Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

P3ky

Ano Becko to je, ale jedno z tech nejlepsich, bohuzel dojelo na to, ze slo jen na DVD a tim take minimalni rozpocet, nekde sem se docetl 20mega, coz je na takove sci-fi doopravdy hodne malo :(. Jinak Casper dokazal, ze hrat umi a mel by se este snazit se dostat do nejakeho lepsiho filmu, aby si napravil povest :). Brouci byli krasni a krve taky trochu bylo :), nejlepsi byla ruka na zacatek :). Konec trochu rikal, ze by mohla byt i 4 :), pokud bude, tak opet Caspera prosim a nejlip tak s rozpoctem aspon 60mega a do kin, byl by to film, na ktery bych s chuti sel. Takze, hodnotim jako B, takze krasnych 75%, takze 4hvezdicky, nebyt maleho rozpoctu, dostali by se ete dal. ()

f.AJimMy

Sice už ne tak povedené jako jednička ale za to o hodně lepší než dvojka. Snaha o návrat ke kořenům broučí trilogie, která snad není ještě u konce. Povedené triky a taky jistá vyšší inteligence všech brouků, kteří si pro vojáky přichystali pár povedených překvapení,jako jsou granáty či ultrazvuk Mozkouna, kterého všichni známe z jedničky. A písnička od pošahaného maršála vážně nemá chybu :) ()

iNDYCZ

Na jednicku to nema a dvojku jsem radsi vynechal. Jinak na me ta zapletka byla az moc pruhledna, bylo mi jasne, ze je Vesmirny marsal Anoke s broukama za jedno, hned jak priletel na zakladnu ... ()

Homer666

No neviem... Jednotka - PARADA. Dvojka - Nic moc. A toto "dielo" tiez nic extra neprinieslo. Herci nic nehraju, scenar je uplne tupy, efekty oproti jednotke vyzeraju neskutocne lacné. Snaha vymlatit zo slavy prveho dielu este nejake dolare naviac, jednotku silno dehonestuje. 1* z nostalgie. ()

profeek05 odpad!

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller ??? Ani ve snu. Spíš přihlouplá sci-fi komedie s příšerným.. úplně vším. Ale musím uznat, že tak jako za prvních cca 5 minut zde, jsem se u jiného filmu už dlouho nezasmál.. (letící lopata rulez!) Zlatá jednička! ()

Marcel1975

Nevím ,proč film dostal tak málo,když se to v podstatě vrátilo do šlépějí jedničky.Vytknout se dá pár nelogičností a né úplně perfektní efekty(některé by určitě byli naprostou špičkou v 90letech),které trošku srážejí vizuální stránku filmu. Celý film je určitou nadsázkou a záleží jak jej uživatel vnímá nicméně jsem schopen uvěřit nějakému podobně vyhlížejícímu konfliktu v budoucnosti s jinou inteligencí více než způsobu invaze mimozemské civilizace ve filmu Válka světů. ()

D3NJI

Vůbec bych se nezlobil, kdyby prohodili Dvojku s Trojkou, jelikož =MARAUDER= se mi zdá blíž k prvnímu dílu, než =HRDINOVÉ FEDERACE=. Ačkoliv je to trošku tmavší film a ne zrovna záživný jak Jednička, tak se mi moc líbil. ***** ()

Arkwuill_S

Planeta "P", určitě víte o čem je řeč. Je to nehostinná planeta brouků, kteří se z neznámého důvodu, hnání tajemnou inteligentní formou života, rozhodli vést válku proti lidské populaci a zcela ji vyhladit. Brouci jsou zase zpátky... Už třetí pokračování Hvězdné pěchoty a znovu se starým hereckým obsazením, alespoň v hlavní roli. Jednička byla klasa, mělo to nápad, mělo to spád a zkrátka to byla pecka. O dvojce se nedá ani mluvit a trojka, podle všeho byla jen pokusem producentů něco vydělat a vydojit z ohlasu jednotky. Už podle prvních náhledů je jasné, že trojka je rozpočtově někde docela jinde než jednotka, ale v tom horším slova smyslu. Pokus o navázání na úspěšný začátek se ale zdaleka nepodařil. Herecké výkony jsou nevyspělé, nevěrohodné, až amatérské a hlavně efekty silně zavání lacinou animací, kterou zvládne na koleni průměrný flashový programátor. Díváte se díváte a jen tupě se usmíváte rádoby drsným hláškám typu "huáááh", "jdeme na to vojáci" apod., a do hlavy se vám vítár myšlenka: "že já na takovou kravinu vůbec koukám?". ()

predator00

Nevim nevim, je to lepší než dvojka (to bez pochyby), ale o něco horší než jednička. Brouci se sekají, nejsou plynulí, o robotech ani nemluvim, podle mě si pohoršíla na vizuální efekty, ale co už. Je zpátky Casper Van Dien spolu se svou satirickou těmatikou, ale jsou tu nejaké odlišnosti od jedničky, které asi dobře víte. Podle mě je to asi průměrné béčko. ()

EP2012

Dá se na to dívat a potěší Jolene Blalock, kterou jsem si oblíbil v ST:Enterprise. Je to hrubozrnné a poctivé béčko, filmy jakých ubývá, buď tu máme áčkové blockbustery, nebo cečkové hovadiny z prokce si-fi. Nečekejte zázraky, nalejte sklenku něčeho dobrého a vypněte mozek... ()

RADX1

Velice zdařilý záměr, který hodně kazila slabá propracovanost do detailů a efekty ještě slabší než v prvním dílu, který byl jedenáct let nazpět. Hold video film... Náboženská tématika se může zdát povrchní, ale myslím si, že měla evidentně dvojitě skrytou hloubku - alespoň já ti tam snadno našel. Konec se moc nezdařil. Respektive "přílet andělů" na planetu IM-1 či jak se jmenovala byl excelentní, následná akce už nikoliv (kazila to odfláklá choreografie, kamera a samozřejmě efekty), tak jakožto hodně dlouhá zakončovací stopáž. Když už jsme u stopáže, myslím si že procházky pouští mohly být také o něco kratší - hold vata se cpala všude. :-( Hvězdička navíc z aktivní přítomnost Van Diena jakožto napojení na špičkový první díl. ()

mpet

Mnohem horší než první film, ale zároveň mnohem lepší než dvojka. Začátek byl poměrně solidní a po celou první polovinu jsem se opravdu bavil, pak se to ovšem přehouplo do druhé půlky, která filmu hodně ubrala. Přesto si myslím, že pro ty kdo měli rádi původní Hvězdnou pěchotu, tak si i tady přijdou alespoň z části na své. ()

Dexies

A tak začínám přemýšlet, jestli druhý díl nebyl lepší ... začátek je dobrý, svižně ubíhá, ale po tom, co do toho začnou tahat náboženství a víru, celý film a příběh pohřbí ... děj přestane mít náboj a spád a začneme se bavit o nesmyslech, vyšších principech ... prakticky nutné zlo, a kdyby tento film nevznikl nic by se nestalo ... jedna * za krásnou Jolene Blalock :) ()

goodridge

Velmi lacný film. Od ktoreho som vobec nic necakal a velmi prijemne ma prekvapil. Pretoze ma vobec nenudil, dej mal rychly spad. Stale sa nieco dialo. ()

silv3

Tento film je absolútna tragédia. Tie žvásty s bohom, ktoré nemali vôbec zmysel, to iba podškrtli. Herecké výkony takmer neznesiteľné. A to jednu hviezdičku dávam naozaj len zriedka. ()