X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

To, co se zdálo nevyhnutelné, se stalo skutečností - nejcharismatičtější mutant pokuřující levné doutníky má svůj vlastní film. Jackman kvůli němu tráví hodiny v posilovně, při sběru proteinů spořádá tři drůbežárny i se zaměstnanci a osvětlením a to všechno proto, aby po něm nakonec zůstala jen fotka na obalu časopisu Muscle & Fitness. Akční řež, na kterou vám zůstanou vzpomínky jako po střele adamantiovou kulkou do hlavy. Snad si dají tvůrci nyní na chvíli pokoj a nečeká nás "X-Men Origins: Magneto" o na 500% plán plnícím soudruhu jeřábníkovi z VSŽ Košice..(20.10.2009)

Čím víc přibývá špatných pokračování mutantí série, tím víc si vážím prvních dvou Singrových filmů. X-men origins: Wolverine je bezkrevné béčko, které je rozkročené mezi popcornem pro teenagery a snahou o chytrou podívanou. Ale výsledek je podobně rozporuplný jako bylo Quantum of Solace Marca Frosta. X-Men Origins se pohybuje na pomezí s X-men 3 - neurazí ale ani nenadchne, přičemž dějovou kostru si propůjčili především z X-men 2. Hood se snaží procpat do filmu co nejvíce akce, která trpí na úkor příběhu, je nepřehledná a je jí tolik, až z toho oči přecházejí. Wolverine je na plátně od začátku až dokonce ale není to ono. Dívčí osazenstvo bude nadšené z obnaženého pozadí Hugha Jackmana a pánské pak z akčních scén připomínající Ramba šmrncnutého Komandem. Jakmile odezní wow-efekt nastolený první půlhodinou přichází veskrze zklamání a finále se nese v duchu vystřižené scény z jakéhokoliv dílu série Resident Evil a schématicky kopíruje akční finále X-men3 tzn. hodně výbuchů, několik mrtvol a výsledek žádný. Kde ni tu nic. Mně osobně přinesl Wolverine podobné zklamání jako loňský Max Payne. Hugh Jackman se snaží a jde mu to skvěle, jen působí jako slon v porcelánu a jeho superhvězdná aura bortí celou příběhovou kostru, která je velmi křehká. Těch několik málo flashbacků ukázaných zejména v druhém díle X-men měly mnohem hustší atmosféru než celý spin-off o Wolverinovi. Kde se asi stala chyba? 6/10(2.5.2009)

Veľmi sľubná prvá polhodina - efektná akcia, moc pekná práca s horskými exteriérmi, sympatický Jackman, uveriteľný vzťah s jeho čučoriedkou, cool hlášky ("Som Kanaďan") a hustý superzloduch Schreiber (ponuky na záporákov bude odteraz odhŕňať lopatou). Wolverine začína ako vkusný balanc dynamickej akčňárne a príjemného rodinného dobrodružáku s dávkou romantiky... Preto škoda, že sa talentovaný Gavin Hood postupne stále viac a viac musí podriaďovať blbým scenáristickým zvratom, ktoré chcú ZA KAZĎÚ CENU vystreliť po akcii bažiaceho diváka zo sedačky. Film tak končí niekde medzi Doomom a Ratnerovymi X-Men 3. Nie som naštvaný ani sklamaný, bolo to cítiť už z traileru. Len je to trochu škoda. Tieto postavy a ich snaživí herci si zaslužia niečo duchaplnejšie. Singera.(27.4.2009)

Z kina jsem odcházel zklamaný, jež od perfektního obsazení by si Wolverine zasloužil zručnějšího režiséra. Děj není z těch komplikovanějších, je lineární v duchu starších béček kde se i pár nečekaných zvratů najde. Hudba slušná a trikové sekvence mě přišli jen průměrné. Když to celkově shrnu, tak jsem během celého filmu čekal nějakou nadupanou akční scénu, která bohužel nepřišla a s celkovým provedením nejsem také moc spokojený. Při cestě domů se mě tento film v hlavě nepromítal a zůstal někde v nedohlednu, tak hodnotím pouhými 2,5 hvězdičky, a to tvůrci z tohoto filmu mohli udělat pořádný trhák...(1.5.2009)

Scénář: David Benioff, Skip Woods .. I'm drinkin to remember. _ Keamy, Charlie, Hanibal, Moto, Zus, Marlow & Drover. __ O nějakém výrazném zklamání jako v případě (roku 2006) X-Men: The Last Stand nemá vůbec cenu mluvit. Čas emoce utišil, takže první z řady "Origins" beru jako (ne)potřebný, průměrný a jen s jedinou ambicí točený rozšiřovák/prohlubovák série X-Men. Scénář se veze na tuctech klišé, rutinní režie tomu nijak nepomáhá (naštěstí jsem od použité trojice tvůrců ani zázraky neočekával) a tak jediné, na čem film staví jsou namakané herecké kreace. Jednorázových 50% u kterých jsem se nenudil, ale po pár hodinách si na film vzpomínám jen díky WP aféře a možná tak úvodnímu válečnému průřezu. Napodruhé už bych rozhodně tlačil hodnocení dolů!(5.5.2009)

• - Režisér opísal tému filmu ako vnútorný boj Wolverina medzi jeho zvieracou divokosťou a ušľachtilou ľudskou povahou. (Greenpeacak)

• - Liev Schreiber opísal svoju postavu Victora Creeda ako najväčšiu postavu, akú kedy hral. (harryy)

• - Sabretooth se poprvé objevil na stránkách komiksu Iron Fist č. 14 a Wolverine v komiksu The Incredible Hulk č. 181. (HellFire)