Jezero smrti

moviefan4

Filmová antikoncepcia! Toto by mali pustiť každému páru ktorý chce mať dieť aby videli ako to môže dopadnúť ak sa svojmu decku nebudú dostatočne venovať a vychovávať ho. Silný film s krutou atmosférou ale s obrazom reality. ()

TinyMartina odpad!

To si snad děláte srandu. Já jsem zas asi videla jinej film než ostatní, protože jinak si neumím vysvětlit to hodnocení. Postavy jsou naprosto nereálné a debilní a cénář nedává smysl (jako že se hrdinka schovávala pod stromem min 6 hodin a celou dobu měla v kapse mobil není nikomu divný?).. Já jsem se pak už jen smála, protože to začínalo být vyloženě parodický (černá krev ze střev mě dostala). Nezaslouží si to hvězdičku za nic, fakt ne. ()

Marcas

4/10. "Horor" s velmi jednoduchou zápletkou, což by nemuselo být nutně na škodu. Problém je, že zde nefungovala atmosféra, která by donutila diváka soucítit naplno s postavami a tím pádem mi to ani nepřišlo jako horor, protože jsem se fakt ani na vteřinu nebál. Film ani nemá jak překvapit, takže je celý děj silně předvídatelný už od doby, kdy vznikne na pláži první konflikt. Přišlo mi to zbytečně moc brutální na to, že úhlavním nepřítelem byly cca 14-ti leté děti. Eden Lake hlavně vsází na co možná nebrutálnější ublížení (scéna, kdy týpek upálí mladšího kumpána, kterému mohlo být tak 12, mi přišla už opravdu daleko za hranou). Film sice udrží vaši pozornost, ale rozhodně od toho nečekejte dílo, které se zařádí do TOP filmů, naopak možná do TOP nejdivnějších nebo nejbrutálnějších filmů ano. ()

blazma

Byl jsem na vážkách jak tento snímek ohodnotit, 3 nebo 4 hvězdy.. nakonec volím ten průměr, i přesto, že film byl zážitkem.. Téma kde dospívající teenegeři jsou takto agresivní a bohužel, tak trochu podléhají agresivnímu a duševně nemocnému ''alfa'' vůdci je docela reálná i v dnešní době. Film byl zajímavý, strach a soucit s hlavním párem jsem tam našel, i nenávist k hlavnímu záporákovi.. Konec byl rozhodně hodně emotivní a školující v tom kolik rodičů by možná uvažovalo podobně, vezmeme-li v potaz, že rodina byla celá docela agresivní.. což mělo za důsledek i hlavního záporáckého teenegera. Zajímavý kousek. ()

J.Mayen

Perfektni snimek, videno nekolikrat a pokazde vyborny zazitek, ty decka to hraly tak (tedy doufam, ze hraly), ze jsem z nich mel opravdu strach a respekt, tak takovou partu bych na sve dovolene opravdu poptkat nechtel. Vyborny Magneto Michael Fassbender, skoda, ze zde nedokazal ovladat kov :-). Fullhouse. ()

Nikolas__

Nejsilnější horor roku 2008 - dvě hlavní kladné postavy nečekaně sympatické, řemeslo velmi slušné, kamera parádní a záporáci neskutečně nesympatičtí, tak to má u tohoto typu hororu být. Spoiler - Celkem mě překvapuje že mi bylo docela líto dvou záporných mladíků (blonďáka a toho vysokého co od začátku protestoval proti všem těm nekalým věcem), a hlavně to, že u tohoto filmu speciálně jsem si z celého srdce přál good ending, ale když to skončilo tak nefér a tak smutně, tak jsem byl vlastně nadšený. Asi největší výtka směřuje k dvěma postavám - těm s té zlé party, kteří se u konce vytratí a není jasný jejich osud. Konec spoiler. Nicméně o naprosto nevídaném bezchybném hororu se stejně úplně mluvit nedá, hodně novodobých známých a obecně oblíbených hororů se mi líbilo více (např. Orphan, Descent, Insidious, Hills have eyes). ()

wowylgu313

70-75% pěkná podívaná a to z mnoha důvodu, hlavní protagonistka svoje prsa natřásá tak často že jsem si asi tak desetkrát v průběhu filmu řekl kdy bude asi tak znásilněná. (Bohužel se tak nestalo) nikdy nikdy a nikdy jsem nezažil takovou touhu po tom aby ty "zlý" byli co nejvíce potrestaný, zničeny a zabitý. (Bohužel se tak nestalo) je to jeden z mála filmů co prostě skončí tak jak prostě nechcete aby skončil. Emoce, dramatičnost tu vážně je, A na konci poslední otázka? Proč kurva do dneška nebyl natočený druhý díl! Tenhle konec prostě neeee, prosím!!! A přitom by to krásně na dvorku navázat mohlo ... ()

DonBraso

Začátek se rozjíždí solidně, prostě výlet do přírody k vodě, chytnout bronz, zaplavat si a udělat si romantiku v noci. Do toho banda teenegerů, který si prostě jen tak najdou dvě oběti a film může začít. Film hodil kvůli Jack O´Connellimu, kterýho můžu a tady jako fakt mlaďas vypadá správně naladěn dělat něco trochu špatnýho. Je to vlastně jedno, pár scén bez rozmyslu a Steve už má hubu na půlku a Jenny ještě ve svetříčku se bojí, co tyhle holomci dokážou. Pes omylem zahyne a floutek Brett právě v podání O´Connella začíná hru na kočku a myš. Když Jenny zjistí, že s nima není žádná sranda a prostě jeden chce zabíjet, tak Jenny nahodí dekolt, nahodí Bahno masku a může vesele běžet třeba právě v záběru v lese, kde je zrovna potok a ona v něm. No však to znáte. To prostě logika hledá slova. Celkově bez těch blbostí to má trochu kouzla lesa a vlastně se dost běhá a hledá. V tom vlastně od půlky filmu už nevypadnete z rytmu a konec je sice jasný kam zapadne, ale že až tak. To je kupodivu k dobru a musím říct, že jsem čekal i nějaký jatka a vůbec jinak celkový vyznění. I tak to není nějaká lambáda. Nějaká ta krev zabřehne na tělě, opět ty skoroprsa a překvapivě mě Fassbender hodně bavil. No, ale přes ty trampoty zase vlak taky nejezdí pořád, tak ta trojka je myslím, že možná ještě dobrá. ()

Bublaga

Slunění u vody už nikdy nebude jako dřív. Bát se nebudete, ale nepříjemnému mrazivému pocitu se nevyhnete.  Víkend, který měl pro dvojici skončit sladkým ano, se zvrtne v boj o život. Je totiž vtažená do řetězce činů, na které pouhá omluva nestačí. A nabízí tak odpověď na otázku: kde se bere zlo. To  niterné, násilné. Nemůže mě nenapadnout další násilí věnovaný film - Funny Games / Funny Games USA. V případě Jezera smrti pár začne terorizovat místní omladina. I v tomhle případě vás nejednou napadne: je, nebo není film natočený podle skutečné události?  Cením, jak se ústřední herecká dvojice (Kelly Reilly, Michael Fassbender) ušpinila. A to doslova. Bláto, listí, krev. Ozvat se, nebo to nechat plavat? To je oč tu běží... ()

raxxx

Tak tohle je "mega blbost" k 3.12.2008 tohle ma 80% hodnoceni ,kde jste lidi nechali rozum? Nechat se terorizovat od 14letych slabych,nejednotnych asocialnich vyrostku ? To je na mě moc. Nevim ale je to asi o socialnich poměrech chudych a nevzdělach lidi ve velke britanii,letošni největši strata času u filmu, silně nedoporučuji!!! musel jsem reagovat a opět řikam MEGA BLBOST ()

E.T.Martin

Myslím, že tenhle film měl navíc. Ze začátku dobře budovanou atmosféru sráží na kolena řada po sobě jdoucích logických kiksů, kvůli kterým se v druhé půli stává film vcelku nudným. ()

redalert21

Mno dosti působivé, jako horor bych to neklasifikoval, nebylo se ceho bát. Spíš hodne povedeny thriller. Má to pekný realistický nádech, klidne bych veril ze se to stalo. Ty kluky bych zmasakroval : )) ()

sAreOn

„Fok!“ Tohle v tomto filmu uslyšíte velice často. Nejdříve vše začíná pěkně v klidu, milenecký pár si chce užít víkend, ale narází na partu teenagerů a pak se to vše zvrtne... Má to atmosféru a i přes občasnout nelogičnost (myslím to, že slečna nemůže chytit signál ikdyž jeji pronásledovatelé si volají...) to má prostě spád a tempo (+velmi dobrá hudba). Navíc velmi realistické a i ten konec mě dostal! 80% ()

FincherD.

Velmi znepokojující obraz mládeže ve Velké Británii a na mě padla s tímhle filmem velká deka aneb britská hororová škola opět vyučuje. Výsledek je sice neoriginální, ale velmi napínavý, drsný a pro někoho možná tězce stravitelný. ()

Innos

Debut režiséra Jamesa Watkinsa vyšiel skvelo. Jeho meno si budem určite pamätať. Určite jeden z naj VB horor/thriler za posledné roky. Veľké plus filmu je okrem iného aj to, že ako u väčšiny hororov nemusíme prvú zhruba pol hodinu znášať neskutočné trapne keci nejakých teenegerov a potom si užívať ako ich nejaký psychopat, alebo "niečo" pozabíja(väčšinou mi to príde smiešne) , film skončí a nemáte z toho žiadne pocity, alebo maximalne taký pocit že "fuj ked mu prerezal šlachu to bolo ale hnusné" alebo to bola pre vás zábava . V Eden Lake je to iné sympatický pár, ktorý si oblubite vs pubertálna mládež na čele zo zakomplexovaným psychopatickým Brettom rozohrávaju hru, ktorá vás pohltí resp. úplne zožerie. Skvelá režia, krutá atmosféra, potenciál scenáru využitý maximálne a ďalšie obrovské plus, čo iné horory vačšinou nemajú je KURVA skvelý záver (jablko nepadá ďaleko od stromu). Počas filmu som ani raz nemal potrebu smiať sa (atmosféra vás proste nepustí) a po konci filmu som bol znechutený , ale mal som dobrý pocit, že som videl kvalitný film. ()

gu-staff

Mně u toho bylo fakt špatně. Už v půlce jsem si říkal, že to vypnu, a dlabu na to, že nemám zapotřebí se na to koukat. Nakonec jsem to dokoukal, protože by to ve mně hlodalo. Nejsem znalec žánru, a zřejmě jsem přecitlivělej, protože to mnou opravdu otřáslo. Ty čtyři dávám spíš za to, jak silný emoce to ve mně vyvolalo. Jinak to žádná velká filmařina není. Až se trochu vzpamatuju, třeba to stáhnu na míň. ()