WOLVERINE měl hodně velký potenciál, ale bohužel zůstal téměř nevyužit. Většina z Wolvieho zajímavého života, a toho jsem se bál, nám proběhne v úvodních titulcích (1 a 2 světová válka, Vietnam) a pak se rovnou dostáváme do doby, kdy sloužil pod Strykerem. Což znamená, že ti co se o Rosomákově minulosti chtěli dozvědět víc ostrouhají. Když ale přistoupíte na hru, kterou rozjíždí scénář celkem dobře se pobavíte. Hugh Jackman se pro tuhle roli narodil a rozhodně se nemusí za to co předvádí stydět. Šarmantní zabiják si snad získá srdce každého diváka. Příběh se jinak věnuje vzniku programu X a XI takže dojde na okulahodící souboje, hlášky i osudové okamžiky, kdy zjistíme jak se co vlasně stalo. Šlo to udělat líp, ale i tak jsem se bavil. Díky Ryanu Reynoldsovi se hodně se těším na Deadpoolovu sólovku. Jo a málem bych zapoměl Victor Creed je Schreiberova životní role.(27.6.2009)

Ups. Tohle kolem mě prosvištělo nějak moc rychle. Byl to ten novej X-Men?? Ten, o kterým se tak dlouho mluvilo?? Zdálo se mi to drobátko prázdné, urychlené, nepravé. Jak že se jmenuje ten superkov?? Adamantium?? A proč byla ta předlouho očekávaná scéna implantace vyřešena s pomocí šesti jehel za tři minuty?? Něco tu páchne. Asi pár nervózních prdů pana Hooda, jakže asi jeho prozatím největší režijní počin dopadne u kritiky a diváků. Tak diváci na jméno Wolverine pořád slyší, ale u kritiky spíše průměr. Já jsem si to představoval trochu osudovější, promakanější, dynamičtější (úvod byl ale good), trikově vypiplanější. Co mě nezklamalo, byli herci. Schreiber výbornej, Reynoldsův Wade prostě musí dostat samostnej film, ta postava má potenciál. No a Jackman pořád veliký charisma. Těšil jsem se na závěrečné antigravitační vystoupení mistra Adkinse, ale vychutnat si jeho mrštné kanóny, které kolem sebe za normálních okolností střílí superšílené kopy nebylo možno kvůli střihu a hlavně kvůli teleportaci, kterou jako Weapon XI disponoval. Škoda. Jako start letošní blockbusterové sezóny nikterak oslnivé, téměř ničím zapamatovatelné. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/363 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/32 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(24.5.2009)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $179,883,157Tržby Celosvetovo $374,825,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,834,059 //počet predaných kusov 1,605,969Tržby za predaj DVD v USA $84,525,025 //počet predaných kusov 4,782,513║ Film absolútne postráda psychológiu postáv, je to len tuctová akčná zábavka z občasným príbehovým závanom, kde by samotná kostra príbehu ani nebola zlá len režisér s ním moc nevie narábať a postupne to čo ponúka príde len čoraz viac ploché, bež šťavy, chýba tomu cit, emócie, akákoľvek hĺbka, Hugh Jackman tu nemá takmer čo prevratné hrať(to najlepšie už vyčerpal v pôvodnej trilógii), ostatné postavy tu tiež pôsobia ako také jednohubky bez účelu. Na druhú stranu to koľko toľko zachraňuje vizuálna stránka a kamera pod vedením Donalda McAlpine(Predator, Moulin Rouge!), hlavne úvod filmu je prim. "Zbytočná nádstavba pre samotnú sériu X-Men." /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(16.9.2009)

Z kina jsem odcházel zklamaný, jež od perfektního obsazení by si Wolverine zasloužil zručnějšího režiséra. Děj není z těch komplikovanějších, je lineární v duchu starších béček kde se i pár nečekaných zvratů najde. Hudba slušná a trikové sekvence mě přišli jen průměrné. Když to celkově shrnu, tak jsem během celého filmu čekal nějakou nadupanou akční scénu, která bohužel nepřišla a s celkovým provedením nejsem také moc spokojený. Při cestě domů se mě tento film v hlavě nepromítal a zůstal někde v nedohlednu, tak hodnotím pouhými 2,5 hvězdičky, a to tvůrci z tohoto filmu mohli udělat pořádný trhák...(1.5.2009)

Rovnou na úvod se lehce zmíním o workprintu, ale flamem workprint vs. normální verze se zabývat rozhodně nebudu. Lidská blbost je nekonečná a stejně si každý obhajuje své argumenty, které jsou věrohodné asi jako výroky našich politiků. Film je dostatečně psychologicky i akčně zpracovaným příběhem o Wolverinovi, ve kterém nechybí vtip, kvalitní efekty, pěkná hudba a samozřejmě ani otřepaných klišé. Konečně se náležitě dozvíme něco o tom, jak Wolverine přišel ke svému holičskému náčiní a nejen to, skoro stejně velký prostor i jeho krvelačný bratr, za jehož ztvárnění zaslouží Schreiber velkou pochvalu. Je to zkrátka přesně to, co vyplňuje mezery a otázky v Loganově minulosti, které ve vás budou hlodat po zhlédnutí X-Menů. Tento snímek měl jistě v úmyslu celou trilogii doplnit, nikoliv překonat a to i přesto, že by si to Hugh Jackman nebo nejeden z nás, fanoušků filmových mutantů, rozhodně přál a tak se mu některé nedostatky ani vyčítat nedají. Například jistá epičnost, kterou známe z následného pokračování tu sice chybí, ale za tu dravost, s kterou se Logan pustil ve jménu pomsty do svých protivníku, si Wolverine ty silné tři hvězdy určitě zaslouží. (6/10)(1.5.2009)

• - Postavy uvedené ve filmu jsou výsledkem práce tří generací autorů X-Menů. Wolverina a Sabretootha vytvořili Len Wein a John Romita Sr., respektive Chris Clarement a John Byrne v 70. letech minulého století. Deadpoola vytvořil Fabian Nicieza a Rob Liefeld během 90. let minulého století a John Wraith vznikl díky Larry Hamovi taktéž v 90. letech minulého století. Program Weapon X byl ve světě X-Menů poprvé představen Barry Windsor-Smithem v příběhu Weapon X, vydaném v komiksech Marvel Comics Presents č. 72-84 z roku 1991. (HellFire)

• - Bolo využitých viac než 1000 snímkov s vizuálnymi efektmi, na ktorých pracovalo sedemnásť rôznych spoločností. (Greenpeacak)

• - Spoiler: V jednej zo záverečných scén je Wolverin strelený adamantiovou guľkou do stredu čela a keďže adamantiová lebka sa nezahojí, zostáva tam diera - je to zároveň vysvetlenie scény z X-Men 2, kde Wolverina strelí policajt rovno do stredu čela a namiesto toho, aby sa guľka od neho odrazila, prechádza lebkou a Wolverin padá na zem. (igirazor)