Třináctka zlodějských sympaťáků se vrátila ve velkém stylu do Las Vegas, aby znovu provedla jednu precizní, do detailu rozfázovanou veleloupež. Už zase? A proč by ne, když má trojka spád, šmrnc a je prosycena příjemným odérem domácké pospolitosti, kdy si parta fajn chlapíků aktivně zavzpomíná na staré dobré časy. A jak! Až se zdá, že přivést na buben mocného a bezskrupulózního byznysmena je tak snadné... A o to jde... O pocit zábavné filmové jízdy, která až na nějaké to drobounké drhnutí uhání hladce k cíli. Sice je znát, že Al Pacino nepatří do "rodiny", roli svůdníka bych propříště nechal Bradu Pittovi a štěk jedné ze stěžejních postav dvojky se mi do filmu nehodil, ale to jsou jen nepodstatné výtky, které na opětovné pohodové setkání se starými známými nemají téměř vliv. Když krást, tak elegantně a nápaditě. Přesně tak, jak to potřetí předvádí Dannyho kámoši.(21.6.2007)

Po najrozšírenejšom modely filmovej trilógie - modely "Dolu vodou", ktorý tiež volám "zostupný" alebo "slabnúci", kedy je prvý diel najlepší, druhý diel ujde a tretí o ničom (napr. Jurský park, Sám doma, Transformers) je druhý najrozšírenejší model filmových trilógií tzv. "U-rampa", kde prvý diel je super, druhý nedokáže preskočiť prvým dielom vysoko nastavenú latku a preto sa dostaví nuda, po ktorej logicky tretí diel vyznie znova dobre - aj keď už nie až tak, ako prvý (napr. Die Hard, Pán Prsteňov, Piráti z Karibiku...) - tento model spĺňa aj soderberghova heist trilógia o Dannym Oceanovi a jeho parťákoch; Trojka sa vrátila do magicky nereálneho Las Vegas, oproti dvojke mala znova silnejšiu a osobne zafarbenú motiváciu (opäť s príchuťou revenge) čo je podľa mňa hlavný dôvod, prečo jedenástka a trinástka majú oproti dvanástke už v základe/scenári naviac; navyše nie je až tak prekomplikovaná a pretechnizovaná ako dvojka a trademarky celej trilógie - či už formálne (hudba, zoomy, strihy), alebo obsahové (yenova čínština, saulove aliasy, rustyho prežúvanie...) posledný diel ctí a dodržiava; navyše - Ellen Barkin tu ukazuje podľa mňa maximu toho, ako veľmi sexy môže 53-ročná žena byť!(1.11.2012)

Mělo to švih, šťávu, tah na casino. Nikde žádný neřešitelný problém, nikde žádné city. Pár nových podvodných triků. Sotva stíháte sledovat všechny finty. Peníze se jen valí odevšad. Až jsem si skoro říkal, jestli tahle partička nedala se svým no problem přístupem ostaním Američanům návod k vyvolání světové finanční krize. Trailery: http://www.csfd.cz/film/223268-dannyho-partaci-3-oceans-thirteen/videa/(20.2.2009)

Mít tenhle film o něco menší rozpočet a neznámé herce nehrající tolik "na pohodu" jako Clooney, Pitt a spol., asi by to byla jen průměrná komedie. Ale protože Dannyho parťáci tohle všechno mají, je to hlavně krimi komedie v extra luxusním balení. Exkluzivní prostředí, příjemné dialogy, krásní herci (budete si ze mě možná utahovat, ale spíš než Pittovi a Damonovi bych dala přednost elegánovi Clooneymu a nazrzavělýmu Pacinovi)... Tak pohodovej film se skutečně vidí málokdy. A Al Pacino do rodinky sice moc nesedí, na druhou stranu se od něj asi nedá očekávat, že se s Clooneym bude bratříčkovat. A je pro mě takovou malou osobní radostí vidět ho zase po Kmotrovi s Andym Garciou v jednom filmu.(2.9.2007)

První díl měl srdce. Druhý byl sice prázdný, avšak jeho formální stylizace byla výtečná a za pomoci stejného hereckého ansámblu, kvalitního hudebního podbarvení a vypiplaných detailů to stále byla relativně koukatelná záležitost. Trojka je bohužel nejhorší. Není to takový skok jako mezi prvním a druhým dílem, přesto však tým Dannyho Oceana na potřetí už pořádně skřípe. Nová tvář v podobě Al Pacina je samozřejmě plus. Ještě více překombinovaný a tentokráte i relativně nezáživný a sterilní děj je zase jedno velké mínus. Ani formální stránka není tak obohacující jako byla dřív. Pro fanoušky gentlemanů v oblecích od Armaniho, se zlatými prsteny na rukou a velkými bankovkami ve šrajtofli koukatelný horko-těžký průměr, pro všechny ostatní již notně omšelá a vyčpělá přechcávací jízda, které dochází dech už při budování nepřekonatelného lupičského plánu.(31.1.2008)

• - Po delší době se potkali u jednoho projektu Al Pacino a Andy Garcia. Určitě si vzpomenete na jejich herecký koncert ve trojce Kmotra. (don corleone)

• - Rusty Ryan (Brad Pitt) nosí hodinky značky Rolex GMT Master II, Linus Caldwell (Matt Damon) nosí IWC Portuguese Chronograph a Willy Bank (Al Pacino) nosí Rolex Prince. (dyfur)

• - Letadlo, jímž Danny a Rusty na začátku přiletí do Las Vegas, je Gulfstream Aerospace G200. (Othello)