Tvrďák Taylor

Ryan, Wade a Emmit nastupujú na strednú školu. Ich prvý deň prebieha dobre, až dokým sa nestretnú s Filkinsom, vychýreným školským bitkárom, ktorý sa správa ako malý Hannibal Lecter. Predtým, ako budú úplne vtiahnutí do Filkinsovej ríše teroru, potrebujú si nájsť niekoho, kto ich bude chrániť. Dajú si inzerát do vojenského časopisu Soldier of Fortune. Najlepšia a najlacnejšia ponuka príde od bývalého žoldniera Drillbita Taylora (Owen Wilson). Zoberie si ich do parády a fyzický a duševný tréning na možné školské nástrahy sa môže začať. (jojoping)

Jamal

Tohle jsem opravdu nečekal. Tvrďák Taylor nejenže nebyl žádným tvrďákem, žádným Taylorem, komedie nebyla komedií, ale středoškolským příběhem tří chlapců, kteří zrovna nastoupili do prváku a mají problémy se šikanou. Jediným okamžikem, kdy jsem se opravdu zasmál je, jak na konci přijde o prst. Jinak film opravdu nic nenabízí, bohužel ani průměr. ()

juta

Začátek kapánek nejistý, rozjezd pomalejší, ale nakonec se z toho vyklubala slušná pakárna, která pobavila. Konec mě přesvědčil, že jsem se přehoupl v hodnocení, i zásluhou zdejších herců na čtyři hvězdičky. ()

Shakers

No keby som bol mladší tak by ma to asi viac bavilo.Alebo keby som mal trochu vypite tak by ma to viac bavilo.45% - 2* ()

JohnnyD

Strašne slabé. Owen Wilson, ústredné detské trio a námet sa jeden cez druhého márnia v prapriemernej slátanine bez akéhokoľvek osvieženia. Žiadna sláva sa nekoná, dokonca ani vytrhnutie z hypnotického stereotypného tempa... ()

playboxguest

Wilsonovo jméno mě v titulkách nevytrhne, to Apatowovo mě v nich zas kolikrát spíš vyděsí, jelikož Zbouchnutou a Kopačky považuju za jedny z nejnudnějších áčkových komedií posledních let, Tvrďák Taylor mi ale při ranní kávě docela sedl. Je to klišé na klišé, stokrát obehraná klasika, ale neurážející, ikdyž ani ohromující. Prostě solidní průměr, který mi příjemně nastartoval nový den. ()

sheen

No nevím jestli komedie, na komedii tam bylo až moc málo gagů nebo vtipnějších scének. Byla to taková slátanina od ničeho k ničemu. Ale pár silných míst tam je. Do čeho se to nechal Owen ukecat omg! ()

mil@n.fanatik

Pohodová komedie, na odreagování a lepší náladu doporučuju... Není to komedie, u které se člověk směje od začátku do konce, ale ani žádná nuda, takový zlatý střed, Owen Wilson baví ale také překvapí svým "bojovým uměním"..:-)) ...Hodnocení - 62%.. ()

predators

Příjemně se na to dívá, občas jsem se zasmál, ale to je asi tak všechno. Piškoti se pouští s "bodyguardem" do boje proti staršímu spolužákovi. Kolikrát už to tu bylo? ;-) 40% ()

Slarque

Z tohohle námětu mohla být dobrá komedie. Klidně u toho mohl zůstat i Owen Wilson. Jenže by to chtělo víc komických nápadů do scénáře a režiséra, který by tomu dal spád. Takhle tu máme několik různě nesympatických harantů a semtam pokus o vtip. Aspoň pár jich kupodivu i vyšlo. Vlastně je to spíš smutné než zábavné. :( ()

klerik

Wilson je blázon. Scenár je trochu klišé, ale má pár silných scén v štýle o niečo lepšieho SUPERBAD... ()

SeBig

Owen Wilson si bere na starost děti které ve škole šikanují :-D zápletka parádní, sranda jak má být! :) ()

Chrustyn

Wilson se snaží, ale takhle nemastnou, neslanou a nudnou komedii uvidíte málokdy. Rogenův scénář je vidět jen ve výběru postav, které jakoby vypadly ze "Superbad". ()

rikitiki

Skvělý nápad jak se na střední škole zbavit šikanujících prudičů tím, že si na to partička looserů najme profesionála. Jenom kdyby to celé neskončilo ubuleným sentimentem. ()

honajz

Owena Wilsona mám rád, ale tentokrát to trochu přehnal. Jestli neměl na vánoční dárky či co a musel vzít roli v dětské komedii...? Celé je to o třech klucích z americké střední (tedy taková lepší 9. třída naší základní školy, když ještě bývaly 9. třídy), kteří jsou poměrně nesympatičtí, a tak není divu, že jsou ve škole šikanovaní. Aby se z nich nestali otloukánci na doživotí, dají si do vojenského časopisu inzerát. Na ten jim odpoví Drillbit Taylor, poněkud pošahaný nýmand, který ale překvapivě dá klukům pár lekcí a nakonec jim pomůže. Asi sami cítíte, že tahle věc je originální asi jako značkové zboží ve vietnamské tržnici. Navíc je to celé podané zdlouhavě, nudně, a dokonce bez nějakého nadhledu nebo vtipu. Ústřední trio školáků je nesympatické až na půdu, takže byste je sami rádi šikanovali, kdybyste měli tu možnost. Pár vtípků, jež předvede Owen, je zatrachtile málo, navíc někdy šaškuje už i za hranice svého humoru. Film má obrazový formát 2,35:1, zvuk původní i český dabing v DD 5.1 (btw, český dabing zní otřesně, protože všichni mluví děsně spisovně). Bonusy zahrnují komentář tvůrců, který má jen anglické titulky, film o filmu, kde hovoří autoři "díla" (13:59), 13 vystřižených scén v délce půl až dvě minuty (16:23), dokument o natáčení filmu Line-o-Rama (4:16), pět dokumentů o hudbě a hercích, resp. dětech Rap Off (3:37), Sprinkler Day (3:27), Bully (3:02), Directing Kids (3:03) a The Real Don: Danny McBride (5:47), a nepovedené scény (3:57). Publikováno: 08.10.2008 ()

HellFire odpad!

k čemu se to Owen propůjčil? Prvních 10 minut vypadalo nadějně, ale nakoenc se z toho stal patetický a předvídatelný příběh. ()

eraserhead666

Ač se dva hlavní dětští hrdinové snažili to všechno zachránit (a byli dobři, než jim to docela pokazil ten děsivý spratek z Kruhu), a obsazení slibovalo vcelku kvalitu, potenciál zápletky zůstal promarněn díky slabému scénáři, který např. ze slibně rozjeté postavy Owena Wilsona udělal jen žvatlajícího ňoumu, který se motá ode zdi ke zdi. 2.5* ()