Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

RipperTM

Skvělý film, který se pohybuje v přiměřeném tempu a dospívá k velmi nečekanému konci. Tom Hanks podává další vynikající výkon, jeho sekundantem je zejména David Morse, který ve skutečnosti posiluje a podporuje jeho roli ve filmu. M.C.Duncan je kapitola sama pro sebe. Pamatuji si opravdu velmi malé množství momentů, které jsem prožil v situaci, když tento muž s velkým M svými magickými robustnými dlaněmi zbavil Paula (T. Hankse) té urputné bolesti. Na konci při závěrečné popravě jsem měl opravdu co dělat, aby neukápla nějaká ta slza. Opravdu dechberoucí příběh - vůbec ne to, co jsem očekával, ale mnohem víc. ()

calculus

Jeden z filmů podle námětu Stephena Kinga, který s knihou udrží krok. Ale znovu bych si celý příběh zase raději přečetl, než viděl:-) ()

wanry02

Neskutečně emotivní snímek od režisérá, který prostě tyto vězeňská dramata umí. Film vás naplno do děje vtáhne až zhruba v druhé polovině, ale pak už se nemůžete odtrhout. Můžu vám zaručit, že se nebudete nudit a někteří z vás možná utrousí i slzičku. 100% ()

klarajaja

Tento film je opravdu bezchybný. Je to nekrásnější a nejsmutnější film v jednom. Tolik záchvatů pláče jsem přes celý film u žádného jiného neměla . Herecké výkony jsou přímo na 1*. ()

Bilky

Reiner (Stuj pri mne, Misery) a Darabont (Zelena mila, Shawshank, Mlha) patria k mala reziserom, ktori zvladnu predlohy Krala hororu. A Zelena mila je prikladom, kde sa snubi dokonala rezia, s citlivo a verne adaptovanym nametom aj castingom. Vynikajuca praca aj na 7.pozretie ;) 91% ()

laple

Nádherný dojemný dechberoucí příběh. Od začátku do konce jste napruženi na židli z celého děje. Neubráníte se slzám. ()

bigjames

Ani sám nevím, proč jsem shlédnutí tohoto filmu tak dlouho odkládal. Ale nyní, když poslouchám závěrečný hudební doprovod a sleduji titulky, ani nedokážu popsat své pocity. Jen málo filmů ve mně probudilo takové emoce a zanechalo mě sedícího ve tmě na posteli neschopného pohybu a nahlas vyřčeného slova. Velmi stručně a výstižně - Mistrovské Dílo. „Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it. It's like pieces of glass in my head, all the time." ()

Marcas

Darabont je naprosto fantastický. Stejně jako u Shawshanku, tak i tady stvořil něco neobyčejného, originálního, nezapomenutelného. Po celé 3 hodiny, což je poměrně dlouhá doba, jsem neměl pocit slabšího místa, ba naopak, celý film se ve mně míchaly emoce. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl a kdo neviděl, jako by nebyl. ()

pollstro

Po těžko představitelném a světově obrovském úspěchu The Shawshank Redemption, který zahýbal se světovou kinematografií a předvedl jeden z nejkrásnějších odvyprávěných příběhů s naprosto vytouženým, úžasným a dojemným finále, přichází o několik let později opět spolupráce mezi Frankem Darabontem a Stephenem Kingem. Tímto Darabont jednoznačně sází na jistotu a nekompromisně vyvrací známé přísloví: "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Opakovaně mu to tak vychází, jelikož The Green Mile opět nabízí naprosto strhující a nádherný příběh, který ve vězeňském prostředí, navíc zde velmi blízkému k smrti, opětovně dostává zcela jiný rozměr a hloubku, která je schopna v průběhu velmi emotivně zasáhnout. Právě zmíněné prostředí na zeleno natřené chodby, která je tou závěrečnou cestou každého zločince, hraje významnou a obrovskou roli v pozitivních i negativních vztazích mezi jednotlivými dozorci a vězni, a že jich je požehnaně. Oproti svému předchůdci tentokrát Stephen King aplikuje svoji nepřekonatelnou mysteriózní tématiku, která tomuto filmu, v takovém prostředí, neuvěřitelně sluší. Darabont velmi chytře a vypočítavě vypráví příběh a díky tomu je s naprostým přehledem schopen držet divákovo pozornost po celou svoji dobu, která se může na první pohled zdát jakkoliv děsivá. Po prvním zhlédnutí jsou veškeré divákovo emoce těžko popsatelné, ale s naprostým přehledem se jedná o nejsilnější filmový zážitek všech dob, který ale s opětovanou projekcí znatelně vyprchává, jelikož vypočítavost a kalkul Darabonta je tentokrát znatelně nápadný, okatý, těžko nepřehlédnutelný a jeho snaha o co největší dojmutí diváka jednoduše ubírá na veškeré kráse celého filmu. V tomhle je The Shawshank Redemption díky své přirozeností absolutně nepřekonatelný. Bez ohledu na to je ale The Green Mile úžasným filmem a ukázkou nádherné a dojemné filmařiny, skvělých hereckých výkonů, v čele s perfektním Tomem Hanksem a nezapomenutelnými filmovými okamžiky, které se navždy zapsaly do historie. Tolik krásy, dobra a lásky na takovém místě je skutečným zázrakem. "You tell God the Father it was a kindness you done. I know you hurtin' and worryin', I can feel it on you, but you oughta quit on it now. Because I want it over and done. I do. I'm tired, boss. Tired of bein' on the road, lonely as a sparrow in the rain. Tired of not ever having me a buddy to be with, or tell me where we's coming from or going to, or why. Mostly I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world everyday. There's too much of it. It's like pieces of glass in my head all the time. Can you understand?" ()

maestrotatum

Nenahraditeľný veľkofilm, epos vo svojom žánri. Pravdu povediac bolo mi cťou vidieť Zelenú Mílu, Film s velkým F, ktorý je plodom zlatých devedesiatych rokov. Famózny Michael Clarke Duncan a Tom Hanks Príbeh, ktorý aj napriek svojej dlhej minutáži vôbec nenudí, upúta človeka a po jeho skončení je človek smutný, pretože skončil. Jeden z najlepších filmov vôbec ? Jednoznačne áno. Určitý chválospev si zaslúži aj ten zmrd Dough Hutchinson, ktorý sa svojej roly ujal bravúrne, až tak, že ho neznášam. Je to jeden z filmov, ktorý má schopnosť určite zmeniť pohľad na realitu. Je to nadčasová tvorba a podla mňa o kúsok lepšia než Shawshank, takže pán Darabont len vylepšil svoj rekord. Samotné finále nedoporučujem pozerať v zlom emočnom rozpoložení lebo celý ten umelecký zážitok človeka položí. Jedna jediná chyba je, že človek už nikdy nebude mať možnosť vidieť film znova prvý raz . [100%]_ bez debaty ! ()

blazma

Toto byla fantazie, strašně dlouho jsem byl ten typ puberťáka, co potřeboval exploze, příšery, přestřelky a bůh ví co ještě aby ho film zaujal a bavil. Zelená míle, byl narovinu asi jeden z prvních který mi ukázal, že filmy nejsou jenom o tom udělat co nejlepší počítačové efekty. Tu správnou atmosféru a husí kůži po těle, vám může přinést i snímek který si zakládá na dialogu a na výborných hereckých výkonů. Rozhodně tomuto filmu vděčím za to, že mi více méně pootevřel oči. ()

petrsponar

Kleju se za to že jsem to tak dlouho odkládal, protože Zelená milé je tak naprosto skvělý film , který jsem si okamžitě zamiloval, skvělé výkony, atmosféra, napětí,na konci jsem cítil i smutek, protože ano celý film jsem hodně prožíval a to myslím byl i účel celého filmu prožívat to,já nemůžu dát jinak než plný počet, všichni účinkující to předvedli skvěle..10/10 ()

wowylgu313

Tý jo ... :D ukřižujte mě za to ale prostě jsem tenhle film viděl poprvé v životě no a? ... A opět ukřižujte mě za to že tomu filmu dávám jen 60-65% ... :D ... Nevím můžu tady chválit obsazení, můžu tady chválit herecké výkony a dokonce věřím že v knižní verzi je tenhle kousek přímo legendární. To jak měla každá osobnost detailní scénář bylo opravdu krásné. Příběh jasně, emoce, city ... To tu vše je .. ale ta mysterióznost tady byla vložena tak zvláštně že mi to zničilo celý pocit z děje. Do toho všeho a teď BUM ... Projev mé jednoduchosti ... : já jsem se prostě občas i nudil. Proto hodnotím tak jak hodnotím. Sorry, no .. :O ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem