Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Matyas

Ano, výborný film, opradu povedený a vtáhne vás do děje, ale Tommy Lee Jones si oscara nezasloužil, avšak to nic nemění na kvalitě ()

Trixinka

Jeden z nejlepších filmů hlavní dvojice Harrison Ford a Tommy Lee Jones - tak skvěle zahrané postavy jsem už delší dobu neviděla. Dokážete se do nich vcítit a příběhu lehce uvěřit. Jasně, že jsou tam momenty, které jsou přehnané - např. onen skok do přehrady a následný běh, ale vůbec neubírají na celkovém dojmu. ()

neo93

Harrison Ford a další z jeho významných rolí. Jako doktor Richard Kimble, který ač je na útěku před spravedlností, rozhodne se zjistit, kdo stojí za brutální vraždou své manželky. K tomu velmi zručně využije všech svých dovedností, schopností, kontaktů i určitého vlivu. A navíc dokáže i za této nelehké situace, jako správný lékař zachraňovat životy druhým. Skvěle vedený příběh, který se line po celou dobu sledování, navíc zpestřený flashbacky zločinu, je napínavý od začátku až do konce a nemá hluchých míst. Když nesledujeme výborného Harissona Forda, jak prchá před vyšetřovacím týmem v čele s ostrým Tommy Lee Jonesem, tak zase pozorujeme, jak Richard postupně odhaluje motivy, které vedly vrahy ke spáchání vraždy jeho ženy. Výtečný devadesátkový snímek, který rozhodně stojí za vidění právě i v dnešní přehlcené digitální době. ()

mira.l

T. č. 87% a 97. nejlepší film?? No já nevím, v roce 1993 to byla asi poctivá filmařina, ale i když ten námět není špatný, dneska to na mě působilo skoro až humorně. Poprvé bohužel už někdy v čase 11:35 min, kdy byl doktor Richard Kimble odsouzen k trestu smrti na základě záznamu telefonického hovoru jeho zavražděné manželky na tísňovou linku, při kterém po několika nesouvislých větách, kdy už evidentně mlela z posledního, 2x vyslovila jméno manžela. Za to se fakt posílá na věčnost?? Hmmm, hustýýýý... No a pak následuje převoz čtyř vězňů, havárie, kterou by nepřežil asi ani Chck Norris a zdánlivě beznadějný útěk. To by ovšem pan MUDr. nesměl být šikula, a to on kua byl, to nemohu říci!!! Po několika minutách se někdy ve 27. minutě vetře do nemocnice, tam se převleče, oholí, stihne se i nasnídat, šlohne sanitku a valí pryč. Už tady to začalo nenávratně jít do řiti. Po několika minutách je - světe div se - spatřen z vrtulníku, avšak opět neohroženě uteče, když zajede do tunelu a zdrhne kanálem. Po chvíli honění kanálama s policajtama v minutě 37 opět neohroženě skokem á la Batman skáče z kanálové výpusti do výtoku z přehrady. Že už to stačilo? Ne, nestačilo. Pan doktor je asi nesmrtelný, skok zcela bez úhony přežil a je až tak odvážný, že se vrací do Chicaga, najde si i podnájem a člověk, kterého hledá půl Ameriky, si klidně chodí po ulicích, nikým nepoznán, a jelikož začíná postupně větřit, jak to s vraždou jeho manželky asi bylo, zašmejdí si v jedné nemocnici v oddělení výroby umělých končetin. Tomu, že o něco později jde do městské věznice navštívit jednoho člověka, kterému chybí kus ruky, o němž si mylně myslí, že je vrahem jeho ženy a po spatření se mu opět povede z baráku plného policajtů utéct, v čemž mu výrazně pomůžou dveře z neprůstřelného skla, tak tomu už jsem se smál. Že se mu pak povedlo splynout s davem v nějakém průvodu na ulici, to je asi to nejmenší. Závěrečné "grande finale" už na mě pak nějak nefungovalo. Ne, sorry, tenhle skvost už má asi svoje roky, kdy upoutal, nenávratně za sebou. Dvě hvězdičky spíš za T.L.Jonese a celkově tak nějak za to, že jsem ty víc jak dvě hodiny vydržel. Fakt moc nechápu to dodnes tak vysoké hodnocení. ()

rublik05

Naprosto geniálně vystavěný thriller s Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem v hlavní roli, kdy oba dva svými výkony film neuvěřitelně táhnou, ponurá atmosféra, kvalitní scénář a silné emoce dělají z tohoto snímku dnes již legendární klasiku a Uprchlík se právem řadí mezi nejlepší akční thrillery všech dob. 10/10. ()

bearmeedek

Tento film jsem viděl v dávných dobách několikrát. A minimálně poprvé jsem z něj byl paf. Tak jsem si jej v této těžké době zopakoval a musím jen konstatovat, že je stále úžasný. ()

Demonic189

Obrovská klasika 90. rokov s perfektným obsadením (najmä Harrison je tu obrovský sympaťák), kvalitným scenárom a pevnou réžiou. Akcie je síce pomenej a dej plynie neskutočne hladko, takže nuda nehrozí ani náhodou. Bomba! ()

Nix

Tento film je pro mne klasikou, tady je Ford ve své životní roli a já ten film můžu vidět pořád dokola a Tommy Lee je tady skvostný. Tohle je povinnost. ()

Lupes

S odstupem času se mi už tahle podívaná nezdá tak geniální, jako kdysi v mladém opojení devadesátek. Vše kazí thrillerové klišé závěrečného souboje, povinného překvapivého odhalení a zlosynů, co náhle ztrácí nervy. Kdyby zůstalo u obyčejné vraždy, byl by to skvělý film, ale musí se přidat oblíbené spiknutí a moralismus vůči farmaceutickému byznysu. Naštěstí rychle zapomenete a po čase se vám vybaví zase jen ten skok z přehrady. A to je dobře, neb za první půlku si tento počin minimálně tři hvězdy zaslouží. ()

Inozuka

Jsem až překvapený, jak tenhle film i po letech šlape. Je to doslova výkladní skříň devadesátkové kinematografie, kdy vše nestojí pouze na efektech, ale i na nadupaném příběhu a vykreslení jednotlivých postav. Na druhou stranu ani na akčních scénách se nešetří a řada u nich se stala doslova kultovními. Skloubit honičku za uprchlým vězněm s vyšetřováním zločinu byl geniální tah, který z Uprchlíka udělal nekonečnou jízdu, kde není místa na oddych. Pravda v závěru je to již klasicky holywoodsky přepálené, ale to se dá i odpustit. Harrison Ford i Tommy Lee Jones zde předvádějí životní výkony, dobře obsazené i zahrané jsou i vedlejší role. Zvyšuji na pět hvězd ... ()

Tiiso

Dozajista hlavně kvůli oběma představitelům, a vybraným prostředím, kde se příběh odehrává, dostává film kvalitu a originálnost. Bez nich by totiž zůstala jen jednoduchá průměrná zápletka. Právě vybráním skvělých herců a silným scénářem se na jednoduché dějové lince dá vytvořit plnohodnotný, napínavý a smysluplný příběh. To se v tomto filmu povedlo a sledování snímku člověka nenechá ani chvíli v klidu. Chvílemi jsem nevěděl komu mám fandit. Natolik byli oba dva herci přesvědčivý. ()

MadCaddy

'So he showed up not dead yet. Let that be a lesson to you, boys and girls. Don't ever argue with the big dog, because the big dog is always right.' ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)