Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Toľko nápadov pod jednou kapotou som nevidel v posledných 10-tich amerických hororoch dokopy. A to oldschooler Raimi nešlapal na plný plyn. 80% ()

NinadeL

2 * za pěknou podívanou, sympatie ke klanu Raimiů a jejich spolupráci s Rob Tapertem. 3 * je za program v televizi v zastavárně, který uváděl slavnou rvačku s Marlene Dietrichovou a Unou Mekelovou. ()

kitano

Comeback Raimiho ako hororového guru ? Čiastočne. Čiastočne pre to, lebo ikeď je film skutočne akýmsi návratom k Evildead, scénár - minimálne prvá polovica filmu - je písaný s veľkým ohľadom na súčasné trendy. To jest viac menej klasická zápletka, ktorá sa príliš nevymyká súčasnému priemeru. Druhá polovica, to je už číry Raimi-fest, s fúrov nádherných staromilských efektov, ktoré akoby vypadli z 80-tych rokov. A áno, je prítomný aj - pre sériu Evil Dead tak typický - humor, to ma najviac a veľmi milo prekvapilo. Je však stále cítit, že toto nebol projekt, ktorý by dovoli Raimimu sa naplno odviazať. Keď sa tak však nad tým zamyslím...nieje toto taký malý predkrm pred Evil Dead 4 ? (8/10) ()

Kaka

Atmosfericky excelentní, herecky zdatně zahrané a technicky minimálně nadprůměrné. Raimi si nebere servítky a jde vcelku o zábavnou, leč jednoduchou věc. Jemnost Alison Lohman se krásně tříští s nelíbivými kulisami, zakaboněným nebem a brutální Lornou Raver. Akorát toho zeleného slizu tam ne mne byl otrochu moc. ()

Lavran

Ad fontes... Naprosto dokonalá práce se zvukem, přehršel vizuálních i dialogových vtípků (nejen sebereferenčních), Raimiho osvěžující stylistické propriety (např. vychýlené rakursy, speciální objektivy, několikanásobný střih po ose, interpunkce a mnohé další), výtečná hudba Christophera Younga, opravdu fungující lekačky, nápadité "humusárny", hyperbolické prolínání humorného a děsivého, neuctivě uctivé ctění žánrových pravidel, pohrávání si s divákovým očekáváním... Chuťovka par excellence, kterou jsem mezi těmi rádoby spooky horůrky posledních let postrádal značně citelně. Takhle si představuji ideální comeback. ()

Krouťák

První dvě třetiny filmu jsem byl naprosto unešenej ze skvělé atmosféry, která se, s blížícím se koncem, postupně vytrácela (co se taky může jiného stát, když je vám už jasné, jak to celé dopadne, že..). Podle některých komentářů má Drag Me to Hell spostu nevyužitého potenciálu a mně nezbývá, než souhlasit... Po bravůrním rozjezdu se z toho dalo ''vymačkat'' víc.. I tak je to u mě s přihmouřeným okem za 80%. ()

Radko

Eintopf srandy&strachu, no nie všetky polievky, v ktorých plávajú navzájom nezlučiteľné zložky musia dopadnúť tak biedne ako to, čo svojho času vytvorili psíček s mačičkou. Navyše - časy sa menia a tak milá cica tu skončila na spôsob prísady do guľáša. Hej, digitálne triky pôsobili ako čosi navyše (ani nestrašili, ani nebavili), rozvinutie klasického konceptu: "Osudu aj tak neujdeš" neprekvapilo, no a ruština v ústach skupiny Cigánov pri truhle, či čeština v ústach média tiež neodkazovali k tým najechtovejším démonickým kultúram. Všetky tieto prehrešky však boli zanedbateľné vďaka množstvu iných, zručne použitých odkazových duchársko/mysticko/psychologických prvkov. Druhým dôvodom, prečo nehádžem do priemeru je skutočnosť preľnutia filmovej reality so skutočným svetom po ukončení projekcie vo veľmi príbuzných detailoch, čo sa mi v takejto kadencii stalo naposledy po kino návšteve filmu Na pokraji šialenstva (r. John Carpenter) v r. 1996. Bolo to rovnako napínavo zábavné ako film samotný. ()

