DannyBoy80

Ten film je brutální, místy na mě až zbytečně příliš brutální. Za to jednu * dolů. Nicméně příběh má sílu, postavy jsou vskutku šílené, herecky zvládnuto výborně. Něco takového nejde snad ani vymyslet a ono se to skutečně stalo. No sousedka v Pendolinu šla radši spát jak to po očku viděla, ty rozstřelené hlavy, rozmlácené kschty a podobně. Tyhle týpky bych nechtěl potkat ani přes ulici :) ()

SHit4U

Škoda upadajícího tempa. Přeci jenom Ritchie si to dokáže udržet lépe. Ovšem kde je Ritchie na pohled krásnější, ačnější, líbivější, je tento film krutější, špinavější a krvavější. Je možné, že i roztřesená televizní kamera byla záměrem (a ne nedostatkem financí), a to proto, aby film vypadal co nejautentičtěji- přeci jenom se děj odehrává v širším období a i začátek, či-li časově nejstarší, má jiný té době odpovídající vizuál. Pár velmi násilně-vtipných scén s typickým britským humorem. Sto dvaceti procentní 4 hvězdy!!! ()

Dallas

Dosť drsný film, ktorému na drsnosti pridáva, že je podľa skutočných udalostí. Silne presvedčivá réžia a živá kamera to celé len umocňujú. Ak chcete vedieť ako to asi medzi gangami chodí a to pekne bez servítok, tak vrelo doporučujem. 70% ()

1945 odpad!

Proti všem? Ano jsem!!! Začátek ( asi 25 min) byla nudná podívaná, ale alespoň z toho mohl člověk pochopit, co se ve filmu děje a jednání postav. Pak se začaly na obrazovce objevovat letopočty a vždy následovaly příběhy, které nebyly k pochopení, stále se objevovaly postavy, které byly v ději nové a tak vznikl absolutní dějový guláš. Pořád jsem měl nutkání film vypnout, ale stále jsem věřil, že tato rádoby kvalitní podívaná, kde při každém úderu létaly vzduchem litry krve, přinese alespoň závěrem nějaké vysvětlení... Nepřinesla!!! Závěrečných 30 min už jen dokonalo šílenou motanici...Pokud uvažujete, že se na tento film podíváte, učiňte tak, jen pokud jste schizofrenici s psychopatickými sklony - jinak vám zůstane v hlavě klubko něčeho, o čem byste ani nedokázali rozumně povyprávět. Režiséra asi propustili na dva měsíce z léčebny pro duševně choré, aby mohl zrealizovat toto dílo. Já jsem po jeho zhlédnutí cele konsternován! ()

fastum

Rozdělení událostí do povídek by tomuto filmu určitě prospělo. Ucelil by se tak děj a nevznikala by občasná zmatenost typu: "S kým to ten chlápek má vlastně nevyřízené účty?" První půlka má docela solidní tempo ale jak se přibližujeme konci, začíná se toho bohužel dít míň a míň až dorazíme do lehce nezajímavého konce. Přecejenom je to skutečná událost převedená na filmové plátno, nejspíš i nezkreslená. A to se cení. ()

ApsidalTill

Rise of the Footsoldier , surová anglická realita postavená na životopisnom príbehu jedného z veľkých mien podsvetia, ktorá ma aktuálne opäť presvedčila o sile Anglickej kinematografie. Osud Carltona Leache je naozaj v širokom zábere a človek pri sledovaní jeho života, nestíha očami prechádzať z krvi striekajúc z futbalových zápasov (respektíve z hooligans bitiek mimo štadiónu), cez Rave vlnu v hudobnom prevedení až po boom drog na scéne. 119 minútová stopáž je doslova natlačená neustálim napätím a realitou, ktorú musí každý doceniť a navyše vo filme, aj podporiť súhlasným kývnutím. Odporúčam všetkými 5 hviezdičkami, ktoré sú podčiarknuté hrubou čiarou autentických záberov ku záveru snímku. ()

