Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Fredy176

po mizerném druhém dílu bylo jasné, že jde jen o ždímání peněz z uspěchů jedničky, ale proč vzniklo tohle to vážně nechápu. ()

Joll

Nebýt zavěrečného panbíčkování dostal by film asi lepší hodnocení, ale tohle je něco co u amerických filmů rozhodně nemusím. Ale milé překvapení to bylo čekal jsem hrůzu a nakonec to byla příjemná scifárna :) ()

xavierr13 odpad!

Po nehoráznej blbej dvojke si filmári povedali, že sa poučili a natočia omoc lepšiu trojku. Tak sa rozhodli naverbovat starého dobrého Johnnyho Rica. Ale mali by si uvedomit jednu vec. A to síce, že jeden herec nedokáže zachránit kompletne zbabraný film. Len dúfám, že dalšia Hviezdna pechota už nebude. Pretože by to už nebol film ale katastrofa... ()

CrazyLom

oproti dvojce fajn. oproti jedničce jen slabý odvar. hlášky tam byly, to jo, ale akce málo a stála za málo. nábožensko-filosofické výlevy dojemné, až by to jeden vypl, a na konci banda robotů, kteří působili dojmem battletechu v nejlepší formě, bohužel podle mě tak trochu popírají právě myšlenku a styl filmové hvězdné pěchoty. bod za to, že je to ST, druhej za hlášky a lopatou přibodlého mariňáka a třetí za Caspera. ale víc ani ň. ()

merigieren

Pokud to měla být parodie, tak se moc nepovedla, kdybych jen na vteřinu uvěřil, že to myslel někdo vážně, tak bych musel dát odpad. Už po několika minutách mě dohnali k myšlenkám na potravu brouků, čím se vlastně ty potvory živí ? Ale jo, propaganda je občas lehce vtipná, ale poskakující barbíny a kenové v blýskavých šatičkách, jak nesmyslně zapásí s brouky mi zábavné nepřipadlo. Taky tam naplácali moře hlášek z jedničky, ani to nepomohlo. Myšlenka na boha je povedená za to ta *. A jako vždy nahá lidská těla, asi už ze zvyku. ()

CyriC

Já se královsky bavil přátelé. Snímek velmi podobný prvnímu dílu prosycený náboženskou a politickou satirou. Tramtadadá béčkový film pro zamyšlení:) Pan velebrouk byl velmi sympatický a ten šašek sky marshall mě štval už od prvního pohledu. ()

Hapretor odpad!

Důkaz, kam to zajde, když tvůrci mají nenechavé ručičky a musí za každou cenu udělat pokračování pokračování. Do pr....! P.S. C. V. Dien je vopruz. ()

Anduril

A máme tu ďalší kúsok hviezdnej pechoty. Pól hviezdy dávam za dej. Fajne nadväzuje na jednotku a dáva zmysel. Ďalšia polovica patrí počítačovým efektom. To je asi tak všetko. Páčilo sa mi ešte ako si režisér robí srandu z reklám na verbovanie do armády a z celej vojenskej propagandy. Dosť mi tam však prekážala otázka náboženstva. Vôbec sa tam nehodila a bola tam umelo natlačená. Scény s naháčmi boli fest zbytočné. Posledný boj bola tiež fraška. Prišli plechový mariňáci a všetci chrobáci boli zrazu nahratý. Príliš lacné na poslednú, vrcholnú bitku. A nakoniec ma dojala konečná scéna s pozadím vybuchujúcej planéty, teda obrovského árčího. Inak v celku plytký a bezmyšlienkovitý film. Odporúčam Vám si ho pozrieť iba ak naozaj máte chuť vypnúť hlavu, alebo iba bez myšlienkovito civieť na telku prípadne monitor. ()

char_t

Jednička nasadila laťku vysoko - parádní akci doplnila nadsázka a skvělá školní a výcviková fáze. Trojka na svoje kořeny zapomněla - snaží se tvářit strašně vážně a navíc se pokouší nastolit témata jako náboženská tolerance nebo politické procesy. A mezi těmihle vážnými chvilkami pořád stříká krev a vojandy ukazují prsa. Režisér a scénárista v jedné osobě prostě nezabodoval ani v jedné disciplíně. ()

Gediman

Režie a rozpočet hrají svoji roli - dost to sráží dolů. Po stránce příběhu je to však vlastně docela dobré. ()

Hubis_

Bože to snad nééé! Tak tohle už nikdy nechci vidět..Efekty na dnešní dobu naprosto otřesné.Oproti prvnímu dílu posun o 20 let zpět..Dialogy na urovni 3-letého děcka..Nuda nuda nuda.Děkuji už vickrát ne! ()

MickeyStuma

Třetí příběh o válce s brouky je především viditelně velmi odfláknutý. Jednodušší a levnější kulisy snad už asi ani být nemohli. Na scénu se vrací Johnny Rico v podání Casper Van Diena, který už dávno zabředl v primitivních céčkových snímcích. Jeho kuráž a přesvědčivost se tu vůbec nezměnila. Už z počátku příběhu je fašistická diktatura Federace velice masivní a přímo hrozivá. Stačí jenom špatně mrknout a dotyčný jde na popravu. Ale přesto tu jsou stále samé výhody. Služba v armádě vám zajistí občanství. Chcete vědět víc? No nic. V druhé půlce se již vyskytuje několik známých motivů z různých filmů. Tvůrcům snad došli nápady a nebo jen úmyslně utvořili podivný mišmaš všeličeho? Je to velice slabý film a původnímu velkolepému snímku spíše dělá jenom ostudu. CHCETE VĚDĚT VÍC? ()

Ombak▼Penari

Na průměrné hodnocení to bohužel nemá, na to je to prostě moc debilní a hnusné. Sice je tu vidět progres proti dvojce, ale stejně to zdaleka nevybředlo z béčkových vod. Věčná škoda. Pochválil bych, že se to snaží o epičnost, což znamená, že je to prošpikováno mizernými triky, ale prostě tam ty vesmírné lodě na oběžné dráze jsou. Pak možná ještě pochválím provázání s událostmi prvního dílu. No a pochválím i Caspera vad Diena. Tenhle bezdomovec z Asyla zřejmě umí hrát dobře akorát toho Johna Ricca, ale zase se mi tady líbil. Já nevím, proč dnes nemá navíc než být hvězdou žumpálního studia...Zbytek stojí vesměs za starou bačkoru, ale milovníci prvního dílu by to asi vidět měli. Ale mnohem lepší je samozřejmě Starship Troopers: Invasion. ()

PenaPP

Původní Hvězdná pěchota je samozřejmě nedostižná, nicméně po Tippettově příšerném druhém díle je Marauder rozhodně krok kupředu. Nejen, že se vrátil Casper Van Dien a k obsazení přibyla úžasná Jolene Blalock, ale celkově se vrátila drsná a krvavá akční podívaná z prvního dílu. Náboženství a zpívání mi do toho sice úplně nesedlo, ale kupodivu je song "It's a Good Day to Die" velmi chytlavý ;) ()

Xatrix

"Bůh existuje... A je taky občan". Že by poselství celého filmu? Tady vážení už končí všechna sranda, protože tenhle film musela dotovat nějaká sekta či církev. Dvojka byla smutná, trojka spíš děsivá. Po začátku nesoucí se v sebeparodickém duchu z jedničky film přeskakuje na otázku víry a v tu chvíli divák přestává detekovat, zdali je to satira či čistokrevná a smrtelně vážná agitka. Casper Van Dien je sice fajn, ale k čemu to, když dialogy a scénář Vás fackují hlava nehlava. Verhoeven je jen jeden! ()