Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Trailer 3
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)
(další profese)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Beatris C.

Beatris C. (hodnocení, recenze)

Mně se spíš nelíbí, že obě smrti (Voldemortova a Bellatrixina) jsou si dost podobný. Když už nechtěli normální Avada Kedavra, mohli to udělat alespoň pořádně jiný....

na příspěvěk reagoval MartinezZ, a.n.n

matthew.17

matthew.17 (hodnocení, recenze)

Mne Voldemortova smrť nevadila presne z tých nižšie popísaných dôvodov, ale Bellatrix sa mi nepáčila. Práveže v tom, že Molly by použila avadu by bola tá obrovská sila matky brániacej svoje deti ktorá ide až za hranice a nielen dobrák vs. zloun. Bellatrix si nezaslúžila žiadnu výnimočnú smrť, mala skapať rovnakým spôsobom ako všetci ktorým kedy ublížila (Sirius)

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

sallyann

V knize ve mě ten souboj vyvolal pocit podobnej tomu, když se vyhraje nějakej důležitej sportovní zápas :D. Mělo to štávu.

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Šimpy

Máš pravdu. Mně se ta jejich smrt moc líbila. Právě u Voldemorta to bylo takové symbolické, jak píšeš. 
A taky spousta lidí bere Molly jako domácí puťku za plotnou, tak se asi nedokázali ztotožnit s tím, že porazila Bellatrix.

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Šimpy

Ono ve filmech je to s timhle stylem umírání hlavně trochu jinak než v knize. Ale nechci se pouštět do úvah, protože je to už relativně dlouho, co jsem to četl a tyhle podrobnosti už si tolik nevybavuju.

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Pořád čtu v komentářích narážky "Proč z Bellatrix a Voldemorta zůstal pouze prach, proč se rozpadli a ostatní smrtijedi ne, apod".  Jsem jediný, kdo rád přemýšlí a nechává pracovat svou fantazii? Kdoví, jaké kouzlo použila Molly vůči Belle. Víme, že klasické Avada Kedavra používají pouze smrtijedi...hodný kouzelník by ho nepoužil, kdoví, jaké kouzlo používá Molly třeba na likvidaci kuchyňského odpadu? :-D Ono, když na někoho použijete třeba "Bombarda maxima", asi z toho člověka moc nezbyde....a je jedno, zda smrtijed, nebo ne. (Cituji třetí díl. "Nejen, že ho zavraždil, on ho přímo zničil!"...o Siriusovi a Peterovi). A co se týká Toma....zde považuji jeho rozklad za jakousi metaforu...sám už přece dávno nebyl člověkem....Duše roztrhaná na sedm kusů, z nichž už zůstával jen střípek a i když se zaměřím na fyzické tělo....tak dobře víme, že to vzniklo pouhým kouzlem v závěru čtvrtého dílu...nemělo tedy v podstatě žádnou hmotnou podstatu...jak se praví v českých pohádkách  "Naživu ho držela čirá zlovůle" :-D

na příspěvěk reagoval higuain, sallyann, a.n.n

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

Epilog v knize mě nehorázně nasral, ve filmu se mi naopak celkem líbil.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

draggo: Přesně tak jak si řekl bych se pod to mohl podepsat a ten Williamsův soundtrack tomu přidal o toliko víc, že mi to fakt ohromně zvedlo náladu a z filmu jsem tak nemohl odejít zklamanej, ačkoli jsem určité výhrady měl.

