Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Skeksis

Toto bola nuda, ale veľmi dobre natočená. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale 188. minút a v podstate to môžte zhrnúť do desaťminútového filmu?!!! No nie, herci skvelí, scenár tiež, ale naozaj by so to skrátila. ()

Dakken

Tento film som videl nespočetne veľa krát a predsa ho vždy pozerám ako prvý raz. Človek by povedal, že po opakovanej projekcii film stráca na čare, ono to je aj logické, no nie v tomto prípade. Vždy si zo snímku viem vziať niečo nové, nejakú zdanlivo postrádateľnú myšlienku, ktorá postupne začne naberať na váhe.  Človek predsa potrebuje na nejaké veci čas a možno aj dospieť, aby si z kultových filmov vedel odniesť nie iba vizuálny zážitok, ale uchmatnúť si z toho posolstvo, ktoré má väčší, hlbší dosah. Toto sa netýka iba filmov. Máme nespočetne veľa možností sa učiť, vnímať a priestor na to, byť videný a počutý. Pri najmenšom by sme si mali uvedomovať váhu podobných diel ako je toto, pretože ich nie je veľa a svoje posolstvo, výpovednú hodnotu si budú so sebou niesť aj ďalšie generácie a aj ďalšie generácie posadí tento film na zadok. Treba oslavovať a vždy pripomínať časy, kedy vznikali kvalitné filmy s dušou, ku ktorým sa pristupovalo s citom nie iba so zámerom čo najväčších tržieb, ale dať divákovi nevšedný, emotívny zážitok, na ktorý si spomeniete už iba pri názve filmu. Ten pocit je tak hlboko zakorenený, že si presne pamätáte na tie emócie, na ten silný príbeh, ktorý autor s láskou reprodukoval divákovi. Zelenú Míľu netreba predstavovať všetci vieme s čím máme dočinenia a vieme že je to nadčasový, veľmi kvalitný počin. Pre mňa je obzvlášť inšpiratívnym, náučným a má špeciálne miesto v mojom rebríčku. Vďaka za takéto diela, ktoré vedia veľmi jednoducho zmeniť pohľad na svet. Všetko je to iba o tom, či sme ten pocit ochotný ďalej rozviť a nakŕmiť. Ani neviem či som našiel správne slová a bol dostatočne zrozumiteľný, no chcel som povedať že milujem Zelenú Míľu hlavne kvôli jej sile, láske a presahu. ()

Almásy

milujem filmy od dlzky 175+ takze uz len preto mam rad ten film. dalej je to jeho neuveritelna duchovna hodnota a absolutne uzasny a kozmicky vykon michaeal clarka duncana. dojima dodnes. ()

LondonGirl

Výborný film nie je výborným filmom preto, že je ocenený Oscarom, ale preto, že zaujme 10, 30 aj 60-ročných divákov, ktorí si ho radi pozrú viackrát, a pritom si každý jeden z nich zoberie z neho iné pocity a myšlienky. Zelená míľa patrí medzi tieto filmy. ()

pfa

Vynikající drama s troškou mysterie a troškou slz na závěr. Herecké výkony prakticky všech rolí, jak malých, tak těch velkých, jak těch dobráckých, tak i těch parchantů, jsou přímo fascinující... Nádhera! [1O/1O] A jen tak mimochodem, všímám si zde jakéhosi srovnání, či víceméně souboje s Vykoupením z věznice Shawshank, a tak trochu nechápu, koho jako (a hlavně proč) napadlo tyto dva snímky tak vehementně jaksi spojovat a porovnávat. Každý film je přece naprosto svůj a je o něčem jiném, to co je tedy jaksi maximálně spojuje jsou "pouze" tři fakta - autor jejich předloh, jejich filmový "šéf" a bezpochyby jejich kvalita... ()

silent cut

Tento film budiž ponaučaním pro všechny, kteří odmítají jakýkoliv filmový žánr, ať už z jakýchkoliv důvodů... Nemám rád vězeňské filmy....jenže Zelená míle... Vy, kdož máte rádi podmanivé příběhy... Podívejte se... Howgh... ps...tento film jsem viděl nejednou...byl jsem spokojený...několikrát... ;) ()

Specs

Hlášky: John Coffey: - "Bude tady v noci světlo?" Paul Edgecombe: - "Proč?" John Coffey: - "Já se totiž někdy ve tmě bojím." Paul Edgecombe: - "Ano, chodba je rozsvícená." & Melinda Mooresová: - "Kdo jsi?" John Coffey: - "John Coffey. Jako kafe, ale napsaný jinak." & John Coffey: - "Cejtím kukuřičnej chleba." Paul Edgecomb: - "To je od mé paní. Chtěla by ti poděkovat." John Coffey: - "Poděkovat za co?" Paul Edgecomb: - "Ty víš. Že jsi mi pomohl." John Coffey: - "Pomohl s čím?" Paul Edgecomb: - "Ty víš." (Nenápadně si ukáže na slabiny.) John Coffey: - "Ó. Byla vaše paní spokojena?" Paul Edgecomb: - "Několikrát." & John Coffey: (k Paulovi) - "Jsem unavenej, šéfe. Jako pes." ()

V-Ray

Nádherný příběh z nepříliš krásného prostředí věznice. Emocionálním útokům tohoto filmu se neubráníte ani kdybyste chtěli, ale na rovinu, kdo by nechtěl. Závěrečná poprava Johnova poprava byla opravdu dojemná a krásná. Nenapodobytelný příběh. ***** ()

manonfire

Nádherná pohádka. Nereálná, lehce podbízivá neskutečně milým obrem, který je tím posledním, který by měl trpět, ale krásná. Esence humanity. Navíc nejméně pět herců z jednoho filmu by zasloužilo Oscara. Nedostal ho nikdo. Jeden z nejpůsobivějších filmů, který kdy vznikl a je mi jedno, že to píši ve chvíli, kdy mi oči ještě neoschly. 100% ()

kitushka

Zelená míle se mi velmi líbila, ale k další projekci bych se asi neodhodlala, protože už ta první mě úplně emocionálně odrovnala. ()

jefff

Slavný film dnes již slavného režiséra. O této Kingově adaptaci je zde už napsno opravdu vše. A k veškerým kladným názorům se připojuji. Krásný film, podle mého názoru překonal i předlohu. ()

Hruzi

Zelenou míli mohu vidět po desáte, ale nakonec mě vždy velmi dojme. Sešli se tu tři opravdu vynikající výkony. Nejdříve bych chtěl vyzvednout Toma Hankse, který celou dobu hrál s ledovým klidem, ale stejně na závěr trochu emocí ukázal. Další perfektní výkon předvedl David Morse, který se snaží celou dobu napodobovat Toma Hankse a také do toho přidává kus svého umění a to výborně. A samozdřejmě nejlepší nakonec - M.C. Duncan alias John Coffey. Po celý film prožíváme magickou atmosféru a nakonec, jako bychom chtěli, aby nefungovalo elektrické křeslo. ()

pugs

"Bílej nemůže být usmažen po negrovi!" Vyprávanie príbehu veľkom Černošskom obrovi, ktorý je neprávom odsúdený trestom smrti, t.j. popravou na elektrickom kresle? Takýto príbeh vie prerozprávať jedine majster svojho oboru - väzeňská dráma - Frank Darabont. Stephen King, ktorý ako iste viete, poviedku napísal nám predstavuje strážnikov v minulosti, ktorý sa o väzňov starajú a príde nevinný človek, ktorý vie liečiť rany či na srdci, alebo povrchovo. Pre mňa to zostáva jeden z najkrásnejších filmov, aké som kedy videl a dokázal ma na konci rozplakať, kecám, dokázal rozplakať každého. Po dlhom odkladaní som si film pozrel opäť. Je to niečo ako závislosť v menších dávkach. Lenže, dojem je stále taký istý. Je to nádhera. Naozaj veľká nádhera! Môj najobľúbenejší film vôbec - 11/10 ()

MiaMoonlight

Dokonalý film! Viděla sem ho už hodněkrát a doteď mě ještě nepřestal bavit. Vždycky mě rozesměje, rozbrečí.. prostě ideální neohratelný scénář. Tenhle film má všechno, co můžete hledat, pokud jste příznivcem alespoň podobných filmů. Úžasný děj, skvělí herci (v čele s Tomem Hanksem, který je jako vždy skvělý!), humor, zápletka, smutek, lítost... Člověk by až byl schopen uvěřit v Boha. Jako když na Zelenou Míli jen nekoukáte, ale jako když tím žijete. ()

tommmy89

Vždy som mal rád filmy z prostredia väznice, pôsobili namňa trochu zváštne, tajomne a úzkostlivo. Možno preto, že mám menšiu úchylku zameriavať sa na veci po psychologickej stránke. Práve preto, poznať úmysli-myšlienky (väzňov). Zvlášť v tomto filme, v ktorom si osud vybral nesprávneho muža, no i tak jeho hrdosť dokázala zlomiť nielen zákony tedajšej doby, ale aj srdcia bacharov, ktorí si strážili svoju prácu a discyplínu nadovšetko.5 z 5 ()

nickfisher

Frank Darabont – speciálně jeho tématem jsou vězni, bachaři a vše co se za zdí věznice děje. Úžasný film při kterém se vám míchají pocity, kdy nejčastejším pocitem je bezmocnost, kdy John Coffey putuje sám krajinou a „bere všechno zpět“ plný bolu v srdci .... . Po skončení tohoto snímku, jsem si sedl do křesla a přemítal o něm pokud jsem neusnul. Tak mně ten film psychicky vyčerpal. Musím konstatovat že Zelená míle je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem