poster

Devítky

 • USA

  The Nines

 • Slovensko

  Magické deviatky

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 99 min

Režie:

John August

Scénář:

John August

Kamera:

Nancy Schreiber

Hudba:

Alex Wurman

Producenti:

Dan Jinks, Bruce Cohen

Střih:

Douglas Crise

Kostýmy:

Molly Grundman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  ****

  Originální námět odehraný na relativně malém prostoru s jednou hlavní rolí a párem pomocnic. A Ryan Reynolds tu svou roli odehrál s přehledem. O filmu jsem nevěděl absolutně nic, krom informace, že pro kamarády byl "dobrý, ale průměrný". A tak to asi být i mělo, protože takovémnožství dobrých nápadů a tak zajímavý příběh jsem rozhodně nečekal. Není to film, který ve mně zanechal nějaké hluboké pocity, neposadil mě na zadek a ani ze mě nevymáčkl emoce, ale přesto mě nesmírně bavil a já nemám, co bych vytkl. Pes dělá :"devět, devět."(25.6.2009)

 • Pejpr
  ****

  Devítky jsou rozhodně zajímavý a originální film, což by ho už samo o sobě mělo katapultovat do daleko vyššího hodnocení. Jenže poznat jeho jedinečnost je poměrně dost obtížné a kdo za filmem, který navíc působí dost béčkově, nehledá něco víc, tak to tam prostě nenajde a hodinu a půl se nudí, proto také chápu dvouhvězdičková hodnocení (jedna hvězda za výbornou hudbu a druhá za "koaly jsou osmičky - jsou telepati a ovládají počasí" ). Já ovlivněný filosofií však musím ještě 2* přidat (otázka je, jestli filmu nepřipisuju něco, co tam není, nebo co se tam vyskytuje obyčejnou náhodou) právě za námět a určitý druh projevu, který nutí k zamyšlení. Nabízí se srovnání s Panem Nikdo. Pan Nikdo měl výbornou omáčku, ale chyběla hlubší myšlenka (v podstatě mu chyběla jakákoli myšlenka). U Devítek se stal pravý opak myšlenka je dobrá, ale chybí vizuální efekty a všechna ta propracovaná formální část, co dělá kvalitní film filmem.(10.11.2010)

 • D.Moore
  ***

  Hmm, trocha toho zamyšlení při pondělním ránu mi naštěstí neuškodila. Viděl jsem zajímavý film, který od začátku jen čím dál více naznačoval a čím dál více zamotával, aby to na mě v posledních deseti minutách všechno vybalil. A neměli to vůbec špatně vymyšlené, tvůrci těchhle Devítek. Škoda byla druhého ze tří příběhů, který mě lehce nudil. Buď měl být kratší nebo se toho v něm mělo více udát, ale jinak téměř bez problémů. Dobří herci, vybraná hudba se pěkně poslouchala, režie není nijak epicky výpravná a ani si nepomáhá bůhvíjak velkými efekty, nicméně o to je působivější. Tři a malý kousek.(21.6.2010)

 • Fr
  ***

  ,,VZPOMÍNÁŠ SI, ODKUD JSI PŘIŠEL?“… ,,BYLO TAM TEPLO. A BÍLO. JAKO... NELZE TO VYJÁDŘIT LIDSKÝMI SLOVY. NELZE TO ZACHYTIT LIDSKOU MYSLÍ“..... /// Psychodelický stavy nebo skutečnost? ,,VĚŘ MI! I když tajemství je větší, než dokážeš pobrat“ (ty vole, jak voni věděli, že to fakt nedokážu…?). Je fajn, jak se mezi spoustou pičovin snažej udržet moji pozornost – třeba jen jednou větou (někdo by řekl BOŽÍ…). Tohle funguje. Hrajou si se mnou jako v těch seriálech, jen za kreténa nemá bejt Ryan R., ale já (tak do toho vy kurvy! Rád vypadám jako kretén!). Ale ta hranice mezi zajímavostí a tím ostatním je vážně (Bůh by řekl: opravdu, ale opravdu…) tenká. Boží mód. S trochou GHB. Futuristická nadmyšlenka. Ztraceni. V realitě. Podivnost, ve který nakonec za kreténa nejsem. Oblivio accebit. VŠECHNO EXISTUJE DÍKY TOBĚ! Díky… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nemyslím na kariéru ani rodinu. Jen si chcu vyhonit. 2.) (- když už jsme u toho:) Zjistím, jak se při honění tváří Ryan Reynolds (no, že by to byl pohled pro bohy …) 3.) Thx za titule ,,pedroo“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.6.2012)

 • Madsbender
  ****

  Film, ktorý je podivný a mysteriózny sám o sebe? Podľa názvu "Devítky" som si pôvodne myslel, že ide o nejakú narážku na desiatky (desiatok = daň odvádzaná poddanými v stredoveku, desatina ich poľnohospodárskeho zisku), a teraz sa len ťukám do hlavy, čože to za kravinu zo mňa vypadlo?! Takto zvláštny film som jakživ nevidel, no toto ma uchvátilo a užil som si jak nepríliš obľúbeného Reynoldsa, tak sympatickú Melissu.(5.11.2012)

 • - Postava Melissy McCarthy bola napísaná špeciálne podľa jej pripomienok. (misterz)

 • - Dom, v ktorom sa Gary zdržiava a Gavin žije, je skutočný dom režiséra Johna Augusta. (Abiosis)

 • - V tretej časti filmu ("Knowing") je na poznávacej značke Gabrielovho auta napísané 54P-X63. Súčet 5+4 a 6+3 je deväť a P a X sú od seba v abecede vzdialené deväť miest. (Abiosis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace