The ABCs of Death 2

Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama
USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min

Pedestrian

Jediná výhoda téhle antologie tkví v tom, že jednotlivé povídky jsou natolik krátké, že než začnou nudit, skončí. 2 z 26 (!) povídek jsou velice dobré (ti největší borci nezklamali: Bustillo a Maury se svým řádně sick X a hodně se mi i líbilo Z, ty si určitě dejte), zbytek až na občasné výjimky laciný/amaterský/předvídatelný a častokrát nevypointovaný a nesrozumitelný shit. Takhle to holt občas dopadá, když tvůrci dostanou absolutně volnou ruku. P.S.: počkejte si na potitulkovou scénu. ()

korbitch22

Je hrozná škoda, že tenhle velkolepý hororový projekt se natočil s takovou ledabilostí a nezájmem.První díl byl fajn, ale hodně povídek mizerných, druhý díl je ve směs velice vyrovnaný lahůdkový megamix, který sráží to, že některé povídky jsou příšerně nedotažené a nevysvětlené.Paradox je, že u hororu to už prostě tak bejvá a našemu malému horůrku vyčitali, že nemá pointu i když tam je pointa jako prase.Pár povídek je slabších, ale např. povídka Jesus je totální pecka, kdy taky uvidíte mrdat Ježíše se Satanem.Mám rád povídkové filmy a kór hororové a i když má určitě abeceda smrti mnohem na víc, druhý díl na jeden děštivý večer splnil účel velice dobře.70%. ()

rollman1

O cosik lepší než její předchůdce, ale taky to není žádný zázrak. Je zde pár povídek, které jsou výborné, jako např. Písmenka A-Q-V-S-Z-K, které mají výborný nápad, atmosféru i porci gore. Dále povídky průměrné a pak odpadovky jako W, která mi přišla nehorázně low. Musím také přiznat, že jsem se i místy nudil. Je to průměr, od kterého je lepší moc nečekat. ()

luka4615

O fous lepší než první díl. U pár povídek jsem se skutečně bál, a v některých případech se mi skutečně zvedal žaludek. Zvláště pak u povídek Z, B a S. ()

JASON_X

Minimálně čtyři hvězdy povídkám K, M, S, X a Z, skoro čtyři A, C, E, Q, R, V, Y. Dobře to odsýpá, není tam myslím tolik shitů jako v jedničce, hezké úvodní titulky i hudba, povedený (a nechutný) posttitulkový vtípek a jako bonus moje oblíbená francouzská kanibalka v "X". Vítězem v nechutnosti a bizáru tentokrát myslím není Asie, ale závěrečný "Z". ()

malylada

Tak jako jednička, některé příběhy výborné, ale ve většině případů spíše podprůměrné. Tvůrců je prostě mnoho a zachovat si pod dohledem určitou kvalitu není jednoduché.......4/10 ()

corpsy

Kvalita poviedok, podobne ako v predchádzajúcej antalógii, klopýta sem a tam. Treba však povedať, že tých lepších je tu o poznanie viac. ()

ledzepfan

Vzhledm k tomu, že jsem se bavil více než u jedničky, bylo to více pestré a vyložených propadáků bylo jen pár, musím dát o bod lepší hodnocení než posledně... Bezkonkurenčně nejlepší bylo v mých očích písmenko D, to byl fákt námrd který mi přesně kápnul do noty. Dál bych vyzdvihnul asi Y, Z, H, K, snad i R, T a zajímavé byly dále třeba C, J, S, W (a pro mě osobně kvůli Howardu Moonovi i B :D ).. Nekoukatelné pro mě byly jen L a P ...zbytek co jsem nezmínil je spíš neutrální vata. ()

