Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

mastercabo

Velmi kvalitní podívaná. Dobře zpracovaný scénář, celkově velmi slušný příběh. Nechyběl tomu náboj ani napětí. Mnoho scén bylo překvapivých, některé lehce předvídatelné. Každopádně jeden z filmů, za který se tvůrci nemusí stydět. Klobouk dolů. ()

bengelis

Jednoznačne musím s veľa názormi nesúhlasiť... samozrejme film má niekoľko tvrdých chýb ktoré by sa dali vytyknúť, avšak čo sa týka neustáleho napatia, akčných scén a skutočne nečakaného vyvrcholenia musím povedať že nemá chybu. Môžem len a len doporučiť, každému kto sa zaujíma o skutočný právny systém ktorý vlastne funguje na skoro rovnakom zmysle a hlavne divákom ktorý majú radi nečakaný zvrat a napatie. ()

Kosir

Já byl tedy až do konce nadšený! Monte Christo by se neměl za co stydět!! Faktem ale zůstává, že (podobně jako u Mlčení jehňátek atp.) se to takhle nikdy nemohlo stát. Bez těch neuvěřitelností by tyhle kousky ovšem ztratily šťávu a ze steaku by se stala jen štěpánská pečeně. ()

Dracek003

První 3/4 filmu jsem koukala a nadšeně sledovala film. Pak se ale ukázalo, že to vše dělá z vězení a radost byla ta tam. Škoda, že to neměl buď tak perfektně připravený a nebo se na konci neukázal komplic, který v tom jeho odkazu jakože pokračuje. A závěrečná zcéna? I když nejsem expert na výbušniny, tak myslím, že z takového množství smtexu by po vězení zbyl akorát kráter. A když ne tak by něco jako výbuch ve vězení agenti nedopustili. Ano to, že to s ním nedopadne dobře s tím se dalo počítat ale mohlo to dopadnout jinak. ()

kratajirka

Parádní hra na kočku a na myš. Ten film ne a ne polevit až do konce, když je jasné, jak může člověk za zdmi věznice ovlivňovat životy druhých - světe div se, ale vlastními rukami. 90% ()

piskot78

Tohle se mi líbilo.První polovina filmu strhující a nekompromisně brutální,závěr trochu přehnanej,ale i tak sem se bavil. ()

Profík

Celkem slušný thriller, většinou solidně promyšlený, ale občas přitažený za vlasyFoxxova postava je vykreslena poměrně dobře, ta Butlerova už o poznání hůř. 75%. ()

hotentot

Dosť napínavý krimi-triller, znázorňujúci deravý systém spravodlivosti. Ctihodný občan zoberie spravodlivosť do vlastných a ešte sa trochu pohrá s políciou. Dobrý film. Páčil sa mi. Inak s tými zrkadlami to bol dobrý nápad. ()

DavidAAAA

Za první polovinu filmu dávám 4 hvězdy, za tu druhou 2. V druhý půlce už nedává smysl příliš mnoho situací. A dost se vytratí tempo. Herecky zvládnuté dobře, ale něco tomu celku chybí. ()

Margiano

Gerárde takt to byl fuckt pěkný. Mělo to koule,chytře vymyšlenej , plán a ani špetka soucitu. Ten kluk mi úpně mluvil z duše - rodina nade vše. A co se týče Jamieho tak pro mě od něj zatím nejlepší role. Logika , dedukce žádný nevysvětlitelno , nadpřirozeno - tohle ti Jamie prostě sedlo ()

Robbieman

Prekvapovalo ma už od začiatku, že všetci záporáci sú bieli. Počas celého filmu umierali iba bieli. Tí, čo si to najviac zaslúžili - čierna starostka a čierny prokurátor, sa dožili záverečných titulkov. Kuknem teda na profil režiséra a čuduj sa svete - černý jak bota. ()

Va33ek

Ze začátku se to rýsovalo fakt dost slibně a už jsem si říkal to bude biják jak poleno. Jenomže jak děj plynul už toho bylo zkratka moc a zkazilo mi to celkový dojem. Přišlo mi to až moc předimenzovaný. Jinak supr biják :-). ()

babuca

hm , aj keď je to nemorálne , ale do poslednej chvíle som bol na strane Butlera. Myslím, že to vie pochopiť temer len človek, ktorému sa to už stalo. Právnici sú banda, ktorá spraví všetko pre peniaze/ oslobodí aj zločincov, o ktorých vie, že to urobili, hlavne že dostanú dobre zaplatené. A vyhovoria sa na to, že aj zločinec má právo na ,, spravodlivý proces,,. ()

Johny_Blaze

Pro pomstu az na kraj sveta. Necekane emoce a naprosta identifikace s dejem. Uz dlouho ve me nezanechal film to co ve me zanechal Crihodny Obcan. At si kazdy z Vas nalhava co chce, polozme si jasnou otazku: jak bychom se zachovalo v jeho kuzi? Jinak nebo snad stejne? Pro mne je odpoved jasna! ()

poppy75

tak som sa riadne pobavila..myslela som,ze idem pozerat krimi-a ono to bolo fantasy..super-takyto tajuplny nadclovek so superschopnostami /ktory bol vrahom vlastne cely zivot/ ..z toho by bol aj dobry komiks...prvych par minut sa zdalo,ze to bude dobre a strhujuce..potom sa to zvrtlo..gerard butler vyzera komicky s tymi sfusovanymi umelymi prednymi hornymi zubami...strucne:toto nemohol nikto mysliet vazne,ale ako rozptylenie na vecer posluzi ()

MonDie72

Myslím, že není moc filmů, ve kterých bych fandila "záporné" postavě, tudíž Butlerovi. Nicméně, tenhle mezi ně rozhodně patří. Doslova pastva pro oči a nejen pro ty dámské. ()

Ganka

Jak pravil mistr Shakespeare:"Hnus je krása, krása je hnus." Tohle mě napadlo, když jsem viděla Ctihodného občana. Film o tom, jak se v člověku bezmocně svázaném právními kličkami zrodí neskutečná zlost na systém i na celý svět. Skvěle zaháno i napsáno. Když si člověk myslí, že ví, jak všechno dopadne, tak se hned objeví nějaký jiný zvrat. O tom, jak se z touhy po spravedlnosti stane posedlost, která člověka přivede do záhuby. Kdyby si Ctihodný občan sbalil své saky paky po prvních dvou vraždách a odletěl do Argentiny, odlehčil by svému svědomí a nechal by pár nevinných (včetně sebe) naživu. Jenomže mu to nedá a svůj ďábelský part dohraje do konce. Celý film jsem přemýšlela, jestli sejme i šťastnou černou rodinu a jsem docela ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Butler odehrál svůj part mistrně, jako by se pro roli maniaka narodil. Divím se zdejšímu nízkému hodnocení, jakému se snímek těší, protože já od něj dostala vše, co bych od podobného snímku očekávala. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)