Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (126)

Já nemám co dodat. Když sleduji cestopisný dokument, cítím takovou smutnou závist že tam nejsem já, ale přitom si to užívám a slibuju si «Jednou se tam podívám!» Cestománie je poučná, krásná na pohled, nezasekává se na jednom místě, a uchu lahodí komentář, Vladyka má takový legrační hlas:)(3.7.2017)

Nadmíru inspirativní.(30.1.2008)

Skvělé!(29.5.2013)

Naprosto skvěle dělaný cestopisný dokument, vynikající komentář M. Vladyky a B. Štěpánové, tak jistě získal další cestovatele a dobrodruhy z řad občanů naší země . Zcela jasně se zde promítá, dnes již známý citát : Cesta je cíl.(27.11.2006)

Gigant mezi všemi našemi cestopisnými dokumenty, který zcela jistě ohromí už svojí odvysílanou délkou, ale i třeba různorodou pestrobarevností scénáře a námětu. Gigant na který jsem se vždy s velkou chutí těšil a rád některé jeho jednotlivé díly sledoval. Podobně jako třeba následující "Světozor", nebo ještě dřívější "Objektiv". Poučný, informativní, vždy objektivní, a na vysoké profesionální úrovni, navíc s příjemným průvodcem a komentáři tuším že Jandourkovými později třeba i ty Vladykovi nebyli špatné. Na zemi je přeci jenom pěkně že? Ať už kdekoliv, v Evropě, v Americe, v Austrálii v různých do dnes neprobádaných krajích, mezi křováky, původními indiány, či v té nejdražší a v nejluxusnější exotice. Akorát si nevzpomínám na žádný díl třeba odněkud s Antarktidy a Arktidy. Ale doma je stejně nejlíp...:-) A když už do světa, tak bez Čedoku apod, ale na cesty jedině s Cestománií:-)(25.11.2006)

Mnoho inspirace..já, jako velká cestovatelka, jásááám!(28.3.2011)

vtipné, zajímavé a poučné(4.2.2008)

Na mňa bohužiaľ komentáre často pôsobili silene a vtipy tiež nepadali na úrodnú pôdu. Jednoducho uprednostňujem cestopisy, kde cestovateľ ide so mnou namiesto ukazovania "pohľadníc" zo zahraničia doplnených komentárom.(19.3.2009)

• ripo

Niekedy tak nasilu robený "humorný" komentár, až mi z toho bolo blivno ...(22.3.2018)

Cestování je můj velký končík, a proto jsem si nemohl nechat ujít žádný díl! určitě velkou inspirací do budoucna.(16.5.2008)

Každý geograf má rád cestování. Každý cestovatel má rád Cestománii.(2.6.2009)

A pak, že se nedá levně cestovat! Pohodlně se usaďte před obrazovku, pro větší požitek si dejte dobré pití, k ruce si krom ovladače nachystejte něco na zub a s průvodcovskou dvojicí Vladyka - Štěpánová můžete cestovat. Cestománie je velmi zdařilý cestopisný pořad, při kterém musí člověk litovat, jak krátký je jeden lidský život na navštívení tolika krásných míst na naší planetě.(3.9.2011)

Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!(1.8.2008)

Zajimavý český cestopisný magazín, který popisuje různé zajímavosti, život běžných obyvatel a památky dané země. Příjemně se na to kouká a leckdy se něčemu i přiučím. Neviděl jsem všechny díly, jen některé. Například: Portugalsko, Rakousko - Tyrolské pastorále, Guatemala - Říše Mayů...(26.11.2012)

80% - Velmi zajímavé dokumenty. Moc dobře udělané...(25.6.2007)

Dokumentární TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 70% (3*) |(18.7.2013)

Týdenní cestopis, takový jaký má být. Prostě za ****(19.3.2009)

Báječný cestopis, moci se tak podívat na odlehlá a exotická místa, díky tomuto cestopisu se mi to aspoň trochu splnilo.(14.4.2015)

Cestománie je poctivý zeměpisný seriál, který nás krásně provádí každým koutem naší planety a to já mám rád. Samozřejmě některé díly se mi líbí hodně, některé méně, ale to k tomu patří.(11.9.2009)

For ME 73%(31.8.2008)

Cestovatelské televizní pořady mám ve velké oblibě a původní Cestománie patří v českém rybníčku k tomu úplně nejlepšímu. U dílu o Skotsku jsem skoro ani nedýchal :-)(7.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7