themic

Dost dobrá ační podívaná, která zůstane jen akční podívanou... Akční scény jsou natočené velice dobře a poutavě, ale to je asi tak všechno co mě na tomto filmu zaujalo. Clive Owen zahrál dobře ostříleného drsňáka plného černého humoru. Některé hlášky a scény jsou vtipné, ale jiné za moc nestojí. Dávam 60%, protože to má stejně kladů a záporů. ()

nigga

Velmi šílené, ulítlé a originální nápady, které by málo kdo měl odvahu dát do vážně braného akčňáku, tento se naštěstí už od prvního záběru nebere vážně, jsou zabitý absolutně nevýrazným střihem akčních scén, který celkovému vyznění vůbec nedává šťávu a hlavně nezvedá adrenalin, režisér občas tápe, jak postavit herce před objektiv, aby to mělo ten správný drajv, jako akce je přehledná a vynalézavá, ale docela statická, kde se střídají pouze asi dva záběry. Přesto dobrá oddychová zábava s dobrýma hláškama a Clivem, který mi trochu svým vzezřením připomínal Mela Gibsona z Odplaty, asi to byl záměr. Možná jsem moc přísný, ale trailerový potenciál nabízel ještě víc, ale pořád dobrý akční kousek posledních několika měsíců. Mrkev 60% ()

ladko

Tu chcel byť niekto very cool a skončil very lame(trápne). Nuda nuda a neprehľadná nuda. Plus 1 hviezda za Monicu inak by to bolo iba za jednu... ()

zdepapepa

Žádné velké nadšení, ale na druhou stranu ani žádné moc velké zklamání. Stopáž je tak akorát úměrná zábavnosti filmu, akční scény se dějí v poměrně rychlém sledu, jsou tam bavoráci, ale příliš scén se mi do paměti nevrylo. Naopak dost otravný mi přišlo neustálé křupání mrkve (chápu, je to "kchůl" borec, takže musí mít nějakej spešl zvyk, ale když vždy před a po a někdy i při a na zabíjení padouchů jí mrkev, člověku se to "přejí" (nepočítám jednu kvalitní narážku na Bugse Bunnyho). To samé s nucenou catchphrase - You know what i hate? Naprosto zabíjí celkový humot filmu. Aspoň že ty jezdičky byly pěkný a přestřelky udělaný správně "b"čkovitě. Slabší 3 stars, poslední scéna to celkem zachraňuje... ()

Zayl

Michael Davis stvořil patrně největší akční bláznovinu posledních let. Akční žánr zažívá svou filmovou renesanci a je mu věnována čím dál větší pozornost. Ustoupilo se již od drsných hromotluků, teď jejich místo střídají sofistikovanější parťáci. Michael Davis měl před sebou nesnadný úkol. A sice vrátit úder všem pochybovačům o životnosti akcí nadupaných adrenalinových jízd. Vytvořil hyperstylizovanou podívanou, nad jejíž přiznanou infantilností buďto srdce zajásá nebo se rozum pozastaví. V mém případě je to naneštěstí druhá varianta. Přičemž prvotní plán nebyl vůbec špatný, stačilo se jen držet určitých mezí. Nápadů je dost, od úvodní scény porodu s přestřelením pupeční šňůry, přes přestřelku na kolotoči, jenž je roztáčen střelbou z pistole tak, aby sniper nezasáhl kojence a to je jen několik scén, které sice vypadají efektně, ale efektivně už nefungují. S přibývající stopáží opadá nadšení a na koncept přemrštěnosti dovedeného do ad-absurdum jsem si nedokázal zvyknout. ()

Wysch

Ou jé, těžkotonážní akce narvaná břitkým humorem, béčko osmdesátých let zašité v moderním hávu. ()

Paxxx.cz

Film plný akce a mrkví. Přestřelky jsou místy tak přehnané jak jen to jde. Příběh je docela ujetý, vše ovšem zachraňují mraky vtipných hlášek, adrenalinová hudba a trojice docela známých herců a samozřejmě již zmiňovaná všudypřítomná akce. ()

Korbitch

Nějak takhle má vypadat akční film. Nějak takhle měly vypadat přestřelky v Maxi Paynovi. Tolik nápadů dohromady se jen tak nevidí. Je tu tolik nápadité akce, že do budoucna rozhodně nebudu váhat si to pustit klidně znova, protože tolik nápadů opravdu pojmout nelze na jednu projekci. Neskutečně tleskám a hřeje mě u srdce, že alespoň někdo umí ještě v dnešní době čistý akční žánr s neskutečně luxusními nápady. Takový mix From Paris with love a Odplaty. ()

Z0oMb3E

Tony mŕtvol, státisíce nábojov, dialógy na úrovni holých viet za pochodu gitary brúsiacich Motörhead. Shoot 'Em Up je jednoducho nevídaný klenot vo svojom subžánri bezduchých strielačiek! Absolútne na nič viac ako má sa nehrá, naopak sám zo seba si robí totálnu prdel. Zaujímavé, že po tak sofistikovanom a vysoko intelektuálnom scenári neskočil ako po údenom Nick Cage. Takto sa s čiastočne gramotným a nepriestrelným hlavným hrdinom musel popasovať "len" nejaký Clive Owen. Musím podotknúť, že to celkom nespackal...samozrejme že s Nickom by bola prdel kus väčšia. Monice roly luxusných či zľavnených šľapiek vždy išli. Navyše imitácia panny s bedrovým rúškom pri obligátnej sexscéne je celkom chytrý marketingový ťah. A záporák? Héj aj ten tam bol. Fanúšikovia legendárneho Jazz Jackrabbita pri filme neraz nostalgicky, a možno i orgazmicky povzdychnú. ()

SaNcHeZ_cz

F*ck me sideways... Často se nestává aby mi po shlédnutí snímku chyběly slova. Solidní obsazení, nechutně suché hlášky a dokonálně debilní scénář patří k pozitivům snímku, vyloženě špatná režie Michaela Davise však tohle vše docela značně zastiňuje. ()

Ridick

ano, boli to tak nerealisticke prestrelky a sceny, ze niekoho aj hlava zacne boliet, ale ja milujem tie "neoakcne" filmy s cool strihom a zabermi z roznych uhlov....mozno trosku nadhodnotene, ale co sa da robit, ked to milujes nie je co riesit ()

Jillen

Dáš si mrkvičku?! S radostí! Kvanta mrkviček...a taky mlíčko by bodlo a ze všeho nejvíc budu potřebovat spoustu zbraní a provázků...tak teda tenhle film je do určitého věku absolutní nářez...celou hodinu čisté stopáže se snad jenom střílí an všechny možný styly, nikdy jsme neviděl nic podobného s tak velkým nadhledem. Owen je zde úplně boží, Giamatti a záporná role už trochu méně, ale nestěžoval jsme si...ale...příběh skoro nulový, od půlky se vtipné scény skoro vytratí a už to nějak ztrácí dech, i když ej to stále zatraceně akční. Zajímavý pokus zařadit se mezi filmy jako Pulp fiction, Sin city nebo Kill Bill, bohužel nemá to ani poloviční koule jako právě Sin city...50% ()

JJ.Gibson

Konečně po dlouhé době se objevil na filmových plátnech TYPICKÝ akčňák, který sází na: efekty, na pozabíjení co nejvíce nepřátel, na nesmrtelnost hlavního hrdiny a na mrkev, atd. V Shoot 'Em Up je spoustu poměrně originální prvků, ať už se jedná o zmiňovanou mrkev a rozmanité killy nepřátel nebo pistole s ID. Do toho všeho zasaďte jednu high definition babe v podání neuvěřitelně sexy Monicy Bellucci a akční kulkami prošpikovný koktejl je namíchán! ()

Laxik

Jo jo, tenhle film má jednoduché schéma. Někdo, kdo má hodně daleko ke scénáristovi přišel najednou s nápadem: "Co takhle udělat film, ve kterým totálně vyjebeme s gravitací a fyzikou všeobecně, přidáme hodně krve, maximum hlášek a celý to doplníme desítkami WTF? momentů?" No a sjetej šéf studia na to kejvnul. Tohle je prostě plnokrevný béčko, který by mělo jít hned do chovu. Clive Owen je pro tu roli jak dělanej, jeho nasranej výraz, chroupání mrkve a kecy o tom, co opravdu nesnáší, mu jdou snad od srdce. Čekal jsem bejkárnu nejvyššího kalibru, ale tohle vážně předčilo má nadějná očekávání. Skoro celou dobu jsem se řehtal smíchy a nešlo to zastavit. Ale na druhou stranu tu jsou hluchá místa a pasáž od mučení po smrt hlavního padoucha mi vážně nesedla. Každopádně jde o jednu z nejlepších komedií, jakou jsem za poslední dobu viděl. A jsem opravdu rád, že ta příšerná všudypřítomná s krvavou noblesou předvedená stupidita je tu naschvál a není to jen jedna velká chyba. ()

sonnak

Davis měl dvě možnosti: Pokusit se o stylový akčňák, který by se ještě s trochou nadsázky dal brát vážně, nebo natočit film, kterému by spíš slušelo kreslené zpracování v časopise. Davis se rozhodl pro druhou možnost a nutno uznat, že se s tím vůbec nepáral. Zbytečně si nehrál na chytrou zápletku, což působí neskutečně příjemně (až videoherně) a některé akce s rockovou hudbou v pozadí jsou výborné. A nahá Belluci samozřejmě taky:) jen nechápu, proč v žánru není uvedena komedie/parodie, protože bráno jinak než s nadsázkou jde o neskutečný brak. ()

erased

Nějaký šílený a úchylný kout mého mozku považuje tento film za geniální dílo. Snad nekonečná plejáda absurdních, šílených, akčních a vtipných scén mě jednoduše odrovnala. Hlavně ten vtip. V nadsázce zde režisér dosahuje na mety nejvyšší a ve většině scén triumfuje i samotné krále Tarantina a Rodrigueze. Jediný film, se kterým by se tento dal srovnávat je snad Crank. V obou jsou dokonale vybraní, drsní, "nakvašení" herci, na kterých celý film stojí. Shoot 'Em Up ale exceluje ve vyhánění humoru do těch nejšílenějších výšek a přesně proto si plné hodnocení nepochybně zaslouží. ()

numi

Krutý nonsens s trapnými rádobyhumornými odkazy, rádobycool scénami a nefunkčními hláškami, který má jen dvě přednosti. A ty Monica Belucci pořádně neukáže. ()