Reklama

Reklama

Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (1 366)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Prequel, který není spin-offem v pravém slova smyslu, protože jeho spjatost (postavy, motivy) s původní trilogií (jestli ji tak vůbec nazývat) je až příliš velká. Jenže, co bezchybně fungovalo u Star Wars, resp. u Pomsty Sithů v návaznosti na Novou naději, tady nefunguje a je vidět jen urputná snaha tvůrců všechno důležité odvyprávět a dát tomu všemu nějaký (vyšší) smysl. Takže pokud X-men sérii znáte, nic vás tady nepřekvapí, leda namýchne. Pokud ji neznáte, některé věci nepochopíte, resp. nebudete vědět, že se na něco máte zaměřit, protože jako samostatnému elementu to filmu také příliš neklape, např. v porovnání s Abramsovým Star Trekem. A hlavně ty laciné cliffhangery, z nichž především ten deadpoolový snad odkazující k dalšímu "dílu" X-Men Origins je na facku. Tím nejzajímavějším tak skutečně zůstává úvodní "highlanderovská" titulková sekvence a to je sakra málo. Svět X-Menů už zkrátka začíná být příliš přehuštěný, pojítek příliš mnoho a nelogičnosti se kupí. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Adrenalin, dojetí, fascinující akce a Jackman. Gavin Hood se sice nejde po komplikovaných příběhových cestách ani se nepouští do nejhlubších psychologických sond, ale že zrovna tvůrce zoufale podprůměrného Rendition stvoří Loganovi takhle úžasnou poctu, to mi nejde do hlavy ani po letech. Jásal jsem jednoduše nad vším, od Wolverinea válečníka, přes Wolverinea samotáře až po Wolverinea v očekávaném zuřícím módu. Přesto uznávám, že tahle pětihvězda asi bude silně osobní. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $179,883,157Tržby Celosvetovo $374,825,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,834,059 //počet predaných kusov 1,605,969Tržby za predaj DVD v USA $85,662,766 //počet predaných kusov 4,782,513║ Film absolútne postráda psychológiu postáv, je to len tuctová akčná zábavka z občasným príbehovým závanom, kde by samotná kostra príbehu ani nebola zlá len režisér s ním moc nevie narábať a postupne to čo ponúka príde len čoraz viac ploché, bež šťavy, chýba tomu cit, emócie, akákoľvek hĺbka, Hugh Jackman tu nemá takmer čo prevratné hrať(to najlepšie už vyčerpal v pôvodnej trilógii), ostatné postavy tu tiež pôsobia ako také jednohubky bez účelu. Na druhú stranu to koľko toľko zachraňuje vizuálna stránka a kamera pod vedením Donalda McAlpine(Predator, Moulin Rouge!), hlavne úvod filmu je prim. "Zbytočná nádstavba pre samotnú sériu X-Men." /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Především vzhledem k docela velkým očekáváním je to strašné zklamání. Je to stejný případ jako s X-Men 3, tedy podprůměrná podívaná, kterou režisér neukočíroval, i když je pravda, že scénář mu to nijak neulehčoval. Dostavuje se zde i stejný syndrom toho, že postavy umírají a divákovi je to prostě jedno. Kdyby se film nebral vážně, hodnotil bych to lépe, ale zase jsem rád, že se bere vážně, jen je to prostě nezvládnuté. Komiksy od Chrise Claremonta, které vyšly i u nás, jsou na tom tedy příběhově často podobně, jenže co funguje v jednom médiu (komiks) perfektně, nefunguje v jiném (film) ani trochu. Navíc těm komiksům to můžu lehce odpustit, protože jsou z 80. let, takže si vždycky řeknu: áááá, osmdesátky:) Ale snímku z roku 2009 nemůžu ty šílený dialogy a zvraty odpustit. Mutantů tam bylo přehršel, ale vždy se jen na chvíli objevili a pak už se neukázali, nebo naopak se pak ukázali v poslední vteřině, aby zachránili situaci, což je prostě nehorázná scenáristická klička... Proč nevyužili pořádně těch postav, když už jich tam tolik nacpali? Jinak některé akční scény docela povedené, některé docela zábavné, ale mohlo jich tam klidně být i víc. Anebo trochu lépe provedené? Prostě jsem nespokojen. Jak nad tím přemýšlím, tak skutečně největší slabinou byl doslova debilní scénář. Fakt nechápu, jaktože došel tak daleko a už někde v předprodukci ho někdo nespálil, protože je to naprosto béčková rutinní záležitost, která navíc absolutně nevyužívá potenciálu své předlohy. Jsou to slabší 3***. Hellboy II je oproti Wolverinovi fakt masterpiece. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Nezdalo sa mi to byť tak dobré ako predchádzajúce X-meny, ale od začiatku je tu samá akcia, dozralosť Hugha Jackmana a výborný dej, čiže pokračovanie veľmi dobré ..................... Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Logan Through Time ,2. Special Privileges ,3. Lagos, Nigeria ,4. Wade Goes To Work ,5. Kayla ,6. Victor Visits ,7. Adamantium ,8. Agent Zero Comes For Logan ,9. Logan Meets Gambit ,10. To The Island ,11. Deadpool ,12. The Towers Collapse ,13. Memories Lost ,14. "...I'll Find My Own Way", ()

Galerie (118)

Zajímavosti (82)

  • Adamantium, fiktívny kov, ktorým bol vylepšený Wolverine počas experimentu na posilnenie jeho fyzických vlastností, sa okrem iného používa aj v iných filmoch od Marvelu, napr. je jednou zo súčastí štítu Kapitána Ameriky. Navyše Adamantium nie je výmysel filmárov, vychádza zo substancie označenej "adamant", ktorá má veľmi blízko k diamantu a už od antiky slúžila na označenie materiálov, ktoré sa vyznačovali extrémne veľkou tvrdosťou a odolnosťou. (AxelWers)
  • Zbraň 11 má svou adamantiovou čepel předloktí neúměrně dlouhou. Majitel by při jejím zasunutí jen stěží mohl ohýbat ruku. (BisiJoker)
  • Ke snímku se váže jeden z největších internetových skandálů, neboť celý měsíc před celosvětovou premiérou byla ke stažení nedodělaná verze filmu - bez efektů, bez hudby. Tu si stáhly desetitisíce uživatelů, avšak i navzdory tomu se pak tržby z návštěvnosti kin pohybovaly v pěkných číslech a Wolverine se stal poměrně úspěšným. (Davies182)

Související novinky

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)

Reklama

Reklama