maddy

Pokračovanie „Abecedy smrti“ som bol po prvej takmer odpadovej kompilácii hororových poviedok vopred pripravený zahrabať pod čiernu zem. Nakoniec musím uznať, že niekedy je mať lepšie nulové očakávania, pretože následne môže film len prekvapiť. Pokračovanie je totiž o niekoľko úrovni lepšie ako neraz absolútne trápna prvá Abeceda. V prvom rade ubudli tie vulgárne, fekálne, odpadové kúsky a krátke hororové príspevky v pokračovaní sa pohybujú zásadne buď v priemerných alebo len ľahko podpriemerných vodách, občas dokonca aj nadpriemerných. Tých nadpriemerných síce nie je priveľa, ale potešia hlavne profesionálnych spracovaním, prípadne nápadom. Po väčšinu času to už nie sú také lacné, amatérske príspevky ako v prvom filme, ktoré vtedy dokázali predviesť dokonca aj zruční režiséri (viď napríklad úplne zbytočný M is for Miscarriage od Westa v prvej Abecede). Najhoršie písmenka druhej Abecedy sú nanajvýš tak neškodnými prírastkami - medzi tie sa jednoznačne radí animovaný surrealistický H is for Head Games o dvoch bozkajúcich sa hlavách; čiernobiely pokus o vtip odkazujúci do klasickej éry Holywoodu P is for P-P-P-P Scary; japonský uletený trip s gumovými maskami ovocia a zeleniny Y is for Youth; kanibalský L is for Legacy s doslovne otrasnými trikmi alebo lacný, sexistický T is for Torture Porn, prípadne ďalší trápny pokus o vtip G is for Grandad s dementným záverom. Medzi tie najlepšie však rozhodne patria záverečné prírastky Z is for Zygote s vynikajúcim nápadom o 13-rokov tehotnej matke s prvotriednym gore, ktorý si vyslovene žiada spracovanie do celovečerného filmu; found-footage V is for Vacation, ktorý aj na malej ploche dokáže predviesť napätú krvavú jazdu a S is for Split - home-invasion, ktorý ponúkne atmosférickú naháňačku po dome aj so záverečným rozuzlením, resp. odhalením motívu. Nájde sa však aj niekoľko ďalších nápaditých kúskov, ktorým dokonca nechýba zaujímavá pointa ako napríklad R is for Roulette - nenápadný čiernobiely prírastok s prekvapivým vyústením alebo X is for Xylophone - drsný gore príspevok o opatrovateľke. Iným zase nechýba profesionálne spracovanie ako v prípade sci-fi kraťasu U is for Utopia, atmosférickému mystery zárezu K is for Knell alebo vypointovanému N is for Nexus. Nájde sa aj pár skutočne funkčných pokusov o vtip – Q is for Questionnaire so šikovne napísanými dialógmi a trefným záverom alebo spomalený a odľahčený beh ulicou M is for Masticate. Ostatné písmená sú buď len okej (slušne natočený, ale obyčajný F is for Falling; „western“ C is for Capital Punishment; uletený E is for Equilibrium; torture J is for Jesus) alebo bilancujú na hranici priemeru (ukričaný I is for Invicible, A is for Amateur, B is for Badger), prípadne sú zámerne podradné (amatérsky hračkársky animák W is for Wish; japonský „zombie-naopak“ O is for Ochlocracy). Animovaný prírastok D is for Deloused vôbec nevadí, nakoľko je slušne úchylný. Takže nakoniec bez akýchkoľvek očakávaní v podstate príjemné prekvapenie, v ktorého prípade sa síce stále nejedná o žiaden ktovieako kvalitný hororový zázrak, ale stále o niekoľko úrovni lepšie ako prvý film. Abecedu som si opäť zopakoval, ale nabudúce by to ešte chcelo nezaradiť do antológie tie úchylné japonské príspevky, chabé pokusy o vtip a už to v niektorých momentoch nebude pôsobiť zbytočne trápne. CELKOVO: 3* (6/10) () (méně) (více)

ben666

O něco zábavnější než jednička. Bylo tam pár dobrých povídek, ale nejvíc se mi líbilo M ( Macticate - zábavná dvouminutovka) a závěrečný gore ´porod´ Zygote. ()

TheDon

Docela mi to sedlo, je fajn se kouknout na spleť povídek od různých režisérů, kteří tvoří různý žánry hororu. Musím vytáhnout Z-Zygotte -masakr nápad a nejlepší gore, pak S-Split jako nej home invasion s překvapivým koncem, Pak tu máme V-Vacancy jako FF suprově natočenej s perfektním nápadem, J-Jesus exorcista s brutálním koncem a C-Capital punishment s krutou popravou i atmosférou. Zbytek povídek je na pováženou. Třeba P jsem vůbec nepobral a W-Wish byla více méně kravina jak zvon. Celkově hodnotím jako průměr, výše zmíněné povídky na pět hvězd, zbytek jedna hvězda. Celkově slabší tři. 50% ()

honajz2

Mám rád povídkové filmy a čím víc povídek se ve filmu nachází, tím líp. Navíc horory mám docela rád, takže jsem si řekl, že tohle chci vidět. Mě osobně připadala dvojka zajímavější než jednička. Teď budu každý příběh hodnotit zvlášť. A IS FOR AMATEUR - Zajímavé, na začátek dobré (3*). B IS FOR BADGER - Tady asi nechtěně nadhodnucuji kvůli tomu, že tenhle příběh má na svědomí někdo, koho mám v oblibě. A špatné to úplně nebylo, akorát jsem čekal víc (3*). C IS FOR CAPITAL PUNISHMENT - Krátké, zajímavý příběh a dokonce i nějaký konec (4*). D IS FOR DELOUSED - Jedna z těch nechutných povídek. Modelínová animace a celé je to docela psycho, akorát mě uniklo, co tím chtěl autor říct... (1*). E IS FOR EQUILIBRIUM - Dva trosečníci na pustém ostrově jednoho dne na svém ostrově objeví ženu. Někdy mi to připadalo až moc dlouhé, ale konec pobavil (2*). F IS FOR FALLING - Nudné, nic moc se tam nestane, ale že by mi to nějak vadilo, to ne... (1*). G IS FOR GRANDAD - Neskutečná hovadina. Nemělo to nic. (odpad!). H IS FOR HEAD GAMES - Další taková blbost. Děj nulový, jsou to dvě minuty čistého utrpení. (odpad!) I IS FOR INVINCIBLE - Nesmrtelná babka, které se banda příbuzných chtěla kvůli dědictví zbavit. Docela nuda (1*). J IS FOR JESUS - Šílená sekta unese homosexuála a snaží se z něj udělat "normálního člověka". Zaujme dějem a koncem, ale na mě to bylo až moc dlouhé. (3*) K IS FOR KNELL - Nepochopeno, celé je to takové divné, nezajímavé (1*). L IS FOR LEGACY - Celý ten film je tak amatérsky udělaný, že jsem se tomu ještě smál dlouho po tom (1*). M IS FOR MASTICATE - Věřím tomu, že mohli vybrat lepší film. Tohle kdyby nebylo ve slow motionu, tak by to nebylo zajímavý ničím. Snaha o vtip se počítá, ale celkově to za nic nestojí (1*). N IS FOR NEXUS - Halloweenský osud. O ničem, ničím to nezaujme, nic mi to nedalo. (odpad!). O IS FOR OCHLOCRACY - Po delší době konečně něco zajímavějšího. Dějem i koncem. Akorát jsem pořád čekal něco víc a že by to až tak dobré se taky říct nedá. (3*) P IS FOR P-P-P-P SCARY! - Co tohle sakra bylo...Dějově to vlastně nebylo o ničem, doteď jsem nepochopil, co to mělo sakra být... Ale jako u písmene L, někdy to bylo tak blbé, že jsem se u toho i bavil. (odpad!) Q IS FOR QUESTIONNARIE - Ta ženská mi nějak připomínala nějakého scientologa. Že by v tom to celé bylo? Jako jo, úplně na začátku člověk netuší, co se bude ít, jsou zde jakési úryvky z operačního sálu a pak to příjde... Ale celkově to taky za moc nestálo. (2*) R IS FOR ROULETTE - Německá ruleta. Tři lidé hrají hru o to, kdo z nich zemře. Atmosféra dobrá, tipoval jsem dobře, kdo to nakonec bude. Končí to nijak. (3*) S IS FOR SPLIT - Napínavé, konec nečekaný a celkově se na to dobře dívá. Jeden z nejlepších filmů z této sbírky. (4*) T IS FOR TORTURE PORN - Žádné porno, nýbrž konkurz na porno, který nedopadne zrovna dobře. Další z řady nudných filmů, který vlastně ničím nezaujal... Možná tou pointou, ale ani ta za moc nestojí (1*) U IS FOR UTOPIA - Zajímavá myšlenka, celé to společenství působí jako nějaká sekta a dobře se na to dívá. Ale že by mě to nějak nadchlo, to ne. Ale určitě patří k těm lepším povídkám. (3*) V IS FOR VACATION - Dovolená, co se tak nějak nezdařila. Dva mladíci a dvě děvky... Zajímavé vyvrcholení, ale postrádal jsem nějakou atmosféeru nebo aspoň náznak napětí... Ještě je to zajímavě natočené, ale tím to končí... (2*) W IS FOR WISH - Zajímavý nápad (a určitě zajímavý "způsob smrti"), ale že by to bylo něco extra, to ne. Navíc někde mi to připadalo až moc natahované. (2*) X IS FOR XYLOPHONE - Nic extra, ten konec jsem čekal, aspoň že to je tak krátké... Pochválím ten psycho výraz té chůvy, ale jinak... Nic moc. (1*) Y IS FOR YOUTH - Ehhh... Jo, ten film s tím mluveným slovem hlavní hrdinky souvisí, ale tohle... Krásná ukázka japonské šílenosti. (odpad!) ZBYTEK DOPLNÍM POZDĚJI () (méně) (více)

Rodriguez

Soubor povídek, kdy 3/4 jsou tak hrozné, že jediným štěstím pro ně bylo, že stopáž nepřesáhla 3-4 minuty! Jinak bych nebyl schopen jako celkový film shlédnout 20 minut! A to je u tohoto druhu filmu důležité! Bohužel, i druhá série se nepovedla a tvůrci se nijak oproti jedničce nepolepšili, takže... 10% ()

dubinak

Druhý díl se mi sledoval o moc lépe než ten první, ani nebylo tolik odpadových povídek a celkově bylo vidět, že se producenti trochu poučili. U některých epizod jsem sice opět nechápala, čím si zasloužily být vybrány, ale budiž. Vyjmenuji tu zase pár těch, které stály opravdu za zmínku. Absolutní špičkou celé této dvouhodinovky bylo Z for Zygote, které bylo čirou náhodou pomyslnou třešničkou na pochybném dortu. Zobrazuje těhotenství a porod tak trochu jinak. Obsahuje asi největší porci gore ze všech těch povídek, efekty jsou výborně provedené a sledovala jsem to se spadenou čelistí. Úplně výborný. Klidně bych byla takový blázen a doporučila to zhotovit jako celovečerák. Další výbornou povídkou bylo E for Equilibrium o trosečnících. Sice by se hodilo menší vysvětlení toho hlavního prvku, který tam probíhal, ale nebudu spoilerovat. Pak ještě zmíním A for Amateur, S for Split - výborná zamotávka, která se ovšem snadno pochopí a je velice sympaticky zpracována "novým pohledem" a K for Knell - taky výborně mysteriózní se skvělou pointou. Nakonec se pak ještě řadí k lepšímu D, R a U. A pak tam máme takové ty blitky jako je L, M, N, P, V, a W. Bohužel se se svým T for Torture Porn nepředvedly ani sestry Sosky, i když někoho třeba nezklamou, ale já čekala, že se vyřáděj jiným způsobem. Přirovnala bych to k tomu zklamání, které jsem měla v prvním dílu z Ti Westa. Každopádně je druhý díl přijatelnější a menší zlo. ()

Bobik9

Bylo to podstatně horší než jednička. Myslím si že úbytek asijských a hispánských tvůrců byl rozhodně špatné rozhodnutí. Je tam ale pár peciček, které mě opravdu nadchly. Jedná se o pětihvězdičkové E, G, V. Je tam spousta průměrných věcí. a pár opravdových sraa*ek, za které bych zakázal tvůrcům, aby někdy udělali něco dalšího. Nejhorší kraviny jsou H, I, L, P. ()

Wade

O dost složitější ohodnotit než jsem čekal, protože ABC2 obsahuje hodně dobrého, ale zároveň taky dost toho co u mě propadlo. Nakonec dam slabší 4* 75% /--Jednotlivé hodnocení povídek. A,R,S,X(5*) B,C,E,N,Q,U,V,Y,Z(4*) K,O(3*) J,T(2*) F,I,W(1*) D,G,H,M,P,(odpad!)---/ (Stejně jako u prvního dílu jsem byl zvědavý jak dopadnou písmena FMJ. Oproti jedničce kde dostali všichni odpad si nakonec na rozdíl od M, které má stejné hodnocení F a J trochu polepšily sice né o moc,ale polepšily. :-)) ()

BMAJTZ

Objektivně řečeno dvojka je asi opravdu lepší než jednička, ale i zde se objevilo pár opravdu podivných kousků. Jak říká J*A*S*M tak příběhy H, L, P a Y jsou jednoznačně nejhorší, navíc G je potom docela nekoukatelný nezajímavý odpad. Příběhy D a Z jsou poměrně bizarní a zbytek poměrně ušel. A buď jsem od prvního dílu už trochu otřelejší nebo nevím, ale rozhodně zde bylo mnohem méně opravdu WTF momentů. Za mě mnohem lepší než jednička, škoda jenom, že to jako horor opravdu nefunguje pouze pospojované více či méně nechutné občas vtipné kraťasy. ()

MsUtahraptor

Amateur- 80 %- Není nad osobní porovnání očekávání a kruté reality (dozajista) doplněné hřejivým pocitem z dobře vykonané práce. Badger- 70 %- Jak se člověku vyplatí ověřit si informace, než něco prohlásí za vyhynulé (a zavelí "Střih!"). Capital Punishment- 60 %- Kontroverze trestu smrti v pár minutách. Deloused- 10 %- A máme tu první oslizlou nechuťárnu. Hlava v prdeli sežere hlavy do prdele strčené otělenou ex-hlavou... Equilibriumm- 60 %- Trosečnický milostný trojúhelník, po kterém mi mlhavě vytanuly na mysli všechny ty nechutné vtipy o zakopávaných a znovu vykopávaných ženských na pustém ostrově. Falling- 50 %- Soudě dle hudby na konci to mělo být malé drama. Tyhle věci jdou jaksi mimo mě. Grandad- 70 %- Neserte své staříky! Head Games- 0 %- A tady máme orgánovou/tělní nechuťárnu! Invincible- 20 %- Jak se zbavit matky a rozdělit dědictví i kletbu rovným dílem. Jesus- 70 %- Láska je právo. Knell- 20 %- Hudba značící napětí, pěkně vypadající přelévající se černá koule, nepochopená druhá polovina. Legecy- 40 %- To na žabku moc těžké, tomu nerozumí. Masticate- 80 %- Pomočené, pomatené, zpomalené, dobrá doprovodná hudba a plot twist měnící směr hodnocení o 180°. Nexus- 60 %- Pěkné kostýmy, předvídatelná zápletka. Ochlocracy (Mob Rule)- 80 %- Zombie apokalypsa tak trochu naopak. P-P-P-P-Scary!- 10 %- Stupidní, zoufale nevtipné. Questionnaire- 40 %- Pak aby se člověk bát zodpovídat anonymní ankety... Roulette- 90 %- Správný poměr napětí a vyvstávajících otázek, hutná atmosféra. Filmeček, který získal i jazykem, ve kterém byl natočen- němčina v něm zní tak nějak "vhodně". Split- 90 %- Ne každý "zloděj" je zloděj. Torture Porn- 30 %- Vymítač ďábla- dospělácká edice?! Utopia- 70 %- Respektive učesaná průměrná současná dystopie. Vacation- 50 %- Šlo jenom o to, nedělat bordel v cizích zemích, nebo to mělo i nějaký hlubší význam? Wish- 30 %- Atmosféra nechutně osmdesátkové fantasy, děj nic moc. Xylophone- 70%- Aneb vysvětlení pro ty, co pořád nechápou, proč si nehodlám pořizovat děti, ani dělat au pair. Youth- 80 %- A tady zase proč by si děti neměli pořizovat ti, co se jim nechtějí věnovat. Zygote- 70 %- Svým způsobem poutavé, dost nechutné. dinosauří rozsudek: Žádná absolutní jednička, jako v prvním díle, ale dostala jsem na co jsem se těšila. Šestadvacetidílnou sbírku podivností propojenou jedním z nejlepších témat vůbec a přiměřeně morbidními titulky. Budu se těšit na další díl. ()

CptPeroxid

Já tu nebudu vypisovat písmenka a komentovat je, trochu si to zjednoduším. Jen na jedné ruce bych dokázal spočítat díla, která mi nesedla a to většinou ty animované... Jinak ultra brutální gore efekty a pěkný zážitek, oproti prvnímu dílu.. ()