Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

HennessyVSOP

Opět velmi dojemný film, skvěle natočený a všechno, co souvisí s prvotřídní kvalitou. Na druhou stranu ale už druhé vězeňské drama od Darabonta? Navíc tot je, ačkoliv stále skvělé, o poznání horší než Shawshank. Neumím to vysvětlit, ale Zelená míe už pro mně nebyla taková hitovka abych se během filmu za celou dobu nehnul. A Duncan mě v tomto filmu úplně dostal. ()

DansteR

"I couldn't help it, boss. I tried to take it back, but it was too late."...Nevím čím to je, ale filmy odvyprávěné ve filmu na mě působí z nějákého důvodu jestě víc a ještě silněji. Darabont má na ty věznice něják spadeno a výsledek je jeden lepší než druhý. Duo Hanks-Duncan odvádí neuvěřitelný výkon a jeden z nich ještě neuvěřitelnější schopnosti. Film dnes již řazen po boku Forresta, Shawshanku a spol. jako klasika. 90% ()

Mathyen

už jen záběr na spocený obličej trpícího Hankse při močení ledvinových kamenů je neuvěřitelně věrohodný... film s mnoha dokonalými detaily, ať už v herecké brilantnosti (dobrotivý Hanks, kterému nelze nevěřit každý pohled nebo gesto, Cromwell ztrácející milovanou a ztrácející tak sám sebe, nebožtík Duncan coby prostoduchý obr ronící slzy ve své životní roli, nebo slizský Hutchinson a spousta dalších), ale také v režisérském uchopení muže, který bude navždy spojován s vězením (Darabont - Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle). Film s úžasně lidským příběhem. Filmový klenot! 10/10 ()

lepo

Nádherná mystika v tak bezmocnom prostredí... Skvelá myšlienka, spravila nádhernú podstatu filmu, i keď nie s tým očakávaným happy endom . Veľmi smutné a skvelé. Krásno - smiešna myšlienka / scéna /, keď sa Tom Hanks po " vylieční" , vracia domov ku žene. Naozaj film so všetkými atribútami geniality... ()

Marchellonzo

Stydím se. Stydím se, že jsem Zelenou míli neviděl již před léty. Nevím jak mi mohl uniknout tak nádherný film, ještě když ho každý rok pouští několik televizních kanálů. Naštěstí mě moje filmová mezera trkla a já se na snímek podíval. Nemám slov pro celou adaptaci příběhu, jeho zpracování a obsazení. Jedinečně natočený film, který ve mně určitě něco zanechal a jen tak to nepustí. 5* ()

Braga

Jeden z těch filmů, u nichž zůstanete sedět ať už je jakkoli dlouhý, budou vám slzy stékat po tvářích a budete chtít zastavit Coffeyho popravu. Po několik následujících dnů pak budete přemítat, jestli jste nebo nejste pro trest smrti. Skvělé obsazení, atmosféra, scénář. Zázraky povoleny, protože film na motivy Stephena Kinga nemůže jen tak vyškrtnout to, co dělá Stephena Kinga Stephenem Kingem. ()

misul96

Řekla bych, že je to první film, který nebyl romantický a uronila se mi slza. Už jen z principu. Celou dobu čekám a čekám, co bude nového, a když už si myslím, že to nemůže být víc zajímavější vyvrcholí to znova. Tom Hanks, páni! A vlastně všichni herci odvedli úžasnou práci. Děj mě hrozně bavil a co víc, je to neobyčejné. ()

vofo

Krásný, dojemný film, který je i přes své vyznění velmi optimistický. Spolu s Vykoupením z věznice.... se jedná o klasiku žánru. ()

Aidina

Frank Darabont je můj oblíbený režisér, a filmy s vezeňskou tématikou prostě umí! Nádherný snímek o tom, že zázraky se mohou stát i na těch nejneočekávanějších místech, tam kde to opravdu nikdo ani nepředpokládá. Třeba ve vězení, pro odsouzené k smrti. A jak mi řekl jeden kamarád: „Jestli si chceš zabulit, tak se dívej až do konce.“ Tak to posílám dál, a prosím až do konce, film má 188 minut. ()

Keytt

Podle Kinga ano, ale jemnější. Myslím, že jen málo komu Coffey - jako kafe, ale napsaný jinak, nepřirostl k srdci. Ze všech filmů s vězeňskou tématikou se mi tenhle líbí nejvíc. PS: moc mě potěšil soundtrack:) ()

tomino28

Neuvěřitelný film, který vás na začátku vtáhne do děje svou atmosférou a pustí vás pořádně vyšťavené až na samotném konci. Vynikající atmosféra dohromady se skvělými hereckými výkony dělá ze Zelené míle další dechberoucí vězeňské drama od Franka Darabonta. A Green Mile se svou kvalitou rozhodně nemusí před Shawshankem vůbec stydět. Jak to jenom sakra ten chlap dělá? ()

Eldrazi

Opět skvělý výkon Toma Hankse, co se dá také čekat od takového výborného herce. Skvělý příběh z vězeňského prostředí, který zaujme velikou škálu diváků. Bohužel příběh má smutný závěr ve které hrdina, který je nevinný, zemře na elektrickém křesle. Omlouvám se za malé prozrazení děje ale opravdu stojí za shlédnutí. Film ukáže že se zázraky, když je nejvíce potřebuješ, se opravdu dějí. ()

mima33

M.C. Duncan, Darabont a King = dokonalá kombinácia. Väzenská dráma, ktorá Vás chytí za srdce a prinúti Vás zamyslieť sa nad útrapami života. Nejednu moju slzu si tento film vybral a ešte dlho po vzhliadnutí vo mne doznievali všetky tie sakramentsky (ne)príjemné pocity. A čo ma trápilo najviac bolo: "prečo len ten John musel takto skončiť?" Film, na ktorý naozaj nikdy nezabudnem. ()

fafejt001

Tak to je mimořádný film . A zažil někdo zánět močového měchýře ?? To bylo dost věrohodné . Prostě Hanks je klasa . Je vidět , že Frankovi šla opět práce pěkně od ruky , prostě skvělý film , dávám osm . ()

ludovit14

Adaptovať šesťdielny román do filmového obrazu je úloha viac ako obtiažna, ak sa má zachovať duch diela. Ale, Frank Darabon to dokázal priam brilantne.Okrem silného deja Zelenú mílú podporujú aj skvelé herecké výkony.Darabon nám predstavil príbeh,ktorý sleduje niekoľkých odsúdených( ktorý čakajú na smrť,jedným z nich je aj John Coffey(Duncan)-ktorý ma veľmi zvláštne schopnosti), ale aj ich dozorcov.Mne neostáva nič iné iba skonštatovať-treba to vidieť a vyzdvihnúť DUNCANOV her.výkon,ktorý je viac ako očarujúci.HOD:98%.Videl 4 krát! PS: nech VÁS neodradí minutáž, lebo to by bol rad epizód bez kontextu !Ja som v tomto filme, nenašiel žiadne scénky,alebo dialógy, ktoré by ma nezaujali alebo nudili-veľmi silný scenár, triezva réžia a výborné herecké výkony. ()

Lomprdik

Když jsem si ten film pouštěl tak jsem tušil, že to bude něco na způsob Vykoupení z věznice Shawshank a taky že jo. V hodně věcech se podobali jako o síle, lidskosti a zlu a navíc se celý film taktéž odehrává ve věznici. Kdybych měl porovnávat ty dva filmy tak pro mě vyšel jako vítěz Zelená míle, nejspíš to bude Tomem Hanksem, pro kterého mám slabost a nebo Clark Duncan, kterému role sedla náramně. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem