poster

Devítky

 • USA

  The Nines

 • Slovensko

  Magické deviatky

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 99 min

Režie:

John August

Scénář:

John August

Kamera:

Nancy Schreiber

Hudba:

Alex Wurman

Producenti:

Dan Jinks, Bruce Cohen

Střih:

Douglas Crise

Kostýmy:

Molly Grundman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Skvěle zahraný a režírovaný mysteriózní thriller/drama, který mě zaujal svou originalitou a promyšleným příběhem. Divák je nucen uvažovat o dění na plátně jak v průběhu filmu, tak i po jeho skončení, protože ač je pointa snadno pochopitelná (pokud jste byli pozorní), detaily a drobné souvislosti vám budou docházet i nějakou dobu po dokoukání. Je to film určený pro ty, kterým nevadí přemýšlení o filmu a vytvoření si vlastního rozřešení finálního rozuzlení, skalní diváci např. Rodinných pout nechť se o sledování tohoto radši ani nepokoušejí, protože by pak tomuto skvělému snímku spadlo hodnocení.(17.1.2008)

 • Fr
  ***

  ,,VZPOMÍNÁŠ SI, ODKUD JSI PŘIŠEL?“… ,,BYLO TAM TEPLO. A BÍLO. JAKO... NELZE TO VYJÁDŘIT LIDSKÝMI SLOVY. NELZE TO ZACHYTIT LIDSKOU MYSLÍ“..... /// Psychodelický stavy nebo skutečnost? ,,VĚŘ MI! I když tajemství je větší, než dokážeš pobrat“ (ty vole, jak voni věděli, že to fakt nedokážu…?). Je fajn, jak se mezi spoustou pičovin snažej udržet moji pozornost – třeba jen jednou větou (někdo by řekl BOŽÍ…). Tohle funguje. Hrajou si se mnou jako v těch seriálech, jen za kreténa nemá bejt Ryan R., ale já (tak do toho vy kurvy! Rád vypadám jako kretén!). Ale ta hranice mezi zajímavostí a tím ostatním je vážně (Bůh by řekl: opravdu, ale opravdu…) tenká. Boží mód. S trochou GHB. Futuristická nadmyšlenka. Ztraceni. V realitě. Podivnost, ve který nakonec za kreténa nejsem. Oblivio accebit. VŠECHNO EXISTUJE DÍKY TOBĚ! Díky… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nemyslím na kariéru ani rodinu. Jen si chcu vyhonit. 2.) (- když už jsme u toho:) Zjistím, jak se při honění tváří Ryan Reynolds (no, že by to byl pohled pro bohy …) 3.) Thx za titule ,,pedroo“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.6.2012)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Já jsem polda jenom v televizi........ Věta - Jsem tvoje fanynka, ale jest-li to poděláš, rozlámu ti kotníky - evokuje stejnou větu z filmu i knihy Missery od Stephena Kinga. CITÁT - Ovečka dělá méé, kravička dělá bůů, pejsek dělá devět, devět, devět............ Kapitola první je podivná a protože nepředstavuje začátek příběhu působí hodně zmateně. A strašidelně. Kapitola druhá je zase hodně o dialogu, ale vnese do toho průvodního zmatku trochu světla. CITÁT - V mém domě straší........ Rozhovor okolo 68 minuty je prostě Boží. Nebudu prozrazovat z této debaty nic, ale myslím si, že by to spoiler nebyl. Kapitola třetí (Knowing) má velmi podivný konec a záhadu o rozuzlení. Nepřečíst si po filmu oficiální obsah distributora tak jsem totálně zmaten. V tomto příběhu jsem se nejméně devětkrát ztratil. CITÁT - Ale všechno jsi stvořil!!!.......(31.3.2013)

 • kaylin
  ***

  Celý film má docela zajímavý nápad, který se v některých chvílích mění do docela lynchovského stylu, jenže jak se ukazuje, tohle není tak neproniknutelný snímek. Naopak, i když Ryan Reynolds může být postavou spíše odpuzující, někomu vadí z principu, mně opět dokazuje, že když chce a má dobrého režiséra, dokáže zahrát zajímavě. To se potvrdilo i ve snímku "Devítky", který mě pro svou zajímavou atmosféru, napětí a přesto určité lidské pojetí mě celkem zaujalo. Není to velký film, není to film, který ovlivnil můj život, ale díval jsem se na něj minimálně se zaujetím.(3.4.2014)

 • milka
  ***

  Je fajn, že se Ryan Reynolds po všech těch akčních a komediálních rolích rozhodl natočit něco vážnějšího. A je vidět, že hrát opravdu umí. Jinak byl ale na mě tenhle film až moc divnej. Ze začátku se mi to nelíbilo, tempo bylo až moc pomalý a nic kromě Reynoldse mě tu nezaujalo. Druhej příběh už byl trochu lepší a zajímavější po všech stránkách a ten třetí celý ten záhadný příběh vysvětlil a dal tomu docela dobrou pointu. I tak mám ale z tohoto filmu velmi rozpačité pocity. Je vidět, že je to experiment, který nefunguje na každého. U mě se totiž minul účinkem.(12.4.2008)

 • - V tretej časti filmu ("Knowing") je na poznávacej značke Gabrielovho auta napísané 54P-X63. Súčet 5+4 a 6+3 je deväť a P a X sú od seba v abecede vzdialené deväť miest. (Abiosis)

 • - Postava Gavina (Ryan Reynolds) je založená na režisérovi Johnovi Augustovi. (misterz)

 • - Postava Melissy McCarthy bola napísaná špeciálne podľa jej pripomienok. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace