X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

• H34D

Svět mutujících mužů X je ten tam, namísto rozvinutí sci-fi, nebo aspoň důstojného těžení z filmových předchůdců se do středu všeho dění staví svalnatý Hugh Jackman a... A to je vlastně všechno. Děj přípomíná Seagalovské béčko, okořeněné o jeden zajímavý twist, které slouží pouze jako záminka pro sled obyčejných hlášek a honby za pomstou střídmě prokládané neurážejícími souboji. Nejde ani o to, zda diváci čekali víc, jako o to, že Wolverine je skutečnou urážkou pro Singerovy X-Meny. Nyní už nelze mluvit o velkém sci-fi filmu, ani úspěšné komiksové adaptaci, nýbrž jen o sezóním akčním filmu, který se po letech jeví stěží průměrně. 4/10(25.7.2011)

Smutnit po Singerovi už po Rattnerovu kolapsu dávno vyšlo z módy, takže proč si neužít mutanty ve svižném akčním hávu, který je diktován stále oblíbenějším mustrem 80. let. Hood pochopil smysl nabídnuté látky a předkládá velmi slušně vysoustružený obrobek, jenž spoléhá na to, že pokud se na plátně něco hýbe, střílí a vybuchuje (pokud možno v rozpětí několika vteřin desetkrát po sobě), není možno se na něj hněvat. Jen ten Skip Woods stále píše jak po lobotomii, takže to v dialozích solidně drhne a ty zvraty musela tušit i ta partička dvanáctiletých soplů, kteří seděli o pár sedaček dál. No, moje slabost pro Reynoldse, fakt, že Schreiber je borec a Jackman megaborec, který tou svojí postavou prostě je, zachraňuje mnohé. Za pár dní to asi vyšumí, ale fakt, že jsem se dvě hodiny nenudil ani vteřinu, a to over the top finále na chladicí věži, tomu prostě dodává dostatečné plusové body. Edit: I po druhém zkouknutí to sice ještě má jakous-takous šťávu, ale ta blbost je až moc viditelná. Lepší 3*.(30.4.2009)

To, co se zdálo nevyhnutelné, se stalo skutečností - nejcharismatičtější mutant pokuřující levné doutníky má svůj vlastní film. Jackman kvůli němu tráví hodiny v posilovně, při sběru proteinů spořádá tři drůbežárny i se zaměstnanci a osvětlením a to všechno proto, aby po něm nakonec zůstala jen fotka na obalu časopisu Muscle & Fitness. Akční řež, na kterou vám zůstanou vzpomínky jako po střele adamantiovou kulkou do hlavy. Snad si dají tvůrci nyní na chvíli pokoj a nečeká nás "X-Men Origins: Magneto" o na 500% plán plnícím soudruhu jeřábníkovi z VSŽ Košice..(20.10.2009)

• Marigold

Zklamání ještě o třídu větší než v případě závěrečného dílu trilogie. Ani Jackmanovo nezpochybnitelné můžo a charisma neudrží pohromadě příběh, který se po dost nadějném rozjezdu rozprskne do nesourodých rubaček, přihlouplých dialogů a strašně čitelných zvratů. Kdesi se vytratilo to unikátní kouzlo x-mení série a opravdu marně přemýšlím, co Wolverina staví nad všechny ostatní bezduché komiksové rubačky. Namísto opomenuté otázky vztahu mutanti x lidé měl zřejmě v Hoodově filmu figurovat problematický hrdina, jenže z Logana zbývají opravdu jen ty lesklé drápy a nazuřený výraz. K obrazu Rosomáka životopisný film přispívá paradoxně ze všech dílů nejméně, něco vytěží z charismatu předchozích dílů, ale ty nové poznatky o hrdinově minulosti jsou velmi chatrné, chtěné, přehnané a místy skoro trapně vykalkulované. Obrazové pojetí nemá čím zaujmout, hudba je fajn, herci fajn, ale přidaná hodnota, jaké divák přivykl u Singera, ta tu prostě chybí. Bohužel se potvrzuje to, co jsem tušil už u X-Men: Poslední vzdor. Bez Singera tomuhle univerzu chybí jakékoli rozlišující kouzlo. [50%](27.4.2009)

I druhá komixová záležitost v tomto týdnu byla dobrou volbou... X-Men Origins: Wolverine vyplnil mezery předchozí trilogie ( alespoň co se týče samotného Wolverina ) opravdu chvályhodně a za tohle příjemné, vtipné, akční překvápko dávám 4 hvězdy... oddechu už bylo ale dost, takže hurá zpět k dramatu :) 80%.(19.6.2009)

• - Spoiler: Film má tři alternativní konce. 1. Strykera (Danny Huston) při útěku zastaví vojenská policie a zatkne ho kvůli vraždě generála Munsona (Stephen Leeder), který chtěl po Strykerovi, aby pokusy na mutantech ukončil, proto ho Stryker zabil. 2. Deadpool (Wade) v rozhořelých troskách ostrova najednou procitne. 3. Logan (Hugh Jackman) se po svém dobrodružství opíjí v baru. Když se ho barmanka zeptá, jestli pije, aby na něco zapomněl, on odpoví: „Ne, piju, abych si vzpomněl." (Danny F.)

• - Bundu, kterou Logan (Hugh Jackman) dostane od postaršího pána, je ta stejná, kterou nosí ve filmu X-Men (2000). (Doom351)

• - Uvažovalo sa aj o tom, že Wolverine (Hugh Jackman) bude zobrazovaný ako veterán s posttraumatickým stresom, avšak manažéri mali obavy, že diváci nebudú mať záujem o "ťažkú" tému. (Greenpeacak)