Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Bobofon

Jo!!! Konečně se jeden český film zbavil hřebejkovské upocenosti (nemluvě o troškovské dementnosti) a přinesl neotřelý a docela svěží duch do zatuchla místní kinematografie. Protektor není bez chyb (kdo a co je?), ale za ten nečesky příjemný a jakoby odlehčený přístup k tématu si plný počet zaslouží. Debaty ohledně stylu hraní Jany Plodkové chápu, mně se ale moc líbila a jeji "současné" herectví do filmu sedlo naprosto přirozeně. Fajn film, fajn zážitek, dokonce jsem na chvíli i zadoufal v lepší zítřky českého filmu. No... uvidíme. ()

rafix

Po pravdě mě to moc nechytlo. Abych řekl pravdu, mě se ten film nelíbil a bylo to hodně nudné a nic mi neříkalo ten děj toho filmu. Škoda. ()

dsaiko

Originálně zpracovaný film vybočující ze současné mainstreamové tvorby. Žádný postava filmu neměla mé plné sympatie, přesto, když jsem přemýšlel o hodnocení, jsem se rozhodl pro plný počet *. ()

wocicko

Hodnotila bych na 50%, ale vzhledem k tomu, jaké úctě se tento film těší - a z toho plynoucího zklamání - hvězdičku ubírám. Poměrně vtipný nápad (pravý důvod, kde se kolo vzalo), to ano, vůbec celý scénář byl pěkný, ale po technické stránce mě film zklamal. Nevím, zda jen nemám "receptory" na novátorské přístupy, ale na mě to celé působilo jako záznam špatné divadelní inscenace. Hlavně herečka v hlavní roli mě vážně iritovala. Opravdu nevím, kam se letos Čeští lvové rozutekli... ()

karlos-rio

Obrovké zklamání, strašně jsem se na tento snímek těšil, ale v daném žánru jednoznačně nejhorší český film který byl natočen, hodně dlouho jsem neviděl takhle nudný film, jediné dva plusy, je stopáž , (déle bych to asi nevydržel,) a pak hudba, která film jednoznačně převálcovala ()

Blackadder

Překvapivě zajímavý film o lidech a lidských citech. Když jsem se na něj začal nedávno dívat, vůbec jsem nečekal, jak zajímavý bude a jak na mne zapůsobí. ()

Jack.Pott

S většinou recenzentů se shodnu na následujících pozitivních dojmech: 1/ neuroticky hravá hudba od Midi lidí, 2/ přitažlivá vizuální forma (cyklistické pasáže, elegantní fotky rebelující Židovky v protektorátních ulicích), 3/ na český film překvapivě celkově dobré. Taky ovšem uznávám, že na tak tragické téma zůstává příběh obsahově příliš na povrchu - je mnohem spíše romantický než dramatický. Ale i tak ve mně vyvolává vzpomínku na větu, již často opakují pamětníci holokoustu: Ti nejlepší z nás nepřežili. Ano, ti nejlepší bývají umučeni, popraveni, uhnáni, udřeni, zkrátka obětují se; a v extrémních časech je to ještě zřejmější. ()

cromagnon

Už jsem myslel, že nad českým porevolučním filmem definitivně zlomím hůl, ale Protektor mě nadchl. Důkaz, že to jde i bez peněz. Někdo tu psal, že reportér Vrbata nemá páteř. To je vtip, ne? A Hana, inu, má stále své city, touhy…nemám slov. Zblbnutý všemi těmi Hřebejky jsem věřil ve šťastný konec. Hrdinové mi totiž přirostli k srdci. I přes výraznou stylizaci (nemůžu si pomoct, ale ty prostřihy zoufalého úprku na bicyklu mi připomínaly Big Lebowského), která však velmi funkčně zakrývá finanční nedostatky, to bylo velmi, velmi uvěřitelné. ()

megajalec

Nezvyčajný filmový počin pre českú filmovú scénu. Neobyčajné režisérske postupy robia film jedinečným a originálnym. Dobré dobové stvárnenie, realizmus priam sršal. Neopozerané herecké tváre sú takisto kladom. Film skôr pre fajnšmekrov. Oceňujem a chválim tento experiment. ()

Luthien

České filmy jsou pro mě v současnosti spíše zklamáním. O to víc jsem byla nadšená z Protektora. Dle mého názoru jeden z nejzdařilejších kousků české kinematografie. Slečna Plodková je jednoduše úžasná, stejně jako ostatní herci. Film podává další z možných náhledů na tehdejší dobu. Co ale musím vyzdvihnout, je dokonalá hudba skvěle doplňující celkovou atmosféru… ()

swinevenca

Marek Epstein si pohrál se smyslem slova Protektorát a geniálně to přenes do roviny řadovýho Čecha za Protektorátu. Z toho filmu sem měl šílený mrazení v zádech. ()

Roman1983

nemám rád "prázdné" filmy, které na vás nezanechají pořádnou stopu, tady už si za týden nevzpomenu o čem ten film vlastně film a v podstatě jsem čekal až to skončí, nuda, bez napětí ()

sirLANCELOT

Mé rozhodnutí dát jen tři hvězdy je takový, že tento film nevystihuje v plné míře okupaci Čech-Moravy. Je to zmatený příběh jedné osoby a pár přátel a to se točí jen okolo těchto postav. Po chvilce značně znudí svým strohým zpracováním. Čekal jsem na film, který bude více otevřený a vypoví o okupaci německými fašisty naší země více. Příklad je ATENTÁT nebo Zbraně pro Prahu, Osvobození Prahy. To jsou filmy, na které se opravdu divák který má v oblibě filmy (válečné) může dívat, protože jsou velice dobře propracovaný do detailu. - Mě připadá, že filmové štáby po roce 2000 nemají dost peněz a tak šetří kde se dá a pak ta tvorba vypadá takto mizerně. Dalším mizerným počinem našeho režiséra byl natočen (válečný) film TOBRUK. Další propadák, co je špatně zpracován ba i neodpovídá skutečnostem a diváka zavádí v omyl. ()

Max Q.

Musím se přiznat, aniž bych si tady chtěl honit triko, že se mě ten film moc nelíbil. Děj stokrát zpracovaný (smíšené manželství za protektorátu), nepoutavý, herecké výkony neoslňující a vizuál sice originální, ale to automaticky neznamená dobrý. ()

macco33

Ačkoliv počet získaných lvů nemusí být zárukou kvality, u tohoto filmu to tak je. Proto mě překvapuje, že to tady v průměru dává jen 79 %. To je bída, přátelé ... Co tomuto snímku chybí? K vidění jsou nejen perfektní herecké výkony (zde naplno zazářila Jana Plodková a zaskvěl se také Marek Daniel), ale potěší i opravdu výstižně ztvárněná atmosféra nejistoty, strachu a schízy... Zajímavé komentáře: Cival, Tsunami_X, Gemini. Souhlas i s hodnocením Sandry Novákové ... jako Evička Svobodová v Bylo nás 5 byla nejlepší :-). ()