Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Eluin

Já nemohu jinak, musím dát pět hvězdiček, protože - popravdě - už dlouho mě žádný český film takhle nedostal. Počínaje hereckými výkony a obrazem konče. ()

vojo

Technicky naprosto dokonalé, hlavne hudba výborne zapadá do obrazových vychytávok, ale aj keď sa jedná o príbeh lásky pre mňa úplne citovo prázdne. Nedokázal som sa proste zžiť s postavami no musím priznať, že "bočná" úvaha o kolaborácii ma dosť zaujala. ()

hazaba

Jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Je fajn zjistit, že v záplavě laciných snímků se objeví když ne drahokam, tak minimálně safír. Skvělá kamera, zajímavý příběh, vynikající výkony obou hlavních představitelů. ()

Galahad

To je dost, že se někdo konečně odvážil natočit film bez okoukaných tváří. Je vidět, že to v českém filmu jde i bez stálic typu Holubové, Duška, Polívky, Geislerové, Macháčka, Trojana ... U mě je to *** a něco, na čtyři jsem to zarovnal za snahu konečně vytvořit něco neotřelého. Na druhou stranu si myslím, že trošku pokulhával scénář, hlavně co se týče vývoje hlavní postavy Emila Vrbaty. ()

rekkky

Symbolická poslední scéna, kdy Vrbata je tvrdě sražen na zem, jakoby podtrhovala skvělý český film. Český lev v tomto případě náleží správnému majiteli. Láska je nebezpeční, ale nebezpečí, které stojí za to! Film zasazený do nespočetněkrát použitého prostředí nacistické okupace? I přesto pro mě svým podáním přínáší nový pohled na danou problematiku. Shovívavost ke skutečnosti, že jde o film z české dílny, mohu dát stranou. P.S.: Pérák je pitomost :D ()

Páně

Rozhodně příjemné překvapení. Přeci jen jsem se i v našich končinách dočkal něčeho co má hlavu a patu a je zvládnuté po formální stránce velice precizně, včetně zahořklého konce. K tomu bych připočetl solidní stylizaci, práci se symbolikou a dobrou hudbu. Umřít, se ale ještě zatím nechystám a doufám, že se dožiji něčeho ještě lepšího. Přeci jen těch zapamatovatelných momentů v tom zase tolik nebylo. ()

agassi68

Škoda, ako celok uspokojivé, hlavne som tam nevidel stále tie isté tváre, no tie bicyklové predely mi šli dosť na nervy. Po dlhšej dobe znovu slušné kino z cs produkcie. ()

Rockerman

Nevím jak hodnotit tento film.Po smršti nominací a proměněných Českých lvů jsem čekal něco opravdu vyjímečného.Bohužel u mě se to nekonalo.Je výjimečně ( na české poměry ) dobře natočený,Daniel i Plodková hrají skvěle,ale přesto jsem z tohoto fimu nebyl nadšený.Možná to příjde,až se na to podívám později,až opadne ta sláva ze "lvů".Zatím tedy lepší "trojka".65% ()

DHDV

Na české poměry lepší výkon. Bohužel nemohu tomu dát plný počet hvězd a to kvůli „emocionální sterilitě“. Tomu filmu chybělo napětí, romantika, smutek apod. naprosto bez emocí a to mi nejvíce vadilo. Jinak po dlouhé době film, který mě přesvědčil o tom, že česká filmová tvorba není až tak špatná a trapná. Herecké výkony byly velice dobré a musím uznat, že obsazení se velice povedlo…..Ale film bez emocí… ()

tragos

Protektor má sice o chlup horší formu než 3 sezóny v pekle, ale taky mnohem zajímavější obsah. Samotný závěr vyzněl bohužel do prázdna, jinak by to mohlo být i za pět. ()

Pet 510

Bezesporu jeden z nejlepších českých filmů za posledních několik let. Krásně natočený, dobré herecké výkony, skvělá atmosféra, nápad, hudba. Ale i když je Protektor velmi působivý a ráda si ho za nějaký čas zopakuju, něco mu chybí. Přijde mi, že pod tím nádherným obalem toho bylo trochu míň než jsem očekávala. Jakobych rozbalila čokoládu jejíž etiketa slibuje oříšky, bez oříšků. To mě trochu mrzí, přesto je to opravdu výborný film. ()

S.Dedalus

svěží vítr do zatuchlých českých filmařských končin? no jen tu a tam na jednu stranu velmi kladně hodnotím výtvarné hrátky a netradiční hudební doprovod dokazuje totiž že moderní midi hudba může slušet i historickému námětu a k tomu všemu jana plodková podala nadprůměrný herecký výkon na druhou stranu má protektor spoustu vad které lze najít takřka v každém jiném novodobém českém filmu tedy toporné dialogy z úst často topotných herců a značné nelogičnosti v toporném scénáři celkově tedy průměr ()

Radek.SCH

Žádný zázrak na scéně. Hodně tradiční válečné drama, které sice Češi umí točit (Musíme si pomáhat, Operace Silver A), ale které nejspíš vzniká jenom proto, že na nic dražšího prostě nejsou peníze. Nekonvenčního, brutálního a amorálního filmu o válečném běsnění se v naších končinách nejspíš hned tak nedočkáme. 6 lvů a nominaci za ČR na Oscara nechápu. - 60% ()

nikolafojtu

Bravo! Konečne film českej produkcie, ktorý na to vôbec nevyzerá, vo všetkých aspektoch, skutočne, keby neviem a nikto mi to nepovie, podľa úrovne by som to nepoznal. Takže ak niekto české filmy nemusí, zvlášť niektoré súčasné české komédie, tento film mu môžem len doporučiť. ()

Axident

Po dlouhé době jsem našel čas a odvahu dát český film - drtivá většina těch, co po revoluci vznikly jsou větším, menším či rovnou obrovským průserem, tak aby se jeden nebál. Ovšem Protektor není ten případ a patří mezi nemnoho, kterým těžko cokoliv vytknout. Sám nemám jedinou námitku, snad vyjma podivného dojmu, že navzdory jeho nesporné kvalitě má jaksi prchavý účinek a natrvalo vám v hlavě coby majstrštyk neutkví. Ale palec zatraceně nahoru!!! ()

Olík

Když zapátrám posledních pár let dozadu, tak si marně vybavuji mnoho lepších filmů made in ČR. Jde to a ne, že ne - netřeba obsazovat stále stejné tváře - naopak přínosem filmu jsou neokoukané tváře herců jako Myšička, Melíšková, Daniel v čele s jedinečnou Jana Plodková. Scénář pánů Geislera, Tučka a Najbrta přináší jednoduchý příběh o lásce, lidské důstojnosti, obětování, osobní odvaze a spoustě dalších věcí, které více než kdy jindy vyplouvají na povrch v pohnuté době protektorátu. Za jeden z mála záporů považuji fakt, že film se nezařadí k těm dílům, které lze za lidský život shlédnout stokrát – já osobně se na Protektora podívám znovu až s větším časovým odstupem, ale i tak velice slušná práce pane Najbrt. ()

Smejdik

Vrchol české filmové tvorby posledních let. První film, na který nás vzala škola, který se mi opravdu líbil. ()