Honzíno

Honzíno (hodnocení, recenze)

J.K. evidentně upravovala styl psaní během psaní ságy HP. A mám dojem, že to nebylo její genialitou, ale tím, že se z amatérské spisovatelky, která začla psát HP pro své děti stal fenomén a zlepšovala se. Tudíž pro mě závěrečný epilog po super vygradování z dětských pohádek do finále, ať už ho popíšeme jakkoli - jako osudové, hutné, horrorové, velkolepé, působí malinko jak pěst na oko

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

A tak mně to nijak výrazně nevadí, celý film byl jinak výborný, dala jsem plný počet hvězd :-) Jen po prvním shlédnutí v kině jsem byla trochu rozpačitá :D

xcav8

xcav8 (hodnocení, recenze)

J. K. Rowling měla ten epilog snad vymyšlenej od té doby co napsala první díl a když se podíváte na první, nebo druhý film tak ten je vyloženě pro malé děti, takže ten konec patří do doby kdy některým z nás bylo málo let. Zkuste se na to dívat s nadhledem. :)

Honzíno

Honzíno (hodnocení, recenze)

Na mě to jednoduše působilo zcela stejně lacině v knize i ve filmu, pro mě to bylo v obou případech zklamání (bylo jasné po knize, že to ve filmu nebude chybět). Ale když jsem četl knihu, tak posledních 100 stran byl fakt nářez a říkal jsem si: 'Jo, pojď, dožeň to tam, co buduješ od třětího dílu!', nicméně to neznamená, že bych fenomén HP neměl rád.

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

vBaker: Celá ta situace "po dvaceti letech", nemám to ráda nikde. A tady to ještě k tomu bylo strašlivě kýčovitě udělané. Jak se na sebe usmívali,ty vtipy... úplně přesně si to nepamatuju, ale vím, že se to nelíbilo nikomu z mého okolí.

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

Bavíte se tu skutečně o tom, jak ukázali Harryho a spol. po dvaceti letech? Protože mně to úplně zkazilo zážitek z celého filmu, připadalo mi to neskutečně trapné.. 

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

higuain: Souhlasím :) V knížce mě to napoprvý moc nevzalo, ale ve filmu to bylo zpracovaný krásně... Jak do toho zazněla ta hudba z jedničky, bylo to tak krásně nostalgický, všechno bylo jak má být...

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ten závěrečnej epilog je snad jediná nebo jedna z mála věcí, kde film jasně předčil knihu.

Honzíno

Honzíno (hodnocení, recenze)

vBaker: Jo, to dala, nicméně tak patetickým způsobem, že bych si snad klidně raději nechal líbit něco otevřenějšího.

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Honzíno: Myslím, že tím J.K.R dala jasně najevo, že je to definitivní konec příběhu.

Honzíno

Honzíno (hodnocení, recenze)

Ale jo, Yates to nakonec dotáhl do vítězného konce! Po Fénixově Řádu šel dolů (taková škoda mého nejoblíbenějšího knižního dílu Prince Dvojí Krve), první díl ze dvou posledních byl takovým dramatickým slepencem, ale osudovost finále mu sedla. Prostě jenom ten epilog, to je peklo, jak v knížce, tak tady. Mohla si to odpustit a bylo by to pro všechny možná důstojnější.:)

draggo

draggo (hodnocení, recenze)

Hm... u mě se počty přečtení jednotlivých dílů počítají v desítkách (a to fakt nepřeháním). :) Mamka si čas od času stěžovala, že prej nečtu nic jinýho. Ale teď taky pracuju na povinný četbě, i když bych si mnohem radši znovu dal všechny HP :)

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

k filmu .. podle mě su Relikvie Smrti nejlepší části série na dějové zvraty a celkově jsou podle mě nejlepší ... bohužel nevim jak je to s věrností knižní předloze páč sem ji nečetl ...  tvůrci to rozdělili na dvě části právě kvuli tomu, aby zůstali věrní knížce 

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

já mám Pottera přečteného do 5 dílu .... dál nejak nebyl čas sa dostat ... jinak mám teď taky nejaků tu povinů četbu .. akorát sem dočetl Pikovou dámu od Puškina a zřejmě se vrhnu na skvělou Jámu a Kyvadlo, kterou už mám přečtenou + nejaké další povídky od E. A. Poea ... sláva filmu Havran 

Související novinky

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)

Reklama

Reklama