Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Klemi odpad!

Prostě béčko jak má být. Chvílemi jsem se musel smát tomu, kam až může dojít idiocie tvůrců. Nezachránil to ani Casper Van Dien. Fuj! ()

infernet

Po super jedničce a naprosto odporné dvojce je tu třetí díl, který se ale bohužel blíží víc té otřesnosti, která neměla nikdy spatřit světlo světa, tedy dílu druhému. Animace jsou někde na úrovni Kozího příběhu a to mi příjde i za tyhle nic moc peníze jako docela tristní bilance. Je to prostě nuda o ničem, chvílemi jsem si říkal, jestli to radši nevypnu. Celé se mi to zdálo, jako když po Hvězdné bráně-filmu, přišel Hvězdná brána-seriál s efekty a příběhem o řád níž. ()

Facerr

Jsem velkej fanda Hvězdný pěchoty. Teď mám na mysli první díl. Tohle pokračování je sice lepší, než dvojka, ale pořád o dost horší, než jednička. Byla z toho cejtit hrozná křeč a to hlavně díky fůůře bigotních a patetickejch keců, jaký se hned tak v nějakým filmu neslyšej. Při modlících a náborovejch kecech jsem už řval smíchy. Zatímco v jedničce to docela sedlo, tady už byla federativní osvěta fakt přehnaná. Chvilkama jsem si myslel, že by to mohla bejt i docela slušná propaganda nácků. Efekty dosahovaly kvality filmů z 80. let a scénář byl sice tak na tři hvězdy, ale zpracování na mínus pět. ()

Kennedy_R

Slabší snaha o vytvoření atmosféry prvního dílu, kterou nezachránil ani van Dien. Ale dá se na to dívat, už ze zvědavosti, jak příběh bude pokračovat. ()

Hezonja7

No jo, tak já se přídám do Hvězdné pěchoty :)) flusanec do obličeje prvnímu dílu, jako párkrát jsem se zasmál, spíš teda failům ale co, efekty jsou příšerné. 35% ()

Pepe1783

Je to o trochu lepší jak dvojka, ale ta trocha je to, že se vrátil Casper Van Dien alias Johny Rico. Jinak to je opět hrozná slátanina. Dávám jednu slaboučkou hvězdu za Van Diena. ()

Mick3y

Na dnešní dobu neuvěřitelně hnusné efekty.... záměrně nepíši "počítačové efekty" protože nevěřím, že k tomu byl použit počítač :) (efekty v prvním díle byli na MNOHEM vyšší úrovni než tady a to děli oba díly 11 let !!!! ) Příběh je tupý, bez nějakého vetšího překvapení, chybí mi tu více humoru v reklamách na Federaci a mnoho dalšího jako jsou lepší herecké výkony, lepší exteriéry a uvěřitelnost (př. ženská s bouchačkou stojí ve dveřích a řve na ostatní ať ji urychleně hodí náboje, že ji došla munice .. a tak tam pořád tak blbě stojí a řve dokud .... si ji brouk nedá k večeři ... takových to nemyslností je tam po vícero) Nejhorší je, že při každém druhém záběru mám pocit, že to šlo udělat jinak --> lépe. Takže u mě je to jedna hvězda za návrat Casper Van Diena. ()

david666

Málo brouků a když tak trikově nic moc udělaných, oproti tomu se vrací Ricko a skvělé vojenské reklamy a televizní zpravodajství, jak je známe z jedničky. Posledních 30 min se však změní v nějakou pseudonáborárnu oveček do křesťanské církve a kvůli tomu dávám o * méně. ()

RomaS

Čistá béčkovina! Nebylo to úplně špatné, našel jsem dost zajímavých momentů a nápadů, ale s prvním dílem se to nedá vůbec srovnat. Nejvíce film sráží strašné efekty a ubohá akce s přihlouplými dialogy. Na druhou stranu jsem rád, že se snímek oproti druhému dílu odrazil od toho nejhlubšího dna. ()

Ajay

Rico je sice zpět, ale to je asi tak všechno z pozitiv, tenhle film je koukatelnej, ale nemá grády. Po dvojce jsem ani nečekal více. ()

Scaevola

Jediné, co se povedlo, byl kdesi hluboko zašlapaný scénář: Když si pospojujete jednotlivé střípky příběhu (a odmyslíte si hrozivé efekty, příšerné hraní a šílenou práci režisérskou), tak zjistíte, že zápletka o politickém boji lidí a zákeřné infiltraci brouků je docela nosná a kdyby bylo více peněz a/nebo více schopností, pak se mohlo pokračování relativně sledovatelné jedničky podařit. ()

JoshuaMach odpad!

Perla americké kinematografie! Brouk velký jak planeta, který musel být zneškodněn Q-bombou, naprosto nepovedené a umělé herecké výkony, naprosto splašené a nepřehledné akční scény a samotné efekty stojí taky za odpad! ()

Gumeny

Rozmýšľam, či dve alebo tri, ale tak predsa len je to Hviezdna pechota a konieckoncov som aj nenávidenej dvojke dal tri. Dvojka sa uskromnila s nízkym rozpočtom, zavrela pár vojakov do jednej veži s tisíckami chrobákov naokolo a mňa to aj celkom bavilo. Trojka je na tom finančne síce trochu lepšie, ale vážne len trochu. Triky sú otrasné a scenár tiež nič moc (až na pár hlašiek samozrejme) a ani nemôžem uveriť, že ho písal ten istý človek k všetkým trom dielom. A scénu, kde sa hlavné predstaviteľky modlia, zatiaľ čo hlavný predstaviteľ kosí hnusný hmyz, si autori mohli odpustiť. Pod tri hviezdičky mi bráni ísť len názov, Casper Van Dien a jedna štýlova pesnička. 55% ()

CrashONE odpad!

Film, který si už nikdy nepustím. Od prvního dílu se změnilo tolik, že radši tenhle film neměl vůbec vzniknout. Sice se vrátil hrdina Johny Rico ale ten moje hodnocení nezachrání. Efekty, postavy, hudba nic se mi nelíbilo ale co bylo nejhorší, je děj. A konec tohoto filmu? Ten mě dostal asi nejvíc. Nic víc než odpad! A už nikdy víc. ()

DansteR

"Ask him for an autograph, Lieutenant Manion, and I will have you shot."....skutečné a řekněme i důstojné pokračování jedničky. Dvojka nestála za nic a tak se musel objevit skrytý nepřítel. Casper se vrací tam kam patří k pojízdné pěchotě. Film působí sice pořád stejně uměle jako jednička, ale na to jsme u hvězdné pěchoty asi zvyklí. Hudba jako It´s good day to die je taky fajn a náramě pasuje. Ve výsledku 50% ()

spawnxp

Satira nebo militar propaganda nebo flanďácká propaganda nebo co? Kdo ví, když tam exhibuje Casper Van Dien... Pár povednejch scének - třeba poprava pacifisty na vozejku (!). Ale vlastně svým způsobem návrat k jedničce. Bod za Jolene "T'Pol" Blalock, samozřejmě... ()