Santino7

Čakal som od toho všeličo, no až takúto poctivú, autentickú a zároveň aj prudko pozerateľnú (životopisnú) gangsterku, tak to skutočne ani omylom. Mal som totižto, vzhľadom na žiadne mne známe tváre v obsadení (teda až na Franka Harpera, ktorý však dostal iba minimum priestoru), mierne obavy, čo sa z toho nakoniec vykľuje. Tie sa však nakoniec ukázali ako úplne neopodstatnené a rozplynuli sa takmer ihneď, stačilo pár úvodných minút. Začiatok situovaný do prostredia futbalových hooligans sa niesol v skutočne luxusnom tempe a čo je ešte sympatickejšie, v rovnakom duchu sa niesol takmer celý film - teda až na tých záverečných zhruba 15 až 20 minút, ktoré mohli byť riešené aj inak. Dôležité však je, že podstatná časť snímky bola presne podľa môjho gusta. Drsné, štýlové, štipku brutálne (čo by niektorých možno mohlo odradiť), bez zbytočného moralizovania (to zvládne každý aj sám) - no proste britská gangsterka v plnej kráse, akurát že bez toho typického humoru, známeho najmä z ritchieoviek. Ten mi však, hoci ho taktiež obľubujem, tentokrát vôbec nechýbal. V konečnom dôsledku sa dokonca ešte aj to menej známe obsadenie ukázalo ako správna voľba, najmä Ricci Harnett bol priam fantastický, rola mu sedela na výbornú. No a nebyť toho už spomínaného záveru, pravdepodobne by som Rise of the Footsoldier bez váhania zaradil do mojich top 10 (a just ho tam možno nakoniec zaradím!)... Lahôdka, ktorú jednoznačne vrelo odporúčam. It was the end of an era. But before the murders, the torture, the beatings and the ecstacy... before all of that, there was football. You see, football was where all the spite and the hatred first came from. On those terraces... well, it's where it all began for me. 100% subjektívne / cca 80-85% objektívne ()

WinstonS

Původně jsem byl nalákán na film s tématikou hooligans, ale tato část tvoří maximálně 1/4 filmu. Poté se děj zvrtne úplně jinam... a nutno dodat, že je to možná škoda :-) ale i tak je RISE OF THE FOOTSOLDIER solidní práce - poměrně koherentní a uvěřitelný příběh (natočen podle reálných událostí) ukazuje špinavé anglické podsvětí na základě pohledu Carltona Leache, gangstera pozvolna stoupajícího v žebříčku TOP 10 GANGSTA'S až mezi zločineckou smetánku Essexu. Btw, hodně brutální podívaná, to musím uznat. ()

cinci

Velice působivá, realistická a krvavá cesta Carltona Leache na "vrchol". Rozhodně ne pro slabší povahy ()

maty39

Velmi drsná historka z anglického podsvětí. Člověk je najednou i rád, že se narodil do komunistického československa a ne v Anglii v 80tých letech. PS: Ten uživatel, co Carltona Leache zařadil mezi fandy Manchesteru může být rád, že Carlton Leach neumí česky :-D ()

Kratoc

Násilí zobrazené naprosto bez milosti, že si za chvilku připadáte jako ten přejetý čokl ve stoce. Žádná romantika, nic hezkého, ale tak to je. Prostě vymaštěný hlavy, co si honí ego přes to, že si rozbijí navzájem huby. No a taky o tom, jak malý grázlík ke štěstí přišel. Natočeno sice drsně, ale skvěle. Jo a tenhle film mne jenom utrvrdil v tom, že anglický holky jsou prostě nic moc ;) ()

Ole92

První polovina briliantní. Fotbalový huligans poté pomalé prokousávání před hlídače až v velkým kšeftům s drogama. Druhá polovina už byla horší a chvílema dost nepřehledná ale finální přestřelka a možné scénáře mě zase uchvátili. Takže celkový výsledek 4 z 5. ()

Thomm

Dost dlouhou dobu jsem neviděl film tak brutální a surový, jako je Rise of the Footsoldier. Hlavní hrdina se s ničím a nikým moc nesere a první půlka je vlastně nepřetržitá akce, nebo aspoň lámání rukou nebo nohou a topení dlužníků v betonu. Ke konci už ale film trochu ztrácí tempo a další postavy, co dostávají víc prostoru už nejsou tak zajímavé jako Carlton Leach. ()

j0nathan

Parádní, nekompromistní, velmi naturalistická jízda. Vypíchl bych první půli filmu, ve které se jako hlavní postava Carlton šplhá nahoru. Pokud by film zůstal pouze u jeho osoby, asi by to bylo lepší. Nicméně druhá část filmu se věnovala z větší části jeho kámošům a Carlton šel bohužel stranou. Každopádně jsem se ani na vteřinu nenudil a pro lidi, kteří mají rádi trochu násilí je film ideální. ()

costa

První půl hodina o ICF je epická, taková dokumentární sonda o oldschoolovejch hooligans v UK. Potom to je jeden drsnej příběh z londýnskýho podsvětí, nechtěl bych padnout turkišům pod ruce. Já byl napjatej až do konce. Neskutečná paráda. ()

Pawlisman

Možná příliš trošku násilí, příjemné gradace a růst, ale úplný konec možný zbytečně natahovaný, chtělo to skončit ve velkém... 9/10 ()