jej sa to netýka.“ Prvý diel mám hrozne rád. Druhý mal svoje báječné momenty, ale nedokázal „naplniť očakávania“, ako sa hovorí, aspoň nie MOJE očakávania. Čítal som na tretí diel recenziu, v ktorej autor napísal niečo v tom zmysle, že záver heist movie trilógie Stevena Soderbergha a Georgea Clooneyho je „niečo medzi“. Je to pravda. Nie je to už až také dobré, ako „jednotka“ (od záveru som čakal smršť nečakaných zvratov, ako bolo v jednotke „S.W.A.T.“ komando, ale ničoho mimoriadneho som sa nedočkal a všetky tie finty boli o niekoľko tried dole oproti „jednotke“, tam akoby kradli vysokoškoláci, v trojke skôr žiaci základnej školy). Ale cítil by som sa zle sám pred sebou, kebyže tejto uvoľnenej, oslnivo hviezdne charizmaticky obsadenej kriminálnej komédii nedám 80%. Clooney a spol. rozohrali menšiu vojnu. Práve motív „osobnej pomsty“ dodáva tretiemu dielu zaujímavú hĺbku, ktorá prvým dvom častiam, kde išlo skôr o „osobné zbohatnutie“, pravdupovediac troška chýbala (hlavne dvojke). Samozrejmosťou sú hlášky („Na Sinatru ti kašlem.“), skvele inscenované scény (dojatie z televíznej šou, „vtip na pokračovanie“ s mexickou revolúciou) a suché dialógy („Čo si mu na to povedal?“ – „A čo som mal?“ – „Nič.“ – „Veď som mu na to ani nič nepovedal.“). Medzi Clooneym a Pittom (ktorého Rusty v každom zábere niečo je alebo aspoň pije kávu) to eroticky iskrí stokrát viac, ako vo väčšine filmových heterosexuálnych pároch.(27.5.2011)

Milé překvapení, když od třetího dílu jsem nečekal nic víc, než jen herecký koncert, ale naštěstí se narozdíl od druhého opět série Dannho Parťáků rozjela. Ze zmatenému začátku je střed a závěr velice pohodový a nenudí. Je to hodně barevný film s výbornými hereckými výkony s mnoha gagy a vydařeným soundtrackem. Jsem spokojen a hodnotím 4 hvězdičky...(22.12.2007)

• Isherwood

Soderbergh si moc nepolepšil. Od schizofrenosti přešel k přeplácanosti, ve které divák aby vtipků a dobré pohody pohledal pod lupou. Tolik lupičských motivů, tolik hráčů na jednom poli a přitom se film soustředí víceméně jenom na postavy Dannyho s Rustym a zbytek nechává pouze přicmrndávat. Dvě hodiny egoisticky bezbřehé nudy, bez koulí, nadhledu a hlavně originálního kasaštyku. Celou dobu na mě Parťáci působili dojmem, že nekradou pro zábavu, ale pro to, aby měli na nájem. Smutné.(29.9.2007)

Víc než důstojné pokračování jedničky. Vše skvěle odsýpá a divák nestačí žasnout, jak skvěle je to zase všechno vymyšlené. Decentní humor funguje výtečně a divák se baví. Jako bonbónek film obsahuje vtipnou parodii na Kmotra.(6.7.2007)

• - Snímek byl do kin rozvážen pod falešným názvem „License to Steal“. (imro)

• - Zázračný parfém, který použije Linus (Matt Damon) je pojmenovaný jako "The Gilroy". Jde o vtípek na Tony Gilroye, který napsal scénář ke všem filmům s agentem Bournem, ve kterých Matt Damon hrál. (don corleone)

• - Ve filmu je několikrát zmíněno potřesení ruky Sinatrovi. Frank Sinatra hrál v původním filmu Ocean´s Eleven (1960). (don corleone)