Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

jjjerry

Zase jeden film, kde je trailer daleko emotivnější než celý snímek. Bohužel nevím zda to je remake, alternativní příběh, prequel či co. A bohužel to asi neví ani tvůrci. Nazval bych to asi jen "vykrádačkou. Je to podobné jako když Pejsek a Kočička vařili dort. Dali tam dobrou předlohu, dobrou vizuální stránku, Scarlett Johansson, pár "orginálních scén". Pak to zabili "vysvětlováním" asi pro "blbé američany", přidat "vtip" už nepomohlo vůbec. Hudba, je propadák tím, že tam chybí. Chvílemi jsem si říkal, zda nekoukal scénarista na orginál v japonštině bez titulků:(, protože by jinak snad musel pochopit pointu a podstatu některých scén. Scarlet Johansson mám rád, ale neví zda to byla dobrá volba. Ten outfit ji moc nesedí a nepřijde mně sexy jako Majorka. Celá postava "loutkaře" měla v orginále daleko lepší a hlubší myšlenku. Nebavilo mě to, nudil jsem se. První půlka totálně nuda, druhá lepší. Ale stále chyběla akce, napětí jako v anime:/ ()

PunyHumanNo2

Navzdory katastrofickému očekávání se jedná o příjemné překvapení. Nádherně naleštěná Weta slepovánka působivých kostýmů, atmosférické hudby a ikonických scén s jejichž výběrem si autoři příliš nelámali hlavu, a které tak občas působí dosti nuceně. Jako by jejich jediným smyslem byla podbízivá snaha zavděčit se fanouškům (nejpatrnější je to "na lodi"), kteří se stejně budou mračit, protože při zrození nezapěje chór a hlavní postava je přejmenována ve stylu Honza Šemík Exkalibr. Jen Scarlett patrně zapomněli sdělit, že její postava je kyborg, a proto není třeba chovat se za každou cenu roboticky, a scénáristé mohli více zapracovat na dialozích, postavách, zápletce... a vůbec, na scénáři. ()

rodier

Libi se mi, ze nejde o prosty remake, ze vzali anime filmu to nejlepsi a proste to smichali s pribehem kde vysvetlil kde se vlastne ona vzala atd. Podle me je to nejlepe mozna stravitelna forma pro masy a pekne si tim nakrocili na dalsi dily. Nejvic se mi líbili ty scifi scenky z mesta.. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pokud tenhle mindfuck (nasledny serial SAC nepochopi nikdo pod iq 130, tzn 99% planety) nekdo srovnava s Matrixem (bohapusta akcni rez, kterou mam rad..ale vlastne ani moc scifi neni) tak je idiot. Ze, Civale. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Co mi tam chybelo.. ikonicka hudba. ()

pursuer

Je nutné se smířit s faktem, že je to o něčem jiném než originál. Že téma není nijak originální a vlastně jsme ho nedávno viděli v Oblivionu. Je nutné se smířit s faktem, že ačkoliv v tom hraje jindy úchvatná Scarlett, vlastně v tom nehraje nikdo, protože se o to nikdo nesnaží. Je nutné se smířit s faktem, že dostanete hudbu a vizuál z Deus-Exe kombinovaný s Syndicate (2012) a nějakým render anime, třeba Appleseed (ano, Appleseed tomu sedí). Je nutné se smířit s faktem, že je to točené a hrané jako anime a moc to nefunguje, protože to někdy vypadá hnusně. Pokud se s výše popsanými výjimkami smíříte, stejně jako s typicky americkým koncem, můžete se na to v klidu podívat. Jako jarní jednohubka to působí dobře. Dlouho tu nebyla scifi aspoň s ambicemi něčeho postpubertálního. Do kina jsem šel rád a s nevyváženým očekáváním, takže zklamán jsem nebyl. PS: ještě bych doplnil: ano, obsahuje to přehnané a neuvážené používání IT hantýrky a ano, hýbou se tam jako naprogramované opičky. Ano, originál byl prostě lepší, životnější a se silnější myšlenkou, ale asi nebude pro každého. ()

Greyhound

Film byl nepochybně pěkný. Velkým mínusem byla neplynulost nekterých záběrů, praštilo to do očí. Super bylo, že příběh pochopí i ten, kdo předlohu nikdy neviděl. A taky Scarlet divně běhá. ()

čertíček

Efekty geniálně zpracované ... super podívaná pro ty, co mají rádi hrátky s high-tech-nology ;). Někde občas člověk zahlídne něco z nějaké Marvelovky a o to je to zajímavější. Scarlett ta role sedí! My jsme si s kámošem fakt užili! ()

wahaj

Za mě celkem dobrá sci-fi. Měli možná zůstat trochu víc věrný originálu, ale ty změny nebyly zas tak zlý. Scarlett je přímo skvost, dar od Boha. ()

ProfiDivak

Scarlett Johansson ako vraždiaca mašina so srdcom už rutinne zabehnutá, klišé neškrípalo, chrumky ušli, detská duša viacmenej spokojná. ()

Optical

Ghost in the shell ala Hollywood, tudíž předloha zredukována na nezbytné minimum, ze které se rázem vytratila i ta hlavní pointa. ()

Marauder

Videl som už viacero podobných filmov a napriek tomu má tento film dosť zaujal. Príbeh podľa mňa spravili dosť pútavo aby to zaujalo takmer každého ()

DmKK

Scarlett je fajn , ale zbytek mě prostě nějak nesedí. Vizuálně samozřejmě pecka. Ale anime bylo MNOHEM lepší. ()

kacer4

Pomerne dosť som sa tešil na ten film. Predlohu nepoznám, takže som nemal veľmi z čoho vychádzať. Čakal som možno niečo medzi Matrix a Blade Runner. Tmavá atmosféra tam bola, ale inak pomerne slabota zo všetkých stránok. Pol asi hodine som mal chuť vypnúť, lebo ma takmer nič nezaujalo. Dopozeral som ho, ale keby tam neurobím, asi o nič by som neprišiel. ()

Antikas

Nutnost pro všechny fandy cyberpunku. Ten film míří na moc úzkou skupinu lidí na to, aby uspěl finančně. Ale nic podobného v kině neuvidíte. A Scarlett to sekne, jako obvykle. ()

Dexter666

Sanders vie krásne vytvoriť priestor, ale nedokáže ho vyplniť. V jeho meste je buď ľudí veľa alebo tam nie sú žiadni. Pripadá mi to, akoby bol film napolovicu zostrihaný z nácvikových scén predtým, ako sa ide na ostro a priestor zaplní komparz a nejaký enviroment. Knižný príbeh nepoznám, ale to čo nám servíruje film je naozaj veľmi slabučké. Scarlett je viac robot ako človek, nič vo mne neprebúdza emócie a pritom to celé vyzeralo z traileru sľubne. Film sa berie vážne, ale nemá na to, a nemá ani na to, aby bol dobrý ako béčko pretože akcia je slabá. ()

HellsAngel

Pozlátko bez hlbšieho významu. Vizuálne sympatické prostredie idúce ruka v ruke so zaujímavou víziou neďalekej budúcnosti, ktorá ale trpí na prílišnú oklieštenosť svojej predlohy. Pár zaujímavých momentov z toho nasilu neurobí niečo viac, než to v skutočnosti je. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017