Populární novinářka Karen White (Dee Wallace Stone) má nezvyklého obdivovatele – Eddieho Quista, sériového vraha a násilníka. Rozhodne se zúčastnit hry na jeho dopadení, ale po jeho zatčení a usmrcení ji začnou pronásledovat nezvyklé noční můry. Na doporučení psycholožky se podrobí rehabilitaci, ale postupně zjišťuje, že propadla stejné závislosti jako kdysi Eddie. S úplňkem se v ní probouzí touha po čerstvé krvi. (oficiální text distributora)

fcreading

Škoda tej prvej polovici ktorá je neúprosne nudná dal by som aj 5. Ale ináč Howling od režiséra Joe Danteho je skvelá ukážka dobrého hororu ktorý si buduje napätie už od začiatku a dáva nám najavo očom vtomto filme pôjde. Maska vlkodlaka vyzerá dobre a tá premena je dobre spravená a herecké výkony sú taktiež dobré 80 percent. ()

havLord

Tak, a je to - tímhle filmem končím s vlkodlačími horory. Konečně mi došlo, že tahle sorta filmů prostě nebude nikdy mému nosu dost vonět. ()

PKD

1.polovina je silnou zkouškou divákovy trpělivosti, natahované až za hranu. 2.polovina to už nezachrání, i když jest lepší. V 15ti docela srandonuda. Dnes...již nekoukatelné. ()

raimi

Osmdesátkovej vlkodlačí filmeček, kterej se rozjel v sedmidílnou sérii s povětšinou podprůměrnou kvalitou. ()

ben666

Po zhlédnutí ostatních dílů jsem musel dát o hvezdičku navrh. Prostě stará dobrá vlkodlačí klasika která neomrzí a jednoznačně nejlepší díl série. ()

Gorehound

Priznám sa, že aj ja som Howling tak trochu podcenil. Registroval som ho, videl som ho viackrát, vždy sa mi s výhradami páčil, ale až s 4k-čkom sa mi otvorili oči. Pôsobivá, pomalá atmosféra, krásne prostredie lesov, mora, chatiek versus špinavé veľkomesto, postupné gradovanie deja a pekne dávkovaní vlkodlaci. A keď prídu na scénu... Nechápačka nad maskami a efektami. Ako to dokázali zvládnuť bez hnusného CGI, hlavne úžasnú transformáciu, to je aj dnes na spadnutú sánku. Wau. ()

AlistairMir

Cca ve 12ti letech jsem na original VHS u našich v obýváku našel film Kvílení vlkodlaků V. A nelíbilo se mi to tak silně, že jsem se zařekl, že další díly této série zkouknu leda když mi budou filmy s vlkodlakama docházet. No a po 18ti letech se tak i stalo a já si s trpkostí stáhl první díl série Kvíleni vlkodlaků. A po zhlédnutí jsem zůstal chvilku jako opařenej a marně dumal jak je možné že Kvílení 1 a 5 jsou filmy ze stejné série. Dostal jsem totiž bezvadnou chlupárnu, která mě bavila (hlavně od příjezdu do kolonie se film rozjíždí na bomby) , bezva prostředí, vlkodlaci vypadali 100x lépe než ta plyšová krysa v pátém dílu a mělo to i hutnou atmosféru. Jsem zvědav u kterého dílu se to zvrhne, ale každopádně už se s chutí dnešní večer chystám na dvojku a budu doufat, že pětka byla prostě jen omyl (něco jako "Halloween 3" ). Doporučuje devět vlkoušů z deseti. ()

honajz2

Snad poprvé jsem od Danteho viděl nějaký vážně se beroucí nerodinný film a dopadlo to celkem blbě. I přes pár zajímavých prvků a dobrých nápadů v rámci žánru mě to za celou dobu neoslovilo, nebavilo, žádnou silnější atmosféru jsem tam taky necítil, scénář mi přijde chatrný, postavy mi byly úplně ukradené... Zvlášť první polovina mě vůbec nebavila, ta druhá na tom byla o něco líp a jen kvůli ní se to u mě vyšplhalo na ty dvě hvězdy, ale jinak mě to zklamalo a to jsem od toho ani moc nečekal. 2* ()

Jino

Šikovně zvládnutí vlkodlaci, moc jich není vidět v celé jejich kráse. Jejich proměna je hezká až teda na ty umělé tesáky, které naznačovali brzkou přeměnu ve vlkodlaka (ty mě trochu zklamaly). Ale jinak dobrý horor, škoda že to po čase omrzelo. ()

Rodriguez

Takový slušnější televizák s excelentními maskami, hustou a napínavou atmosférou. Rád se podívám na další pokračování, až se dostanou do naší distribuce. ()

cariada

Začátek dlouhé hororové série. Moderátorka je pronásledována vlkodlakem, což ona neví, ale velice brzo zjistí. A už se jde na věc, nebot je vržena přímo do lůna jejich komunity. jsou tu opravdu krásné záběry na měnící se lidi, moc pěkný triky. Vlci vypadají krásně . Děj je pěkný a pořád se něco děje,vše má dobrý spád a akci, konec je celkem jasný, jak to taky u hororu může jinak dopadnout než dobře.... ()

