daEmoNickY odpad!

Poradna recenze. @Shadwell Ja bych spis rekl, ze to je ridka sracka plna chutnejch arasidu. Olga Kurvylenko rozdelila divaky na ty, kteri by je z jejiho zadecku radi slizali a na ty, ktery na svym lulinu radi poradnou lolinu (Gemma Arterton). Ostatne ja import z nemec nemusim a ze by mi tvrdnul, kdyz vidim Daniela "Maxu"? Ledazeby rozklepl kokos, svlazil v nem lachtanka a zapichl do nej paraplicko. To bych byl prvni v rade na olizovani orechu. *** Velice nudny pokus o gej porno. Kdepak jenom tak vzali na ty efekty? *** Kdyz uz nekdo nutne musi uriznout Bondovi koule a postavit ho pred rozkvetly kaktus a nechat ho dumat nad smyslem byti, zatimco mluvi se sectelou pani v brylich, jejiz prsy pretekaji vanu, kterou by basnik snad mohl nazvat vystrihem, ktera sedi na zaprazi domu do ktereho narazi obri meteorit, jemuz Nekdo mel zabranit v letu, misto toho aby se zaobiral otazkami zdali vubec MA SMYSL byt vedle kaktusu a mluvit s prsatou (=chytrou) brylatou slecnou opirajic se o sochu leguana. NEMA @sharky nejses sam! ()

sir-dave

Nový bond mně skoro vůbec nezaujal.. Snad jediné co ve filmu stálo za to byla akce, ale vzhledem k tomu, že to je bondovka, tak to má splňovat už jaksi automaticky i skrze velkého rozpočtu. Plus Olga hodně sympatická a ve filmu sluší v každé scéně. Doufám že ve 23. filmu více zapracujou na příběhu - tenhle mně vůbec nebral. Vše bylo zbytečně komplikované a zmatené. 2,5* především za akci, olgu a dobře vybrané záporné postavy. ()

3n3my

Ako dúfam že Bourne zostane vždy Bourneom, tak som v rovnaké dúfal aj v Bondovi. Bohužiaľ. Bondovské vychytávky nahrádza bourneovský štýl s roztrasenou rýchlou kamerou a akčnými sekvenciami, ktoré mi k starému dobrému Bondovi vybavenému najmodernejšími technologickými hračkami proste nesedia. Jedno MOBILE DEVICE je málo, tri hviezdy pre QUANTUM OF SOLACE tak akurát. ()

tom88

Nová 22. bondovka a tentokrát zaručene akčnejšia, ako tá predošlá. Akcie bolo pomerne dosť v kratšej stopáži ako som pôvodne čakal, ale 230 miliónový rozpočet je určite prehnaný a minimálne 50 miliónov niekam zmizlo. Dejovo je QoS nepríliš pútavé a námet je odfláknutý. Réžia je celkom fajn, ale žiadne extra vychytávky. Strih je dravý, ale kamera v akcii chvíľami moc roztrasená a tým pádom tam je dosť veľký chaos. Titulky a zvučka v úvode je nič moc, ale za to zvuk a hudba počas filmu je viac než len fajn. Nový Bond je celkovo nadpriemerná záležitosť, ale nič extra nečakajte. Nemastné a neslané chvíle sa vyskytujú počas celého filmu. Dúfam, že nový projekt dopadne o niečo lepšie. Dávam 4*, ale s odretými ušami. 72% ()

reky

Hodně váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože nejnovější bondovka mi přišla o něco horší než parádní Casino Royale. Začnu klady - úvodní půlhodina je skvělá akční jízda, bál jsem se nějakýho zběsilýho střihu, neni to však vůbec špatný, ba naopak. Trumfnout honičku na staveništi z Casina se sice nepodařilo, ale moc nechybělo. I ostatní akční sekvence lze označit za výrazně nadprůměrné. Dalším pozitivem, které přetrvává z předchozího dílu, je Daniel Craig, který mi v roli Bonda sedí víc než Brosnan. Teď k záporům - kromě akčních scén mi film zas až tak zajímavý nepřišel, nějaké pasáže byly i trochu nudné, takový pocit sem u předchozího dílu neměl. Celkově i příběh se mi tady zdá slabší, resp. ze zajímavého tématu Jižní Ameriky se dalo vytřískat o něco víc. Nějakej ten bodík musím přihodit za Olgu, ale na víc než 3* to s odstupem není ani náhodou, Casino je prostě někde úplně jinde a na rozdíl od Quantum má sakra švih i poněkolikáté. ()

