Populární novinářka Karen White (Dee Wallace Stone) má nezvyklého obdivovatele – Eddieho Quista, sériového vraha a násilníka. Rozhodne se zúčastnit hry na jeho dopadení, ale po jeho zatčení a usmrcení ji začnou pronásledovat nezvyklé noční můry. Na doporučení psycholožky se podrobí rehabilitaci, ale postupně zjišťuje, že propadla stejné závislosti jako kdysi Eddie. S úplňkem se v ní probouzí touha po čerstvé krvi. (oficiální text distributora)

Goldbeater

Kvílení vlkodlaků je zřejmě jediný zcela čistokrevný horor Joa Danteho (ač podobně jako Piraňa obsahuje docela dost odlehčení) a jeden ze dvou nejlegendárnějších vlkodlačích hororů osmdesátých let, ne náhodou proti sobě postavených v boji o Oscara za speciální efekty. Kvílení vlkodlaků tenhle boj sice prohrálo, v mých očích nicméně za svým soupeřem nijak nezaostává a jako horor dodnes dobře funguje. Potěší navíc obsazení legendárního Dicka Millera do jedné ze zásadních vedlejších rolí a celá řada známých osobností v rolích epizodních (mimo jiné Roger Corman, John Sayles a Jonathan Kaplan). ()

Anderton

The Howling beriem ako horor, v ktorom sa tvorcovia fakt s ničím nesrali. To myslím predovšetkým na úrovni scenára a vývoja deja. Nie zrovna každý sa zachráni a pointa je vymyslená perfektne. Samozrejme s efektami to už vzhľadom na vek filmu také pôsobivé nie je, ale práve s prihliadnutím na vek filmu ich aj oceníte. Len škoda, že ústredná myšlienka zaznie vo filme asi tak často ako kvílenie vlkodlakov, ale buďme radi, že tu snaha o myšlienkový presah aspoň bola a nie je uvarená z vody. ()

nash.

Nevím čím si Kvílení vysloužilo tolik pokračování, protože jde o zcela průměrný béčkový horror, u kterého se člověk téměř ukouše nudou než se konečně začne něco dít, a to to něco není navíc nic úžasného. Jen vlkodlačí rutina, která navíc jakoby si nebyla jistá zda krev, sex a solidní masky stačí, a tak se to všechno pokouší ještě pojistit snahou o humor. Podobně to ve stejném roce zkusil také Landis, a nutno uznat, že jeho Americkému vlkodlakovi v Londýně to vyšlo, po všech stránkách, mnohem lépe. ()

PetrPan

Až poslední třetina mi připomněla, že koukám na de facto kultovní snímek o vlkodlacích. To předtím bylo téměř k uzoufání. Nepovedené potácení se od ničeho k ničemu se zoufalou nánou, které se místo dychtivě očekávaného znásilnění neznámým úchylem v pornokabince, dostalo něčeho jiného. Hodinu stopáže si pak nebyla štond vzpomenout, čím se o ni nakonec vlastně otřel a proč to bylo tak chlupaté. Nakonec i s manželem odjede na tábor pro magory a konečně začíná pořádná šou. Poctivé a vynikající masky, slušná porce krve a povedená, leč očekávaná tečka. Tři důvody ke třem pěkným hvězdám. P.S. Obsah od distributora opět sepsaný debilem. Je to jinak. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = 28.1.2000, réžia slovenského znenia (LUNA 1999) = MARTIN MEDRICKÝ - uvedené pod názvom ZAVÝJANIE (21.1.2011) ()

GigaPudding

Howling 2 byla vtipná blbost s ninjakrytinářem a podobnýma věcma, ale první howling si jakože svou vážnost dokázal udržet, akorát se dost vlekl. Na to že je to tak krátký z toho šlo docela spaní a to hlavně v první půlce, kde se skoro nic neděje. V druhé půlce to zase přehánějí s maskama a animovanýma figurkama a zase pěkně vlekle. Snad v žádným filmu se vlkodlak neproměňuje tak pomaloučku jak tady :). Skoro to teda bylo na ** ale ten konec to vytáhl dost, protože byl vtipnej a byl tam i Wookie s čumáčkem :). ()

SOLOM.

