Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Fash

Pokud bych to vzal trosku chaoticky,....tak zacatek filmu je pro me urcite za 90-95%...pribehove hodne prijemnej zacatek....svalnatyho Hugha jsem cekal, ale kdyz se ze starsiho brachy vyklubal "nabusenej" Liev, tak sem zustal s pusou otevrenou....zatim mi to prijde jako jedna z jeho nejlepsich roli a vykonu....postupem casu kdy se film prehoupne pres zacatek a blizi se k pulce bych to hodnotil 70-80%...hodne bych cekal, ze s tymem mutantu zustaneme o neco dele,...minimalne, ze Ryan Reynolds bude mit o neco vetsi prostor s jeho prorizlou pusou ....ovsem od pulky filmu do konce to bylo prilis..jak to rici...ne nezazivny....ale rozhodne uz to nemelo takovy naboj jako zacatek...tam bych dal slabsich 30-45%.....pri zmineni DeadPoola jsem cekal solidni konec, ale byl jsem zklaman,...tak kratkou ulohu pro takovouhle postavu jsem rozhodne necekal...kazdopadne diky efektum a silnemu zacatku davam 85%... ()

papinak

Dost prvoplánový. Všechno je takové honem honem, aby se co nejvíc stihlo, ale výsledek je nakonec dost rozpačitý. Příběh je poněkud plytký a jasně předvídatelný a všechno do sebe pasuje se značným skřípěním.Film se prostě veze na módní vlně pokračování, které jsou vlastně začátkem. ()

hombre_71

Dostal jsem vše co jsem očekával, tedy velmi dobrou komixovku. Hugh Jackman v roli Wolverina nezklamal a můj oblíbený X-Men Gambit vyloženě potěšil. Prostě žádné psychologické drama jsem neočekával, tak na rozdíl od mnohých nejsem zklamaný. ()

B.B.Blue

Byla by to úžasná podívaná nebýt těch příběhových a logických kixů. Bylo to jako bych spal ve škole, zdál se mi krásný sen ale najednou někdo zaryl nehty do tabule. Aaaaagh. Záchrana od nenáviděného bratra odůvodněná: "tebe můžu zabít jenom já", ale asi někdy příště...už mě po tolika šocích ani moc z míry nevyvedla. Škoda mohla to být pecka se vším všudy. ()

Caesarion

O filmu se mnoho rozepisovat nedá. V detailech co se týká návaznosti na ostatní filmy mi mnoho věcí skutečně nesedí. Asi hodně diváků a mě nevyjímaje napadlo, že by víc než jednu scénu udělal fakt jinak- myslim tim líp. A o zrodu Wolverine jsme se toho stejně moc nedozvěděli, takže se mohl film jmenovat X MEN: a co bylo předtim. Takže je to jasný - dvojice Jackman a Schreiber jediná dostavá pochvalu a to zaslouženě. ()

Stingray

Jako samostatnej "vysvětlovák" myslim dobrý! Ikdyž "Wolvie" by moh bejt drsnější a o pár cákanců krve zamazanější.Ale to by zas dětičky nemohly plnit kasičky kin. A na závěr Xavier po botoxu..U mě lepší než třetí Spidey. ()

Kana

Důstojný nasledovnik trilogie o x menech skvěly začátek ( pruřez velkých valek za posledních 200 let jak je prožil Logan se svým bratrem skvěly Liev Schreiber ) ale ten konec na chladicí věži a podoba zabiječe mutantu to už sem Hoodovi nesežral ()

Pattrick

Představoval jsem si to trošku jinak. Scénář je vážně jednoduchý a od každé možné dějové linie něco, což se mi moc nelíbilo. Akční řezby jsou hodně solidní a párkrát mi ujelo "ty p*čo", ale z hlavy mi to vymizí velmi rychle. Po herecká stránce mě to bavilo, jak svině, Hugh je prostě namakanej frajer. Obával jsem se, že to bude pokračování X-Menů, ale pro mne to nebylo, za což jsem trochu rád. Příjemné pokoukání, ale nic extra, za což by si zasloužil 5*. Ryan Reynolds s Liev Schreiberem taky solidní namakanci. ()