Radiq

Tak se mi zdá, že od Casina Royale to trochu moc zbondovatělo. To znamená vrátilo se do trapnějších bondovskejch kolejí - samé výbuchy, neuvěřitelné přežití, vyhnutí se všem kulkám a technologické vychytávky jak z budoucnosti. To všechno snižuje kvalitu filmu o stupeň dolů. Bohužel. Nevím, jestli je to režisérem, nebo to dostal nakázaný od producentů, ale prostě je to propad dolů. A ta Olina Kurylenkovic, to je prostě koc. ()

tomeek

Craig je dobrý, ale pro samé honičky a výbuchy jsem jaksi nepostřehl příběh. Zmatené, zamotané, zbytečné. ()

LukeUp

Do filmu jsem šel s tím, co mi řekli lidé, kteří to viděli "je to trapný a ani se tam neobjeví hlaška Bond, James Bond, už to prostě není Bond". Já teda nevím, ale že by to nebyl Bond? Mně to přišlo výborný. Nabušený film plný akce a tradiční bondovský elegance. Casino Royale se mi sice líbilo trošku více, ale tohle rozhodně také stojí za zhlédnutí. ()

Noviik

A tady můj překvapivě objevený zájem o nové bondovky nejspíš skončil. Daniel Craig byl skvělý, stejně tak Mathieu Amalric, ale příběh byl až nudný. Škoda... a přitom účast Jacka Whitea na soundtracku mi udělala velkou radost... ()

Sabrewulf

Asi úplně nejhorší Bond jakého jsem viděl s nejhoršími úvodními titulky a nejhorší Bondovskou písní. S nejhorším představitelem Bonda. Do háje, já chci zpátky toho vtipného, elegantního pána. EDIT: A ten rozpočet je tunel jako svině. ()

vesper001

Úvodní honička má skvělý drive (jak zničit co nejvíc aut snadno a rychle) a totéž platí o první bitce muže proti muži (jak zničit Sienu snadno a rychle). Pak to ale začne jít z kopce. Objeví se pár starých známých a spousta postav s minimální životností. Bohužel, hlavní záporák (ekologický aktivista) nesahá Le Chiffrovi z Casina ani po lakýrky a dekoraci jménem Olga Kurylenko nelze s Evou Green vůbec srovnávat. Bond Daniela Craiga je pořád neřízenou střelou a čím dál víc se stává zabijákem bez emocí. („Zabíjet je přirozené.“) Váhám mezi 2 a 3***. Všechny přísady Quantum sice má, ale ten koktejl mi zkrátka nějak nechutnal. --- 9. 11. 2012 Po třetím zhlédnutí – i s maximálně kladným předpojetím a pokročilé craigoiditidě – je to pořád jen za tři. Akční scény jsou výborné, likvidace poměrně zajímavé, ale mezi Bondem a jeho girl panuje doba ledová (i když – přehodí jí své sako přes ramena!) a děj má blíž ke klipu než filmu. Quantum je dobré jen pro dvě věci: pokud toužíte vidět Bondovu demoliční exhibici země-vzduch a chcete se dozvědět trochu víc o Vesper. Ale výsledek není nijak povzbudivý. ()

Nivenx

Bohužel mě nikdy James Bond nebral. Všechno zvládnul, byl nezničitelnej a filmy s ním byly vždy neuvěřitelně stupidní. Rád bych dal více, ale za mě to není více jak 35%. ()

panMartin

Po vynikajícím Casinu Royale určitě velké zklamání. Kam se poděl vtip, elegance a krása. Nemůžu si pomoct, ale mě to všechno přišlo hrozně zmatený, akční scény byly tak neuvěřitelně trapné že ztratily všechno kouzlo, příběh zmatenej, celkově mi to vůbec nesedlo. Hlavní záporák absolutně nevýrazný, nová Bondgirl nesahá Eve Green ani po kotníky. Nic zásadního se neděje a tak je to i celkem nuda. Spolu s V tajné službě jejího veličenstva je to rozhodně nejhorší bondovka. ()

dr.fish

Naprosto prasácky sestříhaná úvodní scéna a některé další mne málem donutily film vzdát. Měl jsem pocit, že se dívám do stroboskopu. Naštěstí jsem vydržel prvních zbytečných dvacet minut a pak už se to dalo přežít. Rozhodně nejslabší ze všech nových Bondů. 55% ()

