Reklama

Reklama

Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 4

Recenze (1 368)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $179,883,157Tržby Celosvetovo $374,825,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,834,059 //počet predaných kusov 1,605,969Tržby za predaj DVD v USA $85,662,766 //počet predaných kusov 4,782,513║ Film absolútne postráda psychológiu postáv, je to len tuctová akčná zábavka z občasným príbehovým závanom, kde by samotná kostra príbehu ani nebola zlá len režisér s ním moc nevie narábať a postupne to čo ponúka príde len čoraz viac ploché, bež šťavy, chýba tomu cit, emócie, akákoľvek hĺbka, Hugh Jackman tu nemá takmer čo prevratné hrať(to najlepšie už vyčerpal v pôvodnej trilógii), ostatné postavy tu tiež pôsobia ako také jednohubky bez účelu. Na druhú stranu to koľko toľko zachraňuje vizuálna stránka a kamera pod vedením Donalda McAlpine(Predator, Moulin Rouge!), hlavne úvod filmu je prim. "Zbytočná nádstavba pre samotnú sériu X-Men." /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Myslim, že je to tady trošku zbytečně podhodnocený, sice se to stylem dost odvrátilo od předchozích tří dílů X-menů, ale zaměření se na nejlepší postavu byl podle mě super nápad, mě osobně jeho minulost docela zajímala už u původních x-menů a Wolverine v podání namakanýho Hugha Jackmana je skvělej a když ještě do sebe naleje adamantium, pořádně ho ve filmu naserou, on vyletí z vody a začne řvát, tak bych si nejradši vzal dudlík a šel si poslušně sednout do kouta, navíc film ukazuje i některý ostatní mutanty, který se pak objeví a jsou celkem důležitou součástí ve vývoji celý tý série x-menů, nicméně i já sem čekal přece jenom ještě větší náklad a některý části nemaj potřebnej náboj a švih a ještě tomu k dokonalosti a k pořádný komixovosti něco chybí, ale rozhodně je to zábavný, akce je dobrá, Wolverine božskej a úvodní titulková válečná pasáž perfektně a až skoro geniálně natočená ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele

Čím víc přibývá špatných pokračování mutantí série, tím víc si vážím prvních dvou Singrových filmů. X-men origins: Wolverine je bezkrevné béčko, které je rozkročené mezi popcornem pro teenagery a snahou o chytrou podívanou. Ale výsledek je podobně rozporuplný jako bylo Quantum of Solace Marca Frosta. X-Men Origins se pohybuje na pomezí s X-men 3 - neurazí ale ani nenadchne, přičemž dějovou kostru si propůjčili především z X-men 2. Hood se snaží procpat do filmu co nejvíce akce, která trpí na úkor příběhu, je nepřehledná a je jí tolik, až z toho oči přecházejí. Wolverine je na plátně od začátku až dokonce ale není to ono. Dívčí osazenstvo bude nadšené z obnaženého pozadí Hugha Jackmana a pánské pak z akčních scén připomínající Ramba šmrncnutého Komandem. Jakmile odezní wow-efekt nastolený první půlhodinou přichází veskrze zklamání a finále se nese v duchu vystřižené scény z jakéhokoliv dílu série Resident Evil a schématicky kopíruje akční finále X-men3 tzn. hodně výbuchů, několik mrtvol a výsledek žádný. Kde ni tu nic. Mně osobně přinesl Wolverine podobné zklamání jako loňský Max Payne. Hugh Jackman se snaží a jde mu to skvěle, jen působí jako slon v porcelánu a jeho superhvězdná aura bortí celou příběhovou kostru, která je velmi křehká. Těch několik málo flashbacků ukázaných zejména v druhém díle X-men měly mnohem hustší atmosféru než celý spin-off o Wolverinovi. Kde se asi stala chyba? 6/10 ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Skrz naskrz průměrná komiksovka s pramalým nábojem a pár směšnými scénami (po projekci diskutované Gambitovo náhlé střešní extempore, Zero a vrtulník ad.), zhruba na úrovni Ratnerovy trojky, což se dalo vzhledem k rejžovi čekat. Trochu podraz je od Hooda fakt, že v Rosomákově filmu hraje prim, minimálně co se charismatu týče, Šavlozub, a neosexuálovi Jackmanovi je málo platný i nahý zadek při skoku z vodopádu, nad kterým se tak uculovala vedle sedící kolegyně. Podruhé už asi ne, možná jen kvůli Schreiberovi a Adkinsovým vzdušným vývrtkám... ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Prequel, který není spin-offem v pravém slova smyslu, protože jeho spjatost (postavy, motivy) s původní trilogií (jestli ji tak vůbec nazývat) je až příliš velká. Jenže, co bezchybně fungovalo u Star Wars, resp. u Pomsty Sithů v návaznosti na Novou naději, tady nefunguje a je vidět jen urputná snaha tvůrců všechno důležité odvyprávět a dát tomu všemu nějaký (vyšší) smysl. Takže pokud X-men sérii znáte, nic vás tady nepřekvapí, leda namýchne. Pokud ji neznáte, některé věci nepochopíte, resp. nebudete vědět, že se na něco máte zaměřit, protože jako samostatnému elementu to filmu také příliš neklape, např. v porovnání s Abramsovým Star Trekem. A hlavně ty laciné cliffhangery, z nichž především ten deadpoolový snad odkazující k dalšímu "dílu" X-Men Origins je na facku. Tím nejzajímavějším tak skutečně zůstává úvodní "highlanderovská" titulková sekvence a to je sakra málo. Svět X-Menů už zkrátka začíná být příliš přehuštěný, pojítek příliš mnoho a nelogičnosti se kupí. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (71)

  • Adamantium, fiktívny kov, ktorým bol Wolverine (Hugh Jackman) vylepšený počas experimentu na posilnenie jeho fyzických vlastností, sa okrem iného používa aj v iných filmoch od Marvelu - napr. je jednou zo súčastí štítu Captaina Americy. Navyše adamantium nie je výmysel filmárov, vychádza zo substancie označenej "adamant", ktorá má veľmi blízko k diamantu a už od antiky slúžila na označenie materiálov, ktoré sa vyznačovali extrémne veľkou tvrdosťou a odolnosťou. (AxelWers)

Související novinky

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)

Reklama

Reklama