Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

waltosin

Utahana a zdlouhava cesta, pak se to zacne rozjízdet až v druhé půlce, hmm teda pardon spis v poslední čvrtce, ale stojí to docela za to, no kdyby to nebylo a chybel by tam Niki, tak bych to neviděl moc nadějne i tak je to o fousek. 50% ()

Wulz

Nakonec ty 3 no..a celkem i slabé. Dala se z toho udělat úplně jiná podívaná. A ne celkem (oproti jiným DOST) slabá Fantasy. ()

vodkasesemte

Your soul will be spared. But the body must be consigned to God for absolution. Book of Solomon. Today you are holy warriors baptized in the blood of our unholy enemies. Strike down the unholy enemies. Na todle slyším. Jak by se dnešní západní svět chtěl zaklínat Bohem. Do you ever get the feeling God has too many enemies? Being his friend is not easy either. They are godless ppl. Infidels! They must be punished. Strike down with his vengeance. Let non survive. Did you see the priest face? He looked like someone pissed in his holy water. The WITCH is a deceiver. She will turn one man against another. Let his sacrifice not be in vain. His mind wasnt his own. She sees the weakness that lies in our hearts (proč ho nikdo neposlouchá). And once she sees that, she will use it against us. Ale tak opíchat ji mužete i přesto – to je její slabost. A vaše srdce zustanou nedotčeny. Jo, já bych to s čarodějnicema uměl. Bych z ní vyhnal demony! Some good deeds can be done even from behind bars. I know the way. I just can see the way. We believe what we want to believe. Trouble sleeping? Its unsettled, even for a knight. Severak. Do not speak to me of the truth, you HYPOCRITE. For centuries you and your ilk have been burning, hanging, crucifying anyone who stood in their way (má pravdu, to děvče). In truth, I shall thank you. The Church has sent more souls to perdition than all of the wars, famines and pestilences is put together. Someone to ease your pitiful guilt. Do you truly think saving one racked wave would change anything? Your sins are legend. How many innocent have fallen beneath that very blade? How could you know? Are we going in there to defeat the demon or to save the girl? HONOUR is not as thing to be dismissed or forgotten. A vow must be fulfilled, else, there is no vow at all. Grand me courage, Lord. For I m thy servant. And guard me with strength into battle, that I may crush thy enemies as dust before the wind. Amen. Rise a knight. Perhaps escape wasnt its purpose. I owe you my life. God keep you. So the plague past and life returned to the land (not this time). There are many that say the plague was nothing but a pestilence that finally broke, like the passing of a fever. They dont know the darkness that almost was. The sacrifices made, the heroes lost. I wil tell their story (dyt si to nepamatuje). I was there (unconscious). I know. ()

trigan

Čekal jsem aspoň trošku myšlenky na téma středověk, čarodějnice a procesy. Vyklubala se z toho ale pouze pohádka pro náctileté a ty, kdo se vyžívají ve hnisu. Co filmu ale nejde upřít jsou krásné záběry hor a lesů, pokud je zrovna neprzní malůvka hradu nebo kláštera. ()

Neuroxerus

Film se mi velmi líbil a klidně bych se na něj hned kouknul znovu. Bylo to správně temné akorát možná škoda toho velmi překvapivého konce. Věřím, že spoustu lidí to dost zklamalo, ovšem mne nikoliv. Sice to bylo opravdu nečekané, ale nebylo to tak hrozné a dokázal sem si to užít. Zasloužené 4*. ()

Mozenrat

Oddechovka. Solomon Kane 2. Film se stejnou strukturou: neohrožený bojovník/pirát => dezertér/ztracená duše => zachránce.Jen o malinko méně temný ale zato s o hodně vydařenější závěrečnou částí. a méně komiksovými hrdiny. Pocit, který se v Solomonovi daří navodit jen v několika skvělých scénách v prostředku filmu (čarodejnice, klášter ...) se v honu udržuje po celou dobu - sice ne tak koncentrovaně ale stejně mrazí. Pro závěr I tady bohužel platí, že zlo je nejstrašidelnější dokud zůstává skryto a divák si není jistý. Ten létající vrchní je holt takovej divnej .. digitálně divnej. Každopáďo hodnotím lépe než "první díl" a nad těmi několika závěrečnými patos větami zavírám oči. ()

gruzdej

Celkem slušně syrovou atmosféru středověkého období "černé smrti" sráží nenápaditá režie a sázka na laciné digitální triky a efekty (kluci z české UPP, kde efekty vznikaly, se tentokrát skutečně příliš nevytáhli, místy to připomíná počítačové hry z 90.let). Nicholas Cage sice utlumil svoje "ruské" herectví a svojí oblíbenou, patetickou mimiku celkem drží na uzdě, ale jeho postava dostává k svému vývoji tak malý prostor, že je divákovi jeho osud až do hořkého konce víceméně ukradený. Nebýt dobře ztvárněného moru, který jinak celkem předvídatelnému a plytkému snímku dodává temnou a místy i celkem hutnou atmosféru, nestál by ten film ani za těch 50%. ()

brasek

Po príšernostiach ako Solomon Kane a Black Death konečne poctivý stredoveký horor! Výprava, atmosféra stredoveku a temný dej tvoria pozitívne jadro snímku. Akčné scény sú kvalitné, nezaškodila by dlhšia stopáž a tým viac priestoru pre zápletky, vykreslenie temného charakteru postáv...atď. Démon na konci snímku vôbec nebol rušivým a smiešnym elementom ako u Solomona Kaneho. Podľa môjho gusta by som ohodnotil na štyri hviezdy, ale keď tu čítam ako sa niektorí kochajú nad už spomínanými príšernosťami, tak dávam päť! ()

Akyno

Bytvu natacolo asi 15 komparzistov, setko posobi lacnym studiom, triky su slabe jak caj, jedine pozitivum je aka taka atmosfera a hlavna hrdinka. Mikulas Klietka ma sokuje tym ake kraviny nataca poslednych 5-8 rokov, mam pocity ze su to cim dalej tym horsie braky. ()

vilusinska

Docela dost jsem se na tenhle film těšila ne jenom už jeho názvem ale i tím že tam hraje Nicolas Cage, říkala jsem si joo tak ten film bude stát za to když tam hraje on, bohužel jen jsem se v kině usadila do pohodlného křesla a film začal bylo už vidět že se Cage v tomhle filmu nebude moc výrazně projevovat jako v jeho předešlých filmech, nevím proč mu v tomhle filmu dali tak málo prostoru. Myslím že film dějově nebyl zase tak špatně myšlený jen mě některé scény přišly málo aktivní a tím celý film vypadal mdle, ale rozhodně stojí za to se na to podívat a aspoň jednou snad i dvakrát ho zkouknout. ()

Khare

Čekala jsem něco mnohem horšího (no, než jsem shlédla trailer, nevím proč jsem byla v očekávání psychologického historického thrilleru o nevinné ženě, která během převozu k soudu přesvědčí Cage, že hon na čarodějnice je jedna velká demagogie... nevím, co mě k tomu vedlo : ), takže jsem mohla být už jenom příjemně překvapená. Opravdu až na tu "obrovskou" photoshopovou bitvu v úvodu a ohromně předvídatelný konec to nebylo ani náhodou špatné... bavila jsem se. ()

Ace.A.T.L.

No, tak tohle se drobet nepovedlo. Od začátku to slibuje hodně a najednou, když se zdá být děj tak nějak nastartovanej, jsem se kupodivu koukal, že zbejvají 2 minuty do konce filmu. Tak nějak mi chybělo víc záhadna a víc zápletek, který by vysvětlily minulost "knih", původ démona, víc akčních efektů a drobet víc celkový akce. Je tu hodně pánbíčkářských keců a připomínek a ve finále nic z toho. Větší pocit naplněnosti jsem měl i u dílu seriálu LOVCI DUCHŮ. A i to víc dodrželo název. Tenhle film se jmenuje HON NA ČARODEJICE nebo OBDOBÍ ČARODEJNICE a je tam jedna holka v kleci, co ani ve finále neni čarodejnice. Nevím, ale šlo to pojmout jinak. Za mě jen 2*. Bohužel a NEDOPORUČUJU ()

BloodyO

Tolik jsem toho očekával a tak moc se těšil, o to větší je moje zklamání. Cage svou roli zahrál výborně jako vždy ale vše to kazí nevyužitý potenciál a prázdná místa která měla být zaplněna, dát tomu více snahy, lepší scénář a třebas i trochu černého humoru, prosadit fantasy stránku filmu a mohl tu být pořádný epický celovečerák. Škoda že to nevyšlo. ()

zenit

Lepší 3*... na 4 to není, ale na zamračené čtvrteční odpoledne v pohodě... nemůžu říct, že jsem se nudil... ()

Skretule

Jediné co celé dílko alespoň trošku mělo byla atmosféra. Jinak je to tak omšelá a přiblblá pohádka, která má se skutečným drsným středověkem společného asi tak jako čokoládová pochoutka s pravou brazilskou čokoládou. A závěr...škoda mluvit...ten naprosto zabíjí! ()

wesker

celkem průser "béčko" jak cyp Cage otřesnej neumí hrát potvrzuje to každým dalším paskvilem co točí. Film o ničem děj hroznej efekty v HD neuvěřitelně amatérské nízkorozpočtové. ()

jaqubko

Čakal som, že film bude plný pseudofilozofonáboženských žvástov ale naopak, veľmi príjemne ma prekvapil a Sena mi ponúkol výborné béčko kde absolútne vládla dokopy skvele fungujúca dvojica Cage-Perlman. Aby som sa tak nasmial pri takomto žánri na niekoho hláškach ako práve na hláškach týchto dvoch sa mi už velice dávno nestalo. Aj keď väčšina filmu je o doprevádzaní čarodejnice, film sa nikdy nezasekol dlhšie na jednom mieste. Postupne si aj určitý zárodok vzťahu vytvárajú jednotliví "doprevádzatelia" ku čarodejnici čo je tiež sympatické. Koniec bol výborne vystupňovaný. Jediná vec čo mi naozaj vadila bola Claire Foy v roli čarodejnice, nemala absolútne žiadnu charizmu alebo auru zla. ()

benqsiemens

Tak co si budem nalhávat - byla to kravina. Kravina celkem zábavná, ale ne zas tak, že bych měl kdovíjakou chuť si ji pouštět znova. Přiznám se, mám rád Cage, proto je moje hodnocení možná trochu víš než by si film zasloužil, ale tak to prostě je. Na druhou stranu je fakt, že jako trochu vostřejší pohádka to zas tak špatný nebylo, samozřejmě když pominu ten konec. Protože ten konec byl fuckt KONEC. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor