X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

Skrz naskrz průměrná komiksovka s pramalým nábojem a pár směšnými scénami (po projekci diskutované Gambitovo náhlé střešní extempore, Zero a vrtulník ad.), zhruba na úrovni Ratnerovy trojky, což se dalo vzhledem k rejžovi čekat. Trochu podraz je od Hooda fakt, že v Rosomákově filmu hraje prim, minimálně co se charismatu týče, Šavlozub, a neosexuálovi Jackmanovi je málo platný i nahý zadek při skoku z vodopádu, nad kterým se tak uculovala vedle sedící kolegyně. Podruhé už asi ne, možná jen kvůli Schreiberovi a Adkinsovým vzdušným vývrtkám...(27.4.2009)

Myslim, že je to tady trošku zbytečně podhodnocený, sice se to stylem dost odvrátilo od předchozích tří dílů X-menů, ale zaměření se na nejlepší postavu byl podle mě super nápad, mě osobně jeho minulost docela zajímala už u původních x-menů a Wolverine v podání namakanýho Hugha Jackmana je skvělej a když ještě do sebe naleje adamantium, pořádně ho ve filmu naserou, on vyletí z vody a začne řvát, tak bych si nejradši vzal dudlík a šel si poslušně sednout do kouta, navíc film ukazuje i některý ostatní mutanty, který se pak objeví a jsou celkem důležitou součástí ve vývoji celý tý série x-menů, nicméně i já sem čekal přece jenom ještě větší náklad a některý části nemaj potřebnej náboj a švih a ještě tomu k dokonalosti a k pořádný komixovosti něco chybí, ale rozhodně je to zábavný, akce je dobrá, Wolverine božskej a úvodní titulková válečná pasáž perfektně a až skoro geniálně natočená(15.5.2009)

Mám slabosť pre komixové filmy posledného desaťročia. Lenže v dobe, kde sa nachádzajú žánrovky formátu Spider-man a Batman, s obrovskou schopnosťou zvládať všetky stránky filmového umenia, a to hlavne psychyky postáv a ich vzťahov - by si ostatný tvorcovia mali uvedomiť, že čirá technická dokonalosť nestačí. Ani v prípade, kďe sa hlavnej role ujme herec takého kalibru, ako je Hugh Jackman.(24.10.2010)

Je to spíš předražený pilot televizního seriálu, který v mnohém připomíná prequel nové série 24 hodin Redemption - solidní výprava, charismatický hlavní hrdina, nadějný záporák, který je na plátně mnohem méně, než by si zasloužil a polovičaté akční scény, které sice mají potřebný drajv, ale je jich zoufale málo. Nový X-Men je zkrátka přesně tak cheesy, jak si to žádá mladé publikum, což vzhledem k úspěchu trojky nepřekvapuje (Ratnerův intelektuální ústupek znamenal pro sérii největší výdělky… uf). Přesto mi přijde Wolverine o chloupek lepší, než Ratnerova trojka, která mě celou dobu vytáčela totální průměrností. Hood má silnější chvilky. Má jich málo, ale jsou tam. A Liev Schreiber je geniální záporák (snad mu někdo dá v nějaké podobně stylizované roli větší prostor). Výsledek tak 70%. PS: Komu během sledování dojde, že jsme se s Wolverineovým bratrem setkali již v jedničce X-Menů, ten si zaslouží metál. Těžko říct, komu za to nafackovat.(27.4.2009)

• H34D

Svět mutujících mužů X je ten tam, namísto rozvinutí sci-fi, nebo aspoň důstojného těžení z filmových předchůdců se do středu všeho dění staví svalnatý Hugh Jackman a... A to je vlastně všechno. Děj přípomíná Seagalovské béčko, okořeněné o jeden zajímavý twist, které slouží pouze jako záminka pro sled obyčejných hlášek a honby za pomstou střídmě prokládané neurážejícími souboji. Nejde ani o to, zda diváci čekali víc, jako o to, že Wolverine je skutečnou urážkou pro Singerovy X-Meny. Nyní už nelze mluvit o velkém sci-fi filmu, ani úspěšné komiksové adaptaci, nýbrž jen o sezóním akčním filmu, který se po letech jeví stěží průměrně. 4/10(25.7.2011)

• Hugh Jackman

• - Hugh Jackman kvůli roli přibral 10 kilogramů svalů, každý den posiloval a jedl šestkrát za den. (Snorlax)

• - Ke snímku se váže jeden z největších internetových skandálů, neboť celý měsíc před celosvětovou premiérou byla ke stažení nedodělaná verze filmu - bez efektů, bez hudby. Tu si stáhly desetitisíce uživatelů, avšak i navzdory tomu se pak tržby z návštěvnosti kin pohybovaly v pěkných číslech a Wolverine se stal poměrně úspěšným. (Davies182)

• - Bundu, kterou Logan (Hugh Jackman) dostane od postaršího pána, je ta stejná, kterou nosí ve filmu X-Men (2000). (Doom351)