B!shop

Po pravde receno nevim, z ceho tu kazdej tak uchcava radosti. Kdyz dojde na horor s piranema, je to vzdycky pruser a jedina pochvala k tomuhle filmu je, ze to takovej pruser neni. Ale ze by to byl nakej uzasnej horor, to fakt ne. Problem totiz je, ze ty libovy jatka, kde se voda barvi krvi, vsude pobihaj lidi bez rukou a nohou, streva, kusy tel, prdele a buhvicojeste lita na vsechny strany, do toho nejaka usekla hlava nebo rozsekly telo, desitky mrtvol a zohavenejch, tak tahle libovka trva vseho vsudy 15 minut. Navic jak je spousta scen pod vodou, neni poradne nic videt a pirane jsou trikove dost hrozny. Ten zbytek vyplnuje neco, co by bohate stacilo na letni komedii, vsude tancujou zlity pubertaci, stovky sexy holek v mini plavkach ukazujou kozy a obcas i vic a do toho uchylackej porno reziser v podani dokonalyho O'Connella vysiluje a neustale se schani po nejakejch kozickach. Takze spis nez horor to proste vetsinu casu je naprosto pohodova podivana a ne ze by se na ty holky koukalo spatne, to ne, ale tesil jsem se na horor, to jsem moh rovnou pustit porno a videl bych toho vic. ()

Slasher

Horor roku! Co začne a pokračuje jako slušná, leč nijak drtící béčková sranda, vyvrcholí v ten největší, nejlepší a nejhezčí masakr, jaký si fanda žánru může vůbec přát (minimálně ve filmu o dravých rybách). A navíc - áčkově napínavé drama k tomu. Mistr Aja vzal dost průměrnou sedmdesátkovou klasiku a přidaná hodnota výsledku je doslova nevyčíslitelná, tak tomu říkám remake. Šeredně sviňácký piraně, parádní obsazení (nejvíc potěšili O'Connell, Lloyd, Eli Roth, Ashlynn Brooke a... Gianna Michaels!), kozy kozy KOZY a jak jsem se už zmínil - kvalitní maso, kvalitní drama. Hororoví nadšenci a spol: V tomhle případě vám silně DOPORUČUJU taky se dokopat do 3D kina. A to klidně hned dvakrát. 9/10. ()

Flipnic

Mnoho povyku za nic ... 3D projekce nevýrazná, příběh příšerný ... Velkomasakr na párty na rybníce super, ale pokud vzpomeneme například na Braindead, není zde nic, co by i běžného diváka hororů vyloženě dostalo. Až na ten penis, to byl fakt úlet numero uno ... Čekal jsem víc ... Ale zábava dobrá. ()

Lateef

Ajaj, Ajo. Tak takhle ne. Kromě hlavního útoku Pygocentri nattereri na přístav, který má grády, šťávu, potoky krve a pár drsných momentů, je to snad v každém okamžiku předvídatelná, klišovitá žánrová zbytečnost, která svými složkami (postavy, dialogy, děj, úplný závěr) evokuje staré ´monster´ filmy. Jestli to tak Aja chtěl, tak ok, povedlo se mu to. Já jsem se ale nedokázal naladit na tu vlnu, se kterou bych si tohle užil a ještě se navýsost bavil. Sorry, ale skoro všechny over the top scény mě minuly velkým obloukem. Co teď?? Příští rok bych to tipnul na Chřestýši 3D. 24 miliónů dolarů(rozpočet)/77 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/14 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Bloody13

Pokud hnedka začnu dojmem z 3D prostoru, musím uznat, že dopadl nad očekávání dobře. A určitě nejlépe ze všech trojrozměrných hororů, na kterých jsem měl tu možnost být. U Krvavého Valentýna i Nezvratného osudu mi tahle technologie přišla naprosto zbytečná, protože sem tam nějaký krumpáč zaražený v hlavě nebo létající šroubovák mě nějak neoslnily. U Piraně mělo pro mě 3D mnohem větší význam, protože na mě vypadávaly kozy a masožravé ryby útočily v mnohem kratších intervalech, než u výše zmiňovaných filmů, a to od začátku až do konce! V poslední třetině rozehraje Aja takové peklo, že to bulvy nestíhají. Takže pro mě ideální zábava. Český dabing mi ani nevadil, jen mi přišlo, že k nám dorazila Piraňa až takhle na podzim. Více v recenzi tady: http://www.studna.net/filmy/1831/ ()

Zeck

Tenhle film udělaly dvě věci. Nahé kozy a nekončící masakr. Zatímco první faktor prokládal celý film a suploval tak nulový scénář, druhý přišel až po půlce filmu a dokonale změnil mé hodnocení této "perly". Vidět deset minut tuny krve, masa a totální chaos bylo zkrátka zábavné. Vrcholem celé show byl jednoznačně "výlet" mladého bukanýra, který svým motorovým člunem rozsekal to, co ryby nezvládly. Tenhle film je především komedie a doba, kdy Čelisti děsily masy lidí jsou pryč. Film, který ukazuje sežrání penisu a následné vyblítí ho s odkrknutím na kameru, se ani vážně brát nedá. :-)) Puberťáci jistě stanovali celou stopáž filmu, všude se třásly zadky, mohutné prsy se plácaly o vodní hladinu, z mokrých ženských těl se lízal alkohol o sto šest, prostě rodinný filmeček na Vánoce po rozbalení dárků. 68% 10.10. 2010, 301. komentář. ()

EdaS

Piraně, kozy a 3D. Co víc si přát? Fakt je, že 3D mě oproti třeba poslednímu Resident Evilu zklamalo. Další dvě ingredience však neměly chybu. 70% Nahoru zaokrouhluju za tu hrdou pokleslost. Jen tak dál, Alexandre! P.S. Jo a Elisabeth Shue je i přes svůj věk pořád hodně sexy. ()

Arx

Nijak špatné ale na druhou stranu nijak nevybočující z klasického holywoodského průměru. Na vnadné krásky se zatraceně dobře kouká a první půlka je opravdu velmi zábavná. Ke konci už to ale bohužel ztrácí trochu dech a té krve a všelijakých rádoby vtipných záběrů je přece jenom trochu moc a film spíše nudí. I tak to ale stojí za zkouknutí. 65% P.S. Kelly Brook je dokonalost a jsem hrdý za svojí biografii na CSFD :D ()

BadoXXII

Sympatické a veľmi zábavné krvavé béčko + nádherná scéna pod vodou (každý poriadny chlap vie čo myslím :-) 7+/10 ()

choze

Chci se tam vrátit! Ne na nudnou kýčovitou Pandoru, vy pitomci, ale na to jezero se surreálným permanentním megamejdanem slečen v bikinách! Celá POBŘEŽNÍ HLÍDKA najednou působí jen jako trajler na první půlku tohohle bijáku, po které se rozjedou památná, nečekaně masivní, nápaditá a nepříjemná jatka, kde jedna chuťovka střídá druhou (mým favoritem jsou vlasy namotané do lodního šroubu). A která mi kazila jen hrozná černobílost postav, navíc odcházejících ze scény podle na vteřinu přesně odhadnutelného harmonogramu. Tolik jsem si přál, aby v tom člunu, co zmasakruje asi 50 lidí neseděl nějaký anonymní hajzl, ale Elizabeth Shue (gratuluju k působivému comebacku) spěchající přes mrtvoly zachránit své děti. Snad příště, protože Aja, jehož filmy mě přes zajímavé momenty do teď vždy smrtelně nudily, má od včerejška mou plnou důvěru. ()

Segrestor

Film o masožravých rybách se záhy proměnil ve film o bujarých kozách Z málokterého snímku máte pocit, že si režisér utahuje ze svých sponzorů, jako právě ze snímku Piranha 3D. To byl postřeh pro fanoušky na vyšším levelu. Nyní postřeh pro milovníky hororu. Když se modrá laguna zalije krví a mladí lidé umírají v nepředstavitelných bolestech a situaci ještě zkomplikuje idiot s motorovým člunem, poznáte, že se díváte na opravdu dobrý film. Postřeh pro náhodné návštěvníky kina. Chlapci, budete-li mít pocit, že vás během filmu něco tlačí v kalhotách, buďte bez obav, to brzo přejde. Přehoupnete se do druhé půlky filmu, kde ty kozy už jen ohlodávají ryby a ke dnu pomalu klesají jen pytlíčky se silikonem. Dívky, budiž ty klesající ohlodané pytlíčky se silikonem jakési zadostiučinění pro vás. Pro vyznavače režiséra Aji povinnost. Pro následovníky Ashtara Sherana povinnost. Pro meditativně založené lidi konvertující k buddhismu něco, co vám změní vnímaní vašeho harmonického světa. Pro všechny ostatní, průměrný horor se střední dávkou napětí, lehkou nápaditostí a poněkud přehnanou zvráceností. K tomu ještě malá krvavá kapka humoru. ()

Gilmour93

„Ober tu nohu pořádně!“ Pamatujete si, jak vám to vždycky říkávala maminka u obědu? Zubaté rybičky z pravěkého akvária Pleistocén nemusíte pobízet vůbec.. Rozšafný horor pro akvaristy se zálibou ve splatterech a vzdouvajících se poprsích, jenž disponuje D3 scénářem (demence na třetí), u něhož netřeba polemizovat, že absolutní nesympatičnost všech postav byla úmyslem a skvostnou scénou ataku na účastníky Boobies party, po němž v okolí malebného jezera Victoria rapidně vzrostla spotřeba AJAtinu. Saša bez diskuze umí, akorát by si měl vybrat o něco temnější cestu, kterou se bude v rámci žánru ubírat a hlavně se nenechat fackovat popularitou třetího rozměru. Na druhou stranu, pořád lepší takto sledovat piraně umírající na akutní otravu silikonem, než dokumentární pořad zabývající se nuancemi třecího aktu jelce tlouště.. ()

Dellamorte

Aja - je Môj miláčik a ON TO vie. Tu ale zablúdil do mútnych vôd, z ktorých by som by som Mu tie rybičky dopriala priamo do vane ! Vadí Mi totiž ten Jeho trendový Hollyúd vizuál , ktorý Mu nesvedčí ! Obligátne , počiatočné blahblah sa dá odpustiť ( klipovitý štýl už pomenej a červenú pritom vynechám - tej je dostatok inde - v Animal shock sa toho veľa neudeje - preto škoda tej energie ). Aj preto Mi je ľúto , že práve On naletel na tému , ktorá je prečerpaná. Tú krv mal natankovať a vyliať ju v inom snímku. ALE rešpekt za odvahu premasírovať rybky do nového formátu a preliať ich do nového milénia ! ()

Psema

Slabota, která se snaží být tak moc nad věcí, až nezapadá vůbec nikam. Hororem není, poněvadž chybí jakýkoliv strach z neznámého či čehokoliv jiného (pravda, mizerné triky spolehlivě zabíjí nadějné pokusy o zprostředkování děsu skrze masožravé kousavky), komedií také ne, protože nedovede ničím rozesmát (humor chybí a chcípání plaváčků prostě vtipné není) a thrillerem rovněž ne... na to je zde až příliš málo napětí. Skoro se zdá, že Piraňa 3D vznikla jenom kvůli deseti minutám krvavého masakru, kolem něhož se postavil jakýs takýs příběh s tím, že to tupé stádo teenagerů zblajzne i s navijákem. Já říkám "kašlete na Aju a jdětě po Danteho originálu." Sice tam nejsou kozy ve třech rozměrech, ale ty má každý rozumný člověk doma. A ještě si na ně může kdykoliv sáhnout. ()

