První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

predators

Tak nevím, námět je to zajímavý a japonské podání celému filmu dává zvláštní nádech, ale....ale ani nevím, co je na něm špatného:-) Ano, určitě se nejedná o horor, nejstrašidelnější je animovaná postavička a i ta může přijít leckomu k smíchu. Jenže ono je to zvláštně natočené, těžko popsat, ale určitě na tento film nezapomenete...70% ()

klerik

Zaujímavá hra s témami kultového seriálu. Za chybu považujem, že hlavný hrdina je od začiatku vykreslený ako magor s čiernym zošitom - úplne sa vytratila polemika či je srávne zabíjať zločincov alebo nie. Scenár šikovne upgraduje seriálové scény a v konečnom dôsledku bolo nevyhnutne, aby scenáristi použili časť príbehu, kde je Light doma sledovaný kamerami, ale dosť to filmu uberá na tempe... Finále pôsobivé, ale ešte viac zabíja (podľa mňa) myšlienku seriálu... ()

ainny

Schválně jsem nepátrala po manze a nepouštěla si anime, protože jsem chtěla nejdřív vidět film. A asi jsem udělala dobře, protože se mi líbil a neměla jsem pocit, že by tam to nebo ono chybělo. Souboj dvou geniálních mozků bývá většinou podívaná, která stojí za to a já jsem už teď zvědavá jak se jejich "bitva" bude vyvíjet dát. ()

Chrustyn

Kdybych neviděl výborný původní seriál asi bych byl hodně zmatený. Tvůrci se do dvou hodin snaží vměstnat tolik informací a děje, že to z filmu dělá pro neznalého diváka, naprosto nestravitelný kousek. Pro znalce nic nového a popravdě, animovaná seriálová podoba, svědčila ději více. ()

heyda

Paráda!!! Tohle mě opravdu bavilo. Pár věcí mi v průběhu filmu nesedělo, ale věřím, že pokračování všechny moje námitky a pochybnosti smete ze stolu. Tudíž posílám Zápisníku smrti 5 hvězdiček především za skvělý filmový zážitek. ()

Kailo

Adaptace komiksu a "klasického" japonského anime seriálu. Film nabízí obstojné herecké výkony, zajímavý nápad -uznejte sami, zabíjeli bychom "zlé" lidi, kdyby si nám dostala do ruky taková věc? O to víc zajímavější, že zápisník dostal chlapec, který chtěl dobro (alespoň v jeho očích, ale o tom jiná). Jenže, kam se po čase užívání vytratí dobré úmysly? Dejte prostému smrtelníkovi božskou sílu... and watch the disaster.. Obzvlášť jeho lítající společník Ryuk, je velmi zajímavý charakter, který se drží stranou. A já pořád čekal s jakými postranními úmysly se na tomto listu vyvrbí.85% ()

ARI50

Supr film ale určitě bych oživl víc vraždy a umrti byli hrozně jednoduché.(Akce - TomX2 Filmová Výzva) ()

MáŠa

Já jsem vlastně nadmíru spokojen. Čekal jsem blbost, a ona to zas taková blbost není. Ano, efekty nejsou kvalitní, ano, nad příběhem lze trochu pochybovat, ale když se člověk hodí do klidu, tak viděl jsem něco, co pro mě bylo originální. Místo hororu jsem najednou dostal detektivku s nečekanými zvraty. Těžko sice soudit, kdo je v ní kladný hrdina a kdo ten parchant, ale tak proč ne. Chuť vidět druhý díl veliká. ()

JASON_X

"Moji" Japonci mě opět nezklamali. A to přitom žádné comicsy nečtu, natož ty japonské. Ale tenhle příběh je nadprůměrně povedený a jeho povedené áčkové zpracování hravě strčí do kapsy třeba většinu japonských "vlasatých" horrorů. Měl jsem sice původně připraveny "jen" čtyři hvězdy (nebavila mě vůbec postava boha smrti - jeho mizerná digitální vizáž, jeho roztlemená klaunská držka i jeho repliky), ale za vskutku ďábelsky vypointovaný závěr v galerii musím popětit. A skoro bych teď měl chuť vidět další a další pokračování, i když seriály poslední dobou nějak nemusím. ()