Nejlepší díl celé série s přibaleným dárečkem v podobě skvělé Dee Wallace. Filmy o vlkodlacích jsou většinou otřesné a jen málo který z nich má na lepší než průměrné hodnocení. Najdou se mezi nimi samozřejmě i vyjimky, ale mnohdy jde spíše jen o trapnou přehlídku nepříliš vábivých speciálních efektů. Tentokrát mě film potěšil nejen svým příběhem, ale i docela zdařilou přeměnou. Lze zde samozřejmě vidět i kýčovité scény a momenty, ale i tak jsem se u toho docela bavil. ()

eraserhead666

Tak další zářez ze 101 horrorů, které musíte vidět než umřete za mnou. A musím říct, že jsem z toho byl dlouho trochu rozpačitý. Ten rozjezd byl tak podivně nijaký, až jsem si tu knihu musel vytáhnout z knihovny, nalistovat a přesvědčit se, že koukám opravdu na správný film. Naštěstí se to ve druhé polovině překlopilo do správné roviny a atmosféry. Některé triky byly fajn, některé postavy dost divné, film neustále kličkoval mezi dobrou atmosférou a až tragikomikou. Nakonec to bylo docela fajn, ale že by tohle patřilo k tomu lepšímu z vlkodlačích kousků? Moc ve vlkodlačích filmech tedy nejedu ale o pár lepších bych věděl. ()

Karamanlis

Spolu s akčnými Dog Soldiers britského režiséra Neila Marshalla, vnímam The Howling ako najlepší a najhrôzostrašnejší werewolf movie, aký som kedy videl a v rámci plejády hororov, ktorú priniesli pre tento žáner nezvyčajne plodné osemdesiate roky, ho považujem za jeden z najvýraznejších výtvorov vôbec. ()

ARI50

No vlkodlaci se moc nepředvedly slabší ale vcelku povedené mělo to své chyby a nedostatky ale zase věci co byly v pohodě. ()

Litsarch

Hodně dlouho film balancoval na hranici trojky, ale posledních 30 minut mě naprosto utvrdilo v lepší čtyřce. 2/3 filmu je pravda taková klasická žánrovka na tu dobu. Ničím neohromí, ničím neurazí. Posledních 30 minut tomu ale dává ty správné grády a jsou přesně tím důvodem, proč má The Howling status "klasiky", jelikož atmosféra vyletěla strmě vzhůru. Ty masky jsou skvělé a celá ta přeměna na vlkodlaka musela tenkrát pro lidi působit dosti děsivě, jelikož i dnes působí dobře. Sice asi nikdo nechápe, proč Karen na tu tří minutovou scenérii přeměny kouká a neuteče, ale čert to vem. :D Závěřečné 2 scény podtrhly celý film a já jen zapleskal. :) ()

Terva

V každém z nás je skryta nebezpečná šelma........ Ocenění :Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´81 ( USA ): - Cena za nejlepší hororový film. - Nominace na ceny za nejlepší masky a nejlepší speciální efekty. Scénář : John Sayles a Terence H. Winkless. Kamera : John Hora. Hudba : Pino Donaggio. Tento příběh se dočkal šesti pokračování, které mají pouze jediný společný prvek, a to přítomnost vlkodlaků, jinak na sebe dějově nenavazují - Howling II: Stirba - Werewolf Bitch (1985), Howling III (1987), Howling IV: Original Nightmare, The (1988), Howling V: Rebirth, The (1989), Howling VI: Freaks, The (1991) a Howling: New Moon Rising (1995). Nutno dodat, že tento byl první a nejlepší. ()

Dale

Má to pár nezabudnuteľných scén (niekoľkominútová premena muža na vlkodlaka), ale celkový dojem je taký priemerný. Ako horor to moc nefunguje a ako komédia sa to netvári, s výnimkou záveru. 50% ()

corpsy

Zaujímavý horor s dobrými vlkodlačími efektami. Jeho najväčšou smolou bolo, že bol uvedený v rovnakú dobu ako AMERICKÝ VLKODLAK V LONDÝNE, a tak trochu zapadol. Celkove kvalitné dielko. ()

liquido26

Tenhle horor na mě působil trochu rozpačitě. Nápady to nemělo špatné, ale místy to bylo hodně úsměvné (hlavně ty triky). ()

sidzej

Po technickej stránke solídne odvedené remeslo s dobrou atmosférou. K tomu feeling 80. rokov a krehká Dee Wallace čo viac si priať. Predovšetkým kvalitnejší scenár ktorý nebude obsahovať otrepané žánrové klišé. Vlkodlačie premeny boli doslova trápne. Prvá polovica filmu OK, druhá pre mňa znamenala stratu záujmu čo sa u Danteho stáva pravidlom + ten príšerný koniec v priamom prenose bŕrrrrrrrr. 50% ()

ledzepfan

Já nevím no-koukal jsem to, dokoukal jsem to, neurazilo mě to...ale...Je to takové rozpačité..Stejně jako jsem nevěděl jestli jsou ty proměny fajn oldschool, nebo směšný fail, tak stejně nevím jestli je ten film relativně povedená vlkodlačina, nebo pochybný produkt osmdesátek. Něco fajn, něco nuda, pár scén paráda, jiné zase blábol.... Prostě za 3 a poberte si to jak chcete. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman