Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Mapl

Myslím, že tady lze stěží pochybovat o tom, kolik filmu udělím hvězd. Filmu vévodí naprosto famózní herecké výkony - Tom Hanks je jako vždy mistrný, ale rád bych vyzdvihl Davida Morse, který semi chvílemi líbil dokonce ještě víc nebo Sama Rockwella díky kterému měl snímek i trochu vtipu a šílenství zároveň. Příběh sám o sobě je také nádherný (King je prostě king) a zejména druhá polovina filmu vás nepustí od televize ani na krok; faktme je, že se jedná ze značné části o sci-fi, ale to filmu neubírá, naopak. Rozhodně nelžu, když tvrdím, že závěrečných třicet minut jsem na televizi hleděl téměř s otevřenou pusou. Někdo z vás se tím možná "pohltit" nenechá, ale pro mě osobně (a jak koukám, tak zdaleka nejen pro mě) je tohle jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděl a nemá to prostě chybu. 100 % ()

yourhead

Omlouvám se fanouškům tohoto snímku za své hodnocení,ale nemohu jinak. Film je to určitě krásný,dojemný,o filmovém řemeslu se nemá cenu bavit ale co filmu(z mého hlediska) ubírá,je ten "jiskrný konec". Opravdu nemusím tyto prvoplánově dojemné scény. Pár dní před shlédnutím tohoto filmu jsem viděl -Tanec v temnotách-,proto musím uznat že je můj názor značně ovlivněn. Ale ta syrová scéna popravy a strachy křičící Bjork u mne vyvolala mnohem více emocí než brečící Tom Hanks... ()

janulin123

Film, který mě dojal. Někdo tomu říká americký velkokýč, já bych to raději nazvala hodně silným filmem. Zvlášť bych chtěla vyzdvihnout Duncena za geniální herecký výkon. Plný počet, beze sporu ***** ()

vilusinska

Dlouho jsem sbírala náladu a chuť se na tenhle film podívat, a nakonec jsem to udělala a vůbec jsem nelitovala. Tom Hanks mě jako obvykle vůbec nezklamal a na konci, no musím se přiznat mě slzička ukápla ale taky jsem se nasmála jak hodili toho jednoho dozorce na samotku. ()

jpacuta

Tenhle film mě po emoční stránce sejmul jako podbíjecí palice od Kulhánkova Patejla. Mysteriózní drama, kde se mísí mravní čistota (Coffey) s totální zkažeností (Rockwell - tenhle týpek fakt umí - zaujal mě i jeho výkon v Měsíci (2009) a já mu jeho záporáka totálně věřil) vězňů čekajících na popravu. Všichni to zahráli skvěle (s Hanksem v čele) a nikde mi nic nechybělo, ani nepřebývalo. Na konci jsem samozřejmě pobrečel, jak se sluší a patří a Thomas Newman se svojí hudbou tomu určitě jako vždy taky přispěl. Asi před rokem jsem četl knižní předlohu Stephena Kinga a překvapilo mě, jak věrně film knihu kopíruje. Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Zapinka

Mohla bych ho vidět stokrát a vždy mě strašně rozbrečí. Skvělé výkony, skvělý námět, skvělá atmosféra. Stručně řečeno jedinečný a geniální!!! Určitě stojí za zkouknutí! ()

Thanyss

Mám ráda Stephena Kinga... Nemám ráda filmové zpracování jeho knih... Proto jsem si film pouštěla s dost velkými obavami a snad poprvé úplně zbytečnými. Pan King už dlouho neměl tak vynikající filmovou adaptaci svého díla. Zelená míle mě nadchla. Tom Hanks v roli dozorce Edgecomba byl vynikající, ale filmová postava nebohého černocha Johna jako by vyšla přímo ze stránek knihy. A i když jsem věděla, jak film skončí, stejně jsem si přála, aby John nějakým způsobem přežil. Kniha i film mě stály nejeden mokrý kapesník, ale nelituji jich. ()

MrLinhy

Frank Darabont prostě umí natočit film odehrávající se ve vězení. Světu ukázal jak je možné natočit natolik lidský film jako je Vykoupení z věznice Shawshank. O pár let později Natočil Zelenou Míli. Tak neskutečně dokonalý film jsem nikdy neviděl, tak neskutečné herecké výkony všech herců ( když říkám všech tak všech!!), kteří by si zasloužili za tohle oscara! Ku*evksy dokonalá atmosfér, ze které jsme měl křeče. Děj o kterým nevíš co bude za 10 minut a už vůbec nevíš co bude v té dokonalé závěrečné scéně. Prostě Luxus, Luxus, Luxus, Dokonalost, Dokonalost, Dokonalost ..... Ten konec mě ku*evsky dostal, že jsem brečel! né že by mě tekli slzy , ale brečel jsem !!! nevím co bych ještě dodal, toho by bylo až moc :) PS: lepší film snad už nikdy nebude ()

Carlos.Meo

Ačkoli uznávám, že jímavý konec je tak nějak prvoplánový už od jeho začátku, tak já jsem to v klidu na sebe nechal působit a jsem za to rád. Za slzy při scéně, kdy je John tázán, jaké poslední jídlo s bude přát, se ani trochu nestydím. Nádhera. ()

Trinculo

Zaujalo mě líčení smrti. Ať už se jedná o umírání na elektrickém křesle, nebo skon hlavní zlé postavy. V tomhle filmu jde hezky vidět jak umírají kladné a záporné postavy a jak umírají ty postavy, které mají jedinou roli a to je zemřít. Silně estetizované ztvárnění umírání slouží jako jistá forma etického-morální komentáře. Smrt Johna Coffeeho tak říká, budete-li dobří i tak krutý odchod, jako je poprava na elektrickém křesle bude apoteózou ... ()

tatka

Tento film ma vždy dojme k slzám. Predstavte si trakt väznice, v ktorom čakajú odsúdení na popravu. Aj na tomto mieste, ktoré by malo byť predsieňou do pekla, sa nájde ľudská láska, empatia, láskavosť, zmysel pre spravodlivosť, a hlavne to, čo nám tak chýba - schopnosť odpustiť. Toto dielo by malo stáť kdesi v múzeu moderného umenia na metrovom zlatom podstavci. ()

Sylvanas

U tohohle filmu se mi vždycky chce brečet a chytá mě deprese, ale stejně se k němu vždycky ráda vracím. Velmi dobré herecké výkony, skvělá atmosféra. Nemám co vytknout 5*. ()

Callie

Po dalším, asi osmém zhlédnutí musím napsat, že King bohužel jiné takhle dobré zpracování zatím nemá. Přidala bych na 6* . Dokonalééééééééééé. ()

Rian_witcher

Film mystický, dramatický, plný pochopení a lidskosti i temnoty v nás, který lze jedině chválit po všech stránkách. Výkony některých herců dokázaly překonat i skvělého oscary ověnčeného Toma Hankse. Nezapomenutelný obr dobrák Michael C. Duncan, dozorce David Morse a jedna z nejodpornějších filmových postav skvěle ztvárněná Dougem Hutchinsonem. Při závěrečných titulcích už víte, že duše není jen prázdné slovo. Vy ji v sobě cítíte. ()

cirkulace

Zelená míle je naprosto fantastický film, plný emocí, citů a je vidět, že pan Darabont je opravdu skvělý režisér. Tom Hanks je sympaťák a obr Coffey jakbysmet. Je to opravdu pozoruhodný kus filmařiny, na jejíž konci nejen přecitlivělé povahy uroní slzu. Plných pět hvězdiček ()

JackieBliz

Krásné drama o tom jak je spravedlnost vlastně nespravedlivá. Uznávám, že mi ukápla slza. A Tom Hanks s Davidem Morsem a Michaelem C. Duncanem se do svých rolí vžili a občas jsem měla pocit, že to ani nehráli. Dojemný snímek. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem