Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

Armin82

Moc dobře si pamatuju,jak jsem v devadesátých letech procházel vietnamským tržištěm a u každýho stánku s hudbou hrál jeho největší hit Out Of The Dark a krom toho,do něj byla bezmezně zamilovaná mamka mýho nejlepšího kámoše...Falco si jel opravdu slušný parády(ženy,chlast,drogy) a těch několik let slávy si užíval a to jakože na 110%. Jeho krajané se ujali filmového žvotopisu a ukázali nám,jak to s nim vlastně bylo...prase,smažka a psychopat, zároveň však nadějný zpěvák,chvílema sympaťák s velmi dobrým tahem na branku...kluci sousedští to natočili bez servítek a to se mi líbilo--->80% ()

bono22vox

Osud rakouského muzikanta, který vystoupal na vrchol a pak zase spadl dolů... Německy rapující rebel dokázal šokovat i nadchnout davy. Myslím že se jedná o lehce nadprůměrný snímek. Falco by si určitě zasloužil víc než tenhle krotký životopis... 3/4 ()

smeke

Na rakúske pomery veľmi dobrý film, kde medzi hlavné plusy patria dobrá kamera, kostýmy, réžia a samozrejme herecké výkony. Pôvodne som mal obavu ako budú vyznievať prespievané piesne, avšak Manuel Rubey ich prespieval v rámci možností výborne. Jeho výkon bol tiež presvedčivý ak nerátam niektoré scény kde vyznieva trochu komicky oproti samotnému Falcovi, ale celkovo zahral čo sa od neho žiadalo. Hlavnou slabinou filmu je dej, kde všetci sú rozumný len spevák furt dokola fajčí, pije, droguje, berie prášky, mení si krv, robí si dobre, bije ženu, rozbíja platne, je arogantný. Našťastie vždy je nablízku buď kamarát Billy, manažér, producent, mama aby mu dohovorili a pokrútili nad ním hlavou. Rakúšania natočili o svojej najväčšej popovej hviezde presne to čo som čakal určite nesklamali. Avšak určité zmiešané pocity sú tu, plný počet dávam za orginálneho Falca, film je tak na tých slabších 50%. ()

flu

Čekal jsem hodně a zklamání pak bylo o to větší. Na sobotní odpoledne u televize by tenhle film byl tak akorát. Na velké plátno je to však zoufale málo. Přitom by člověk řekl, že život téhle popkulturní ikony, která sama sebe považovala za novodobého Mozarta, skýtá ideální látku pro dramatický příběh "o vzestupu a pádu". Avšak nenápaditý scénář a krotká režie potápí Falca hluboko do šedivého (pod)průměru. A nic na tom nemůže změnit solidní herecký výkon Manuela Rubeyho ani věrně nasnímané koncerty a videoklipy. Už zhruba po hodině jsem se neklidně díval na hodinky a strašně moc jsem si přál, aby už konečně nastartoval to Pajero a vletěl pod autobus... 2 a 1/2* ()

štíple

Film jsem si nemohla nechat ujít, jsem totiž "pamětnice" a některé Falcovy kousky jsou chronicky známé. Film je samozřejmě zajímavý pro všechny němčináře a germanisty, Falcova rakouská němčina je nepřekonatelná! Bohužel mi nedělají moc dobře filmy o alkoholicích a drogově závislých, takže díky tomu jsem film doslova protrpěla. Nemůže to ovšem ovlivnit mé hodnocení, protože film se rozhodně vydařil. ()

hero_bk

Film hodnotím průměrně, sdílná hodnota poměrně vysoká, ale zpracování trochu pokulhávalo... Přesto musím říct, že jsem díky písničce skoukl celý titulky, což běžně nedělám... ()

SuicideKing

musim podotknout, jak obrovskej rozdíl je mezi "normální" verzí a prodlouženou, bohužel první jsem viděl tu dlouhou, takže když jsem dneska v telce viděl tu kratkou, tak musim říct, film tak maximálně na 2* chybí spousta souvislostí, hlavně zezačátku kdy teprve startuje karieru, čímž vlastně divák vůbec neví jak ktomu (pokroku) vlastně došel.. takže pokud si můžete vybrat kterou si pustit, tak jedině prodloužená ()

TommyDiamond

,,Opravdu mě budou milovat teprve až zemřu.'' A bylo to pravda. Falco byl skvělý hudebník a jeho hity (Der Kommissar, Rock Me Amadeus) se staly nesmrtelnými. Film je sice nic moc a občas nudí. Ukazuje nám spíš zpěvákovi slabší stránky a uživání života v alkoholodrogových dýchancích. Jediný co filmu dává náboj je to, že je proložen největšími hity Falca. Celkově 50% ()

Václavička

Falcovu hudbu jsem nikdy úplně nepochopila, a asi ji nepřijdu na chuť ani teď. Ale když zaslechnu (mimo jiné) Der Kommissara v rádiu .. zesílím a zaposlouchám se. A za to může tenhle film - dle toho soudím, že je dobrý! ()

MFloyd

Film mě nezklamal. Přál jsem si vidět shrnutí jeho života a dostalo se mi toho. Každopádně je škoda, že film působí laciným dojmem. Já vím, není to Hollywood, ale herecký výkony mi nepřišli zrovna úchvatné a konec mě ani nedojal, protože byl tak nějak rychle "sfouknutý". Proto musím hodnotit pouze průměrně. ()

petisek

Neviem, či tento film nadchne ľudí, ktorí k Falcovej hudbe nemajú žiadny vzťah, ale pre jeho fanúšikov je povinnosť ho vidieť. ()

Solverino

Vydržet dokoukat se to dá, ale vidět to znova ani za nic! Celkem zdlouhavá nuda a čekání na konec, kdy už se konečně Falco prochlastá k tý autonehodě nebo spíš sebevraždě... ()

nmarca

Pro Brňáky 80. let nebylo větší ikony popmusic než Falca (po Michaelu Jacksonovi jsme ani nevzdechli!), každý pátek večer jsem ladili rakouské populární rádio Ö 3 a lovili v éteru jeho hity, aniž bychom věděli cokoli bližšího o jeho životě. Film o Falcovi trpí neduhy většiny životopisných filmů, t.j. realismem, což mu nelze mít za zlé. Psychologický profil popové hvězdy z provinčního Rakouska, která trpí strachem z pádu, i všech jeho blízkých, je však velmi věrohodný, poutavý, nenudí a vede i k zamyšlení nad obtížemi vzestupu i pádu. ()

jt13

Hudební biografie mám rád, stejně tak v tomto případě i Falca, resp jeho tři, čtyři známé písničky. Pokud jsou informace ve filmu opravdu autobiografické, je to i poměrně dobrý zdroj informací. Jinak to asi ti umělci mají všichni stejné (kdyby ne, nebylo by o čem psát a co natáčet) - úspěch, který s sebou přináší slávu, kterou neunesou, přijdou alkohol a drogy a pak je to většinou sinusoida, jak se z toho dostávají a padají zpět. ()

Travinho

Slušný film, ale přeci jsem čekal trochu víc, vadilo mi některé přeskakování zajímavých let v ději, spíše by se hodil dvoudílný film, aby se zde vešlo vše, jako velké plus vidím přesvědčivého Manuela Rubeye v hlavní roli... ()

Numerobis

Docela povedený životopisný film - nijak neudivuje po dějové stránce, o to více potěší neotřelé střihové a vyprávěcí postupy (viz prostřihy na hitparádu, přesun ze sna do koncertní síně) a povedená kamera (takovýhle fetiš nenabízel ani Scorsesse v Letci), bohužel, celé dílko sráží přemíra šoustacích scén, které vytvářejí dojem, že film je jen o sexu, chlastu a Falcovi. A je to vlastně pravda, žádnou "přidanou hodnotu" o lidské svobodě a volnosti, jakou se okrajově zabývalo třeba The Doors, nečekejte. Na závěr si ještě postežuji na malý počet písniček a přišerný dabing (ten jsem ale při hodnocení nezohlednil, samozřejmě). ()

MyrnaAlec

Zombie z doby mého mládí ! Rock me Amadeus je dostatečně vlezlý refrén... ale film byl super - zase jeden, co nezvládl být slavný a tím méně nebýt slavný. Překvapila mě jalovost textů. ()

knihovna

Falca ( jeho hudbu a vlastně i jeho) jsem z duše nesnášel, ale tenhle životopisný film se mi líbil. Ovšem stále nesnáším Falcovu hudbu. ()

Jenda1

Pěkně udělanej film, který přináší spoustu informací o tomto rakouském zpěvákovi, ale nezadrhává se na nich a děj pěkně plyne ke svému závěru. Pro mě jako neznalce bylo škoda, že od začátku bylo jasný jak to dopadne, ale kolik takovejch neználků na tenhle typ filmu přijde? - asi moc ne... ()

Blackadder

Nebylo to špatné, Manuel Rubey Falca zahrál poměrně věrně. Člověk se dozví něco o startu Falcovy kariéry a o dobách jeho největších hitů. Avšak pramálo o období za nimi. Tedy mezi roky 1988 - 1998. Na to autoři poněkud pozapomněli. Celou dobu se Falco tváří, jakoby se nic nedělo a najednou se zjeví na dně, zfetovaný v autě o několik let později. A co dělal mezitím, že to stačilo jen na 15 minut filmu? A to nemluvím o jeho vlastně úspěšném pokusu o comeback v podobě příprava alba Out of the dark. To chybělo zcela. ()