Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Jango_Fett

No mě osobně se to celkem líbilo, lepší než dvojka. Triky tam sice mohli být lepší, ale na druhou stranu co čekat od béčka. Je to prostě další z příběhu ze světa Hvězdné pěchoty. Žádný velkofilm jako byla jednička. Bohužel takového bombastického pokračování se už asi nedočkáme. A známe tváře z jedničky taky potěší. ()

Meridius

Ale jo, proč ne. Sympatické akční béčko, dobrej Van Dien a ty dvě roštěnky. Škoda podmixované Badeltovy hudby, nebyla pořádně slyšet. ()

Chen

Rozpočet byl pětkrát nižší, než u prvního dílu, ale triky jsou horší desetkrát. Ale o vizuální stránku tu nejde, i když tady jsou efekty prostě strašné, hlavní je satira a zápletka s vírou. Obojí je zpracováno vcelku obstojně, ale současně to mohlo být údernější a jít více pod povrch. Osobně bych nebyl proti, kdyby zůstalo jen u výtečného prvního dílu. ()

Vojťas

Jsem docela mile překvapen. Po úmorné a rádoby zapomenuté dvojce přichází další pokračování, které by se snad i dalo srovnat s jedničkou. Efekty jsou na stejné úrovni - to ovšem moc velké plus není, když vezmeme v potaz, že máme o 11 let pokročilejší dobu - režie je přijatelná a scénář je brán s podobným vysokým nadhledem jako tomu bylo v původní Hvězdné pěchotě. Z nízkorozpočtových pokračování, která vycházejí hned na DVD a snaží se vytřískat peníze na známém jméně se zrovna tohle celkem povedlo. ()

cariada

No po děsné dvojce konečně návrat k prvnímu dílu. Konečně to bylo ucelené a mělo to náký jasný děj. Ano ta béčkovost z toho kouká na každém kroku ,ale i tak jsou triky celkem pěkný. Sice mě někdy přijde ,že ty brouci jsou nesmrtelný vojáci do nich pálí co se dá a broukům to skoro neublíží. Návrat Johnna Rica byla určitě dobrá volba. Dost mě tam vadil ten Hvězdný maršál naštěstí to odnesl. Nechápu proč tam cpou to blbý modlení k čemu? kdo jim má pomoc ? Náký výplod fantazije? Moc jsem si přál ,aby přiběh náký brouk a pěkně jim to nandal !!! Schválně jestli by jim ten údajný trotl přišel na pomoc, asi těžko ,leda by se zhmotnily myšlenky a sny. ()

Nach

Dvojka byl průser. Trojka, jenž má v jistém smyslu uzavírat příběh otevřený jedničkou, má scénář, jenž rozhodně dosahoval kvalit v béčkových vodách žánru ceněné. Bohužel, vše se zadrhlo na financích. Snímek, jenž má jisté filozofické podtexty (hlavně co se víry v boha týče) a nějaké ty bitevní scény k tomu, prostě vyžaduje vyšší balík peněz na speciální efekty. Ty jsou zde opravdu... vzpomínáte na českou Saxánu a lexikon kouzel a její počítačové efekty? Tak ty zde jsou na podobné, ne-li horší úrovni. Naprosto vážně mířeno. Ať scénář měl jakékoli zajímavé texty i podtexty, vše pohřbívá opravdu špatný vizuál a stejně hrozná režie, která to celé prostě z mého pohledu neukočírovala. Dokonce je to zde tak špatné, že musím tomuto filmu dát nižší hodnocení, než na CSFD ještě horší dvojce. Tohle mě prostě nijak nezasáhlo. Epický konec se nekonal. Spíše trapas, který od toho epického trapasu zachránil jen mírně nadprůměrný scénář. 45% ()

Maty85

Oproti jedničce špatný,oproti dvojce zlepšení. Dal bych býval i 3*, ale vadila mi hlavně jedna věc a tj. až příliš zřetelně vyumělkovaní počítačoví brouci. ()

okkac

Z celkem zábavného béčka se satirou větší, než v jedničce se po bitce s brouky a přistáním na planetě se film změnil na nechutně propagandistickou náboženskou sračku. 1* za ten vtipný úvod, jinak by to byl odpad! jak vyšitý. ()

bartias

Johnny Rico se vrací a jak válka s brouky pokračuje, objevuje se dosud neznámý nepřítel. Problémy raší i ve vlastních řadách a zrada je na denním pořádku. Chcete vědět víc? Ani ne, měla by znít odpověď. V papundeklově špatném pokusu o návrat k první Hvězdné pěchotě se válečné zpravodajské deníky i odhalené poprsí objevují jen z povinosti a potřebnou dávku sex appealu nedodává ani Jolene Blalock, leč se o to její našpulené rtíky a bílé uplé tílko ze všech sil snaží. Její postava se totiž jako Rico Caspera Van Diena dějem jenom bezradně potácí jako by byla druhořadým pěšákem, podle všeho ale být nemá. Kdyby se Rico se svým komandem nasoukal do nadupaných mecha robotů dřív než blbých dvacet minut před koncem, mělo by to ještě smysl. Takhle je to ale akorát hanobení polozapomenutého kultu. ()

sir-dave

Jsem rád, že se film nesl v duchu jedničky. Opět nábory, opět ta samá atmosféra a vzhledem k tomu, že se jedná o film na video/dvd, tak skvěle uděláno ikdyž... ikdyž jsem po pár dnech vlastně zapomněl o čem byl děj a tak různě. Jednička zůstane určitě nepřekonána. ()

Benjamin-L

Už když jsem spatřil že bude třetí díl tak jsem věděl že to už nebude ono a nikdy už se žadný díl nevyrovná tomu prvnímu. To že zde byl opět Rico mě potěšilo ale to jak měli udělané ty brouky to už jsem teda neměl slov. Jestli si někdo myslí že je to lepší než Hvězdná pěchota od Verhovena tak nevim co je to za člověka. ()

Nivenx

Autoři po katastrofálním druhém dílu natočili film podobný jedničce, ale bohužel ani zdaleka ne tak kvalitní. Vrací se nám i Casper Van Dien, ale bohužel děj hrozný a režie také. Zbytek byl docela fajn, ale víc než průměr to pro mě není. 50% ()

Deyw

ten pocit, kdyz je film o 10let starsi (zdravim prvni dil!) lepsi nejen po vizualni strance...hrozna sracka..jedinej ten song na tom byl dobrej za ten nedam odpad! ()

alchac

Ale božíčku, tady je zase slaďoučce nabliťoučko! A já to vlastně docela chápu – téměř dvě hodiny čumět na prachobyčejné akční béčko z prostředí, které je jako vystřižené z Mussoliniho vlhkého snu o dokonalé společnosti, plné nechutně cynického humoru prokládaného vražděním brouků a ponižováním kudlanek, ba ve finále dokonce střílením si z kudlanctva a genocidou brouctva, nadto disponujícím ohavně předpotopními triky evokujícími Terminátora v nejlepší formě a jako vrchol všeho utrpení záběry na fujky fujky odhalené hrudníky hambatých žen. No z toho by si jeden zlostným rozrušením až naprskal oblíbené baileys na ještě oblíbenější svatou sbírku židovských pohádek, načež se musí uklidnit onanováním nad Džondikem, že. Zaplaťperun, že se mě to jako pravoVěrhoeveného netýká. ()

SeanLSD

Neviem, či je košér vyčítať Neumeierovi opičenie po Verhoevenovi, keď to bol on, kto mu tú kultovú jednotku napísal... ()

Doudis19

Jistě-že první pěchotě nesahá trojka ani po podrážku. Televizní produkce je znát hlavně u záběrů vesmíru a akční scény opravdu za moc nestojí, na druhou stranu potěší překvapivě kvalitní příběh s návratem legendárního Johnyho Rica. Pokud k filmu přistoupíte s nadhledem a schovívavostí je šance slušné zábavy poměrně vysoká. Pro fanoušky Verhoevenovi jedničky navíc povinost. ()

adams89

Co zpočátku vypadalo jako povedený žert, se skutečně stalo - Johny Rico se po deseti dlouhých letech vrátil, což je po předpotopní dvojce takový jeden malý zázrak. Stín Hrdinů Federace se mu podařilo překročit hravě, ostatně to žádnou práci ani nedalo, ale do Verhoveenova originálu to má stále daleko. Skrytý nepřítel rozhodně není žádným průšvihem nebo naopak peckou a coby béčko určené do regálů videopůjčoven neurazí ani nenadchne. S Casperem Van Dienem se také vrátilo naše staré známé vysílání Federální sítě. To samo o sobě neznamená, že tím přichází nějaká extra porce zábavy. Pro dobro celé věci ale je, že tady vůbec jsou. V rámci možností filmařů neurazí ani scénář a vedlejší postavy. Akční pasáže s počítačovými triky tomu 20-milionovému rozpočtu zhruba odpovídají a je jen škoda, že těch finančních prostředků nebylo více. Závěrečné dějství na broučí planetě bylo s příjezdem záchraného týmu tak kýčovité, až bylo zábavné, a to vlastně platí o celém filmu. Po nemastném a neslaném traileru jsem nečekal, že budu po filmu tak mile překvapen. Za daného stavu si asi těžko můžeme přát více.50% ()

Struhy

Když se v tom nebudete zbytečně šťourat a prostě se jen budete bavit (za předpokladu že máte rádi Hvězdnou pěchotu), tak "It's a good day to watch this movie". ()

t_gon

Jednička ST byla výborná nálož pořádně brutální akce a jakož takož sci – fi story. Dvojka si chtěla zahrát na nefalšovaný psychologický komorní horor a pohořela ve velkém. No a trojec pohořel naprosto stejně, avšak zcela odlišným způsobem. Trailer na Maraudera sliboval návrat ke kořenům, avšak s velice podvyživeným rozpočtem. Což by se dalo vykompenzovat solidní akci, velkou porcí brutality a solidním navázáním a pokračováním ve stopách první ST. Marně však tohle hledat po první půlce filmu. Samotný úvod nahodí směr, ve kterém by bylo výborné pokračovat do konce (sebeparodičtější verzi Federál Network jen stěží vymyslet, hudební klip „it´s a good Day to die“, komentáře v přenosech, dialogy na bojišti, ect…), avšak když se všichni nedočkavci dočkají prvního útoku brouku na „elitní vojáky“, tak se vzpomínkami zatlačí nejednu slzu! Pak už to jde jen z kopce, kdy se do všeho začne motat přehnaně debilní fanatismus, triky horší než ze žurnálu a dialogy fackující i druhý den po promítání. Samotný konec s náboženským tlacháním a mechy je jen retardovanou pomyslnou třešničkou na dortu. Mohlo z toho být sympaticky zábavné béčko, jenže tahle myšlenka rezignovala při prvním střetu s brouky a do závěrečných titulek se dobelhal výsledný zmetek. Ruce, nohy a hlavu pryč! ()