akisha

Alison Lohman byla úžasná a hlavní roli zahrála skvěle. Pro fandy téhle žánrové odnože je to tutovka, pro ostatní jak se to vezme. Každému nemusí sednout skloubení černého humoru a hororu a ani mě to zrovna neimponuje. Hororový části jsou výborný, ale někde na mě už moc přeprsklý (zvracení), nebo jsou zase povedený, jako to vymítání, ale zrovna když si divák myslí, jak je to hezky napínavý a strašidelný, tak promluví kozel. Tak asi tak. Když se chci bát a užít si pořádnej horor, sáhnu radši po Silent Hillu. ()

Eddard

Áááách... pochoutka. Jedna z nejplodnějších návštěv sálu kina za hodně dlouho dobu. Kde začít? Asi u toho nejhlavnějšího. Pro všechny případné diváky (a doufám, že vás bude co nejvíc) - tohohle je Raimiho horor. Vlastně skoro specifický žánrový koktejl - namíchaný samozřejmě především z kvalitního (atmosféra, empatie s hrdinkou) a levného (lekačky, násilí a krev) hororu, s citelnou příchutí černé komedie, výrazným podtónem sebeparodie a lehounkým závanem grotesky. Tyhle polohy se pak ve filmu buďto střídají (v různých frekvencích a intenzitách), nebo fungují najednou a dosahují tak velice specifického účinku, kdy se smějete a zároveň se děsíte toho, co přijde za chvíli. Nepochopení tohoto režijního záměru může snadno vést k velice tragickým koncům, jak se tomu stalo třeba v případě mé kamarádky, která se na film na mé doporučení vydala a po půl hodině z kina odešla, mumlající něco o zubní protéze a kravině. Úžasně hladkému a účinému dojmu, kterým snímek působí napomáhá velkou měrou výkon skvělé (a krásné) Alison Lohman, jakožto i moc šikovný casting zbytku ansámblu, v čele s ohromně působivou babicí, Lornou Raver. Třešničkou na dortu pro některé pak může být rozprava o snímku jako o moralitě, do které s přáteli či partnerem zabřednete na cestě z kina do hospody... Jeden z těch filmů, na které vzpomínáte. 90% ()

Falko

Uz hrozivy uvod s Mexicanmi mi naznacil, ze to bude poriadna hororova jazda, tak ako ju vie natocit Sam Raimi. Predsa len som povazoval zaciatkom 90-tych rokov krvave SMRTELNE ZLO 2 / EVIL DEAD 2 (1987) za jeden z najlepsich hororov a vedel som, ze ma Raimi nemoze ani teraz sklamat, napokon uz dlho ziadny horor nenatocil a vymozenost dnesnych trikov sa neda porovnat s 80-tymi rokmi. Lakaciek je tu viac nez dost, akurat v tretej tretine, kde to malo poriadne gradovat, sa mi to trosku nepozdavalo, ale inac super. _________ Alison Lohman - (Christine Brown) +++ Justin Long - (Clay Dalton) +++ Lorna Raver - (Pani Ganushová) +++ Dileep Rao - (Rham Jas) +++ David Paymer - (Pan Jacks) +++ Chelcie Ross - (Leonard Dalton) +++ Reggie Lee - (Stu Rubin) +++ Ted Raimi - (Doktor) +++ Produkcia: Sam Raimi, Ivan Raimi +++ (Videl v kine 16.06.2009) +++ ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY!!! Na tento film mě jednoho dne upozornil kamarád, který mi pustil trailer se slovy "To vypadá kurevsky dobře!" Od té doby jsem se na tento film strašně těšil, protože horory sice moc nevyhledávám, ale fakt to vypadalo dost solidně. "Naštěstí" naše kino nezklamalo a ani po třech měsících to nezařadilo do programu (např. dávali Valkýru až v dubnu, kdy už byla k dostání na DVD!) takže jsem si musel počkat na nějaký slušný DVD-Screener. A konečně dnes jsem se k této lahůdce dostal. A řeknu vám, to čekání za to stálo. Protože já jsem zatím neznal Sama Raimiho jako režiséra hororu (ale po tomhle si asi seženu jeho Evil Dead) ale jen jako toho, co točí filmy o Spider-Manovi. Ale teď už vím, že to umí a to sakra dobře! Sice je fakt, že některé scény můžou vyznít směšně (hřbitov) některé dost nechutně (pohřeb) ale Raimi umí budovat atmosféru. Jakékoliv, byť jen malé cinknutí zde má své místo a účel. Lornu Raver namaskovali skutečně dobře, až jsem se divil, jak vypadá v civilu sympaticky… :-) A Alison Lohman? Tu po tomto filmu budu sledovat ještě pečlivěji. Protože tohle je zlatíčko, které je překrásné a ještě umí hrát! Postava Christine je totiž opravdu jen oběť, takže jí nemáte problém fandit, ať už dělá cokoliv (obětování koťátka). Čekal jsem leccos, doufal jsem, že mě film nezklame. A řekl bych, že zklamaný nejsem! Tohle můžu jen doporučit pro každého příznivce dobrého a skutečného hororu. P. S. Čeština ve filmu potěšila a pobavila. P. S. 2. A dost mě překvapilo, že to neskončí happy endem. Marně si vzpomínám na nějaký dobrý horor, který by končil takhle. ()

castor

Velmi stylové, ale zároveň i velmi laciné. Záměr? Nevím. Docela jsem se těšil, ač zrovna neholduji duchařským hororům.. Děsí mě něco uchopitelného a ne jen jakási ďábelská kletba pošahané cikánské babky.. To bylo asi takhle. Vytoužené povýšení bude stát jednu drobotinkou blondýnku mnohem víc, než by si mohla ani ve zlých snech představit. Milá a dobrosrdečná bankovní úřednice Christine vede spořádaný život, má inteligentního přítele, slušné zázemí i dobře rozjetou kariéru. S vidinou krůčku k lepší pracovní pozici nevyhoví stařenkovskému prošení o odložení platby za dům. Dle svých slov ponížená a zostuděná a dle mých poněkud nechutná babka se v doprovodu ochranky odporoučí z banky, ale na Christine si počká. Holt, bábince se zachtělo po mladém masu, párkrát nám hrdinku ožužlá a následně prokleje. Nejprve trocha toho bububu a pak cesta přímo do pekel. Co teď s tím? Netlačen rozpočtem ani producenty se Sam Raimi s nadšením mladého klučiny vrátil ke kořenům a na primitivní dějové kostře si svobodně zadováděl. Jeho stylová pouťová atrakce ale nejednou hlasitě zaskřípe. Je to taková projížďka kontrasty. Na jednu stranu staromódní balení (už úvodní logo Universalu nás na leccos připravuje), na tu druhou ne zrovna jistá práce trikařů (do tohohle světa počítače nepatří) a zbytečné klišovité kudrlinky, které se hodí možná pro současnou hororovou vlnu. Bohužel závěr je už jen slabý odvar první poloviny snímku, zvrat á la knoflík v obálce je průhledný jak křišťálová studánka a vlastně těch klišé je pohříchu mnoho. Přiblblé bitky a létání vzduchem, řada nesrovnalostí bortící atmosféru, mluvící kozel. Už u samotného scénáře to začne, ten prakticky ničím nepřekvapí ani nezaskočí. Kulminuje jen ohrané motivy a situace (pozice asistenta v bance, návštěva tchýně), kombinuje strach s nadhledem (četné nechutnosti) a ironií. Ač to mohl být v lecčems záměr, tak já hodnotím film jako celek a ne jako ukájení se nad několika lahůdkovými sekvencemi. I když ty si svou pozornost rozhodně zaslouží (dialogově výtečná první návštěva u věštce, skorofinále na hřbitově, kancelářské potřeby jako obrana proti jedovaté čiperce, návštěva u snobských rodičů). Paradoxně právě tyhle momenty mohou leckoho naštvat. Bitka na předních sedadlech auta je totiž skvostná, ale zároveň nejednou donutí k úsměvu, návštěva u partnerových rodičů je taktéž dokonalá, ale několikrát je Raimiho pokus o „nadhled a ironii“ spíše rušivým elementem. Takže zase ten kontrast.. Možná se měli tvůrci rozhodnout jen pro jednu stranu mince. Moc dobře se naopak dívá na půvabnou Alison Lohman, která má i ve třiceti výraz náctileté lolitky, která ale dokáže v pravou chvíli pořádně zabrat. Mimochodem, v bahně při plenění hrobu jí to moc sluší. No, možno můj komentář neoplývá superlativy a na Raimiho lacinou maškarádu jsem zrovna dvakrát nadšeně nepřistoupil, ale přesto všechno je příjemné, když se někdo svobodně pustí do pokleslého žánru a ještě to dělá s radostí!! Takže něco mezi *** a ****.. ()

ClintEastwood

Půl druhé hodiny dlouhá, hororová epizoda Věřte nevěřte, ve které se divákům mj. představí prasečí královna - pardon - bankovní úřednice, co nadšeně rozdává knoflíky, jednooká čarodějnice se zkaženou zubní protézou, která ráda proklíná a čert, jenž má větší výdrž, než samotný Terminátor. Sam Raimi dokonale namíchal nesmírně zábavný, groteskní, ale napínavý guláš plný lekaček a nechutností a prokázal, že hororový žánr je pořád jeho doménou (promiň, Spidermane). Když už jsem byl zklamán závěrečným nádražním happyendem, pan režisér mě ještě stačil vyvést z omylu a dozdobil můj už tak silný zážitek chutnou třešničkou (nebo spíše chilli papričkou?). Zábava jak z osmdesátek a zatím nejlepší Raimiho hororový film, který jsem od něho viděl. ()

CANNIBAL

Jsou dvě zásadní chyby na tomto filmu, které mi vadí a nedá se to přehlédnout. Jednak ve scéně, při seanci okolo kulatého stolu, kde zaříkávání mi přišlo podobné znějící jak z filmu: - The Mummy z roku 1999 a pak hlavně ten kozel s počítačově namalovanou hubou, což mi namísto efektu zděšení přišlo značně komicky trapný. Rovněž musím poukázat na ještě sice drobný, avšak také nepřehlédnutelný detajl, a to je dcera cikanské čarodějnice, která je dost vybledlá. ()

D.Moore

MINISTERSTVO PRO TĚLNÍ TEKUTINY VARUJE: PŘI SLEDOVÁNÍ TOHOTO FILMU NEJEZTE! Hurá, hurá, čtyři absolutně čisté a poctivě zasloužené hvězdy. Sam Raimi zapomněl na trapného elasťáka Spidermana a vrátil se tam, kde ho máme nejraději. Mezi mrtvé a nemrtvé, do temných domů, na za silného lijáku rozkopané hřbitovy... Stáhni mě do pekla je takřka dokonalý horor, který jsem i díky přiměřené délce slupnul jako malinu. Napínavé scény tu střídají ještě napínavější, s každou lekačkou se za příslovečnou ruku vede nadsázka (dozvíte se třeba, jak využít sešívačku při sebeobraně, nebo že kozy mohou i mluvit, když to na ně přijde) a celý film je pojatý jako superzábavná upomínka na tvorbu přelomu 80. a 90. let. Raimi si navíc může dovolit zaměstnat herce, kteří umějí hrát, štěstí měl i na senzační atmosférickou hudbu. Nutno podotknout, že cikánská čarodějnice je jedna z nejodpornějších postav všech dob. A protože jsem člověk, který mimo krve nesnáší jakékoliv tělní tekutiny, při některých scénách s tímto obsahem jsem se vážně raději nedíval. Hnus. Ale pustím si ho znovu. ()

MM_Ramone

Mladá banková úradníčka Christine Brownová sa stane obeťou smrtiacej kliatby odpornej, starej cigánky Sylvie Ganushovej. Zostávajú jej len tri dni života pokiaľ jej duša prepadne peklu. Jednoduchý, ale pôsobivý scenár. Zvlášť, keď sa réžie chopil Sam Raimi. Určite týmto snímkom potešil všetkých priaznivcov dnes už kultovej série "Evil Dead". Jeho uleteno odporný, smiešne desivý štýl sa mi páči. Teší ma, že po gigantickej popkornovej komercii, akou je komiksová trilógia "Spiderman", sa vie ešte stále takto odviazať. **** ()

Niktorius

Evil Dead mě nebere a ani Drag Me to Hell jsem nepřijal s úplným nadšením. Přesto musím hodnotit lépe než v případě Raimiho kultovního debutu a to zejména díky několika geniálním scénám, mezi něž řadím především nervy i bránici drásající bitku v autě a neodolatelně akčně natočenou hřbitovní etudu, kde se z Alison Lohman stává hotová Lara Croft. Právě v těchto scénách se nejsilněji a nejlépe projevuje roubování komediálních prvků na hororový základ, jakožto i uvědomnělá práce s klišé. Vrstvení různých konců bylo také zajímavé, zvláště ve spojení s některými očekáváními, jenž byla nastolena na začátku snímku. Když jsem cestou z kina potkal starou cikánku s ďábelským úsměvem, bylo mi trochu úzko. ________ P.S: Překvapuje mě, že někdo vnímá Christine jako kariéristku či ženu, která si své problémy zasluhuje, když jde evidentně o (až příliš) dobrosrdečnou a citlivou dívku, která JEDINKRÁT podlehla tlaku neúprosného okolí, jenž se sice mile tvaří, ale vevnitř je prohnilé a zvrácené (viz. Stu). I ona cikánka je vpodstatě pomstychtivá bestie a ne nebohá obět žádající spravedlnost. Takže kritiku si zde zasluhuje možná tak společnost jako celek, nikoli samotná hrdinka. ()

ripo

Chcete vedieť, ako to s vami skončí, keď naseriete starú Cigánku ? Pozrite si "Stiahni ma do pekla" .... ()

Spooner

Sam Raimi si musel po letech odpočinout od Spider-mana a jeho skopičin a vrátil se k hororovým kořenům. A zaplať pánbůh za něj, protože podobnej horor jsem v dnešní prachbídné americké hororové produkci potřeboval jako prase ( i když v tomhle případě spíše jako koza) drbání. U Raimiho je totiž vidět s jako poctivostí a láskou ten horor točí, a že horor se opravdu obejde bez tekoucí krve, vytahanejch vnitřností či tupejch teenagerů. Raimi vsází na atmosféru, lekačky, herce a černý humor. A všechno mu vychází na jedničku. Atmosféra je již od začátku fakt výborná a po dlouhý době jsem se u hororu i leknul. Navíc se mi fakt dlouho nestalo, že bych se u hororu zároveň bál i smál (no jo Evil Dead teď nepočítám). A Alison Lohman je taky výborná, jsem rád, že konečně dostala pořádnou roli, kde se může pořádně předvést. Jsem rád,že je Raimi své hororové umění nezapomněl a natočil nám opravdu výborný film, kterej nakopává většině současným americkým hororům zadek. ()

Faustka

Když přejdu skutečnost, že mezi těmi několika lidičkami, se kterými jsem sdílela setmělý sál kina se našli i ti takzvaní "rejpalové," kteří během děje neopomněli kritizovat všechny a vše počínaje režisérem a konče tím nejposlednějším asistentem, tak kromě téhle otravné epizodky se můj zážitek s filmu nadmíru vydařil, protože co jsem od toho očekávala to jsem taky do puntíku dostala. Kam se hrabou všelijaké různorodé oblůdky a příšerky na tuhle nevábnou, starou cikánskou babici s jedním krhavým okem, které by pronásledovanou Christinu svou sršící nenávistí dokázalo propálit skrz naskrz, její celková odpornost, bezzubá páchnoucí huba, zčernalý vykotlaný umělý chrup (v té správné chvíli se s ním vytasí) a asi to nejhorší jsou chrchlance, se kterými oblažuje své okolí. Ale to je jen počátek toho všeho, ona si totiž zvolí daleko rafinovanější pomstu v podobě kletby vyřknuté do jednoho nicotného knoflíku a teprve teď nastává to pravé a zlověstné peklo. To celé proložené nevtíravým humorem, jako jakési odlehčení a navození té správné, jěště víc nápaditější raimiovské atmosféry, to vše a záběr na úchvatně strašidelný starý hřbitov ve mně vyvolává mrazivé tetelení po celém těle. Takže vítej zpátky, horrorový guru Same Raimi.... jen to do nás takhle naper častěji. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)