Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

cooler

Konečně to skončilo.První tři díly mám docela rád,čtyřka je ok,ale zbytek je utrpení.Tento poslední díl je asi vůbec nejhorší.Není tu nic zajímavého ani objevného a závěrečné střetnutí je jeden velký trapas.Nevím jak je na tom kniha,ale film je naprosto zbytečnou ztrátou času. ()

hilda.hnusna

Těch nesrovnalostí tam na mě bylo trochu moc. Jasně - smířím se s tím, když má Harry mimino ve všech dílech jinou barvu očí, že jeho malou dcerku hrála stejná herečka jako jeho matku, ale co je moc, to je moc... Nebyl to vlastně tak úplně propadák, ale minimálně 6 předchozích dílů bylo lepších(dokonce i princ dvojí krve!). ()

Jiesaj

Závěr série rozhodně nezklamal. Byl plný (očekávané) akce, ale velmi zdařilé. Povedlo se vše zdárně vysvětlit a rozuzlit. Dle mého názoru asi nejpovedenější díl celé série. Sice si myslím, že na konci u závěrečné scény, která je "o 19 let později" si mohli s herci trochu více pohrát maskéři, protože jim ten věk nějak nevěřím, ale to už je opravdu detail. ()

bambiz

Z posledního potterovského filmu mám úplně stejný dojem jako ze závěru knížky. Nějak se to celé rozplizlo. Chyběla mi větší emoční katarze - což evidentně tedy vězí v knižní předloze. Filmaři dělali, co mohli. ()

vilimen odpad!

Asi jsem prvni ze vsech co tomu dali Odpad, ale me proste cela serie prijde jako totalni hovadina a tento osmy dil je jen zavrsenim celeho toho nesmyslu. Diky, doufam, ze uz bude temto blabolum konec. ()

MaxDamage1

Po většinou nedávám maximální hodnocení v této sérii, ale poslední díl předčil všechny předchozí. Osobně jej beru jako TOP. Škoda, že předchozí díly neměly takové tempo a některé byly s mého pohledu naprosto "zbytečné". Harry Potter skončil, díky bohu!! :-) ()

pekkanik

Nebyť jednej scény, dám horko - ťažko tri *. Lenže to by tam nesmela byť spomínaná chvíľa Harryho v mysľomise. Keď som videl ten začiatok v digitálnej videoklipovo - flashbackovej forme, prevrátil som oči. A zrazu to začalo fungovať a na záver som bol nadšený - konečne forma, ktorá zodpovedá obsahu a to je prosím pekne Harry Potter, z ktorého ako - tak môžem akurát Väzňa z Azkabanu. Veľkolepé grandfinále nás zasa vrátilo do priemeru, ale nevadí, som rád, že som videl toto zavŕšenie jedného fenoménu, na ktorý si (dúfam) tak skoro nikto netrúfne (aj keď pri tej spúste reštartov v poslednej dobe by som si asi nemal byť tak istý). ()

Hacinho44

Vyvrcholenie ako sa patrí hltal som každú minútu a nechcel so aby nastal koniec, ktorý aj tak nastal co znamená, že musím zase natrafiť na nejakú úchvatnú sériu. Harryho som mal rad hneď od prvej časti a na každú som sa veľmi tešil preto mierny smútok z toho, že sa to skončilo, ale vraj by sa mali točiť nejaké časti ako to bolo ešte pred Harryho narodením, keď bol Voldemort v plnej sile, takže mala nadej a ak to vyjde tak sa budem tešiť. ()

KrsoPeter

Koniec Koncov,daľšia filmová evolucia za nami,ktorá ovplyvnila skoro každého tínedžera,tak isto ako aj nna.Ako som sa tešil na tuto poslednú časť tak mi bolo aj ľuto že už to konči zábava-vzrušenie a veľa emócii.Vyvrcholenie ako sa patrí ! výborne vizuálne efekty konečný záver príbehu a konečne rozuzlenie príbehu.Ďakujem pani Rowlingovej že som mohol stráviť dectvo príve s Harrym. ()

geilast

Zklamání... Hluboké, hluboké zklamání...Yates to prostě nezvládl. Celý film jsem se cítila tak nějak trapně. Herci byli děsně prkenní, dialogy nic moc, akční scény jakoby se opakovaly pořád dokola. Harry to totálně zabil, když odhodil bezovou hůlku, maskéři pohřbili "O 18 let později". Od Cuaronova třetího dílu, který osobně považuju za nejlepší, to s Harrym prostě šlo od desíti k pěti... ()

mafianis

Určite jeden z naj fantasy filmov všetkých čias...zrejme aj preto že ide o finále velkolepej ságy, ktorá celé desatročie prinášala na plátna kín nové a nové dobrodružstvo...Dary smrti 2 prinášaju príbeh plný strhujúcej akcie, romantiky, tragiky aj komiky. Určite najsilnejší moment filmu je Snapov príbeh, ktorý ukazuje aký bol vlastne Severus Snape v skutočnosti statočný a bol na strane hlavného hrdinu. David Yates sa snažil vo filme spojit prvky romantiky priamo na bojovom poli na Rokforte čo sa jednoznačne podarilo. Možno niektorý fanúšikovia čakali aj útok Kentaurov- čo bola v knihe velmi skvelá čast, alebo pád severnej veže počas bitky o Rokfort, no mne osobne chýbali možno len tý kentauri. Páčilo sa mi postavenie soch ako bojovníkov dobra aj skvelý George Harris v roli Kingsleyho- skvelá scená hlavne ked Kingsley vyčaruváva ochrannú bariéru aby Voldemort neprenikol do hradu. S hlavných hrdinov vyzdvihujem hlavne Emmu Watson, ktorej rola na bojovom poli padla ako uliata. K hlavnému hrdinovi len tolko- iného herca by sme si v role Pottera nevedeli ani predstaviť ... ()

Danny727

Docela epické finále. Akorát by tam už nemusely být ty kraviny jako: Hůlky musí své majitele poslouchat i když to bylo ve všech dílech jedno. Nevile je akční hrdina. Pozor spoiler!! Harry je mrtvý a pak není mrtvý, protože všichni věděli, že bude žít, tak se o něj nebáli. A mnoho dalších věcí. Slabé 3 hvězdy ()

krejciitomas

EPICKÉ FINÁLE,JAK SE SLUŠÍ A PATŘÍ. Nejlepší sága všech dob,kterou už žádná nepřekoná. Půlka mého dětství - navždy v srdci ()

Jirik95

Nejvíc očekávaný díl Harryho Pottera, který se jako všechny ostatní díly povedl naprosto na jedničku!! Velkolepé finále mezi stranou temna propletené jednotlivými souboji, ale i trochou humoru. Bezchybně ztvárněné Snapeovi vzpomínky, při kterých nejednomu z fanoušků Potterovské série steče pár slz a spoustu dalšího najdete v tomto jedinečném filmu, který nemůže mít jiné ohodnocení než pěti * !! ()

CoolJerry

Čím to je, že ku koncu série HP sa z rodinnej pohodovky stáva akčný "skoro" horror? Kam sa podelo to čaro z prvých dielov? Však tu sa len vraždí. A to mám pustiť deťom? 3* -viac si to ani nezaslúži. ()

Esty

Všechny díly Harryho Pottera jsou úžasně natočené se skvělými efekty, ale nejvíc je to poznat až na posledních dvou dílech. Přímo úžasná je velmi pochmurná atmosféra a všechno to tajemno kolem od kterého se nemůžete odtrhnout, i kdyby se vám chtělo jít na záchod. Tady si prostě nemůžete nechat ujít jediný moment, jinak přijdete o všechno. Byl to zatím poslední fantasy film, který mi přišel tak dokonale zpracovaný. ()

chrisw

Na Cuarónova Vězně z Azkabanu to zase nemá. Ale Yates jakoby konečně definitivně pochopil, že pavouci, mozkomoři a smrtijedi jsou sice fajn atrakce, ale příběh tvoří hlavně postavy. Precizně vedené, až chirurgicky osekané o zbytečné "ohňostroje" (chápu zklamání těch, co chtěli jen a pouze strhující akci). Navíc překvapivá porce humoru. Škoda rozdělení Relikvií na dva filmy, v kuse je to poměrně kompaktní biják. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)