Silvermoon

"Wolvie" nedosahuje kvalitu prvých dvoch X-menov od Singera, to je jasné - priveľa bezduchej akcie a málo "filozofovania" (Origins:Magneto to snáď napraví). Loganov/Jimmyho pôvod je vysvetlený vcelku dobre, na druhej strane, ostatní mutanti dostávajú len málo priestoru, čo ma najviac mrzelo pri Emme Frost a Gambitovi. Loganova láska Silverfox je nádherná, aj keď obe jej smrti diváka emočne nedvihnú zo sedadla (ako napr. Jean Grey). Ak by pán režisér Hood chcel ísť podľa komiksu a nenarušiť spojitosť s pôvodnou trilógiou, urobil by Sabertootha ako väčšiu šelmu, tak ako v jednotke - takto mi tá rozdielnosť prekáža. Tento film patrí medzi priemer - čo si X-meni rozhodne nezaslúžia. P.S.: zdá sa, že na konci bola v Xavierom lietadle prítomná už aj Storm - podľa tej pohybujúcej sa hmly. ()

ReproBoy

Dobrá akce, dobré herecké obsazení, dobré výkony, hezký příběh, příjemné koukání. Sem tam pár nelogičností, ale to by každý odpustil. Pro ty, co se chtějí bavit, rozhodně dobrá volba. ()

Cabbage92

Velice solidní začátek - musím říct, že kdyby celý zybtek filmu byla totální blbost, tak už jen ten začátek (záběry z několika válek) stojí sám o sobě aspoň za tři hvězdy. Od filmu jsem, přiznám se, neočekával nic moc. O to víc jsem byl příjemně překvapen. X-Men Origins se zatím z xmenovské série vymyká a to v pozitivním slova smyslu. Zatímco z předchozích dílů jsme byly zvyklí na komiksovou „rubačku“, tak Origins se ze začátku vyvíjí jako nadprůměrný akční film. Bohužel ke konci se ke své komiksovosti zase vrací, ke škodě filmu. Nicméně i tak nad všemi předchozími díly jednoznačně tito X-Men vyčnnívají. Naštěstí změna k vážnější stránce se odehraje v takovém duchu, že snad klasické diváky, kteří se přišli podívat právě na filmový komiks, nerozbouří. A ty ostatní, kteří nemají co dělat s penězi a byli jenom zvědaví, snad příjemně potěší. ()

Blood311

přesně tohle jsem hledal po tom, co jsem viděl první díl, nechápal jsem jak přišel k tém ocelovejm nebo co to bylo drápům a vůbec celej ten příběh, který před jedničkou chyběl. Dočkal jsem se a konečně v tom nemám bordel :-) ()

zdendap

Mám rád komiksy a mezi nimi i Wolverina. Pobavil jsem se, pokoukal a jsem spokojen. Je to pouze zábava a na nic jiného si to ani nehraje a svůj účel tento film plní. Příjemně strávený čas. ()

TERRMITh

o 100% lepší než třetí díl a kdybych si pamatoval co se dělo v prvních dvou možná bych to i pasoval na nejlepší film série. ()

cmman

Nemůžu si pomoci, pro mě nejlepší díl z těch všech. Neznám komixovou předlohu, takže to beru čistě na základě prožitku. A v X-MENech pro mě platí, že čím je všeho méně, tím lépe. 90% ()

Rapollo

Průměr. Co dodat? Děj je sice svižný a člověk se nenudí, ale film skončí a zůstane po něm pocit prázdnoty. Tohle je čistě na odreagování. Veškerá hloubka, kterou původní komiks obsahuje, je vysypána barevnými pozlátky, zcela se vytratila Wolverinova takřka schizofrenní rozervanost, kdy bojuje se svým zvířetem uvnitř. Ke komiksu se dá přistoupit buď tak, že jej napodobíte (Sin City), nebo jej ztvárníte v doméně, kde se téměř dotýkáte reality, takže chvílemi zapomenete, že je to vůbec komiks (Spiderman). Pokud se ocitnete někde mezi tím, je to jen atrakce a pouhá manifestace filmových efektů. Jediné, co v mé mysli z celého filmu zůstalo, je bezvadný Schreiberův škleb. ()

babuca

Pre mňa možno aj 3,5. Kritikov nechápem. Bolo to akčné ? Bolo ! Snáď ste od toho nečakali psychologickú drámu ??? Mne sa zdá že mnohí tu už nevedia čo všetko majú ohovoriť tak sa tu hrajú na superodborníkov, režisérov, scenáristov a neviem čo ešte. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)