poster

Devítky

 • USA

  The Nines

 • Slovensko

  Magické deviatky

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 99 min

Režie:

John August

Scénář:

John August

Kamera:

Nancy Schreiber

Hudba:

Alex Wurman

Producenti:

Dan Jinks, Bruce Cohen

Střih:

Douglas Crise

Kostýmy:

Molly Grundman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Nedá se říct že by mě film zklamal, spíše jsem postrádal podstatně více silných a napínavých scén. Zpracování bylo velice skromné až komorní. Podobně u mě probíhal Man of the Earth. Tyhle konverzačky mi nevadí, jen mám raději trošku akčnější ladění sci-fi. Nemám jediný důvod chtít vidět tento film znovu. 50%(14.6.2010)

 • italka63
  ****

  Hmmm.....ještě teď jsem v takovém podivném rozpoložení. Kdo za to může? Báječný scénář,skvělý Ryan Reynolds,sympatická Mellisa Mc Carthy, pěkná kamera a úžasný soundtrak, který mi dopomohl dostat se trochu na přirovnání Svět podle Prota? Tři zdánlivě nesouvisející příběhy, jen postavy mají stejný,nebo vylepšený vzhled, ale žijí jiným životem. Tápání, náklonnost, střípky věcí, které nedávají smysl postupně začínají zapadat a donutí přemýšlet i ty, kteří by jindy tohle téma blahosklonně přešli. Ale ten zmatený, zvláštní pocit,že vše je nakonec v pořádku, přetrvává. Kdo by nechtěl být chviličku střípkem, který zapadne do mozaiky nejlepšího řešení....nemá smysl vykládat děj, smysl má si tohle pustit..a já pořád nevím, zda jsem neohodnotila málo.Ale co my lidé víme.....(21.3.2013)

 • Le_Chuck
  ****

  Hm, nebudem si klamať, ale naozaj neviem posúdiť, o koľko viac by ma Nines uspokojil, ak by som ho pochopil tak, ako bol (skutočne) myslený. Priestoru na domiekny je tu na 5 filmov a ano, film prinúti premýšlať. U mňa stále vyráva neveriaci Tomáš a podozrievam Johna Augusta z veľkej, a prázdnej bubliny. Forma je v poho, je to také Donnie Darkovské. Zatiaľ 70%(17.1.2008)

 • HAL
  ****

  Zpočátku jen samoučelná divnost s mírně ujetou atmosférou, posléze už ne až tak samoúčelná "skorodivnost", která balancuje na hraně mezi totálním nepochopitelností, inteligentní mozek-škvařící zapeklitostí pro zvrácené filosofy a inelektuály, švihlou fantasy-religionistickou hříčkou a... těžkou nudou. Nines je béčko snažící se nakousnout velké myšlenky, ale... přejme mu to 7/10 Nezáleží na tom co je realita, jde jen o to kde se rozhodneme žít... na tom není nic moc objevného.(10.6.2008)

 • IllIlIlIIl
  *****

  Můj nejoblíbenější herec v typově laděným filmu, který miluju! K úplnému pochopení to chce trochu důvtipu a zkouknout ten film třeba i dvakrát. Výborné herecké výkony, zejména úchvatný R.Reynolds! Hudební doprovod vybraný s maximalním citem. Originální příběh. Celá kostra filmu se může zdát zdánlivě nepochopitelná, ale vše ma svou základní logiku. Logiku mají i drobné detaily, výborné metafory, kterých si na první zkouknutí asi divák nevšimne - např. význam zpívání H.Davis - měla jsem kluka, tohle to je všechno?........Najdou se jen malé nuance, o kterých diváci mohou polemizovat, proč to tam bylo - např. zvuky z telefonu - 9 gepardů běželo po poli, 2 vlaky jedou lesem,...... Další, co bych mohl na filmu ocenit, je, že režisér nepřímo oslovuje diváky - např. když se Reynolds baví o tom, že jejich seriál nemusí pochopit každý, jen ti, co budou přemýšlet...těchto situací je tam více, kdy se mluví obecně o nějaké věci ve filmu, ale přitom se to dá stáhnout na skutečného diváka. Celkově film rozhodně za pět a jen škoda, že ne každý ocení takovéto filmy.......(30.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace