Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

martalini

Co všechno jste ochotni zradit pro lásku???...Jestli je tohle směr, kterym se nová vlna český kinematografie hodlá ubírat, tak bravo, jen houšť a větší kapky. Krásně a nekonvenčně odvyprávěnej silnej příběh, kterej svym originálním zpracováním plive do tváře všem konzervativcům, který by se ho ujali klasickym způosbem, po kterym by takovejhle příběh volal, což ještě umocňuje jeho originalitu. Stejně jako perspektiva jakýchsi "těch druhých" včetně Danielova Emila, jehož obličej opravdu dává roli pěkněj rozměr. Co by se mohlo zpočátku zdát jako nevšední experiment nakonec vytře oči vyzrálym a silným dílem podbarvenym netradiční, ale padnoucí muzikou, kterej na konci vtiskne hodně silnej dojem do každýho diváka. ()

Vlkys

Nemůžu si pomoci, ale Protektor pro mne byl obrovským zklamáním. Skvěle začatý příběh, pefektní kamera, zvuk, atmosféra. Ale potenciál zůstává nevyužit a ke konci se film rozplizává do neurčité skvrny, jež nemá s kvalitním koncem nic společného... ()

bidja

Z mého pohledu nejlepší pasáže filmu jsou ty spojovačky, bohužel jsem něco podobného již viděl v nějakém jiném filmu. Příběh sám je jeden ze stovek podobných, těch o činnech lidí ve válce. Po Mistrech ústup k usazenosti. Herecky dobré, ale postavy jsou příliš vyhrazené, žádný charakter se tam v podstatě neopakoju a tak mi to připadá, že postavy příliš ční. Ale kvalita v tom filmu je. Zapoměl jsem dodat a ta hudba to je někdy balzám. ()

Gore

Můžu s klidem říct, že je to jeden z nejlepších českých filmů za posledních pár let, jak zpracováním, tak příběhem a hereckými výkony, ale od plného hodnocení to snižuje do uší bijící moderní hovorový výrazy v první třetině filmu (on je úplně nasranej; co to meleš, je to tu ňáký chcíplý, co to plácáš) - toho se tvůrci měli vyvarovat, i když nejsem historik, tak jsem si jistej, že na konci 30. let takhle tutově nemluvili. Ale jinak zaslouženej českej lev a světlo v tunelu českého filmu. ()

Furmi

100 krat videné v iných a lepších filmoch. Toto téma začína byť fakt obohrané a do žánru prináša stále čím ďalej tým menej nového. Ale i tak bol protektor celkom nadpriemerný film a do môjho osobného 3-hviezdičkového priemeru ho ukladá len to nič neriešiace téma ktoré ma tentokrát nejako nenadchlo a to mám filmy s tématikou 2 sv. vojny veľmi rád. 65% ()

Metadon

Skvela kamera, skvela hudba, skveli herci(i jejich vykony), proste po dlouhy dobe(aspon pro me)super cesky prekvapeni.. ()

LucyW.

No, tak za vidění stojí, to zase jo, ale že by to bylo to nejlepší, co může český film nabídnout... Tak mám zase dojem, že tu všichni viděli jiný film. Protože ten Protektor, co jsem viděla já je naprosto o ničem. Lépe řečeno, podobně jako u Avatara, co si tam člověk nevymyslí, to tam není. Je prázdný. Snaží se být zajímavý (přinejmenším výtvarně), ale přece jen je neskonale nudný. Postavy nejsou ani zajímavé a ani moc uvěřitelné (ale to je možná kruhy, kde se pohybuji). Atmosféra je v některých momentech celkem příjemná. Zvlášť kolem atentátu příjemně těžká, ale zdá se, že z toho tvůrci nedovedli nic vytěžit. Já většinou po filmu nevyžaduji bravurní dějové zvraty (ani ten děj moc ne), srcervoucí dramata a konečně ani bryskné dialogy... Ale tady by to něco chtělo, teda něco víc než poučení, že v těžkých dobách není čas ani místo na teatrální (neřku-li hysterické) reakce. A nevím jak vy, ale já mám pocit, že je ten film hrozně amatérský a neostrý (ale možná to bylo kopií). Barevný film natřený na černobílo, tak ale působit musí. Vitex má asi pravdu. ()

Kratoc

Na české poměry naprosto nevídaná záležitost, která hlavně vizuálně a hudebně převyšuje vše co tady bylo v roce 2009 natočeno. Film, který se klidně může zařadit bez ztráty kytičky ke celosvětové kinematografii a ukazuje, že když máte talent a umíte, tak ani omezené prostředky nejsou překážkou. ()

LaGomme

Mistrně napsané, mistrně natočené, mistrně zahrané. Co mi tam však chybí a proč dávám pouze 4 hvězdy, je absence jakékkoli hlubší myšlenky, stagnace děje a takový nijaký konec. Přesto však špička mezi českými filmy! 80% ()

crozet

Odvážnost a samostatnost, vlastní cesta atd. atd. Jasně, to se oceňuje. Nicméně takový přístup nese adekvátní rizika, z nichž několika se svébytným autorům vyhnout nezdařilo (jednotlivé linie filmu nejsou úspěšně syntetizované do konzistentního celku, některé vzhledem ke své vnitřní složitosti trpí jistou povrchností nebo schematičností zpracování, navíc pointa/konec: jako když se prudce roztočí kotouč s dopromítaným filmem). Větší pozornost by též zasloužilo režijní vedení herců (režie dialogů). Ale nechci být ošklivý a panu Najbrtovi přeju to nejlepší do další práce, protože je jistě talentovaný a sympatie a podporu si zaslouží. ()

Gulde

Provedení docela zajímavé, příběh docela nudný a o ničem, a hudba tragická. Nebýt dobrých hereckých výkonů, a také půvabných hereček a jejich obnažených prsou, šel bych s hodnocením níže. ()

kdosizrosy

Popravdě docela zklamání. Na film, který je tady hodnocen tak vysoko, dost velká slabota. Není to nic jiného než obyčejný průměr, na který se dá celkem slušně koukat, vyloženě nenudí, ale taky ničím nenadchne. Na romantiku to je málo srdceryvné a na drama ostatně taky. Vůbec je to takové ploché, ta amosféra protektorátu je navíc prezentována jako doba, kdy teda sice poměrně často jezdí transporty do koncentráků, ale že lidi si s tím moc hlavu nelámou. Emotivní stránka tudíž zůstává takřka na bodu mrazu, nadto antipřitažlivý Marek Daniel má pořád tu samou masku trpícího hrdiny a Janička, i když to občas zachrání úsměvem, nehraje taky zas tak o moc líp. Zkrátka: velice průměrné a přehodnocované, ovšem s politováním musím uznat, že se jedná o to lepší, co tady v poslední době vzniklo. ()

Skarface

Musím souhlasit s některými lidmi, je to pravda plodková podala mizerný výkon a od samotného filmu jsem také čekal víc ! ()

Yokolobuna

Vskutku nepěkné překvapení. Neuvěřitelně nudný pokus o invenci. Ta přišla nicméně stejně tak rychle i odešla a divák usíná. Přidejme chaboučky zahrané postavy a výsledek je takový, jaký je. ()

Olczyk

Průměrný snímek, který na rozdíl od mnoha jiných lepších získal ocenění. Tak už to hold v Česku chodí. ()