Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Trailer 4

Recenze (1 365)

POMO

Veľmi sľubná prvá polhodina - efektná akcia, moc pekná práca s horskými exteriérmi, sympatický Jackman, uveriteľný vzťah s jeho čučoriedkou, cool hlášky ("Som Kanaďan") a hustý superzloduch Schreiber (ponuky na záporákov bude odteraz odhŕňať lopatou). Wolverine začína ako vkusný balanc dynamickej akčňárne a príjemného rodinného dobrodružáku s dávkou romantiky... Preto škoda, že sa talentovaný Gavin Hood postupne stále viac a viac musí podriaďovať blbým scenáristickým zvratom, ktoré chcú ZA KAZĎÚ CENU vystreliť po akcii bažiaceho diváka zo sedačky. Film tak končí niekde medzi Doomom a Ratnerovymi X-Men 3. Nie som naštvaný ani sklamaný, bolo to cítiť už z traileru. Len je to trochu škoda. Tieto postavy a ich snaživí herci si zaslužia niečo duchaplnejšie. Singera. ()

kOCOUR

Drsná pocta kultovnímu Rosomákovi? Ale kdepak. Spousta velkých řečiček, spousta testosteronu, ale ta pravá loganovská chemie chybí. Když jsem při jedné z akčních scén myslel na to, že Jackman má pěkný účes, vypovídá to něco o tom, že se na něj pěkně kouká, ale nic o tom, že by Hood uměl nějak zázračně točit (proboha, vážně nebyl po ruce zručnější řemeslník?). Zajímavé charaktery jsou naprosto utopené, na počítání totálních logických lapsů aby si člověk přioperoval pár prstů a obecně vzato, když tam není Schreiber, je to v podstatě velká umělá nuda, která si hraje na komiksový kult. Tím rozhodně není - spíš takovou smutnou jednohubkou lehce nad úrovní prvního Punishera. Což není extra velká pochvala. Škoda, že tohle si budeme hodně let pamatovat. Na restart dojde minimálně za dvacet let. 50%. ()

Blizzard

Rovnou na úvod se lehce zmíním o workprintu, ale flamem workprint vs. normální verze se zabývat rozhodně nebudu. Lidská blbost je nekonečná a stejně si každý obhajuje své argumenty, které jsou věrohodné asi jako výroky našich politiků. Film je dostatečně psychologicky i akčně zpracovaným příběhem o Wolverinovi, ve kterém nechybí vtip, kvalitní efekty, pěkná hudba a samozřejmě ani otřepaných klišé. Konečně se náležitě dozvíme něco o tom, jak Wolverine přišel ke svému holičskému náčiní a nejen to, skoro stejně velký prostor i jeho krvelačný bratr, za jehož ztvárnění zaslouží Schreiber velkou pochvalu. Je to zkrátka přesně to, co vyplňuje mezery a otázky v Loganově minulosti, které ve vás budou hlodat po zhlédnutí X-Menů. Tento snímek měl jistě v úmyslu celou trilogii doplnit, nikoliv překonat a to i přesto, že by si to Hugh Jackman nebo nejeden z nás, fanoušků filmových mutantů, rozhodně přál a tak se mu některé nedostatky ani vyčítat nedají. Například jistá epičnost, kterou známe z následného pokračování tu sice chybí, ale za tu dravost, s kterou se Logan pustil ve jménu pomsty do svých protivníku, si Wolverine ty silné tři hvězdy určitě zaslouží. (6/10) ()

J*A*S*M

Sračky, které stály hodně peněz, mě vždycky naštvou nejvíc. U Wolverinova originu mnou vztek přímo cloumal. Až neuvěřitelně nenápaditě natočená komiksovka, která selhává úplně ve všem. Fakt klišé na klišé, už během první cca čtvrt hodiny jsou tam dva záběry na křičící klečící postavu s kamerou odlétající vzhůru. Člověk tak ale aspoň zpětně docení i tu Ratnerovu trojku. ()

Tom Hardy

Je to spíš předražený pilot televizního seriálu, který v mnohém připomíná prequel nové série 24 hodin Redemption - solidní výprava, charismatický hlavní hrdina, nadějný záporák, který je na plátně mnohem méně, než by si zasloužil a polovičaté akční scény, které sice mají potřebný drajv, ale je jich zoufale málo. Nový X-Men je zkrátka přesně tak cheesy, jak si to žádá mladé publikum, což vzhledem k úspěchu trojky nepřekvapuje (Ratnerův intelektuální ústupek znamenal pro sérii největší výdělky… uf). Přesto mi přijde Wolverine o chloupek lepší, než Ratnerova trojka, která mě celou dobu vytáčela totální průměrností. Hood má silnější chvilky. Má jich málo, ale jsou tam. A Liev Schreiber je geniální záporák (snad mu někdo dá v nějaké podobně stylizované roli větší prostor). Výsledek tak 70%. PS: Komu během sledování dojde, že jsme se s Wolverineovým bratrem setkali již v jedničce X-Menů, ten si zaslouží metál. Těžko říct, komu za to nafackovat. ()

• Hugh Jackman (Wolverine) je jedním z producentů filmu. (Elisebah)
  • Ryan Reynolds a David S. Goyer již předtím rozvinuli postavu Deadpoola pro svůj vlastní film v New Line Cinema, ale od projektu bylo upuštěno, protože se studio zaměřilo na Blade - Trinity. Benioff jeho postavu tedy připsal do scénáře. (Danny F.)
  • Liev Schreiber musel ze začátku nosit speciální oblek, díky kterému se jeho postava vyrovnala s postavou Hugh Jackmana. Schreiber považoval tento oblek za ponižující a rozhodl se, že bude raději cvičit. Trénoval 3 měsíce během natáčení filmu Defiance, a také v Austrálii se svým přítelem Hugh Jackmanem. Nakonec přibral 15 kg. (HellFire)