TheDarKnig

film si alespon na nic nehraje a dává přesně to, co se od něho očekávalo, okořeněné Ajovym smyslem pro režii. Závěrečný masakr znechutil pořádně, předchozí polovina byla mnohdy pastva pro oči (mořské panny), ale více jako 3 hvězdy to nejsou a nikdy nebudou. Tenhle typ hororu asi pro mne nebude, ačkoliv se při sledování tupých až nervydrásajících výkonů některých představitelů ve mne touha po brutálním násilí párkrát projevila. PS: Ta Jessica Szohr (WTF?) je ovšem opravdu fajn ()

Aluska88

Opravdu netuším, jaké faktory, myšlenkové pochody či mainstreamové "potřeby" přiměly Alexandra Aju, aby přivedl na filmový svět "toto." Tvůrce tří bravurních hororových kousků, které patří k mým nej, jakoby si tímto dílem chtěl vyzkoušet tvorbu pro americké, nadržené, krvelačné, teen publikum. S největší arogancí a výsměchem odhodil veškeré prvky své originální tvořivosti a ve stejné náladě se pustil do pravděpodobně nejkrvavějšího filmu o piraních. Celý formát filmu, zpracování, děj či scénář bych v případu nějakého neznámého či jiného režiséra klidně hodila do několika vět, ale jelikož se jedná o Aju, nedá mi to, abych své dojmy nerozvedla o trochu více. Předpokládám že "styl" tohoto filmu jistě přinese tělesné i vizuální uspokojení pro velké množství mužské populace. Obsahuje totiž v podstatě vše, co by mohlo průměrnému mužskému osazenstvu lahodit. Holky, prsa, kozy, silikon, dokonalá ženská těla v plavkách, dokonalá nahá ženská těla bez plavek, lesbické scény, alkoholové radovánky, luxusní jachta. To vše často vypadalo jako z klipů Davida Guetty. K tomu pak v druhé části filmu krev všude a na všech, kousky lidských částí a tkání vznášejících se na hladině, hysterické masy lidí snažící se dostat z vody, dokud jejich těla ještě drží pohromadě či lidé napadeni piraněmi ve všech stádiích poškození (od ukouslých nohou až po naprosto pečlivě, až na kost "opracovaná" či rozpadající se těla). To vše v doslova delikátním GORE balení, které obsahuje ty nejlahodnější a nejbrutálnější splatterové scény (že by v určitých scénách Ajova inspirace v Nezvratném osudu?:). O nějaké nelogice v chování postav je zbytečné mluvit, protože o to tu přece nešlo, že:) Scéna s motorovým člunem byla vskutku odzbrojující a zdrcující řežba, doslova:) Samotné provedení piraní je velmi povedené, stejně jako závěrečná pointa. Ano, dojde překvapivě i na ni:) ()

genetique

Aja je pááán! V momentálnej konkurencii si Aja v hororovom žánri jednoducho nemá šancu nájsť rovnocenného súpera. U mňa už prešiel všetkými kritériami postaviť sa na čelo režisérov tohto žánru. K absolútnemu prvenstvu mu len chýba poradiť si s nejakým zombie námetom. Tento rok sa priam roztrhlo vrece s filmami, ktoré spoliehali na 3D, máloktorému sa však podarilo spojiť možnosti, ktoré tretí rozmer ponúka a kvalitu obsahovej stránky filmu. Aja vedel, že v rukách nemá oscarový príbeh, a tak mu nezostávalo spraviť nič iné, len z neho na Bayov štýl spraviť filmový videoklip s dôrazom na to, čo je momentálne cool a in. Toto sa podarilo viac ako by som očakával. Každá scéna obsahuje neskutočne štýlové zábery kamery, hudba dokonale vypĺňa atmosféru a ultimátne hlášky sa sypú od začiatku do konca. Každá rola, či rolička bola každému šitá ako na mieru, len Ving Rhames dostal prekvapivo málo priestoru. No a záver ma totálne odstrelil. 90%. ()

Hakha

Koukatelnější film o piraňích neexistuje... drsná, zábavná, stylová a dokonce napínavá podívaná, kterou nedoporučuji lidem se slabým žaludkem. Mé hodnocení 4 hvězdičky... ()