Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Milan25

Po dlouhé době opravdu dobrý český film. Výborné herecké výkony, a nevěřil bych, že MIDI LIDI dokáží zkomponovat hudbu pro film takového žánru. ()

JimDoor

No sláva, konečně dobrej českej film po dlouhý době. Marek Daniel mě příjemně překvapil a ukázal že umí hrát líp, než sem si myslel. 80% ()

dopita

Slušnej příběh, ovšem divně odvyprávěnej. Typickej příklad "umění za každou cenu", tohle mě fakt nebere. ()

Fantomas92

Když si čtu komentáře tady tak se mi zdá, že jsem viděl úplně jiný film. Někdo tu chválí hudbu ale ono jí moc ve filmu není a nejčastějším "hudebním" motivem je úder klávesy každé čtyři sekundy. Někdo chválí herce - Plodková je sice pěkná ale za celou dobu ve filmu nezměnila výraz obličeje a to by se asi u hlavní postavy stát nemělo. Vykreslení doby je sice pěkné kostýmově, chování lidí a celková nelogičnost příběhu zasazeného do doby protektorátu je směšné. Tyto momenty se opakují ve filmu tak často, že jsem nevěřil vlastním očím na co se to vůbec dívám. Stejně jako u Hanebných panchartů nechápu lidi, kterým absolutní nelogičnost a nepravda nevadí. Zajímalo by mě, co by na takovýto film řekli lidé, kteří tu dobu zažili, myslím si však že by to mnoho z nich uráželo. ()

Belatris

"Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději. Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu." Pompézní a přemrštěné a s filmem, který jsem viděla, mají tyhle vzletné fráze jen málo společného. Film je dost povrchní, líbivý, na každou osvědčenou strunku aspoň jednou brnknul, ale na více hvězd mu chybí lepší scénář a hlavně hloubka. Takovou Operaci Silver A si užiju mnohem víc než tenhle opěvovaný biják. Plodková má úžasné oči, ale tím veškerá chvála končí. ()

Bety88

Protektor je možná český film roku, ale bez jediné kapky emocí. Tvůrci by si měli vzít příklad z Schindlerova seznamu. ()

dormouse

Bohužel zklamání. Dobrý film, ale pro mne nic nadprůměrného. Téma je dost provařené, což ale nevadí, nenabízí však žádný originální pohled. "Musíme si pomáhat" mne v tomto směru oslovilo víc. Tuším, že film měl rezonovat láskou a napětím, ale ke mně se asi přes ty řady sedadel přede mnou nic z toho nedostalo. ()

Harapes

Nevšední český film,který dokazuje všem ostatním tvůrcům českých filmů,že se dá natočit velmi kvalitní film i v české zemi za účastí ne tak tolik moc známých herců.Vynikající hra s kamerou,vynikající střih a zajímavé animace s připomenutím toho,jak to u nás kolem roku 1939 vypadalo.I za tak malé peníze se dá natočit tak úchvatný a silný příběh,gratuluji tvůrcům i hercům....a zaslouženě 6 Českých lvů. ()

ClimbVibe

Protektor má kromě poutavého děje vyřešenou i příjemnou výtvarnou a hudební stránku. Už od stylových titulků jsem byl příjemně natěšený co se bude dít dál. A dělo se toho dost. Všichni herci v hlavních i vedlejších rolí jsou vybrání naprosto přesně, uvěřitelné dialogy jim nekroutí pusu jako u většiny českých filmů. Protektorovi přeju ať je hodně úspěšný - zaslouží si to. ()

Ještěřák

Emocionálně v PROTEKTOROVI tak trošičku zdechla myš a to bohužel hlavně na konci, kdy by měl správný film naopak (kinematograficky) vyvrcholit. Audiovizuální stránka však dosahuje úrovně spoře oděné okaté brunetky, sedící za volantem Porsche Carrera Coupé, tedy úrovně na český film opravdu atypické. A vůbec, z malého intelektuálního trojboje (BEAUTIFUL MIND - VŠICHNI DOBŘÍ RODÁCI - PROTEKTOR), který jsem se tento týden jal absolvovat, mi PROTEKTOR vychází jako nejlepší a nejkonzistentnější film. Speciálně bych ještě vypíchl uchu lahodící ústřední hudební motiv, kvalitně napsané dialogy, a poctivou nůši jemných nuancí (kupř. Pérák!). Ale jinak mlaskaj hlavně ty oči. Najbrt je režisérský naturál. Tři s plusem. ()

Prochy38

Já nevím. Trošku mi přijde, že hodnocení jsou ovlivněna jen tím, jakého tématu se film dotýká. M. Najbrt dokázal spolu s tvůrci skvěle vykreslit atmosféru v Protektorátu a M. Daniel byl ve své roli skvělý. Ale tím to hasne. Já to asi nepochopil, tak mě prosím nekamenujte. J. plodková se celý film tváří stejně a o hereckém výkonu se moc bavit nechci. Přijde mi, že se film pokusil tuto dobu zlehčit, a to si myslím, není úplně dobře. V čem se ale shodnu s ostatními je, že tento snímek opravdu převálcoval tvorbu české kinematografie za posledních 10 let (mimo výjimky). Jinak cyklistické scény mě už při druhém představení začaly iritovat. ()

Ezekiel1

Jsem neskonale šťasten a uspokojen. Ponuré a syrové drama plné závisti, nepřátelství a nebezpečí protektorátu. Ze závěrečné scény setkání obou hlavních protagonistů nabíhá mráz. Úžasná hudba, časté střihy, originální záběry kamery a nevýslovně krásná a charismatická Jana Plodková. Mezi kritiky nejlépe hodnocený český film za poslední dekádu KARAMAZOVI mě zanechal více méně chladným, ale PROTEKTOR ten se mnou naplno otřásl. 90% ()

Greny

nápadité, svěží, neotřelé a hlavně příběhově originální a neokoukané. Zvláště pak neokoukaní herci dodávají filmu neokoukaný náboj. ()

Piškotka

Ze všech stran opěvovaný film mě zklamal a zřejmě potěšil milovníky umělecké kreativity. Zabažila jsem po faktech a souvislostech a do děje se furt dral Emil a jeho parta. Emil se mlel mezi dvěma mlýnskými kameny a své ženě se vzdaloval sedmimílovými kroky, aby si na konci uvědomil, že má jít za hlasem svého srdce. Jeho žena postrádala v roli herecké divy tu pravou krásu femme fatal a po pádu na ústa se stala další šedou myškou se žlutou hvězdou na prsou. Líbily se mi momenty, kdy se nechala fotit tam, kde je Židům vstup zakázán a pak taky odpověď "ne" na otázku "Vyspíš se se mnou?" M. Daniela bylo fajn vidět ve vážné roli. Překvapivě mu sedla, i když komediální duch se nezapře. O J. Plodkové si názor teprve utvářím, je spíše rozporuplný. ()

DannyBoy80

Na Českou produkci celkem solidní film, co tomu opravdu chybělo byl silnější scénář a více emocí. Přebýval Budář, ktery asi ani neví co to je hraní. Dalo se z toho vytřískat určitě mnohem více. Možná je to tím jak je to trochu ploše zahráno. ()

ondrula

Na tento film jsem se dlouho těšil a to asi byla chyba. Předně - film prakticky nemá atmosféru a byť se tváří jako drama, nevyvolá u diváka sebemenší napětí. Postava Hany je pro svou sebestřednost hrozně nesympatická, dřepí doma na prdeli, nudí se, frflá, píchá si morfin a kdy může, způsobí manželovi nějaký šílený problém. Konec jsem moc nepochopil, protože nedává moc smysl, ale uvítal jsem ho, protože jsem se už celkem dost nudil. Tři * musím dát zejména za solidní výkony Oty Ornesta, Josefa Poláška, Jana Budaře a německých herců. A taky mě zarazilo, jak je Plodková ošklivá ženská (ačkoliv ve Vratných lahvích se mi docela líbila). Update: hooodně hloupě a nepřirozeně ve filmu působí postava Sandry Novákové, s takovouhle naivitou tvůrci celkem přestřelili. Když jsem si pak následně četl Sandřino credo v její biografii, začal jsem jí nenávidět. ()

Yarushka

,, Čech je cyklistou, který se nahoře hrbí, dole však šlape." Hitler na tomto citátu postavili celý film. Jeden z mála českých filmů, co si zaslouží mé 4 hvězdičky. Velmi dobrá tvorba Najbrta (sice je tam vidět ta jeho "nestydatost"), ale s tím už nic nenaděláme... Skvělý snímek o době protektorátu a Heydricha. Velmi mě zaujal způsob jakým se snažili divákovi vštípit do paměti, jak to tehdy vypadalo (titulky všude kolem o židech), odkazy na kola a k tomu ta hudba- povedené :) ()

derryl

Smutně pravdivý příběh, který mohl potkat každého člověka v Protektorátu Čechy a Morava. Bravurně natočený a obsazený, které povýšil českou kinematografii na světovou úroveň, dovolil tvůrcům popsat historickou skutečnost velmi intimním a osobním způsobem na půdorysu jednoho nevšedního páru, Hanky a Emila. Od začátku do konce jsem nemohl uvěřit, že sleduji český film, který je naprosto dokonalý a mnohovrstevnatý, mrazivě opravdový, plný hrůzy z mizérie ústředního páru, který kráčí napříč dějinami se svými malými i velkými starostmi a nebude od věci říct, že pro záchranu milované osoby jsou lidé ochotni udělat mnohé činy, které musí jednou dojít vykoupení. ()