Nebylo to tak dobré jako jednička, ale o dost lepší než dvojka. Fuška tak komplikovaná, že jsem brzy přestal přemýšlet, jestli to celé může dávat nějaký smysl... a její perfektní provedení. Škoda jen, že dámská část hvězdného obsazení byla zredukována na Ellen Barkin. A doufám, že tenhle seriál nehodlá mít další pokračování (70%).(20.8.2007)

Soderbergh si možná usmyslel, že po šesti letech by konečně mohl natočit něco smysluplného a tak se vrátil k Dannyho parťákům. Naštěstí pro mě to byla satisfakce za letošní podprůměrné třetí díly a já Stevenovi tleskám. Křečovitá a nepřehledná dvojka je ta tam, tento díl přišel bavit a sálá z něho jak sebevědomí všech zúčastněných (Al Pacino ruluje nejvíc, co si budeme povídat), tak i pohodová atmosféra ze sice provařenějšího, nicméně zábavnějšího a uvolněnějšího příběhu. Je až dechberoucí sledovat tolik hereckých ikon v jednom záběru, ale na to už bychom si pomalu měli zvykat…a nepobavila jen snůška vtipů, ale i viditelné narážky na Kmotra (Garcia překvapivě nejlepší výkon po Pacinovi aneb Kmotr vždy a všude). Kde byl děj trochu uspávací, tam ho jako vždy doplnila rytmická a vhodně zvolená hudba. I přes všechna tato pozitiva doufám a věřím, že Dannyho parťáci si budou užívat dovolenou a už se na žádnou loupež chystat nebudou. Nedráždi hada bosou bankovkou, chtělo by se dodat… [Přesná stopáž: 122 min](16.8.2007)

Pomsta je sladká a v podání Dannyho parťáků to platí dvojnásob. Nápadité, hravé, stylové a elegantní završení série. Soderbergh se oprošťuje od složitých plánů a překombinovaných motivů (i když přesto někdy nevíte, kde vám hlava stojí) a zaměřuje se čistě právě na onu škodolibou pomstu – a to na několika frontách zašlapat zbrusu novou chloubu narcistního obchodníka a ošklivě pošramotit jeho navýsost dobrou pověst (bravurní recenzent hotelů) mezi odbornou veřejností. Nechybí humorný nadhled, svižné tempo a vypointované dialogy mezi duem Brad a George, kteří zápasí s krizí středního věku, vykouzlí úsměv na tváři. Herecký ansábl v čele opět s Clooneym (s nevyzpytatelným Soderberghem šestá společná práce) je opět nakažlivě sympatický, přibyl ďábelský Al Pacino a celá tahle partička vyklízí pole se vztyčenou hlavou!!(23.7.2007)

• Cappuccino

Ojoj, Soderbergh šliapol do poriadne hlbokej kaluže. Humor a kolegiálnosť parťákov sa vytratila do neznáma, snaha o udržanie pozornosti diváka hraničí s bodom mrazu a dokonca ani starý dobrý Al neodohral očakávané predstavenie (veľmi nevýrazný záporák). Že by bola chyba na strane scenáristu?. Neviem, ľudia, neviem. Každopádne, aj dvojka stála za viac.(22.6.2011)

A jsou tady zase - banda kriminálníků různorodých povah, kterým je společná zlodějská čest a vzájemná soudržnost. A protože je Al Pacino nebetyčný hajzl, křivák a bezcharakterní zmetek, co jednoho z parťáků uvede do komatózního stavu, nezbývá, než mu stylově nakopat prdel, přesněji: maximálně zkomplikovat otevření Pačínova nového kasína. Útok je veden na mnoha frontách a od diváka je vyžadována velká dávka pozornosti, aby se ve všech těch plánech a intrikách neztratil. Potěšila mě minimální účast slabšího pohlaví - žádné rozmělňování zbytečnými cajdáky, hezky chlapská záležitost! S hodnocením je to ovšem složitější: bavila jsem se líp oproti druhému dílu a hůř v porovnání s prvním, tak nějak mnou cloumá dilema, kolik hvězdiček dát: tři je málo, čtyři moc... Aj caramba, 69%.(24.10.2011)

• - Vyzvánení na mobilu Rustyho je "Dont´s You Want Me" od skupiny Human League. (don corleone)

• - Film promítali na festivalu v Cannes mimo soutěž. (imro)

• - Když si povídají Danny a Rusty o Reubenovi, stojí před kasínem Bellagio a v pozadí hraje "Clair de Lune". Stejná melodie jako v prvním díle, kdy stojí všechny postavy před stejným kasínem a sledují fontány. (don corleone)