Randwulf

Nevím jestli jsou na vině bolívijské tajné služby, Palio di Siena nebo rozlučka s Mathisem, ale Quantum se asi právě posunulo na čelo Bondovek... ()

Bukysh

Scénarista si utrel riť, pozrel na papier a povedal si toto bude scenár nového Jamesa Bonda. Daniel Craig sa snaží, ale nedokážem mu fandiť, príbeh je jak som už vyššie naznačil totálna sračka, absolútne nezaujímavý záporak, akcia je celý film, takže bol som ňou prejedený po prvých 30 minútach a potom som sa už trápil aj s mobilom v ruke avšak je to také zlé, že ani mobil nepomohol a momentálne ľutujem 2 hodiny života . Tých 200 mega neviem kde zmizlo. Není to vidno, že by ich použili, mohli ich dať radšej mne. Jedna hviezda Olga Kurylenko, tá druhá Gemma Arterton, na ne sa aspoň dalo pozerať. /35%/ ()

Cartmof

Přesto, že film navazuje na Casino Royale v řádkách sekund se epické pokračování nekoná. Místo pláží a nádherného městečka z Casino Royale se děj přesouvá do vyprahlé pustiny v Bolívii, kde je to mrtvé asi jako scénář tohoto filmu. Když pominu sympatického hlavního hrdinu, tak už se dají ocenit asi jenom Bond girl na tento díl, zahraná Olgou Kurylenko, která není jen Bondova dáma v nesnázích. Hlavní záporák Dominic Grenne (omlouvám se, nepamatuju si jak se jeho jméno píše) je nanejvíš průměrný a oproti Chiffrovy z Casino Royale je to jen krok dolů. Jediné co se dá pochválit je akce, která je minimálně na stejné úrovni jako v Casino Royale. Tohle se opravdu nepovedlo a jediné, co by mě jakožto člověka donutilo se podívat na další díl je možná tak začátek filmu, což je fakt zlý. Ale jakožto člověk, který už má Craigovy Bondovky za sebou a dává jen rewatch tomu dle mého názoru možná i přidávám za aspoň nějakou návaznost na další díly. Kdyby se tento díl kompletně vynechal, příběhu dalších pokračování by to nijak neuškodilo. Dá se to brát jako takový nepovedený Filler. ()

bolan

22. HAITI / BOLIVIA - Po skvělém Casino Royale opět propad dolů. Na Bondovky jsem pes a mám rád klasiku a zaběhlá klišé které je historicky provází. Standardní akčňák tudíž neberu. Některé záběry jsou navíc tak rychle sestříhané, že je nestíhám sledovat a v ději se taky lehce ztrácím. Bondovky nemohu posuzovat jako standardní díla, ale pouze v kontextu s ostatními Bondovkami. Byť vůbec nejde o špatný film, řadím QOS právě v tomto kontextu do průměrnosti, protože v souladu s komplexní znalostí vnitřních i vnějších vzájemných, minulých i přítomných souvislostí, vlivů, zasvěcenosti problematiky a znalostí informací, nemůže "old schoolový" nostalgik odkojen klasikou s Connerym QOS docenit. ()

Ulrich

Film o tom, jak se z nemyslícího sociopatického vládního vrahnouna stane chladný profesionál James Bond. Škoda, že příběh není alespoň tak zajímavý, jako byl u předchozího Casina Royale, nicméně tam, kde Quantum trpí na nedostatek děje, tam to mohutně dohání na akci. Craig stále hraje Bonda jako toho největšího parchanta pod sluncem, jehož neustále se zvyšující body count dělá M nové vrásky na čele a opravdu si zde už nikoho jiného neumím představit. Fanatičtí zastánci klasických bondovek si zde asi budou rvát vlasy ještě více než v předchozím díle, kde jeho trademarky byly alespoň vtipně zakomponovány, ale zde byly z velké části vynechány úplně. Chybí tomu trochu ten wow effect, jaký člověk zažíval u Casina, když viděl Bonda topit maníka v záchodové míse. A mně osobně chyběla Eva Green. Olga Kurylenko sice je jedna z nejlépe vypadajících bond-girls a na plakátech vyzařuje stejný pocit bondovského luxusu, jako Aston Martin, ale její (filmová) postava mě vůbec nezajímala. Jako akční thriler je to hodně dobré, ale myslím si, že při nějakém celkovém hodnocení bondovek za pár let - tento díl bude jeden z těch méně zásadních. ()

Jabro

Když se budu na QUANTUM OF SOLACE dívat jako na běžný akční film, pak je nadprůměrný a dostane ode mě čtyři hvězdičky - napětí, akce, všechno je fajn... Ovšem nějak se vytratila taková ta "bondovská" noblesa, která všechny bondovky spojovala, proto jen tři hvezdy! ()

jarvis

nůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůďoooo. líbila se mi bohužel jen úvodní píseň ()

