Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Se7enteen

7/10 Druhý vynikající český film ( s Po utama) v krátkém sledu, co jsem viděl.. Snad se nám opravdu blýská na lepší časy. Najbrt a Špaček za to vzali a učinili Hřebejkovi a jemu podobným velikou lekci, jen tak dál. Jinak Protektor je skutečně po všech stránkách mimořádně zdařilým počinem. ()

amokey

To teda bylo...zvláštní. Myslím, že tohle slovo přesně vystihuje moje pocity z tohoto filmu. Kdybych nevěděla,c o to je za film (neznala herce apod.) vůbec bych neřekla, že se jedná o český film. Bylo to zvlášní a mně se to líbilo :) ()

kretka

Český film, který zaujal nejen po herecké stránce, ale taky zpracováním. Výborná režie, kamera, střih. Příjemně překvapilo i herecké obsazení (Marek Daniel, Jana Plodková...). ()

KatRi

Skvělé momenty, které film dostávají v rámci filmového umění kamsi výš. Jakoby v tu chvíli neměl děj žádný význam a zároveň právě tímto vyjádřením (jízda na kole) gradoval. A paradoxně gradace je právě to, co mi při sledování Protektora dlouho chybělo. Děj se vleče, neobjevují se žádné výrazné postavy. Ty, které tu vidíme, nebudí v divákovi žádné emoce. ()

MkSallam

Stále váhám jestli je Protektor český film, protože je doslova neuvěřitelně promakanou a profesionální prací, vizuální konkurující zahraniční flákům bez sebemenších problémů. Navrch přidejte neskutečný emocionální dopad (hodinu po východu z kina mě přepadla neskutečná deprese) a máte dost možná nejlepší český film roku. Zatím 4 a půl, pátou si nechávám na DVDčko.... ()

Jorge-Z

Zdá se, že se českým filmům blýská na lepší časy. To, co natočil Marek Najbrt lze považovat za mistrovský kousek. Co mě úplně uchvátilo, byla muzika, která spolu s obrazy tvoří cosi výjimečného. Jsem rád že konečně Marek Daniel dostal velkou roli a zahrál fakt skvěle, to samé můžu říct i o Janě Plodkové, kterou jsem předtím neznal. Atmosféru dokreslují záběry na filmové plátno a v něm prostřihy. Vynikající. ()

habinka

Po dlouhé době český film který je nejen dívatelný ale také v sobě nese obrovské osobité kouzlo. Umělecké ztvárnění s moderně dobovým hudebním doprovodem mě příjemně překvapil. Způsob vyjadřování hudebníků z Midi Lidi mám moc ráda (nekonvenční, originální - to se mi líbí). Myslím, že bylo dost trapných českých komedií a je čas dát českému filmu vyšší rozměry a tohle beru jako odrazový můstek. ()

Ollie235

Pro mě další důkaz o tom, jak novodobá česká kinematografie (ke které se obecně stavím značně skepticky) dokáže překvapit. K dokonalosti tomu však něco chybí. Na poněkud neobvyklou kameru, hudbu, styl jsem si zvykl po pár minutách a filmu to na kráse jen přidalo, chyběl mi o něco propracovanější příběh a asi i trochu větší drama (u podobného tématu očekávám mrazení v zádech a to se nějak nedostavilo). Jinak ale Najbrt film o době, kdy cenzura cenzurovala cenzura zvládl výborně. ()

sona123

Jeden by si byl i myslel, že už neumíme točit, a ono ne, umíme, a jak! Protektor se mi líbil hlavně vizuálně, bylo to nápadité, docela neotřelé, vážné, přitom ne přehnaně. Nebylo tu nic navíc, ani nic nechybělo. Nádhera. ()

Daqvid77

Fakt nevím asi jsem divný nebo jsem se zrovna špatně vyspal. Ale prostě ten film mě nenatchnul. Chápu České lvi za herecké výkony. Ale děj filmu nemastný neslaný podle mě viděl jsem lepší Dramata z tohoto období. ()

fredisek

Jedno z mála dramat, za které se Česko opravdu opravdu nemusí stydět (a že konkurence není tak velká, když se člověk podívá na zdejší produkci "milých komedií" nebo pravdivých příběhů ze života třicátníků). Protektor mohl skončit jako uplakané válečné drama, hurá, nestalo se. Příběh je silný, i když zprvu působí prvoplánovitě. Až se v Česku natočí zcela současné drama typu francouzské a španělské produkce, budu nejšťastnější, zatím se 'musím spokojit' se skvělým historickým Protektorem. Navíc super soundtrack od Midi Lidi, za něj dalších pět hvězd. ()

Marina111

Film efektný od úvodného citátu až po záverečný rozmazavajúci sa dav. Žiaľ, čo ako je film inovatívny a v podstate zaujímavý, nemôžem si pomôcť, podľa mňa až príliš tlačil na pílu. Bicyklovanie bolo fajn, titulky boli fajn, fotky boli fajn, retro filmy boli fajn... O tom sa neškriepim. Ale dokopy mi to pripomínalo citát istého klasika, totižto že hrozienka sú vo vianočke najlepšie, ale len z hrozienok sa vianočka spraviť nedá. V súvisloti s týmto filmom: chcelo to viac "cesta". Ale inak je ozaj pozoruhodné, ako inovatívne sa zakaždým dokážu Česi pozrieť na svoju históriu... ()

mira007

Natočit dobový film z doby protektorátu , to si zaslouží respekt a natočit takový, který má hlavu a patu tak si zaslouží 4 hvězdy minimálně. ()

ArthasKarfa

Oni udělali hipsterství, už i z židovství na území okupovaného Československa, to snad není možné. Tyhle filmy akorát u lidí neznalých historie vzbuzují pocit, že okupace, genocida a ŠOA, byla v podstatě procházka zahradou, kdy teda vlastně jen nebylo máslo a po ulicích jezdili Němci, ale jinak vlastně žádná změna. ()

Jacek

Marek Najbrt to vlastně předznamenal už svými výbornými Mistry – kousavým, nehladivým filmem, v němž dal dobře mířeného golfáka do břicha malé české hře na velkou, nablblou národní hrdost. Tehdy Najbrt naznačil, že je nutno – řečeno sportovní terminologií – s ním počítat jako s možným kapitánem českého filmového týmu. Teď to potvrdil. Uvedl do kin svůj drůhý celovečerní film. A vymkl se jím z kloubů domácího filmaření – drama Protektor lze charakterizovat slovy, jež nám tu zněji skoro zapomenutě: sevřený, nekompromisní, promyšlený, strhující, závažný. A výborný. ()