Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Babous

Srovnání se Shawshankem se přímo vybízí: vězeňské prostředí, nevinní za mřížemi a fascinace starými klasickými filmy - už nikdy se na tancování Freda a Ginger nebudu dívat stejně! Tenhle film trpí hlavně na svou stopáž - 3 hodiny už je fakt hodně. Shawshank se mi líbil o něco víc. ()

fox171cz

Nejlepší vězeňské drama co jsem kdy viděl, temný, místy dech beroucí a výjimečně natočený kousek. A co více si přát, když hlavní roli má T. Hanks ? ()

SG-1

"Paule, já si teda nestěžuju, ale čtyřikrát za noc, to bylo už strašně dávno." -Jan Edgecombová- ()

herr_carter

Nevím co to je, ale něco mě prostě nutí nedat tomuto kultovnímu filmu plný počet - možná proto, že opět musím kontrovat přečteným Kingem, který byl prostě nesrovnatelně lepší, než-li filmové zpracování, i tak se ale samozřejmě jedná o naprosto přelomový film s výbornými hereckými výkony a jako skoro vždy perfektním T.Hanksem...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Circumscriptor

Neuveriteľne silný film s neuveriteľne silným posolstvom. Ťažko o tomto filme polemizovať a rozpisovať sa na komentároch. Je to jednoducho krásne spracované dielo podľa románu Stephena Kinga, pán režisér očividne vie čo sa patrí. ()

netahlo

O dost slabsi nez genialni "Shawshank". Napodruhe uz jsem to Darabontovi moc nezral. Zbytecne sentimentalni, mel jsem to kdysi problem vubec dokoukat a od te doby nemam potrebu se k tomu vracet. ()

remy

Tohle se slovy prostě popsat nedá, to se musí vidět. A ten kdo to neviděl, neviděl výjimečných 188 minut....Snad jen - nejsilnější filmový zážitek vůbec .... ()

sedm.1

Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank toho mají mnoho společného. Oba filmy pocházejí z pera Stephena Kinga, za scénáři a režií obou snímků stojí Frank Darabont, ale především, obě podívané považuji za nejpřeceňovanější filmy vůbec. V žádném případě netvrdím, že tedy nejde o mimořádné filmové počiny, ovšem to, že prakticky ve všech světových filmových databázích, včetně CSFD, či v různých filmových anketách a žebříčcích se pravidelně oba usazují na těch nejvyšších příčkách, to mi prostě hlava nebere a za natolik výjimečné je skutečně nepovažuji. Každopádně, Zelená míle je určitě minimálně o několik mil působivější podívanou, než Shawshank, a to prakticky ve všech ohledech. Za slabší zde mohu považovat snad jen samotnou zápletku, která mě jednoduše neoslovila a příliš nepobírám, co na ní všichni vlastně tak vidí. Daleko více mě ovšem zaujala atmosféra a celkové pojetí z prostředí věznice pro odsouzené na smrt. Jednotlivé postavy a jejich osudy mě vážně bavili a zaujali, a právě to považuji v Zelené míli za to nejvýraznější a nejzajímavější. Co se emocí týče, o těch je to zde také hodně, ale i z nich mám poměrně rozpačité dojmy, neboť na mě fungovali spíš u těch vedlejších postav, než u těch hlavních, což asi také není úplně v pořádku. Herecky jde ale o naprostou pecku, mistrovské dílo, všichni tu předvádí doslova famózní a strhující výkony, nicméně jeden z nich si přesto dovolím povýšit nad ostatní, a to Douga Hutchisona, který zde toho svého prevíta snad ani nehrál, to je po mě fakt nezapomenutelný výkon, který mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. Celkově na mě ale zkrátka Zelená míle nezapůsobila až tak dech beroucím způsobem, jako na ostatní, celý film jsem si užíval spíš v jednotlivostech, než jako celek, takže nadprůměrná podívaná určitě, ovšem o zas až tak úžasný zážitek se rozhodně nejedná. ()

JADIM

Mysteriózna väzeňská dráma s Tomom Hanksom podľa Kingovej knihy? To išlo úplne na istotu! Aj napriek veľkým očakávaniam som dostal ešte niečo väčšie. Je neuveriteľné, ako je to úžasne filmársky zvládnuté, ako pomalý priebeh deja nenudí a zaujme každá malá situácia vo väznici. Každá scéna odhalila niečo z charakteru postáv a postupne som sa s nimi čoraz viac zbližoval. Toto všetko spelo k tomu extrémne emocionálnemu a vynikajúcemu záveru. Dovolím si povedať, že toto je ešte lepší film ako Shawshank, či už emocionálne, alebo situáciami. Toto by som dokázal sledovať aj o hodinku, dve dlhšie. 10/10 ()

PALINO

Knižku Stephena Kinga som síce nikdy nečítal, ale Frank Darabont ju spracoval spôsobom jemu typickým a vytvoril veľmi pekný, pôsobivý, dojemný a neobyčajne vynikajúci film. Vzhľadom na 181 minútovú stopáž sa ZELENÁ MÍĽA rozbieha trochu pomalšie, ale akonáhle sa dej prehupol do svojej druhej polky, som si začal každou ubúdajúcou minútou uvedomovať, aké majstrovské dielo mám pred očami. Takisto po hereckej stránke je ZELENÁ MÍĽA dokonalým filmom. Väzenskí dozorcovia na čele s Tomom Hanksom odvádzajú poctivú prácu, ale rovnako silný dojem zanechávajú i väzni. Michael Jeter so svojim Mr. Jinglesom sú pekným spestrením filmu, ale najsilnejší dojem zanecháva John Coffey v podaní Michaela Clarkea Duncana. Je to práve jeho postava, ktorá robí mnohé scény excelentnými a akonáhle sa nachádza na plátne a začne používať svoju liečivú silu, či len prehovorí, je cítiť z plátna dokonalý, stopercentný vánok. ZELENÁ MÍĽA je skrátka film, ktorý si treba vychutnať, lebo podobne pekných filmov nikdy nie je dosť. ()

Raevan

Tak tenhle rychlý přitom dlouhý film mě hodně překvapil.... Vůbec jsem nečekal, že se objeví nadpřirozeno, stejně jako jsem ve Vykoupení z věznice Shawshank nečekal, že to skončí dobře. Ale nadpřirozeno filmu neubírá, posílá ho sice trochu do jiného světla ale film je celkově výborně zvládnutý a hodně hraje na emoce. Některé scény se mi, nemůžu si pomoct, zdály ohledně děje nesmyslné a něco mi zase chybělo. Shrnuto a nabrečeno.... na tenhle film nezapomenu! ()

Wotan

Četl jsem Zelenou míli od Stephena Kinga, a proto jsem byl zvědavý jak se tento film povedl. Musím říct, že film mě nezklamal postavy a tajuplná atmosféra jsou vykresleny stejně jako v knize. Zajímavý a silný příběh podle vynikající předlohy s vynikajícími herci. ()

hudryhudry

S tímhle filmem jsem měl podobný zážitek jako s 2. výborným Darabontovým filmem, s Vykoupením z věznice Shawshank. Němý úžas, neuvěřitelný filmový prožitek a slzu v oku. I když je podle mě Vykoupení lepším filmem, Zelená míle mu šlape na paty. Nemůžu se však ubránit pocitu, že tragický útrpný výraz Duncana (toho "božího" černocha á la almara) mi už ke konci připadal moc monotóní, už mi to trochu lezlo na nervy. Jinak nemam výtek. Perfektní scénář s mystickým nádechem, srdceryvný příběh.... Darabont se asi narodil ve věznici, protože vězeňské filmy umí jako nikdo jiný:-) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...nuže, co napsat o tomhle filmu. Je každopádně velmi zvláštní. A myslím, že výborný. Nicméně pro mě má přece jen pár moušek, takže spíše k nim - klady zde vyzdvihli už druzí...Tak za prvé mi to celé přijde na můj vkus trochu přeslazené. Ta poněkud idealistická - až pohádková stylizace mi k tomuhle námětu zkrátka nějak nesedí...Ale to je jen můj pocit. Za druhé délka filmu. Ze začátku jsem se docela nudil - nicméně odejít jsem nedokázal. A ty 3 hodiny nakonec nebyly tak hrozné, i když nevím jestli bych to vydržel v kině. Ale stejně alespoň 45 minut bych klidně ubral. No a to je vlastně všechno - dál už jsou jen samé klady a pozitiva...PS: Ale čtrnáctý nejlepší film všech dob ? No to je snad vtip, ne ? ()

honzii

Frank Darabont je velmi zručný filmař, ale i skvělý scénárista. Je jedno, jaká byla knižní předloha. Vzít si na paškál jakoukoli filmovou adaptaci věru není sranda. Moc rád jsem pozoroval zručnou a kvalitní filmařinu, dokonalou uhlazenou formu, herecké výkony i krásný příběh. Film, jak má být. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem