Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

flyboyeda

Tento snimek spada do tzv. kategorie "nasiracka". Zas nekomu kuchli rodinu a ten nekdo se pak msti. Navic se jedna o zapaleneho kutila, jehoz rafinovanych produktu se boji i chlapci ze C.I.A. Dokaze na dalku opravdu skodit. A mstitel se hodne zlobi, chce dat zakonodarcum poradnou lekci. Jen skoda, ze to nestihl drive nez za 118 minut. Jak uz to tak byva zvykem, vysledkem je pro ostrileneho cynika lehce usmevna zalezitost / celkem prijemna popcornova spotrebka s prumernymi protagonisty, kterou si nebudete pamatovat jeste drive, nez skonci finalni titulky. Zaslouzi cca neurazejici tri hvezdy. ()

Jirgen

Tak proti tomuhle týpkovi je i Michael Scofield hovno... Zaručeně nejlepší akčí/thriller co jsem poslední době viděl a když se k tomu přidá oblíbenej herec není prostě co řešit, nekompromisních 5*. A navíc 108 minut filmu uteče tak rychle, že i reklamy před začátkem filmu vám proti tomu připadaj jak 3 hodinnový muzikál na který vás vytáhla přítelkyně.. ()

martycross

Přece nemůžu dát tak dobrému filmu pouhé dva body! Ale jak můžu dát takové slátanině čtyři hvězdy? Takže za tři. Vážení! Komentář k Ctihodnému občanu budiž varováním před shlédnutím filmu! V jeho první polovině jsem dokonce uvažoval o zavedení šesté hvězdičky. A na konci se málem pozvracel. Líbilo by se Vám, kdyby se z Russela Crowea vyklubal na konci Gladiátora psychopat, kterému by jste tím pádem rozhodně nemohli fandit? Asi ne. A pokud tedy měla být zde hlavním hrdinou megaklišovitá postava Jamieho Foxxe, tak dávejte velký pozor aby jste ze začátku nedrželi palečky Butlerovi, mohlo by se Vám to šeredně nevyplatit. Já vás varoval... ()

Triple H

Akurát na oddychový večer. Ústredná myšlienka nie je zlá, aj spôsob akým sa to celé vyvíja je fajn, ale mňa trošku sklamal záver. Čakal som niečo zmysluplnejšie čo bude za tým všetkým. Ale ok. Butler dobrý. P. S.: Veľká škoda, že Butler a Foxx si tesne pred natáčaním prehodili úlohy. Možno to v danom čase dávalo nejaký význam, keďže Butler bol po 300 na koni, každopádne ak by v base sedel Foxx a moralistického právnika hral Butler, bolo by to možno prvoplánové (beloch = establishment, černoch = antisystém), ale omnoho efektívnejšie a funkčnejšie. Ak by sa v závere plamene rozvinuli okolo Foxxa - veľká vec. ()

TomStall

Počkat počkat.. Připadá mi, že nikdo z hodnotících nepochopil, že tohle byla jasná parodie! Absurdita provázející celý film, naprosté logické nesmysly na každém kroku, snaha o kritiku něčeho bez jakéhokoliv konceptu, tohle přeci nemůže být myšleno vážně! A navíc obsazená zkušená komediantka Regina Hall.. Jasná parodie, u které jsem co chvíli musel vyprsknout smíchy. Bravo, bavil jsem se! ()

Cedr

Několik docela dost našlápnutých scén a schopný námět bohužel nestačí. Provedení podprůměrně průměrné. Výsledkem je celkem slušně tvářející se nuda. A ten konec? Oh my... ()

Doudis19

Tuctový thriller o tom, jak ctihidný občan Butler přijde o rodinu a když následně neomylný justiční systém zapříčiní, že vrah zústane bez trestu, rozhodne se to Americe vrátit po svém. Počíná si při tom tak sympaticky, že mu fandíte i když právě brutálně vraždí spoluvězně. Z toho důvodu klasicky americký konec, ač hezky natočený, není to co by si divák přál vidět. Po pravdě řečeno já jsem nasranej ještě teď! ()

chelseaman22

Geniální scénář. Jen ten Džérárd mi tam připadal, jak slon v porcelánu. Ještě, že prokurátor Jamie Lišška byl naprosto vhodným mužem pro tenhle flek. Těhle filmů byla již kvanta, ALE tenhle nepostrádal TEN moment překvapení, jež diváka přikove k židli. Definitivně velice kůlový překvapení, jež si brzy zopáknu. 89% ()

Lachtaan

“Jsem ctihodný občan...!” Tak tohle byla totální přehlídka těch nejpropracovanějších mindfucků. Skvělá honička na kočku a myš, kde vychytralá taktizující myš s tváří nenahraditelného Gerarda Butlera byla vždy o líbivý krok napřed před stejně výborným Jamiem Foxxem. Butlera úplně zbožňuju a tohle je jedna z jeho nejlépe odvedených prací. Jen tak dál ve šlépějích takto vyšperkovaných thrillerů. ()

st.verka

Skvělý, perfektně promyšlený film. Vše, nad čím celou dobu žasneme a co se snažíme pochopit nám v závěru docvakne. Jeden úspěšný právník, kterému šlo víc o jeho vlastní ego, než o spravedlnost, to zkrátka "podělal" a nechal vraha vyklouznout. A rozpoutal peklo. Dojde nám, proč čekání na odplatu trvalo 10 let a také to, že Schelton vlastně nebyl psychopat, ale člověk, kterému se zhroutil svět. A že na tom měla svůj podíl i lhostejná justice, kterou se rozhodl obrodit. Svého právníka, který celý tenhle kolotoč roztočil, nechával až nakonec, aby na vlastní kůži poznal jaké to je, bezmoc, cítit nespravedlnost a nemožnost to ovlivnit, i bolest ze ztráty přátel a blízkých. Mělo to spád, neodlepila jsem oči od obrazovky až do konce. Jednoduchost závěrečného rozuzlení mě trochu zaskočila. A motto celého filmu? "Nezáleží na tom, co víš, ale co můžeš dokázat." ()

Sonnik

The system must pay. Neskutečně nabouchaný námět + Gerard Butler? Očekával jsem asi až příliš moc. Ani ten Gerard mi tam moc neseděl. Takový Bale by to posunul o úroveň víc, bohužel sem se Butler nehodil. Ale i tak se oba dva snaží, jak mohou a vychází z toho svižný a zajimavý thriller. "Well, justice should be harsh Nick... especially for those who denied it to others." ()

markuc

rozhodne zajimavy a napinavy scenar (az na zpackanou posledni pulhodinu), ale skoda kycovosti (moc americke) - Butlerovi jsem ale drzel palce a prisel my jako "sympatictejsi" z protivniku ()

Estrecha

Existuje málo filmů, které by byly na 5 hvězdiček od začátku do konce...Bohužel Ctihodný občan mezi ně určitě nepatří. Tak do 3/4 filmů skvělý, skvělý... Ale konec to zabili. I kdybych opomenul chyby v ději i již ohrané až směšné deduktivní a detektivní schopnosti hlavních postav, zklamalo mě vyústění... Příběh supr, ale asi nevěděli, jak ho ukončit, tak rychle něco sesmolili a tím zničili celé napětí i myšlenku filmu. Škoda ()

Mrkvič

Béčko se všema B. Brilantní zápletka. Bezvadný záporák. Báječné hlášky. Bombasticky nečekané a úderné akce. Škoda že před filmem byl thrailer, který film představil do posledního detajlu. Divák této upoutávky neznalý si film může užít ještě daleko víc! ()

SG_ever

Velice zajímavé drama s kvalitní pointou. Celý film jede ve velmi slušném tempu a i přes občasnou absurditu kráčí ke konci snímku, který se mi moc nelíbil. Nejde tolik o osud hlavního hrdiny, ale o způsob, kterým je proveden. Někde mezi 3 a 4 hvězdičkama. (70%) ()

ivan_drago

Víte, než v tom filmu zmíněj, že je Butler expert na likvidaci lidí na dálku a kdo ví co ještě, tak sem mu tu postavu věřil, ale pak.... trošku míň uvěřitelné, ale o nic míň zábavné. ()

miguel_111

Film v štýle SAW-u ma fakt dostal, skvelé pasce, slušné tempo filmu a hudba Briana Tylera, ktorá je ako vždy famózna. Pre mňa 80% ()

Týnkaa

Lepší tři, na čtyři to není, a to hned z několika důvodů, ale největší je asi ten, že jsem nějak nedokázala být na straně Clayda, protože ač nedivím se mu, stejně mi to přišlo, že na něco takového neměl právo a v několika případech to i dost přehnal, no vážně mi nebyl vůůůbec sympatický. Škoda, ale možná si za to můžu sama, těšila jsem se na ten film až moc :/ ()

kinghome

Bylo tam všecko! Skvělé herecké výkony, trochu brutality a skvělé kamera! Chvilkama jsem nevěděl komu mám fandit a nakonec jsem se přiklonil k tomu,že kdybych přišel o rodinu,tak to udělám uplně stejně jako Clyde! Teda kdybych uměl se všema těma vymoženostma co Klaid umí! Ty vraždy byli naprosto skvěle propracovaný,a když jsem vyděl ten tunel do všech cel ve vězení tak jsem se stal obrovskym obdivovatelem Klaida,kdyby tak někdo takovej existoval i doopravdy tak by to tomuhle státu jenom prospělo... Někdo kdo by vzal zákon do vlastních rukou a všechny ty zkorumpovaný parchanty umlčel! Tenhle film mě dostal a nemohl jsem z něj odtrhnout oči! ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)