Bláža

Jeden z těch povedenějších filmů o vlkodlacích. Překvapivě se tu nevykytuje jeden, ale hned celá komunita vlkodlaků. Příběh začíná jako detektivka a zhruba do poloviny filmu téměř nic nenaznačuje tomu, že by mělo jít o horor. Napětí je tu gradováno, v několika vlnách se objevují atmosférické scény, které jsou ale před vyvrcholením utnuty. Tahle roztříštěná stavba ale dodává perfektní základ pro druhou polovinu filmu, která je neuvěřitelně našlapaná – jednak se tu prolínají lidové pověry (stříbrné kulky) a pak se o zábavu stará celá vlkodlačí komunita, kdy se spád děje až do konce filmu nezastaví. Hlavně efekty jsou výborné – maska a proměna na vlkodlaka vypadá neuvěřitelně dobře (hlavně obličejová část – čenich a tlama). Jen ty uši vypadají moc špičatě a místy až komicky. Nevím, jestli je to nějaké nevyřčené pravidlo, že se v každém filmu o vlkodlacích musí objevit nějaký odkaz na původní film The Wolf Man, ale tady je jich hned několik – jednak se tu vyskytuje postava dr. George Waggnera (Waggner byl režisérem Wolf Mana) a úplně na závěr se na televizní obrazovce objeví přímo sekvence z tohoto filmu. Narozdíl od svých pokračování je The Howling skvělou podívanou. ()

Mol

IT WAS PROBABLY SOMEBODY'S STRAY DOG. IT DIDN'T SOUND LIKE ANY DOG I'VE EVER HEARD BEFORE! Filmu strašně chybělo jakékoliv napětí, tak je dobře, že alespoň masky vlkodlaků byly famózní. Nejvíce pobavila scéna zvířecího sexu mezi Billem a Marshou. To byla fakt divočina. Nejsympatičtější postavou se stala Terry Fisher a nejlepší scénou ta závěrečná ve studiu. Film měl navíc, ale nezvládl to. ()

Koly

THE HOWLING jsem už prostě nemohl nadále ignorovat. Spokojen jsem ale tak napůl. Především bych viděl problém v pomalém rozjezdu, dále pak v nevyužití trumfů, které Dantemu poskytly hluboké lesy a vůbec odlehlost celého místa, kde se odehrává hlavní část filmu (mohlo to mít atmosféru jako řemen). A do třetice jeden z nejhorších závěrů, jaký jsem kdy v horroru viděl. Všechny výše zmíněné nedostatky ale s přehledem gumují skvělé masky a triky. Především bych vyzdvihl detailní studiji proměny Eddieho Quista ve vlkodlaka. Výše zmíněný pomalý rozjezd zase vyspravuje druhá polovina, která je opravdu strhující a vlkodlaky se to v ní jenom hemží. V tom ostatně taky vidím veliké plus, že se Dante nespokojil jenom s jedním vlkodlakem. Určitě jeden z nejlepších vlkodlačích horrorů, jaké jsem kdy viděl, ale v rámci všech horrorů mnou viděných znamená až druhou ligu. ()

Sabrewulf

Srdcovka. Spolu s Americkým vlkodlakem v Londýně nejlepší vlkodlačí horor. A Marsha (Elizabeth Brooks) je jedna z nejhezčích ženských, co jsem kdy viděl. ()

Nivenx

Málokterý vlkodlačí film je vážně dobrý, ale tenhle to opravdu není. jde o velice průměrný film, který mě ničím nevyděsil. 45% ()

Doudis19

Dnes už divák za působivé nepovažuje tytéž věci jako před 30-ti lety. Kvílení vlkodlaků je toho zářných příkladem. Hodinu naprosto nezajímavé nudy, 3 přeměny s pěknými "mokrými" efekty a povedenými maskami, nějaký ten kousanec a dosti neuspokojivý konec. Některé klasické filmy zkrátka čas nezastavý. ()

TO

Masky naprosto perfektní. Možná to nejlepší ztvárnění proměn vlkodlaků co jsem kdy viděl. S příběhem je to již trochu horší, sice originální ale nějak jsem se v něm ztrácel. 70%. Ještě lepší vlkodlačí horor je třeba Kingova Stříbrná kulka. ()

Kubaso

Dobře míněná pocta žánru. Joe Dante se tady pokusil skloubit starou hororovou školu s moderním pojetím. Bohužel, oba diametrálně odlišné postupy se během filmu navzájem negují a jako horor "Vytí vlkodlaků" prostě selhává. Přitom mu rozhodně nechybí koňské dávky režijní invence, fantazie ani kvalitních efektů (vůbec první natočená sekvence proměny ve vlka). Největší chybou je, stejně jako u Cormanem produkovaných "Piraní", nedostatek nadhledu, jenž udělal z pozdějších "Gremlins" kasovní trhák a klasiku 80-tých let. I tak se ale jedná o originální a zajímavý snímek, který s přehledem stačí na dnešní bu-bu-bu videoklipy... ()

Mishqo

Nedarí sa mu vyhýbať šablónam hororov 80. rokov. Veľa hercov je priam amatérskych a otravných. Ale tie masky/make-up vlkodlakov boli naozaj vydarené a atsmoféra zahmlených lesov tak isto ponurá. 60% ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman