Jezero smrti

Hamaradža

Hoci námetovo určite nejde o ktovieako originálny počin, plný dávno známych osvedčených zvratov, dávam 4*, nielen preto že ide o režijne-scenáristickú prvú ligu, ale najmä preto, že robí to, čo film robiť má - vyvoláva emócie (v tomto prípade nenávisť). Zaujímalo by ma, akú negatívnu skúsenosť s tínedžermi má za sebou James Watkins, keď sa rozhodol zobraziť ich vo svojom filme ako ultimátne a démonicky-sadistické zlo. Strašne silný zážitok. ()

grogodil

Jednoznačný a zaslúžený osobný víťaz kategórie "Masaker roka". Toto totiž svojou priamočiarou a neskrývanou brutalitou človeka rozhodí nielen psychicky, ale je možné, že zaznamenáte na sebe aj nejaké telesné prejavy rozhorčenia, znechutenia, opovrhnutia a nenávisti nad chladnou krutosťou hlavných záporakov, ktorými sú prosím pekne deti. A myslím si, že hovorím za každého, kto toto videl, že už strašne dlho som tak nedržal päste hlavným hrdinom (paradoxne učiteľka v škôlke) a pritom tak intenzívne dúfal, že tých malých harantov niekto čo najskôr uviaže ostnatým drátom o strom, vyreže im jazyk a upáli ich zaživa...film, ktorý nevyženiete ľahko z hlavy a ktorý v sebe proste musíte nechať samovoľne doznieť s vedomím, že to všetko čo ste videli nemalo asi ďaleko od skutočnosti ()

kajas

"Hned, jak to bude možné, otočte se." Proč museli tvůrci vybrat tak neskutečně sympatické hlavní hrdiny? Celý film se budete cítit v jejich kůži a budete škemrat o pomoc. Dlouho jsem neviděla něco tak depresivního a nechutně brutálního. Ani konec mi na náladě nepřidal. Jaký rodič, takové dítě. ()

Sokka_

Mělo to trochu pomalej začátek, ale to co následovalo, bylo naprosto nepřekonatelný. Jedno překvapení za druhým! Aaach já z toho šílel! Nepovim víc, povinnost se na to podívat. ()

Trevor

Síce trochu prehnané, ale pozerať sa na to celkom dalo. Steve vyobrazený ako strašný slaboch, komentár som sa rozhodol pridať po opätovnom pozretí filmu z dôvodu čistenia zoznamu nahrávok v káblovke. ()

Dubro

Paráda! Fanúšik žánru konečne dostal do misky lahôdku, ktorá toho roku zatiaľ nemá konkurenciu. Americké trápne motanie sa budúcich obetí pred nejakým psychopatom po lese je len úbohý tréning mladších žiakov v porovnaní s orientačným behom Angličanky Kelly Reilly. Najväčšou devízou tohto hororu je fakt, že režisér James Watkins si nepotrebuje pomáhať niečím nadprirodzeným, či tmavými scénami, kde aj tak hovno vidno, stačí mu partička drzých sopliakov a reže a páli pekne za bieleho dňa. Že to nie je reál? Až taký istý by som si nebol. ()

Eldrick

Tak to čumim, tak silný kafe jsem fakt nečekal. Nudit se nebudete, bát taky ne, spíš budete znechuceni. Podobný hixploatační slasher v současný americký produkci nenajdete. Angláni vrací úder Frantíkům, a to dost tvrdě. Tady už se nehraje na reálnost, ale na co největší přehánění, chování těch malej zmrdů nemá s realitou nic společnýho a pachuť demence z toho smrdí na dálky, nic co bych doporučil pro zamilovanej pár na večer. Bacha na to, nejedná se o žádnou slasher lekačku. Nic, co bych si chtěl pustit 2x. Přesto dávám 4*, protože v rámci žánru je to špička. ()

IceQueen

Ústredné duo, za asistencie tlupy deciek s psycho spratkom v čele, pácha svojim správaním jednu samovraždu za druhou. Nebolo ľahké s nimi sympatizovať, celý čas som mala chuť ich za ich demenciu prefackať. Išla som spať rozčúlená a to je dôvod pre ktorý nedávam za štyri. ()

Sheldra

Pustila jsem si to s tím, že to má být víc než jen obyčejný horor. Tohle tvrzení se ukázalo být pravdivým - je to všechno, jen ne obyčejné, a zároveň je to horor toho nejděsivějšího typu - o to víc, že nepatří do říše fantazie, ale do reality. Je to syrové, brutální, naturalistické a totálně věrohodné, čemuž značně napomáhá sadistický závěr, ze kterého se vám udělá špatně. Zpočátku to vypadá nenápadně, jako nic zvláštního. Postupně se vás zmocňuje tušení, že se schyluje k něčemu dost hnusnému, a to se taky záhy splní. A jestli začnete mít pocit, že už to být horší nemůže, vězte, že jste na omylu - může a bude. Tomu, kdo to neviděl, se dost těžko vysvětluje, jak příšerný pocit z tohohle filmu mám. Upřímě řečeno jsem se po jeho shlédnutí ještě dost dlouho klepala jako osika a některé scény doteď nemůžu dostat z hlavy. Takže jestli si myslíte, že jsou sousedovic děti spratci a jejich rodiče hovada, podívejte se na tohle a buďte si jistí, že změníte názor - protože co by jinak byla mládež od Jezera smrti? Monstra? Nebo možná normální dnešní děcka, která se nechají zmanipulovat jedním sígrem a nedokážou včas přestat? Na tohle neumím odpovědět, ale jisté je, že až někde na opuštěném místě potkám partičku rozjívených teenagerů, vyhnu se jim velkým obloukem... ()

ilemas

Výborně natočený realistický horor, thriller s dobrým zvukem. Je tam spousta nelogičností, nad kterými kroutíte hlavou, jinak bych dal 5* ale chce to vypnout mozek a bavit se. Jsou mnohem stupidnější nerealné horory, který mají stejné hodnocení. ()

SonG

maseer2, u kterého jsem se inspiroval a na film se podíval, a i hodně z vás ostatních napsalo, že je to REALISTICKÉ!...........a v čem? Film byl vyhnán tak moc do extrémů, tak moc vnucoval divákovi scény s mladýma parchantama páchající nepředstavitelné zhovadilosti, až mi to připadlo protivné. Vím, že film, a to především horror, pobavit a uvést diváka ke strachu, snad i k odporu, ale podle mého názoru by neměl poučovat. Třeba jak vychovat své dítě. No nic, ke kladům přičítám konec, ten se opravdu povedl....... ()

kagemush

Dostalo se mi mnohem více ,než jsem čekal. A za to ,že to nezklouzlo do nějakýho zhovadilýho hepáče hvězda navíc. ()

maverick10

Lehce nadprumerny, sirovy zanrovy filmik. Seřež fracka - aneb jak ucitelka z materske "kosí" haranty. No dobre se nam ke konci rozjede Kelly Reilly, kde si tak trochu zahrala na Ramba (maskovani se sracek z popelnice) trochu na Carmageddon (nakonci srazi s radosti holku na lesni ceste), aby se to na konec vsechno zvrtlo a nas tak (teda alespon me) cekalo prekvapive zajimave finale . . . ()

StrYke

Nalákalo mě to svým spojením s Descentem, který je podle mě jeden z nejlepších hororů, nebo filmů vůbec. Nakonec jsem však byl hořce zklamán, Jezeru smrti se dají připočíst nějaké body za jeho realičnost, ale když už se to nakonec pořád jenom opakuje a neděje se nic převratného, honem rychle zase ty body ubývají. ()

easaque

to hodnocení ode mě není úplně korektní, protože jsem byl sledováním docela zhnusený a chvilkami jsem přetáčel. Přesto však na mě působil dost reálně a vůbec ne hloupě a naivně, jak tady někteří píší. Sice příběh není ničím vyjímečný a podobných filmů o překvapených výletnících jsou kupy Někteří mladí jsou opravdu drsní až až a neznají moc hranice, co si můžou dovolit a ještě navíc pokud jsou v partičce podobných a hecují se. Když už má někdo oblíbené horory, tak by ho měl tento film bavit, ale asi většině by tam chyběly příšery, či masoví řezníci - v tomto zabíjí "děti" a je to mnohem skutečnější a proto hroznější. 3 hvězdičky tentokrát není, že se mi tolik líbil, ale že ukazuje, co se může stát a ještě když to ukazuje ve spojitosti v jakém prostředí vyrůstají a kdo je vychovává. A měli by se nad sebou zamyslet ti uživatelé, kteří ve svých komentářích jasně ukazují, že je film "bavil" kvůli násilí a herci si to určitě užívali - těchto individuí bych se opravdu v lese bál. ()

GrungeChild

Poctivé a líbivé evropské řemeslo, stále si drží tu svou „hladinku“ atmosféry, a spolehlivě vypudí i zbytky morálního přesvědčení z nejednoho komerčního hltače televizních romantických komedií. Dokonce nikde ani stopy zápachu amerického happy-endu. Proto se stále sám sebe ptám, proč jen se mi to krucinál nelíbilo?! Možná kvůli tomu, že jsem nějak nepochopil, proč tento film vznikl, a co to všechno vlastně mělo znamenat. Občasná stupidita chování postav a spousta "náhod" okolo by napovídala hororu, pár těch choulostivých scén je náznak exploiťáku, dušičku taky potýrá celkem poctivě, takže mrazivé sociální drama o (stále více aktuálním) problému britské mládeže, která má tak nějak svoji hlavu? Ne, bohužel to není ani jedno. Taková všehochuť, s pořádně hořkým koncem. Jsem raději zastáncem toho, když film tlačí pouze na jednu strunu (zato pořádně!), a netrápí ze všech stran, jelikož pak už jde ten samotný zážitek tak nějak nechtěně do... Mimochodem, koukám, že jsem si zapoměl taky kopnout do těch spratků, abych sem zapadl, a nevypadal jako odporná bezpáteřní bestie, ale nechám je pro tentokrát být .) 3* ()