Reklama

Reklama

Tarzan

  • Česko Tarzan - Král džungle (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V tomto animovanom spracovaní známeho dobrodružného príbehu sa Tarzan a jeho priateľka Jane Porter stretávajú s najatými vojakmi, ktorých poslal majiteľ Greystoke Energies. Rodinná firma Tarzanových rodičov totiž po ich smrti pri leteckej katastrofe padla do rúk zákerného majiteľa, chystajúceho sa zničiť Tarzanov domov - nádhernú džungľu. Muž vychovaný opicami sa stáva jedinou nádejou pre jej záchranu. (Slunkoo)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkem klasické zpracování legendy, které si myslí, že posunutí do dnešní doby bude zajímavější. 3D animace celkem snesitelná dokonce i u zvířat, ale fantastické prvky jsou zbytečné jen snaha oživit film, který jinak nemá žádný nápad. Celkem podprůměrný animák, který sází na to, že rodinné filmy mají lidé rádi. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Mohla to být svým způsobem okouzlující animovaná pohádka, která se jednoho krásného dne prostě a jednoduše rozhodla, že legendární příběh Tarzana převypráví po svém ... a přitom sáhla do šuplíku s přitažlivým označením "sci-fi". A vida - záhy zjistila, že to zdánlivě nesourodé spojení funguje nad očekávání hladce ... ale všeho do času: Sice nelze přehlédnout určitou stopu "Avatara" Jamese Camerona (2009) - a rozhodně se nejedná o podobnost čistě náhodnou, ale je to jen inspirace ... nic víc - a dá se docela dobře snést ... dokud se nepřiblíží finále. Neboť dějová linie náhle a pro mě dosti nečekaně zešílí, provede naprosto nepochopitelný a hlavně zcela nežádoucí obrat a během cca poslední čtvrthodinky se pokusí razantně - a NEODVOLATELNĚ zazdít absolutně všechno, co po celou dobu za pomoci hry s animací a s vlastní (i cizí) fantazií pracně budovala. Najednou je přes čáru jak podoba s "Avatarem", tak i početní převaha nepřátel se všemi vymoženostmi civilizace v zádech. I animák by měl převelice pečlivě zvažovat, do čeho se jeho hrdina pouští a co je schopen zvládnout. A tak jsem s lítostí v srdci vzpomněla na "Novou Knihu džunglí" (1994), která zůstala až do konce věrná sama sobě - svému stylu, své pohádkovosti, poetice ... i Mauglímu - lidskému mláděti vychovanému vlčí smečkou. Zkrátka ... brala bych krapet komornější - a snad i humánnější závěr (nechce se mi psát "lidštější", poněvadž humanita a naše zacházení se světem mnohdy nemívají mnoho společného). Přesto nakonec přihazuju do banku poctivé 3* ... za inspirativně a převelice sympaticky rozehranou partii, za citlivě pojatou a nadprůměrně zvládnutou animaci - pochvala se bohužel netýká prakticky všech lidských postav s výjimkou ústřední dvojice a rodičů malého Tarzana. P.S.: 1) Hlas vypravěče bych bez milosti vyškrtla jako nadbytečný a víceméně rušivý prvek; 2) Trochu se obávám, že v podobném - jen o poznání bombastičtějším duchu (ve srovnání se závěrem animovaného "Tarzana") se ponese i zbrusu nová "Legenda o Tarzanovi", která má spatřit světlo filmového světa v letošním roce (2016) ... že projeví stejnou neurvalost a neúctu k PŘÍBĚHU - a zvrhne se ve vyprázdněné digitální orgie. Myslím, že počítačová animace by měla zůstat pouhou berličkou, pomůckou ... nikdy by se neměla proměnit na ten nejdůležitější nástroj k dosažení úspěchu. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Pre mňa celkom milé prekvapenie. Bez toho aby som to čakal, zhliadol som nadpriemerný animák so silným, hoci už stokrát rozprávaným príbehom. Tentoraz tvorcovia upustili od detinských srandičiek a venovali sa skôr príbehu. Za mňa teda úplne na plný počet hviezd. Naozaj už mám plné zuby, že každý animák sa snaží byť vtipný. Toto rozhodne nieje komédia. Nedočkáte sa tu nejakých sprostých rozprávajúcich zvierat. Je to krásny animák o láske. Chválim hudbu a to hlavne Coldplay, na ktorú nezabudnem ako začala hrať pri skoku do vody a záberom pod vodou na krásnu Jane. Rozhodne som sa príjemne bavil sledovaním tohto snímku a mám aj po rokoch naň príjemné spomienky. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

1. věc: Audiovizuální stránka je nádherná - animaci sice k dokonalosti pár kroků schází, ale prostředí džungle vypadá úplně jako živé (nebo jak z katalogu cestovky). 2. věc: Plochý přímočarý příběh variující základní (aktualizované) Tarzanovské schéma padlým meteoritem ze záhadné energie mne vůbec nebavil. Také byl určen vyloženě pro děti, i když dělal, že ne. ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

No, pro mě asi to nejhorší zpracování Tarzanova příběhu. Digi technologie by v roce 2013 mohla nabídnout hezčí zpracování, ne? Jasně, Němci by asi chtěli taky svého Tarzana, ale tohle se nepovedlo. Je tam pár pěkných momentů, ale to vše potápí opravdu až místy nechutná animace. Udělat z Tarzana už pomalu mimozemské sci-fit aky nebyl dobrej plán. Nevím. Víc věcí se mi nelíbilo než líbilo.... asi škoda... ale to dobré prostě chybí a vymýšlí se něco navíc, a to zase nefunguje.. ()

Galerie (65)

Související novinky

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Tarzan parkourista

Tarzan parkourista

08.12.2008

Tak, a teď můžu napsat: Já vám to říkal. Když náš web poprvé informoval, že nový film o jódlujícím vládci džungle bude pro studio Warner Bros. režírovat Stephen Sommers, dodal jsem, že je nutné… (více)

Sommers režisérem Tarzana?

Sommers režisérem Tarzana?

03.09.2008

Studio Warner Bros. se už několik let pokouší vrátit legendárního hrdinu z románů E. R. Burroughse na plátna kin. Nějaký čas se o Tarzana živě zajímal Guillermo del Toro, ale ten už má momentálně… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)

Reklama

Reklama