X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Souhlasím s tím, že je to pro děcka (teenagery) a že to trochu kazí jméno X-Men sérii. Ale o nic víc než Ratnerův pokus. Scénář plný klišé, siláckých hlášek a příliš rychlých přechodů mezi akčními scénami (rychle něco řekni, ať ti můžu vrazit pěstí) v rukou režiséra, který občas vystřihne úplně dementní záběr (úvodní flashback), ale většinu času drží film v kolejích blockbusteru z druhé cenové. Jackman se snaží, Schreiber je borec a Reynolds nebo Kitsch mají našlápnuto na vlastní sólovky. Návrat do světa mutantů nebolí, ale nezbavíte se pocitu, že to celé mohlo být lepší, vždyť jde o nejslavnějšího mutanta ze všech. Skromnost při vchodu do kina berte jako extra airbag. Náraz bude snesitelnější a nakonec si možná uvědomíte, že tahle cukrová vata mládeži chutná. Před deseti lety by to bylo za čtyři hvězdičky, tentokrát jen takové ty hodně silné tři, se vším co k létu potřebujete. Strach z dalšího Daredevila je ta tam, mírná poptávka po dalším Wolverineovi pomalu bublá na povrch. Ale nikam se nežeň, Hollywoode...(27.4.2009)

Vynikající cool podívaná, které nic nechybí a kterou si nejvíce vychutnáte na filmovém plátně. Mohlo to být sice lepší ale z kina jsem odcházel naprosto spokojen a 4 hvězdičky mi přijdou málo. Navíc opět skvělý Hugh Jackman, který zamířil do mé TOP5 herců. Jeden z nejtalentovanějších herců Hollywoodu...(4.5.2009)

• J*A*S*M

Sračky, které stály hodně peněz, mě vždycky naštvou nejvíc. U Wolverinova originu mnou vztek přímo cloumal. Až neuvěřitelně nenápaditě natočená komiksovka, která selhává úplně ve všem. Fakt klišé na klišé, už během první cca čtvrt hodiny jsou tam dva záběry na křičící klečící postavu s kamerou odlétající vzhůru. Člověk tak ale aspoň zpětně docení i tu Ratnerovu trojku.(14.7.2011)

Scénář: David Benioff, Skip Woods .. I'm drinkin to remember. _ Keamy, Charlie, Hanibal, Moto, Zus, Marlow & Drover. __ O nějakém výrazném zklamání jako v případě (roku 2006) X-Men: The Last Stand nemá vůbec cenu mluvit. Čas emoce utišil, takže první z řady "Origins" beru jako (ne)potřebný, průměrný a jen s jedinou ambicí točený rozšiřovák/prohlubovák série X-Men. Scénář se veze na tuctech klišé, rutinní režie tomu nijak nepomáhá (naštěstí jsem od použité trojice tvůrců ani zázraky neočekával) a tak jediné, na čem film staví jsou namakané herecké kreace. Jednorázových 50% u kterých jsem se nenudil, ale po pár hodinách si na film vzpomínám jen díky WP aféře a možná tak úvodnímu válečnému průřezu. Napodruhé už bych rozhodně tlačil hodnocení dolů!(5.5.2009)

Tak bohuzel to neni zase takova pecka, asi jsem mel prehnany ocekavani. Nicmene prirustek do X-Menich filmu to je rozhodne nadprumernej. Nejvetsi problem filmu je asi akce. Za vylozene kulervouci se da oznacit minimum scen, celkove akce by mohlo bejt vic a nektery si jsou dost podobny. Co se tyce novejch mutantu, nektery jsou fajn a zamrzi, ze nemaj vic prostoru. Ale jinak pribeh je docela zajimavej, vysvetli se spousta veci, uvodni valecna sekvence je naprosto spickova a celej film je docela svizne natocenej, i kdyz misty tu je precejen nejaky to hluchy misto. No a minimalne hvezdicku filmu pridava ustredni dvojice, Jackman ani tentokrat nezklamal, sice na nem neni nejak extra znat, ze by na film tak desne, jak se psalo, trenoval, ale svym charismatem to cely utahne. No a Schreiber je perfektni zaporak. K tomu si prictete celkove docela drsny a spinavy zpracovani filmu, solidni hudbu a nadprumerny triky a vyjde z toho paradni zabavenej blockbuster, ale nic, z ceho by padaly gate.(14.5.2009)

• - Na začiatku filmu v scéne, keď idú všetci vo výťahu, sa Wade (Ryan Reynolds) pripravuje na nastávajúci súboj. V jednom momente má na chrbte prekrížené 2 katany. V nasledujúcej scéne tam má iba jednu. (N0X.)

• - Po několika neúspěšných pokusech oslovit režiséry (viz výše) nakonec vybrali představitelé studií jihoafrického filmaře, který si svou slávu vydobyl dost nedávno. Vzápětí toho asi docela zalitovali, jelikož se s nimi docela rád o podobě filmu hádal. (Dino07)

• - David Benioff projekt připravoval téměř tři roky před tím, než byl najat v říjnu 2004 k napsání scénáře. Na scénáři spolupracoval i Hugh Jackman, který chtěl, aby film byl více o jedné postavě než předcházející filmy X-Men. K přepsání Benioffova scénáře byl později přizván Skip Woods. (Danny F.)