RickyFitts

dobrá akce, super craig, pokračování ve stylu Casino, pěkná architektura, scéna v Bregenz potěší operní fandy jako jsem já... ()

psycho_6

váhal jsem mezi 3* a 4* protože pro mě je to férových 3,5*, ale nakonec jsem se přiklonil ke třem hvězdám - a to hlavně protože i přes veškeré klady (kamera, efekty, souboje, honičky) má QOS i hodně slabých míst (příběh, spousta klišé). Ale celkově jsem z kina odcházel spokojen. ()

ddf76

Druhu bondovku s Craigem zvladl Forster velmi dobre. Jen hlavni zaporak v podani Mathieu Amalrica byl hodne nevyrazny. ()

ashtangi

SKVĚLÉ!!! Craig je nejlepší Bond, konečně drsňák po vyumělkovaném Brosnanovi. Ony ty s Brosnanem byly vůbec nereálně vyumělkované, že to připomínalo jeden velký kýč (hlavně Dnes neumírej). Trochu jsem se obával, že na tak skvělý film jako Casino royale se nedá navázat, ale ono se to povedlo. Opravdu jsem si spravil náladu po nudném Max Paynovi a překvapivě neakčním Neuvěřitelném Hulkovi. ()

Juja

Proboha proc maji filmari posledni dobou pocit, ze jediny povoleny styl akcni sceny je ala epilepticky zachvat?!? Skoro se chytam sedadla, aby se mi nezatocila hlava. Tolik nejvetsi vytka hned na zacatek, me se to totiz vazne libilo. Daniel Craig me kazdou minutu znovu presvedcuje, ze je uplne jiny nez starsi predstavitele spiona s povolenim zabijet, ale rozhodne ne horsi. Na plakatech sice nevypada tak dobre jako jeho predchudci, ale potom se na vas z platna podiva a vy vite, ze on JE Bond :) Kazdy zacatek je drsny a kdyz se na Quantum of Solance podivame jako na druhou v poradi, co se vyvoje hlavniho hrdiny tyce, je syrovy styl vypraveni vice nez na miste. Takze mi docela vadi recenze typu je tam malo hlasek, malo sexu, malo vseho. Tohle proste jeste neni Bond jak jsme na nej zvykli.. ale ani ja scenaristum neodpustim dve klasicke hlasky. Byl by takovy problem do diskuze o piti v letadle zamichat protrepat-nemichat? A nemohl se treba alespon jednou predstavit jako Bond. James Bond? Takze pul hvezdicky dolu za absolutni ztratu orientace a pulku za nedostatecnou sentimentalnost :-) ()

jorgus

akcni sceny hodne chaoticke a neprehledne, zlidsteni bonda ne moc uveritelne...pro me az na par vychytanych scenaristickych perlicek hodne slaby odvar Casina ktery se ze zacatku tvaril jako jeho upgrade:) ()

RadimFišer

Měl jsem pocit, jakoby to již ani nebyl Bond. Nádherná vizuální podívaná. Film nabitý akcí a dobrodružstvím. Jeden z nejlepších Bondů, jaké jsem viděl. Viděl jsem ho v Třebíčském kině a vyrazilo mi to dech. Chci žít jako on, jet tak se proletět za kamarádem a neřešit peníze. Takhle bych měl podle mých cílů žít. Konečně jsem viděl jednání v drahém osobním tryskáči. Camilla je naprosto dokonalá. Směle se tady postavím za to, že je nejvíce sexy žena z těch Bondovských zástupů. Přišlo mi, že pan Bond velice silně řešil svoji vnitřní bolest, uzamčen do sebe, tak jak to mělo být. Nemám tedy výhrady v oblasti herectví. Jsem hrdý, že jsem ho mohl vidět a pan Craig je lepší než Sean Connery. Ukázal a velice mu pomohla současná technologie. Hodnotím 4,5 ()

Lúca

U většiny akčních scén jsem se obávala, aby se u někoho v sále nerozvynul epileptický záchvat. Rychlost a nepřehlednost některých částí je až tristní. A když se člověk povznese nad fakt, že je ať Bonda bijete ocelovou tyčí jak jen chcete, stejně nemáte šanci vyhrát, tak je to vcelku podařené dílko. Dávám 60% ()

MAJkLSON

7/10 - Neni to ta adrenalinova a testosteronova jizda jako minule, ale i presto si to drzi velmi vysokou latku kvality. Radej budu preferovat film v tomto duchu, nez pripitomelou akcni jizdu v duchu Kuryra. ()

melloun

Bez znalosti předchozí bondovky (Casino Royale) je zážitek z Quantum of Solace poloviční. Svou chybu jsem před druhým shlédnutím napravil a příběh se najednou jevil mnohem komplexnější než na poprvé. Přesto musím trvat na tom, že akční scény se moc nepovedly a neměl jsem z nich dobrý pocit. Craig je jako James Bond dobrý, ale film jako celek má k tomuto pojmu celkem daleko. A neodpustím si zmínku, že točit Bonda na pokračování je divné, protože film by měl být dobře uchopitelný i bez znalosti předchozích dílů. Proto doufám, že Skyfall zakončí tuhle trilogii a příběh se posune dál. ()

Wawer

22. bondovka je poněkud ústup ze slávy. Casino bylo výborné, což jsem si tím vic uvědomil, když sem se dodíval na Quantum. Quantum možná není špatný akčňák ale bondovaka je to jedna z nejhorších. Foster sice funguje jako výborný režisér nizkorozpočtových nazávisláků, ale bonda prostě neutahne, k tomu, aby to zvladl si navíc přibral tvůrčí tým z bourna a výsledkem je jeho chudokrevná kopie. Za jistých okolností by bylo jediným, co schází pravě Greengrass za kamerou, to se však nestalo takže tu mame bondovku, která by se nedala nebýt Craiga, který je famozni, pomalu ani sledovat ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter