Velitel

Československo, 1981, 7 h 30 min (Minutáž: 71–81 min)

Kamera:

Alois Nožička

Antonín Procházka, Jaromír Štemberg, Jozef Holec, Václav Neužil st., Rudolf Jelínek, Josef Vinklář, Antonie Hegerlíková, Marta Hrachovinová, Ota Sklenčka, Boris Rösner, Dušan Jamrich, Tomáš Töpfer (více)

Epizody(6)

Začátek školního roku je stejný i pro studenty vojenské vysoké školy. Do posledního ročníku nastupují dva kamarádi - Petr Lípa a Zdeněk Horák. Oba jsou navíc členy lehkoatletického družstva, které vede přísný, nesmlouvavý a trochu podivínský kapitán Marek. Po závěrečných zkouškách oba vstupují do strany a pracují v armádě, kde plní důležité a náročné úkoly. Jejich soukromé životy se odvíjejí od jejich práce. Manželství se rozpadávají, lásky chladnou, pracovní morálka klesá a přicházejí problémy. (TV JOJ)

czprava odpad!

Se zatnutými zuby jsem dal první díl, ale druhý, to fakt už nešlo. Bezduché nicneříkající tlachy zelených mozků na svazáckých schůzích, naprosto vytržené scénáristické nádechy, resp. výdechy, fakt nic pro nevojáka. Možná to oslovuje kluky, co to prožili, ale i tak si myslím, že se to hodně odvrací od tehdejší reality. Za mě odpad, na který prostě nemám náladu. energii ani čas. Podotýkám, že seriál podobné tématiky "Chlapci a chlapi" mám fakt rád a viděl jsem jej několikrát, tohle mu ale nesahá ani po kotníky vojenských škrpálů. Sorry. ()

shakened

Cha, dialogy jak v ulici. Obsah - propaganda, takhle to v armádě u bigošů přeci nefungovalo. Velitelé čet profi gumy? Kdepak. Absa si tyká gumou? Střelby přeci vypadaly taky úplně jinak. Prostě hnus fialovej. ()

Johny2022 odpad!

Keď Chlapci a chlapi boli odpad, ako nazvať toto dielo?  Snažil som sa, ale fakt nepozeratelne niečo, čo nemá hlavu ani patu ()