X-Men: Wolverine

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 2009, 103 min

A mě se to nakonec setsakra líbilo. Vedle původních X-menů (rozuměj 2. a 3. dílu) samozřejmě slabší nedochůdče, miniálně u mě ale výrazně lepší než první díl a jako comicsovka vůbec ne špatné. Dějově rozhodně slabší, po akční stránce ale velice působivé, herecky velmi slušné a finále je naprosto bombastické!! Nemluvě o konci, který je všechno možné, jen ne Happy Endem.. Takže nakonec velice nečekaných 7/10... PS Jen mě tak napadá.. SPOILER Když někomu s dokonalou regenerací useknu hlavu.. Neznamená to náhodou, že budu mít za chvíli na stole dva nebezpečný parchanty namísto jednoho? KONEC SPOILERU(23.5.2009)

Z kina jsem odcházel zklamaný, jež od perfektního obsazení by si Wolverine zasloužil zručnějšího režiséra. Děj není z těch komplikovanějších, je lineární v duchu starších béček kde se i pár nečekaných zvratů najde. Hudba slušná a trikové sekvence mě přišli jen průměrné. Když to celkově shrnu, tak jsem během celého filmu čekal nějakou nadupanou akční scénu, která bohužel nepřišla a s celkovým provedením nejsem také moc spokojený. Při cestě domů se mě tento film v hlavě nepromítal a zůstal někde v nedohlednu, tak hodnotím pouhými 2,5 hvězdičky, a to tvůrci z tohoto filmu mohli udělat pořádný trhák...(1.5.2009)

Ups. Tohle kolem mě prosvištělo nějak moc rychle. Byl to ten novej X-Men?? Ten, o kterým se tak dlouho mluvilo?? Zdálo se mi to drobátko prázdné, urychlené, nepravé. Jak že se jmenuje ten superkov?? Adamantium?? A proč byla ta předlouho očekávaná scéna implantace vyřešena s pomocí šesti jehel za tři minuty?? Něco tu páchne. Asi pár nervózních prdů pana Hooda, jakže asi jeho prozatím největší režijní počin dopadne u kritiky a diváků. Tak diváci na jméno Wolverine pořád slyší, ale u kritiky spíše průměr. Já jsem si to představoval trochu osudovější, promakanější, dynamičtější (úvod byl ale good), trikově vypiplanější. Co mě nezklamalo, byli herci. Schreiber výbornej, Reynoldsův Wade prostě musí dostat samostnej film, ta postava má potenciál. No a Jackman pořád veliký charisma. Těšil jsem se na závěrečné antigravitační vystoupení mistra Adkinse, ale vychutnat si jeho mrštné kanóny, které kolem sebe za normálních okolností střílí superšílené kopy nebylo možno kvůli střihu a hlavně kvůli teleportaci, kterou jako Weapon XI disponoval. Škoda. Jako start letošní blockbusterové sezóny nikterak oslnivé, téměř ničím zapamatovatelné. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/363 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/32 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(24.5.2009)

CO JSI ZAČ??.…. Bratři, bok po boku v občanské válce, světových válkách, Vietnamu až po speciální jednotku. To vše v úvodní titulkové sekvenci, která je asi nejlepší, ale nemohu se zbavit dojmu, že na mě režisér neustále pokukuje a ptá se:,,už se bavíš?“, ,,to je, viď?“ Pak přichází ,,idylka“, která musí skončit, aby dostala prostor pomsta. Originalita žádná jen několik zbytečných scén a efektní nuda. Jediným kladem tak je, že akčních sci-fi se zase tolik netočí. DOPORUČENÍ: Vydržte celé titulky!! Proč? Proto! PŘÍBĚH *** HUMOR ***** AKCE ** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? To už tu napsali PDcz.(7.9.2009)

• Faidra

Oh my Hood... Na Wolverinově místě bych o ztrátu paměti prosila na kolenou, protože hrozit mně, že si budu pamatovat svou osobní historii v podobě slepence blbostí, klišé a reklamních spotů na Old Spice, jakým je tohle (příčí se mi nazývat to filmem), tak si ze zoufalství dost možná pokusím způsobit si ztrátu paměti sama. Takhle to může posloužit pouze jako důkaz, že bez slušného scénáře a sebejisté režie stojí sebenabouchanější blockbusterový kolos navzdory adamantiové kostře na hliněných nohou, i kdyby rozpočet překračoval český státní dluh a herci se mohli přetrhnout (rozsápat, utopit, zastřelit, vyhodit do povětří). Bez Singerova dohledu nebo dohledu někoho aspoň trochu schopného byl svého času dravý rosomáčí zmetek vykastrován do podoby podbízivě se lísajícího domácího mazlíčka, kterého se mi přes všechnu lásku ke zvířatům chtělo celou dobu nakopnout. Ano, je to tak - vzdor evidentním úmyslům natočit to tak, že se divák předávkuje testosteronem, Wolverine beznadějně postrádá koule a bejt chlap, hodnotím to ještě níž.(1.12.2011)

• Lynn Collins

• - Spoiler: V závěru filmu přiletí pro osvobozené mutanty profesor Xavier (Patrick Stewart) a stojí. Ve filmu X-men: První třída (2011) je však uvedeno, že byl zasažen kulkou a ochrnul už jako mladík. (Mayki)

• - Adamantium, fiktívny kov, ktorým bol vylepšený Wolverine počas experimentu na posilnenie jeho fyzických vlastností, sa okrem iného používa aj v iných filmoch od Marvelu, napr. je jednou zo súčastí štítu Kapitána Ameriky. Navyše Adamantium nie je výmysel filmárov, vychádza zo substancie označenej "adamant", ktorá má veľmi blízko k diamantu a už od antiky slúžila na označenie materiálov, ktoré sa vyznačovali extrémne veľkou tvrdosťou a odolnosťou. (AxelWers)

• - Spoiler: V jednej zo záverečných scén je Wolverin strelený adamantiovou guľkou do stredu čela a keďže adamantiová lebka sa nezahojí, zostáva tam diera - je to zároveň vysvetlenie scény z X-Men 2, kde Wolverina strelí policajt rovno do stredu čela a namiesto toho, aby sa guľka od neho odrazila, prechádza lebkou a Wolverin padá na zem. (igirazor)