Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

TadashiCZ

Občas trošku přetahované záběry, ale tak trošku jsem to od Mendese čekal. Jinak velkolepý, ne černobílý Bond, který stále posunuje laťku Bondův s Craigem v hlavní roli. Britský humor zachován, akce zachována, napětí a kvalitní děj vylepšeno. Sečteno a podtrženo je to nejlepší Bond, kterého jsem zatím viděl. ()

ohinek

první akční scéna na vlaku - parádní bondovská akce, čast ze šanghaje - nudná část jako v každé bondovce zabývající se nesmysly která má hrát na notu ortodoxním příznivcům bondovek a závěrečná parádní část v anglii. film jako celek je rozhodně parádní, nechápu jak někdo může postavit hodnocení filmu na takových hovadinách jako že každá bondovka musí začínat sekvencí skrz hlaveň, bond si musí říct pár svých naučených frází, než půjde do akce nutně se bond musí vyspat s nějakou ženskou bez které by se film ve většině případů klidně obešel nebo dokonce že úvodní titulky musí nazpívat ženský interpret a titulky musí být také proloženy ženskými siuletami. pravda, většina toho ve filmu byla narozdíl od quantum of solace, který právě kvůli tomu do jisté míro pohořel co se bondovek týče. proč by měla každá bondovka vypadat asi takhle: na začátku se james bond o něco pokusí ale nevyjde to, tak se vrátí do londýna kde mezitím zjistí co za bondovou akcí ve skutečnosti stálo a po konzultaci bonda s M, která se nese ve stylu že M bonda neustále kritizuje a jemu to je jedno, následná návštěva zbrojaře Q, který ho vybaví několika hračkami, a potom samotné plnění mise, během které se bond nutně s někým vyspí a smrt hlavního záporáka nějakým banálním způsobem až se zdá že většina filmu byla vlastně zbytečná. jen ať se pokračuje v současném trendu překopávání bondovek od základů ()

complex

škoda, že som pozeral túto vec v otrasnej kvalite, ale ako fanúšik bondoviek sa mi čakať nechcelo a čas na kino sa nenašiel... ale som viac ako spokojný, pretože autori nepreháňajú nejakými super novinkami, ale držia sa pri zemi a hlavne ukazujú aj čo to do minulosti.. pre priaznivcov bonda vrelo odporúčam... dúfam, že aj daľšie snímky budú na tom podobne ()

gigs78

Zdlouhavé, zdlouhavé... Craig by měl už být jen v obleku, to mu aspoň přidá trochu na vážnosti, jinak vypadá jak přestárlej agent KGB. ()

rakosabasta

Úžasné spojení nového a starého, byť přiznávám se, jsem se v těch náznacích kapku ztrácela... Asi by to chtělo všechny Bondovky znovu pěkně od začátku, aby tato vynikla ještě víc. Javier Bardem jako padouch nepřekonatelný, i v těch blond vlasech. Žádné zbytečné řeči a vysvětlování, jen to, co je nanejvýš nutné... "Jak to, že...?" se nemá cenu ptát, vždyť je to BOND!!! :-)) ()

chicotomas

Pro mě tohle už není James Bond. Ale mírně nadprůměrný akční film s velkým rozpočtem a velkým marketingovým vějířem okolo. Příběh průměrný, akční scény, na které jsme zvyklí. Ale Bond, co nepije Martini, co má Bond Girl jen aby se neřeklo (a na 5 minut), bez bondovských vynalezů - vychytávek. Takže prosím, příště už tomu neříkejme Bond a budeme všichni spokojenější. Jo a taky to je na můj vkus extrémně dlouhé. ()

SunnyMan

Když jsem to sledoval a dosledoval, asi se mi prostě musela vybavit komiksová tetralogie od Franka Milera popisující poslední vzestu a finální pád Temného rytíře, jen se tu 007 v pozici Batmana místo se Supermanem potýkal s jiným mentálním nevyrovnancem a bandou jeho pohůnků, které sice stejně jako Temný rytíř Supermana porazil, přesto za velkou cenu a důsledek v podobě osobní změny, byť, pro dobro Bondovek, MGM a vůbec ne tak zásadní. Co tím chci ale říci, je fakt, že ten příběh i scénář je prostě cítit skrytým klišé, ale dobrým klišé, dobře skrytým a vůbec je to řemeslně celé sakra povedené, za opomenutí klasické bondgirl tleskám ( tu slečnu, co ji po pěti minutách odstřelili snad počítat ani nelze a těším se zas za dva roky. ()

Welsiot

Boooooring! První třetina filmu je absolutní zívačka, ty zbylé dvě to nijak nezachrání. Craig se tváří 143 minut takovým způsobem, že nepoznáte, jestli zrovna někoho zabíjí nebo jde do postele se ženou. V porovnání s Casino Royale je to u mě propadák! 55% ()

Pavlo

Konečne som sa dočkal lepšieho Bonda. Po nemastnom, neslanom Quantum of Solace prišiel temný Skyfall. Je to dobre vyvážený film (dej verzus akcia), ktorý vsadil skôr na inteligentnejšie rozprávanie príbehu a dáva väčší priestor na vykreslenie postáv a ich činov ako minulý diel. Akcia je výborne zvládnutá a zbesilého strihu v akčných scénach sa obávať nemusíte. Daniel Craig dokazuje, že je Bond ako sa patrí a tým pádom sa teším na ďalšiu časť. ()

silviastef

Nuda, toto je asi najhoršia bondovka akú som kedy videla, človek vedel všetko dopredu predvídať, a tie suché "anglické" vtípky.... a tiež by už mohli vymeniť toho obstarožného Graiga... proste tejto bondovke dávam iba 2 hivezdičky. Čo stojí za spomenutie sú tie úvodné titulky, tie boli dobre spracované. ()

Raziel811

Nejsem až takovým fanoušekem Bonda. Filmy s Brosnanem považuji za ukrutné béčko a starší kousky lze brát už jen jako retro. Avšak Bond nové generace je divácky atraktivní. A tento díl mi přišel zatím nejlepší - sice není tak okázalý, spíše komornější, avšak vizuálně velice nápaditý s kvalitně napsanými charektery, kde samozřejmě exceluje Javier Bardem, který dle mě, zahrál nejzajímavějšího Bondovského záporáka. ()

ladycat

Skyfall mne jednoznačně bavil. Nepostrádal bondovskou nadsázku, ale i reálné situace, což mne příjemně překvapilo. U akčních scén jsem měla obavy z nudy, což se nestalo a občas jsem byla i překvapena jejím vyústěním. Dokonce i negativním pro Daniela. Konec filmu působil trošku uměle, ale v celkovém hodnocení filmu se však malý detail ztratí. Příjemný snímek, z nějž stále čiší originalita, a rozhodně úspěšný zaslouženě. ()

Ratlin

Aneb jak poslat do kytek slušně rozjetý film... Oč úzkostlivěji se tvůrci v první polovině vyhýbají veškerým nelogičnostem a klišé, o to více nám jich servírují v poslední třetině stopáže. Skoro jako kdyby se na vzniku podílely dva odlišné štáby. ()

Hanulityda

Když se řekne James Bond automaticky se mi vybaví Pierce Brosnan. To je pro mě agent 007. Daniel Craig se jako představitel téhle postavy vůbec nelíbí, ale v tomhle díle překvapil. Nevím, jestli to bylo dějem nebo tím, že trochu zestárl a získal na důvěryhodnosti. Každopádně ten film uměl zpestřit a za to *** ()

Ashok

Povazuji se za velkeho fanouska Jamese Bonda snad s vyjimkou dilu s Timothy Daltonem a George Lazenbym. Daniel Craig je pro me nejlepsi 007 hned po Seanu Connerym. Javier Bardem je jeden z mych nejoblibenejsich hercu vubec. To dohromady s volba rezisera slibovalo dalsi vydarene pokracovani. To se ale nestalo a ja mam bohuzel jasno, ktery dil Bonda je vubec nejhorsi v cele historii. Opravdu plytky a predvidatelny scenar, navic s hroznym zpracovanim na plose bezmala dvou hodin. Odpad jsem nedal pouze z ucty k hlavnim protagonistum. ()

karel63

Méně akce, méně anglického humoru, méně hraček, méně prohnaných a falešných žen . O to více krásných scenérií a propracovaných postav. Pokračování bude těžké... ()

pirate

Se shlédnutím tohoto filmu jsem se poměrně opozdil. Dal byl dolů jednu hvězdu už kvůli tomu, že Javier Bardem se jako záporák ukáže až po polovině, takže může být dokonalý jak chce, ale nikdy nedožene ztracenou hodinou předtím. Pravda, dialogy mezi ním a Bondem jsou promyšlené a Bardem se dost často chová k Bondovi, jako jeho staří záporáci v šedesátých letech, ale třeba já bych si ho chtěl více užít. Dále atmosféra je dokonalá, často až mrazivá a ponurá, což se povedlo jediné Bondovce v poslední době. Včetně toho, že se film snaží vypadat v některých místech staře a také se mu to daří. Ano, spoléhá se na dialogy a na akci minimálně, ale to by příliš nevadilo. Já dávám 70%. Proč ne víc? Ještě nikdy se záporák neobjevil tak pozdě a mám ještě pár drobných vítek. Ale film se u mně může pyšnit tím, že je to bezesporu dobrá Bondovka a jsem zatím od Craiga nejvíce potěšen. Jen by mu už mohli dát nějaké charakteristické zneškodnění hlavního nepřítele, což zrovna jen Craig ve svých dílech postrádá, i když alespoň zde je to asi nejlepší. PS: Za hlavní chybu považuji, že z Craiga udělali tzv. prequelového Bonda, což je dost velká chyba, protože moderní technologie jeho doby absolutně neodpovídá něčemu takovému a také několika postavám změnili rasu (Moneypenny). Na tohle by si už fakt měli dát pozor. ()

johnysd

Bond, James Bond. Kdo by to neznal. Po trochu slabších dílech se Bond navrací v plné síle a navíc jinak. Ano, mnoho lidí určitě vytkne, že to není ten správnej Bond, že tam chybí to klasické bondovské atd. Omyl. Tohle je Bondovatější než Bond. Výborný scénář, výborné postavy, strhující scény v čele s naprosto úchvatným finále. Toto je restart jak má být. Dlouho jsem nemohl přijít Craigovi na chuť, ale zde dokazuje že si povolení zabíjet zaslouží minimálně ještě jednou. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce