poster

X-Men Origins: Wolverine

 • USA

  X-Men Origins: Wolverine

 • Velká Británie

  X-Men Origins: Wolverine

 • Slovensko

  X-Men: Wolverine

 • Slovensko

  X-Men Origins: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  **

  Film bez režiséra. Profi štáb si dal spicha bez šéfa a natočil Wolverina. A výsledkom je čačaný festival rutinných kompromisov a vykastrovanej pásovky betonujúcej potenciál za 1000000 mutantov. Aj ten Rattner aj keď už zďaleka tak nežďímal bohaté X-Menovské universum ako Singer, aspoň dokázal ulahodiť akčnému oku. Gavin Hood, režisér? Sa proste nedostavil. 50%(2.9.2009)

 • 3DD!3
  ****

  WOLVERINE měl hodně velký potenciál, ale bohužel zůstal téměř nevyužit. Většina z Wolvieho zajímavého života, a toho jsem se bál, nám proběhne v úvodních titulcích (1 a 2 světová válka, Vietnam) a pak se rovnou dostáváme do doby, kdy sloužil pod Strykerem. Což znamená, že ti co se o Rosomákově minulosti chtěli dozvědět víc ostrouhají. Když ale přistoupíte na hru, kterou rozjíždí scénář celkem dobře se pobavíte. Hugh Jackman se pro tuhle roli narodil a rozhodně se nemusí za to co předvádí stydět. Šarmantní zabiják si snad získá srdce každého diváka. Příběh se jinak věnuje vzniku programu X a XI takže dojde na okulahodící souboje, hlášky i osudové okamžiky, kdy zjistíme jak se co vlasně stalo. Šlo to udělat líp, ale i tak jsem se bavil. Díky Ryanu Reynoldsovi se hodně se těším na Deadpoolovu sólovku. Jo a málem bych zapoměl Victor Creed je Schreiberova životní role.(27.6.2009)

 • POMO
  ***

  Veľmi sľubná prvá polhodina - efektná akcia, moc pekná práca s horskými exteriérmi, sympatický Jackman, uveriteľný vzťah s jeho čučoriedkou, cool hlášky ("Som Kanaďan") a hustý superzloduch Schreiber (ponuky na záporákov bude odteraz odhŕňať lopatou). Wolverine začína ako vkusný balanc dynamickej akčňárne a príjemného rodinného dobrodružáku s dávkou romantiky... Preto škoda, že sa talentovaný Gavin Hood postupne stále viac a viac musí podriaďovať blbým scenáristickým zvratom, ktoré chcú ZA KAZĎÚ CENU vystreliť po akcii bažiaceho diváka zo sedačky. Film tak končí niekde medzi Doomom a Ratnerovymi X-Men 3. Nie som naštvaný ani sklamaný, bolo to cítiť už z traileru. Len je to trochu škoda. Tieto postavy a ich snaživí herci si zaslužia niečo duchaplnejšie. Singera.(27.4.2009)

 • Faidra
  **

  Oh my Hood... Na Wolverinově místě bych o ztrátu paměti prosila na kolenou, protože hrozit mně, že si budu pamatovat svou osobní historii v podobě slepence blbostí, klišé a reklamních spotů na Old Spice, jakým je tohle (příčí se mi nazývat to filmem), tak si ze zoufalství dost možná pokusím způsobit si ztrátu paměti sama. Takhle to může posloužit pouze jako důkaz, že bez slušného scénáře a sebejisté režie stojí sebenabouchanější blockbusterový kolos navzdory adamantiové kostře na hliněných nohou, i kdyby rozpočet překračoval český státní dluh a herci se mohli přetrhnout (rozsápat, utopit, zastřelit, vyhodit do povětří). Bez Singerova dohledu nebo dohledu někoho aspoň trochu schopného byl svého času dravý rosomáčí zmetek vykastrován do podoby podbízivě se lísajícího domácího mazlíčka, kterého se mi přes všechnu lásku ke zvířatům chtělo celou dobu nakopnout. Ano, je to tak - vzdor evidentním úmyslům natočit to tak, že se divák předávkuje testosteronem, Wolverine beznadějně postrádá koule a bejt chlap, hodnotím to ještě níž.(1.12.2011)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 6.8/10] | me: Hugh Jackman to nehrá, on proste je Wolverine. Neviem si predstaviť ako by som hodnotil ten film bez Jackmana,... ale našťastie ani nemusím, pretože tam bol a dodal tomu filmu, ktorý ma už aj v samotnom názve titulného hrdinu, ten správny "drive". Je vidno, že sa Jackman na túto rolu tešil a že pre neho už aj samotná postava Wolverina znamenala veľa. Samotný príbeh ako prequel k X-Menom je o ňom, jeho bytí, minulosti a zrode ... Ak niekto čakal čosi hlbšie a duchaplnejšie, tak sa pravdepodobne sklamal, ja však nie. Jedná sa o komixovku, kde proste dokonalý - Wolverín bojuje a cerí drápy, je zlý a chce svoju pomstu. Spolu s pohľadom do životov jeho vtedy mladých bodúcich x-kolegov sa dozvedáme čosi viac o tom ako to celé bolo. Miestami je však všetko trochu chaotické a jazda je až príliš zbesilá (hoci sa jedná o komixovku kde je takmer všetko dovolené, pár scén - priam až divočín by som vynechal),... čo spôsobuje pocit x-presýtenia, ale vždy ak je toho takmer veľa, odniekiaľ sa vynorí Wolverín so svojími drápmi a to je radosť sa pozerať. Tento film je o ňom a on tam je zobrazený dokonale. To je základ.(9.7.2009)

 • - Spoiler: Magnum, kterým Stryker (Danny Huston) střelí v závěru Wolverina (Hugh Jackman), je Ruger Redhawk - .44 Magnum. (Velorahex)

 • - Nakrúcanie začalo 18. januára 2008 na Novom Zélande, avšak väčšina filmu sa natáčala vo Foxe, New Orleanse a Louisiane. Strykerová (Danny Huston) tajná továreň bola zriadená na ostrove Kakadu. (Greenpeacak)

 • - Liev Schreiber přibral 20 kilogramů svalové hmoty kvůli roli v tomto filmu. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace