X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Rozpočet $150miliónovTržby USA $179,883,157Tržby Celosvetovo $374,825,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,834,059 //počet predaných kusov 1,605,969Tržby za predaj DVD v USA $84,525,025 //počet predaných kusov 4,782,513║ Film absolútne postráda psychológiu postáv, je to len tuctová akčná zábavka z občasným príbehovým závanom, kde by samotná kostra príbehu ani nebola zlá len režisér s ním moc nevie narábať a postupne to čo ponúka príde len čoraz viac ploché, bež šťavy, chýba tomu cit, emócie, akákoľvek hĺbka, Hugh Jackman tu nemá takmer čo prevratné hrať(to najlepšie už vyčerpal v pôvodnej trilógii), ostatné postavy tu tiež pôsobia ako také jednohubky bez účelu. Na druhú stranu to koľko toľko zachraňuje vizuálna stránka a kamera pod vedením Donalda McAlpine(Predator, Moulin Rouge!), hlavne úvod filmu je prim. "Zbytočná nádstavba pre samotnú sériu X-Men." /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(16.9.2009)

Mám slabosť pre komixové filmy posledného desaťročia. Lenže v dobe, kde sa nachádzajú žánrovky formátu Spider-man a Batman, s obrovskou schopnosťou zvládať všetky stránky filmového umenia, a to hlavne psychyky postáv a ich vzťahov - by si ostatný tvorcovia mali uvedomiť, že čirá technická dokonalosť nestačí. Ani v prípade, kďe sa hlavnej role ujme herec takého kalibru, ako je Hugh Jackman.(24.10.2010)

• Cervenak

Veľmi nepríjemné prekvapenie (hoci, je to po tých suchých traileroch vlastne prekvapenie?). Scenár je v podstate prehliadkou školáckych chýb, za ktoré sa bez milosti vyhadzuje zo scenáristickej školy (vedľajšie postavy na jedno použitie, hrozne zle našraubovené premostenia, trápne predvídateľné "prekvapivé zvraty", nevýrazní a hlavne hlúpi záporáci atd. atd.) a réžia je niečo tak bezvýrazného, že to nielenže nemá ani na popcornovo nadupanú Ratnerovu trojku, ale dokonca mi chodí po rozume prirovnanie k filmom ako Blade: Trinity či Elektra. Okrem srandy. Hlášky cca tri, všetky už boli v traileroch. Triky priemerné. Akčné scény hojné, ale napospol nezáživné, snáď len ten vrtuľník ma trochu prebral z letargie. Vydolujem zo seba 5/10, ale budem musieť použiť veľmi veľký bager. Kriste, veď mňa nudil dokonca aj ten Jackman!!!(30.4.2009)

Po sviznej trojke prichadza dalsi podobne svizny akcak, tentokrat len z Loganovho zivota. Aj ked to sice pekne nadväzuje na jednotku, tak trosku mi tu chybala stara zostava z prvych troch casti, ale to by som cakal uz nemozne. Myslim si, ze reziser Gavin Hood, ktory ma za sebou hlavne dramy TSOTSI (2005) alebo ODVLECEN / UNESENY (2007) s Jakeom Gyllenhaalom sa zhostil rezie celkom slusne na takyto zaner. Tym divakom, ktorim sa najviac pacila trojka X-Menov, by sa mohla tato cast pacit asi rovnako, ale ti, ktori tuzili mat dokonale prepracovany scenar s podobnym duchom na Singerovu reziu, tak ti budu skor sklamani. Ja osobne som skor za to, aby sa jedneho filmu drzal stale ten isty reziser, aj ked niekedy to asi nie je mozne, pokial ma ten film prilis vela pokracovani, ako napriklad Harry Potter, alebo kvoli nezhodam rezisera so studiom. V kazdom pripade cely film som sa bavil, Liev Schreiber je skvely zaporak a proste som mu to zozral, ale na 5 hviezdiciek mi tam nieco chybalo. Uvidim, ako si na tento film spomeniem o niekolko mesiacov :-)... 06.05.2009 ______ Je 10.07.2011 a opät som si zopakoval tento skvely film. Myslel som, ze sa udrzim pri styroch *, ale teraz po reprize musim zvysit hodnotenie na 100%, pretoze som tu nenasiel nic, co by mi vadilo a kvoli malym nedostatkom nechcem zbytocne znizovat hodnotenie, kedze tieto filmy zboznujem. ______ Hugh Jackman - (Logan / Wolverine) +++ Liev Schreiber - (Victor Creed / Sabretooth) +++ Danny Huston - (William Stryker) +++ Dominic Monaghan - (Chris Bradley / Bolt) +++ Ryan Reynolds - (Wade Wilson / Deadpool) +++ Lynn Collins - (Kayla Silverfox) +++ Produkcia: Richard Donner, Hugh Jackman +++ (Videl v kine 05.05.2009) +++(10.7.2011)

WOLVERINE měl hodně velký potenciál, ale bohužel zůstal téměř nevyužit. Většina z Wolvieho zajímavého života, a toho jsem se bál, nám proběhne v úvodních titulcích (1 a 2 světová válka, Vietnam) a pak se rovnou dostáváme do doby, kdy sloužil pod Strykerem. Což znamená, že ti co se o Rosomákově minulosti chtěli dozvědět víc ostrouhají. Když ale přistoupíte na hru, kterou rozjíždí scénář celkem dobře se pobavíte. Hugh Jackman se pro tuhle roli narodil a rozhodně se nemusí za to co předvádí stydět. Šarmantní zabiják si snad získá srdce každého diváka. Příběh se jinak věnuje vzniku programu X a XI takže dojde na okulahodící souboje, hlášky i osudové okamžiky, kdy zjistíme jak se co vlasně stalo. Šlo to udělat líp, ale i tak jsem se bavil. Díky Ryanu Reynoldsovi se hodně se těším na Deadpoolovu sólovku. Jo a málem bych zapoměl Victor Creed je Schreiberova životní role.(27.6.2009)

• - Liev Schreiber přibral 20 kilogramů svalové hmoty kvůli roli v tomto filmu. (Snorlax)

• - Do úlohy Williama Strykera bol zvažovaný aj Michael C. Hall. (harryy)

• - Spoiler: Film má tři alternativní konce. 1. Strykera (Danny Huston) při útěku zastaví vojenská policie a zatkne ho kvůli vraždě generála Munsona (Stephen Leeder), který chtěl po Strykerovi, aby pokusy na mutantech ukončil, proto ho Stryker zabil. 2. Deadpool (Wade) v rozhořelých troskách ostrova najednou procitne. 3. Logan (Hugh Jackman) se po svém dobrodružství opíjí v baru. Když se ho barmanka zeptá, jestli pije, aby na něco zapomněl, on odpoví: „Ne, piju, abych si vzpomněl." (Danny F.)