Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Cundroklepac

This is a heavy shit ! :D Ty děti jak se plácaj do žíli v sirotšinci byli super :D hlavní zápletka zmenšování černejch fanfulínů taky neni špatná :D ()

gpx

Naprosto parádní ujetina, která měla vzniknout před Kill Billem. Třeba by se Tarantino trochu inspiroval. ()

Davemix

Tak to je velkej úlet ! To je neskutečný, že to je natočený až teď, protože kdybych to nevěděl, tak bych si řek, že sem prošvihnul nějakej zásadní film ze sedmdesátejch. Neskutečně dobře jsem se bavil a chvilkama jsem si myslel, že ten "suprnega" je snad úplně zkouřenej (i když možná je). Naprosto skvělá hudba, skvělej Dajnamajt a prostě velkej nářez. 75% ()

mouzi

Po pulhodine jsem to vypnul, takze to radeji ani nebudu hodnotit. To uz se radeji podivam na Undercover Brother. ()

sAreOn

Dle mě velmi dobrá parodie na starší béčkové akční filmy. Má to spád, má to nápady, má to plno černochů, má to i Číňany, také několik dějových zvratů... Děj tohohle filmu by vystačil na několik :D Bohužel nemohu dát vyšší hodnocení, protože béčka nemám tolik nakoukané (nikdy mě moc nebavily), tzn. humor mnohdy nedopadl na úrodnou půdu. ()

kejly

Skvělá parodie plná všech klišé z béčkových filmů (nejen) sedmdesátých let. Ultracool provařené hlášky, přehrávání na n-tou, nunčaky jsem taky od 80.let a pokoutně kopírovaných VHS neviděl a závěrečny souboj s Nixonem (doteď jsem nevěděl, ze i Lincoln válí kung-fu:-) nemají chybu. Dávám 87% ()

Spevo

Ženy mu kľačia pri nohách, muži ho obdivujú, to je čierny Chuck Norris - Black Dynamite, ktorý sa celým filmom prebíja dokonalým Kung Fu a pritom sa sám paroduje. Originálny, štýlový film, ktorý určite viacerých pobaví. No u Mňa nepochodil. ()

lisma

Černá sedmdesátková retroparodie s drsným kung-fu svalovcem v hlavní roli nečekaně úspěšně atakuje bránici. Rozhodně není moudré pouštět se s tímto frajerem do křížku, protože kromě své vzrostlé muskulatury se umí i parádně ohánět s nunchaky. ()

Pute

Nejsem příznivcem Blaxploitation filmů, takže mně to moc neoslovilo, ale chvílema jsem se docela zasmál. ()

Fosgo

Bourák Černej Dynamit, ozbrojený pistolemi a munčaky je prostě nevoleným šéfém dobra a pořádku, ochránce sirotků z dětského domova … v jeho boji proti zlu mu pomáhají Bejčák a další čmoudové. Soupeřů mají nepřeberně, od pouličních darebů, přes úplatného senátora až po velitele zločinu - „Kluzkého Ríšu“ (R. Nixona). Jasně, že Černýmu Dynamitovi neodolá žádná čokoláda ani bledule, ještě chrlí hlášku za hláškou, rvačky řeší s přehledem. I na intelektuálno dojde – naprosto famózní je rozhovor černých bratří, ve kterém dokazují svoji perfektní znalost řecké mytologie. Parodie se nevyhne ani Černým panterům... Použitý filmový materiál i hudba evokují dobu raných sedmdesátých let, módní oblečky i účesy taktéž, film má spád a zábava je to povedená a osvěžující, humoru plná. ()

mrakoplasH

Výborná retro parodie, která opravdu pobaví od začátku až do konce. Vychytané přehnané pózy, naolejované svaly, zbraně a ženy u nohou nenechají nikoho v klidu a proto není divu, že v sále není misty slyšet výborné dialogy zakončené povětšinou nějakým tím kung-fu úderem. ()

ranhojic

Kazdeho, kdo se rad pousmeje nad silackymi recmi cernym entuziasmem, tahle vec musi potesit... v ramci zanru se urcite jedna o povedenou vec, jen konec nudi.. 7/10 ()

wray

Takto - nebolo to zle, a bolo tam vsetko co k 70tym rokom patri. Nie som nejakym fanusikom takehoto zanru (70s), ale viem ocenit parodiu. Black Dynamite vsak nebolo az tak parodiou - skor sa mi zdalo ze sa (nasilu) snazilo o to byt "naozajstne" 70s. Rozhodne zaujimavy pocin v sucasnej kinematografii, no mna veru az tak neoslovilo. Mozno neobjektivne ale - u mna slabe... ()

makau

Viděl jsem dost filmů Blaxploitation žánru. Hlavně poté, když přišel Q. Tarantino s Jackie Brown, kde hrála Pam Grier, která právě v takovýchto filmech hrála. Proto, když koukám na tuto parodii a porovnám s žánrem a ostatními filmy tak se směju i na místech kde se nikdo nesměje, že? Další kdo se mi v tomto žánru filmů líbil byl Fred Williamson. Black Dynamite je film, který se nebude líbit každému. Zkuste a uvidíte, třeba si pustíte něco staršího jako třeba Black Caesar? ()