Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Bezejmený

Není to špatné, pokud přijmete fakt, že to opravdu není áčková produkce. Po naprosto příšerné dvojce přichází celkem fajn film. Triky jsou daleko horší než u jedničky (na béčkovou nebo možná céčkovou produkci jsou dobré), ale nějak zvláště mi to nevadilo. Přestřelky a akční scény obecně jsou fajn a opět hodně krvavé. Jen už by mohli vyměnit zbraně, které proti broukům vůbec neúčinkují, za něco lepšího. Což se tedy na konci svým způsobem stane. Taktéž letectvo je opět jen pro přepravu, nikoliv pro boj a to je škoda. Satira je dobrá, zvláště hvězda propagandy. Celkově slušný film. ()

Optical odpad!

Úžasné dílo. Tak skvělé natočené s vynikajícími dialogy a ti herci, ti podali neuvěřitelné výkony. Tohle dílo se po zásluze musí archivovat do té nejhlubší odpadní šachty. ()

Narana_Baba

Enem znova připomínám kukajte na to od prvého dilu bo to ma vetši smysel. Toto je opet velke překvapeni jak po linii vyvoja brukov tak po linii pristupu filmaru bo jak to pojali to vypada na fylosoficku epopeju so spiritualnym obsahom. O co se marne snaži Skot v tej svej prometeovskej trilogii sa tady povedlo elegantne a za 5% ceny edneho Skotoveho filma. Toto je naprosto nadčasovy umelecky skvost no ni iba kuli temu že sa vratil kabrňak Džony Riko co se dostal do mojej hrdinskej topky kuli temu že jako na rodeu dokazal dorubat 20 metru velkého bruka arachnida plametoveho z prvého dilu. Co se tyka bruka arachnida v prvých dvoch dilech to byl jasny priklad bruka který je velmi daleko od tlamy satanovej a tedy na nej neplati žadne modleni ale kulomet a kanon. A tu je priklad že co se tyka bruku všechno se meni a najednu sme svedkami že modleni tu zabere v kombinacii s kulometom a kanonem. A to se navíc nejedna o proveřene modleni woodoo ale o katolicky očenaš o ktorem sem si myslela že nezabera na nic. SPOILER milačkove až do konce. Dej je celkem komplikovany a začina to na jekemsi farmarskem guruně kde je bojova fronta a Džony Riko to tam klati. A prijedu tam na tu planetu tež taky Kaja Gott vojensky a slavny tož vojakum zazpívat pisničky pro odreagovani. Tež s nim akasi byvala milenka Lolo s napichano hubo botoxom do tej miry že to na umeleckem zažitku filma trochu ruši bo ta roba vypada jak rozdražděna pička napuchnuta na obličeju tej vojandy loly. Aještě prileti taky idealista general černoch mlady co všemu very že je černo bile v tej jeho armade a udela taku hlupu scenu v hospode s farmarom a pote i Džonom Rikom a dopadne to špatne bo Riko bude obešeny. Pak se to tam semele s Brukama a v boji se objevi novy arachnide bruk co vypada jak obrovky šťir a ma plamenomet modry nebezpečný v ocase. Ten zpevak a Lolo odleti z planety bo to smrdi smrťu a oni su strašně duležiti. No ztroskotaju a na pušti dakej planety začnu putovat a to je začátek spiritualnej roviny filma bo jim pali sluničko na mozek stejně jako ježíšoi když čtyřicet dni na pušti byl. A tak du a o bohu přemyšlaji a k temu je bruci stopuju v tej pušti. A ten zpevak je velmi zajimavy bo na hlavnej zakladni se kamaradil s mozkovym brukom a on ho do mozku ovlivnil že si mysli že hlavny bruk je buh. A taka bloncka zase celu cestu zpiva pobožne pesničky a Lolo je z teho na nervy. A ktemu na hlavnej zakladni general černoch prestava byt takovy nejivni a osvobodí Riko a ten zase ide najit teho ztroskotaného zpevaka do puště. A tady si naležitu pozornost zasluži tri zlatooskarove sceny. Prvni je o tapani bloncky ve víře katolickej bo sa dozvi o viře vo velkého bruka ktoru ma ten zpevak a je zmatena z teho bo obe viry su si velmi podobne. Tož to by si zaslužilo zvláštní studiu o tej možnosti že vatikan ma někde v katakombách dakeho mozkového bruka schovaného. Druha pamatna scena je o lidske pyche a marnivosti bo když se ten zpevak setka s tim obrovkym brukem tak si s nim povidá jak komoši u piva a mysli si že sa budu kamarádit no jak paratkem jednohubka je tim brukem nabodnuty a to je jeho místo ve vesmiru ktore si nechtěl pripustit no bolo jeho. A tretí zlata scena je modlení otčenaša Loly a tej Bloncky za rachota kulometa a tim sa pobije velke množství bruku a ten velky paralizuje. To je o tej laske k bohu která s podporou kulometa dá ludstvu nadeji na skvelu buducnost. A co se tyka vývoje arachnida bruka tak zde mame velebruka vrostlého do planety, který je asi největší vo vesmiru zatím zdokumentovany , snad jen temna gigapevnost zo serialu Lexx by se mohla s timto srovnávat. () (méně) (více)

Vojta-x odpad!

Takovou sračku jsem už dlouho neviděl. Děj na nic, herci to samé, modlení nesmí chybět atd :-) Jsem rád, že jsem to přežil a už nikdy více ()

Rian_witcher odpad!

Od scénáře, přes digitální efekty až po výběr herců je všechno špatně. Být mi 13, dám možná jednu hvězdu za 2 minutovou scénku s obnaženými děvčaty :-) ()

Karbos

Čekal jsem to mnohem horší, viděl jsem už dříve oba předchozí díly a jednička už je dneska docela klasika. Celkově vzato to není tak hrozné, jak se zdejší hodnocení tváří, limity rozpočtu jsou sice hodně vidět, hlavně na broucích samotných ale děj není vůbec tupý a obzvláště zajímavá je paralela vykreslené společnosti, inspirující se náckama a zejména starověkou Římskou říší. Paradoxně, právě propagační medailonky bavily asi nejvíc. ()

QuarkCZ

Tak nevím - tohle je první film, který jsem viděl do konce, ale nejsem schopen ohodnotit hvězdičkami. Rozhodně je to narozdíl od dvojky koukatelné, ale... Pokud jste fanoušci jedničky, tak se určitě podívejte, jinak to asi není dobrý nápad... Btw. také vám celá ta "agitka" připomíná SouthPark film (ten první) ? :) ()

Blitzkrieg

Na to že pokračování bývají horší jsme si už zvykli a dalo by se to odpustit. Ale to aby pokračování mělo horší efekty než letitý první díl (počítačové efekty vypadají hůř než intro ze Starcraftu, nekecám) se nedělá a odpustit se to nedá. ()

numan

Přidávám se k jásalům - je to zábavný, místy až vtipný a na rozdíl od jedničky, která byla smrtelně vážná, nechybí trojce nadhled - tím pádem se dá skousnout i ta totalitní hnědokošilatost a návrat boha do řad občanů. :o) ()

maro.sk

Prvy diel super (vo svojom case), druhy som nevidel a treti som zatial nedokazal dopozerat... Zatial 10% za to, ze to ma farbu a zvuk + tam zaznelo par veselych hlasok. A este za uzasnu sitcomovu vypravu :) ()

Kulik-

me to prijde jako naprosto skvele becko... navic ten reziser urcite to tocil s tim ze chce pobavit divaky... a spoustu tech vtipku proste nejlepsi becko co znam ()

Apeiron71 odpad!

Podprůměrný film který jsem ani neměl sílu dokoukat do konce.Výtvarné zpracování je hrozné,zbraně i základna vypadají jak z umělé hmoty, exteriéry točené ve studiu jsou nepovedené.Trochu mě to zpracováním připomíná příšerné Power Rangers.Děj se také jen opakuje,stále jen boj se štíry.Souhlasím ,že jednička byla o mnoho lepší.Další díl už doufám ne! ()

zekon

Vypadalo to dobře, po 2 byla šance na následovníka jedničky. Bohužel... začátek skvělý a pak.....jdeme pouští a modlíme se, bůh nás spasí, my Amíci to tam prostě musíme mít. Maraudeři nastoupí na posledních 10 minut, PROBOHA ZA CO?!!! ()