Richie666

Neznalý předlohy očekával jsem větší duchařinu, než se mi dostalo, leč překvapen jsem byl mile. Film si bez problémů dokáže získat divákovy sympatie a zájem o další dění. Rozhodně doporučuji každému vidět. Jak se ale jmenoval ten chlápek z autobusu, to fakt nevím... :-O ()

Avalon820

Nápad, byť jednoduchý, je na jedničku, komplexně vzato jde vlastně i o velice dobrý příběh. Problémy nastávají v určitých bodech jeho prezentace. Nevkusné zobrazení anděla je spíše povrchní detail, daleko větším problémem jsou charaktery postav. Tvůrci patrně očekávali, že všichni už předem viděli anime seriál, a že tento film je jen jakési zhmotnění nejzajímavější momentů ze seriálu. Možná je tomu tak v Japonsku, já například ale seriál neviděl vůbec. Ani náznak. Ve výsledku působí tedy postavy velmi ploše, trochu i jednotvárně, kde vlastně jedinou světlou vyjímku tvoří L. Nemůžete si k nim vybudovat žádný vztah, neboť okamžitě začnou konat a jakákoliv expozice je tedy smrštěna na absolutní minimum. Někomu to samozřejmě může vyhovovat, já jsem ovšem názoru, že nevědet do poloviny film, komu vlastně fandit, a i potom si nebýt až tak zcela jist, není zrovna to nejlepší. ()

Terva

Hned v úvodních minutám nám příběh odhalí, kdo je tady pánem života a smrti. CITÁT - Série úmrtí pokračuje. Nevyjasněná úmrtí............. Policie pátrá po tom, co oběti může spojovat, krom srdeční zástavy. Jenže obětí je stále víc a víc a fenomén se rozrůstá do celého světa. Celkem jsem hlavnímu "záporákovi", dá-li se tak nazvat, fandil. Obešel složitý systém a vzal právo do svých rukou, jenže mu to začíná přerůstat přes hlavu a policie v čele s tajemným "L" mu je pomalu v patách. CITÁT - Je to Bůh?.......... Malé vráceníčko do minulosti asi tak o jeden měsíc, nám vysvětlí příčinu a zjevení zápisníku. Hlavní hrdina začíná vyprávět svůj příběh. CITÁT - Ten, jehož jméno se napíše do tohoto zápisníku, zemře hroznou smrtí......... Normální je zástava srdce, ale dá se vepsat i složitější smrt. Pravidla Zápisníku smrti jsou obsáhlá a nutí ke tvořivosti. Příchod Anděla Smrti Ryuuka je nádherný a sám Anděl je v tomto hraném příběhu úchvatný. Jeho příchod okolo dvacáté minuty jsem si vychutnal. Je to situace Andělsky Boží a silně mrazivá. CITÁT - To já.......jsem tady ztratil......ten zápisník......... Příběh o "rozdávání" Smrti může začít. Posun vpřed o čtyři měsíce nám ukáže jak Kiru (přezdívka hlavního hrdiny) vládne dál pod dohledem Ryuuka a zabíjí zločince. Náhle nám do příběhu vstupují dva zajímavé faktory. Kdo neviděl seriál bude jistě překvapen. Do "hry" vstupuje záhadný pan "L" a divák i zjistí, kdo je otec hlavního hrdiny, který bere zákon do svých rukou. Já byl tedy překvapen a to proto, že jsem nikdy neviděl seriál. Příběh se záhy dostává do jiné linie. Pýcha předchází pád a Kiru začne zabíjet i ty co nejsou zločinci (v očích diváka). A Anděl Smrti, který má rád jablka stále jen přihlíží. CITÁT - Kolik agentů FBI pracuje v současné době na mém případu?.......... Nádherný, mrazivý a krutý snímek o Smrti a jejím vládci. CITÁT - Zemře tři vteřiny poté, co vyleze z vozu............ Pak se to tak nádherně zamotá, až to vypadá šíleně a konec příběhu vás asi usadí nadobro. Ještě chvilku po konci tohoto snímku jsem seděl s otevřenou hubou. CITÁT - Smekám, jsi opravdový Ďábel............... ()

ledzepfan

slabší čtyři=Je to hodně povedené a kdybych neznal pologeniální anime verzi byl bych skoro až nadšen....Faktem ale je, že za krásným prokreslením charakterů,motivacema a zábavností psychologických her z anime-tahle hraná verze dost pokulhává...........70% ()

Krissty

K tomuto snímku jsem byla zprvu skeptická už jen kvůli tomu, jak "zvláštně" je zde znázorněn anděl smrti.. Film mě ale opravdu hodně překvapil a nikdy bych neřekla, že budu schopná mu dát tak vysoké hodnocení! Celý příběh je fantasticky promyšlený a genialita hlavního hrdiny mě opravdu dostává.. Je tu krásně vidět, jak člověka dokáže změnit nespoutaná moc nad smrtí.. Nejvíc ze všech postav mě ale zaujal naprosto dokonalý a možná trošku šílený detektiv L. Ken'ichi Matsuyama byl opravdu vynikající a svoji zvláštní postavu zahrál na výbornou! Až jsem ke konci nevěděla, jestli mám tedy fandit dobru či zlu :) Moc dobrý film, už se těším, až shlédnu druhý díl.. ()

Adasin

No, oproti seriálu celkem slabota. Snaha udělat to trochu jinak a nejet podle mangy jako seriál (mangu jsem nečetla, ale našla jsem si, že jel přesně podle mangy) je sice hezká, ale jak vím z jiných adaptací, takováhle snaha o inovaci předlohy většinou nemá takový úspěch nebo i přes nesporné kvality nedosahuje toho, čeho originál (příkladem budiž dvě verze seriálu Fullmetal Alchemist). Jak mi u netflixovského hraného Alchymisty nevadily zkratky a některé úpravy děje, tady mi to bylo proti srsti, protože tady tím zaniklo to, čím je seriál tak výjimečný – zmizelo to potěšení ze sledování všech kroků na obou stranách, napětí ze scén a postavy už nebyly tak zajímavé nebo sympatické (hlavně Light mi v tomhle filmu připadal jako někdo jiný než Light v seriálu, ale i Ryuk byl pro mě zklamáním, za což mohou především slabší CGI efekty) - tady je vidět, jaký má kresba a animace účinek, a že je někdy těžké převést postavu z animované do hrané podoby (podobné jako u hraného Alchymisty). Oproti seriálu, ze kterého se stala závislost, film mi vůbec neutíkal a i přes to zkracování mi přišel přetažený. V důsledku toho mi začaly vadit i detaily, které bych jinak přešla, jako nap. změna pravidel v zápisníku nebo změna příjmení Raye Panbera. 6/10 ()

pools

Tradičně japansky ujetá věc, u které jde viďět, že byla dělaná primárně pro televizi, ale i tak 5+ ()

TomX2

Celkový dojem: Hraná filmová verzia je výrazne horšia než spomínaná animovaná seriálová verzia, ale aj tak sa jedná o peckový kus, a to hlavne pre ľudí, ktorý s anime nemajú žiadne skúsenosti. Dej a príbeh je trochu pozmenený - premenené mená, iné osudy postáv a úplne pomenený život Naomi Misora, čo môže byť pre fanúšikov anime trochu blbé, ale časom si to zvyknú (a že na to majú čas!). Hneď z oka mi nesadol Ryuk, časom som si ho ale obľúbil aj napriek tomu, že sa mi jeho digitalná verzia nepáčila a zkresľovala sa/sekala sa (lietajúce jablko je zobrazené vážne skvelo a zaujímavo, keď ho už ale Ryuk bude dávať do papule, tak to vyzerá veľmi nepekne), no Ryuk je popravde celkom krásny. K prekvapeniu som sa vôbec nenudil (pri dlhej filmovej stopáži sa zvyknem nudiť, keď sa tam nič nedeje), školský aj osobný život Lighta je natočený dobre a vyšetrovanie je natočené nezvyčajným, ale za to výborným a napínavým štýlom. Ako celok je to veľmi peckový film a nevšimol som si, žiadnu väčšiu chybu až na finálovú múzeovú scénu, ktorá mi príde úplne hlúpa - nudné, hlúpe a nezmyselné dialógy, na nervy lezúce chovanie Lighta atp. No, samozrejme spokojenosť, 5 hviezd dávam.. Moje hodnotenie: 90% ()