CinemaRanger

Po Casino Royale velký propad kvality dolů. Jako malej jsem si sice tento díl užíval a dokonce byl můj oblíbenej díl, ale teď vidím jen špatný akční film. Akce je hrozná a nekoukatelná. Kamera roztřesená a střih šílený. Scénář zamotaný, záporák nevýrazný a Bondgirl vyloženě otravná. Aspoň Craig hraje opět výborně a líbí se mi, jak se tu pracuje s následky CR. ()

hans500

Craig opět skvělý, režie jen o trochu horší než u Casina Royale, scénář velice dobrý, ostatní herci hrají také dobře, akční scény jsou povedené a přehledné a zase skvělá hudba Davida Arnolda, jen ten úvodní song v titulkách mě tentokrát moc nenadchnul. Není to tak dobré jako Casino Royale, ale povedlo se velice slušné pokračování - silných 5*. Viděno v kině 14.11. 2008 ve 20:00. ()

Triple H

Musím na rovinu povedať, že negatívna masáž (tlač, kamaráti) na mňa zabrala a do kina som išiel s pomerne nízkymi očakávaniami. A zbytočne. Nový Bond sa mi páčil ešte viac ako Casino Royale. Film bol krásne natočený (neviem či za to môže Bystrické Europa Cinemas, ale obraz bol naozaj dačo extra) a z vizuálneho hľadiska som lepšiu bondovku veru nevidel. Dej bol zaujímavý a dynamický. Akčné scény super- Forster ich zvládol s úplným prehľadom. Inšpiráciu Bourneom tam je cítiť, ale mne sa bondovská variácia zdala lepšia. A to skrátka z toho jednoduchého dôvodu, že scénam nechýbala dravosť a živelnosť, ale boli PREHĽADNÉ. Ďakujem, pekne- konečne to niekto skombinoval tak ako to má byť. Daniel Craig je pre mňa momnetálne najlepší Bond, pričom som vyrastal na Brosnanovi, takže sentiment u mňa absolútne nezavážil. Už v druhom filme má rolu v malíčku a dokáže pomocou aj najjednoduchšej mimiky vyjadriť vnútorné rozpoloženie svojej postavy. Olga Kurylenko taktiež nad očakávania fajn. Na Mathieua Amalrica som počul dosť kritické názory, ale nechápem. Je parádne slizký a pôsobí príjemne civilným dojmom. Pre mňa osobne možno aj lepší ako Le Chifre. Ostatní sú všetci v pohode a veľmi ma potešilo ako zaujímavo sa vysporiadali napríklad s takým Mathisom. To bola skutočne scéna, ktorú si zapamätám. Skrátka sa mi to naozaj páčilo a klasické bondovské atributy mi vôbec nechýbali. Ukázalo sa, že Casino nebolo ozvláštnenie série pred zapdnutím do zabehanejších koľají, ale pre fanúšikov príprava na to čo bude nasledovať. Pristupovať s takouto odvahou k mašine na prachy čo už desaťročia vynáša je veľmi osviežujúce a hodné pochvaly. Marc Forster u mňa dosť stúpol. Jeden z filmov roka 2008. Po prvom pozretí ****1/2. ()

Decker

Z Bonda se stava cistokrevny profesional, tam kde jini hlasili je Craig suchy a pohotovy, s nicim se vyrazne nemaze a zloduchy vozi Land Roverem doprostred pouste s plechovkou motoroveho oleje k dobru. Jinymi slovy, Daniel Craig mi osobne velmi sedi, je to vsak naprosto jiny James Bond, nez na jakeho jsme zvykli. Zkuste ho i vy, nekouse, ikdyz vypada tvrde a mozna vas pobavi. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter